Αναζήτηση

Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 ... 13   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προστατίτιδα  (Αναγνώστηκε 10802 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
4thepop
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: 25/01/14, 17:05 »

Γεια σας παιδια!

Εδω και τρεις εβδομαδες εχω συχνοουρια και εντονο πονο στους ορχεις και κατω απο τον προστατη (πισω απο τους ορχεις). Ο ουρολογος μου ειπε για προστατιτιδα και αντιβιωση. Μετα απο περιηγηση ελληνικων και ξενων ουρολογικων σαιτ φορουμς  ..τα βλεπω πολυ δυσκολα τα πραγματα να γινω ποτε καλα.

Εχει/ειχε κανεις προστατιτιδα; εχει κανεις προσωπικη εμπειρια για το θεμα; 

ευχαριστω
Καταγράφηκε
dude33
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #16 στις: 26/01/14, 00:12 »

Γεια σας παιδια!

Εδω και τρεις εβδομαδες εχω συχνοουρια και εντονο πονο στους ορχεις και κατω απο τον προστατη (πισω απο τους ορχεις). Ο ουρολογος μου ειπε για προστατιτιδα και αντιβιωση. Μετα απο περιηγηση ελληνικων και ξενων ουρολογικων σαιτ φορουμς  ..τα βλεπω πολυ δυσκολα τα πραγματα να γινω ποτε καλα.

ευχαριστω
τον γιατρο το εγραψες στα αρχίδια σου;Γιατί δεν κανεις αυτα που σου ειπε;
Καταγράφηκε
apolyto_arseniko
Ο παλιός, είν' αλλιώς

Φύλο: Άντρας

δε θέλω μεροκάματο θέλω χιλιάρα μηχανή και θάνατο

« Απάντηση #17 στις: 26/01/14, 01:01 »

Γεια σας παιδια!

ευχαριστω
τι ειδος προστατιδας σου ειπε οτι εχεις τυπε?
Καταγράφηκε

apolyto_arseniko
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #18 στις: 26/01/14, 01:01 »

τον γιατρο το εγραψες στα αρχίδια σου;Γιατί δεν κανεις αυτα που σου ειπε;
τυπε καλα εκανε και ρωτησε ο ανθρωπας
κανονικα επρεπε πρωτα να το γραψει εδω και μετα να παει στον γιατρο Grin
Καταγράφηκε

redmanftw
Στη φάση βετεράνος
Ο παλιός, είν' αλλιώς

In cult we trash

« Απάντηση #19 στις: 26/01/14, 01:01 »

Γεια σας παιδια!

ευχαριστω
πως την άρπαξες τύπε Hmmm....
Καταγράφηκε

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτάνας μοιρολόγια
FABOULOS
Ο παλιός, είν' αλλιώς

Οσο ζω ελπίζω.

« Απάντηση #20 στις: 26/01/14, 01:01 »

4thepop,μην τρελαίνεσαι μ' αυτά που διαβάζεις στο διαδίκτυο.
Η προστάτιδα είναι κάτι που "χτυπάει" ολοένα και περισσότερους άντρες.Συνήθως μιλάνε για χρόνια προστάτιδα.

Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του ιατρού σου και να πίνεις πολύ νερό για να μπορεί η αντιβίωση να "φτάσει" εκεί...(είναι δύσκολο το σημείο).
Θα γίνεις καλά,αρκεί να κάνεις αυτά που σου λέει ο ιατρός.Η αντιβίωση που σου έχει δώσει πρέπει να είναι σίγουρα για έναν μήνα.Αν σε πειράζει στο στομάχι,πες του να σου δώσει να πίνεις ένζυμα (π.χ. το ultra levure).

Απλά αν πάθει κάποιος μία φορά προστάτιδα,το ενδεχόμενο να πάθει και άλλη φορά είναι πιο μεγάλο,χωρίς να σημαίνει αυτό ότι είναι και απόλυτο.Δεν θα έχεις μόνιμα προστάτιδα εννοείται.
Καταγράφηκε
4thepop
Νέος
*

« Απάντηση #21 στις: 26/01/14, 16:04 »

παιδια  δεν εγραψα κανενα γιατρο εννοειται οτι θα ακολουθησω πιστα αυτα που θα μου πει  ..απλα οι γιατροι ειναι οτινανε!

Δεν νομιζω να το αρπαξα απο καπου ...σεξ μονο με προφυλακτικο. Χωρις ελαχιστες φορες ως πιτσιρικας και με μονιμη σχεση. Αποτι φαινετε η προστατιτιδα ισως να μην προερχεται καν απο μικροβιο.

