Νέα

Τα ρεζίλια που χαλάνε την πιάτσα ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 660
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Καθόμουν σε μια καφετέρια με την κοπελιά μου και μια φίλη της. Στο τραπέζι δίπλα μας κάθονταν 3 άνδρες μόνοι. Περνά μια παρέα γνωστή τους. Ένα ζευγάρι που ήταν ένα παληκάρι με ένα ... ψιλομπαζάκι και μια σχετικά καλή γκομενίτσα (με άριστα το 10 θα έπαιρνε 6) που ήταν μόνη. Ένας από τους τρείς γνώριζε προφανώς την καλή γκομενίτσα και τη φώναξε. Μετά το καλησπέρα της πρότεινε να κάτσει να την κεράσουν. Του είπε πρώτη φορά όχι, επειδή ήταν με παρέα! Της είπε να φέρει και την παρέα (το ζευγάρι) να ... τους κεράσει και εκείνους! Του είπε το δεύτερο όχι. Της είπε να κανονίσουν να .... βρεθούνε για να την ... κεράσει !!!!!Του είπε ότι ... δεν ευκαιρεί αυτόν τον καιρό !!!!! Προφανώς είχε να κρατήσει το φανάρι σε πολλά ακόμη ζευγάρια !!!!! Της είπε ο τύπος ότι ...  θα την πάρει αυτός για να κανονίσουν να πάνε όπου αυτή γουστάρει για να ... την κεράσει !!!!!!!!!!!!!!!


Του είπε ότι ... δεν είναι εύκολο να την βρεί στο τηλέφωνο αυτόν τον καιρό !!


Τι έπρεπε να ακούσει το άτομο για να καταλάβει πως ό,τι κι αν κεράσει τη συγκεκριμένη γκόμενα, δεν πρόκειται να φάει ποτέ (από αυτή) και με τίποτε ;;;;;


Έπρεπε να τον πυροβολήσει με καραμπίνα; Να του βρίσει τη μάνα; Τι ;


Φαντάζεστε αν κάποιοι ενδιαφέρονται για  τη συγκεκριμένη, πόσο ανεβασμένη ψυχολογία έχει αυτή η καργιόλα από κάτι τέτοια ληγούρια που την παρακαλάνε επί χρόνια, αυτή τους φτύνει κι εκείνοι νομίζουν ότι .... ψιχαλίζει ;


Δεν θέλω να το παίξω μάγκας. Κοντεύω τα 35, έχω περάσει από όλα τα στάδια , μπατήρης , μπάκουρος , σε μπουρδέλα βρωμερά, κωλόμπαρα , μόνος για βδομάδες ....


Ωστόσο ποτέ δεν παρακαλούσα τόσο ληγούρικα το κάθε τσόκαρο. Ζητούσα μια φορά από όσες γούσταρα να βρεθούμε και αν δεν έλεγαν "ΝΑΙ" δεν τους ξαναμίλαγα. Αργά ή γρήγορα όλο κάτι βρισκόταν και κρατούσα και τον τσαμπουκά μου !!!


Γιατί πέφτουν τόσο χαμηλά μερικοί και χαλάνε την πιάτσα;
 

LARY13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
111
Like
1
Πόντοι
1
100% δικιο εχεις..αν ειναι δυνατον ξερω περιπτωσεις που απο καποιος μαλακες την ειδαν οι γκομενες μονικα μπελουτσι..ενταξει ειπαμε "το ταβλι θελει υπομονη και το μουνι κυνηγι" αλλα οχι και ετσι
Πριν δυο σαββατα ηταν ενα ξανθο με μια φιλη της(σαβουρα) σε ενα κλαμπ ξαφνικα σκαει ενας τυπος στο ξανθο σφηνακια της επιασε την κουβεντα κτλ..στο μεταξυ μιλαγε και λιγο στη σαβουρα..ειχε παει 5-6 φορες ωσπου η σαβουρα ειπε στο ξανθο "παλι ερχεται ο μαλακας,θα μας πρηξει"
δηλαδη την χαλαγε την σαβουρα??αντι να το πει η καλη το ειπε το μπαζο..βεβαια και η αλλη ξενερωσε και σηκωθηκαν και εφυγαν απο το μαγαζι..!!
 

Επισκέπτης
Εγω παντως εχω πεσει πολυυυυυ χαμηλοτερα κ το εχω τιμη μου κ καμαρι μου...Οσο γιατι το εκανα???Ειναι απλο: Γιατι ετσι γουσταρα--(και γουσταρω)!!!
Οσο για το ληγουρια δν πιανω το συλλογισμο σου...γιατι πολυ απλα αν θελω να εχω ενα πατσαβουρι/πουτανακι/ξεκωλακι/μπαζο-στο μυαλο/ασχημη κ οτι αλλο μπορεις να φανταστεις για γκομενα μπορω να το κανω,(κ το εχω αποδειξει στον εαυτο μου)...Ομως παω στα δυσκολα κ στα βαθεια!Εκει που δν παταω!!!Επισης δν ειναι απαραιτητο η καθε ομορφη/εμφανισημη κοπελα να ειναι τσοκαρο/καριολα...Τελος,αν νομιζεις οτι χαλαω την πιατσα,τραβα να στησεις δικη σου πιατσα παρακατω!!!Αυτα απο'μενα,ελπιζω να μη παρεξηγησεις το υφος κ στυλ μου...ειναι απλα οι αποψεις μου κ φυσικα ισχυουν  κ θα ισχυουν...(ολα τα παραπανω τα υποστηριζω για μια κοπελα μονο...για οποιαδηποτε αλλη τυχαρπαστη δν με νοιαζει μεχρι να τη γνωρισω :):):)..)
 

sexy_captain

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
684
Like
452
Πόντοι
26
πολύ σωστός..άραγε γιατί....
πέφτουν τόσο χαμηλά μερικοί και χαλάνε την πιάτσα;
 

sexy_captain

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
684
Like
452
Πόντοι
26
πολύ σωστός..άραγε γιατί....
πέφτουν τόσο χαμηλά μερικοί και χαλάνε την πιάτσα;
και εγώ κατα καιρούς εχω φάει τρελές πόρτες,απλά δεν ειναι εκεί το θέμα..το θέμα που σχολίασε ο φίλος ειναι η ''επιμονή'',αν βλέπουμε οτι ...'δεν  μας πέρνει'' καλήτερα να μην επιμένουμε..και πιο πολύ για δικό μας καλό - γνώμη μου,αλλά καθε άποψη σεβαστή.
 

Επισκέπτης
μπορει να ηταν ο ερωτας της ζωης του για παραδειγμα!!!
επισης θα μπορουσε να μην αντεχει την ηττα ο εγωισμος κ γενικα ο εαυτος του!!!
η θα μπορουσε να ηταν απλα ενα κολημμα του!!!
Οτιδηποτε...Νομιζω οτι η κριση γεγονοτων χωρις να εχουμε απαραιτητα στοιχεια ειναι ανουσια...Αστοχα Ερωτηματα....
 

Επισκέπτης
Εγω παντως εχω πεσει πολυυυυυ χαμηλοτερα κ το εχω τιμη μου κ καμαρι μου...Οσο γιατι το εκανα???Ειναι απλο: Γιατι ετσι γουσταρα--(και γουσταρω)!!!
Οσο για το ληγουρια δν πιανω το συλλογισμο σου...γιατι πολυ απλα αν θελω να εχω ενα πατσαβουρι/πουτανακι/ξεκωλακι/μπαζο-στο μυαλο/ασχημη κ οτι αλλο μπορεις να φανταστεις για γκομενα μπορω να το κανω,(κ το εχω αποδειξει στον εαυτο μου)...Ομως παω στα δυσκολα κ στα βαθεια!Εκει που δν παταω!!!Επισης δν ειναι απαραιτητο η καθε ομορφη/εμφανισημη κοπελα να ειναι τσοκαρο/καριολα...

Δεν με κατάλαβες. Ή μήπως θέλεις να πεις ότι αν κάποια δεχτεί να βγεί με κάποιον χωρίς παρακάλια μηνών/ετών είναι πατσαβουρι/πουτανακι/ξεκωλακι/μπαζο-στο μυαλο/ασχημη ;

Πιστεύω ότι όταν κάποια γουστάρει δεν το παίζει δύσκολη. Δεν έχεις δει μπάνικες γκόμενες και με επίπεδο όταν γουστάρουν κάποιον να μην του το παίζουν δύσκολες και να μην θέλουν τεμενάδες; Όλες αυτές δηλαδή ανήκουν στην κατηγορία "πατσαβουρι/πουτανακι/ξεκωλακι/μπαζο-στο μυαλο/ασχημη" ;