Faboulos ευχαριστω για τις συμβουλες ..δυστηχως διαβαζω μονο κακες περιπτωσεις ..γιαυτο εγραψα και εδω μηπως βρεθει καποιος με προσωπικη εμπειρια που να εχει ξεμπερδεψει η εστω να ειναι σε καλα επιπεδα.
Καταγράφηκε
Ρicker
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: 26/01/14, 17:05 »

Φίλε μην ακούς κανένα μαλάκα Έλληνα γιατρό, οι άνθρωποι απλά έχουν μείνει πολύ πίσω από τις εξελίξεις. Στον υπόλοιπο κόσμο σήμερα θεωρούν ότι το 95% των περιπτώσεων "προστατίτιδας" δεν οφείλεται σε κανένα μικρόβιο αλλά έχει αίτια καθαρά ψυχολογικά-νευρολογικά. Η αντιβίωση δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα, πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι το πιο πιθανό είναι η κατάσταση αυτή να διαρκέσει για πάντα. Με τα χρόνια τα συμπτώματα ίσως γίνουν πιο ήπια από ό,τι τώρα και γενικά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Εγώ το έχω από το 2007 και στην αρχή ήταν ανυπόφορο αλλά τώρα απλά πάω για κατούρημα κάθε 2-3 ώρες και ξυπνάω για κατούρημα μετά από 5 ώρες ύπνου. Κατά τα άλλα η κατάσταση είναι υποφερτή και δε νιώθω κάποιο πόνο.
Καταγράφηκε
enallaktikos
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #23 στις: 26/01/14, 17:05 »

Κατά τα άλλα γαμάς μέρα παρά μέρα χωρίς συναισθηματικό μπέρδεμα.
Καταγράφηκε
redmanftw
Στη φάση βετεράνος
Ο παλιός, είν' αλλιώς

In cult we trash

« Απάντηση #24 στις: 26/01/14, 17:05 »

Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Καταγράφηκε

Μην πιστεύεις πούστη λόγια και πουτάνας μοιρολόγια
Ρicker
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: 26/01/14, 17:05 »

Κανονικότατα. Εντάξει... Φροντίζω να ρίχνω κι ένα κατούρημα πριν.  Cool
Καταγράφηκε
4thepop
Νέος
*

« Απάντηση #26 στις: 26/01/14, 17:05 »

Φίλε μην ακούς κανένα μαλάκα Έλληνα γιατρό, οι άνθρωποι απλά έχουν μείνει πολύ πίσω από τις εξελίξεις. Στον υπόλοιπο κόσμο σήμερα θεωρούν ότι το 95% των περιπτώσεων "προστατίτιδας" δεν οφείλεται σε κανένα μικρόβιο αλλά έχει αίτια καθαρά ψυχολογικά-νευρολογικά. Η αντιβίωση δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα, πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι το πιο πιθανό είναι η κατάσταση αυτή να διαρκέσει για πάντα. Με τα χρόνια τα συμπτώματα ίσως γίνουν πιο ήπια από ό,τι τώρα και γενικά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Εγώ το έχω από το 2007 και στην αρχή ήταν ανυπόφορο αλλά τώρα απλά πάω για κατούρημα κάθε 2-3 ώρες και ξυπνάω για κατούρημα μετά από 5 ώρες ύπνου. Κατά τα άλλα η κατάσταση είναι υποφερτή και δε νιώθω κάποιο πόνο.

Ναι picker σε αυτα που γραφεις εχω καταληξει και εγω. Μετα απο ποσο καιρο αρχισες να την ελεγχεις; Ειχες εντονους πονους κτλ εκανες κατι για να φτασεις στα τωρινα επιπεδα η απο μονο του;

Το κατουρημα δεν με νοιαζει ..αλλα ο πονος και η γενικοτερη ενοχληση.
Καταγράφηκε
enallaktikos
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #27 στις: 26/01/14, 17:05 »

Η στενές και μακροχρόνιες σχέσεις με ελλεηνίδες προκαλούν τη προστατίτιδα τύπε. 
Η αποδέσμευσή σου από αυτές και η υιοθέτηση του νόμου Πίκερ θα θεραπεύσουν και την προστατίτιδα!  Headbaning!
Καταγράφηκε
apolyto_arseniko
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #28 στις: 26/01/14, 17:05 »

Η στενές και μακροχρόνιες σχέσεις με ελλεηνίδες προκαλούν τη προστατίτιδα τύπε. 
Η αποδέσμευσή σου από αυτές και η υιοθέτηση του νόμου Πίκερ θα θεραπεύσουν και την προστατίτιδα!  Headbaning!
2funny
Καταγράφηκε

enallaktikos
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #29 στις: 26/01/14, 18:06 »

2funny
Μη γελάς καθόλου, απειλείτα ο θρόνος σου τύπε! 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 ... 13   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: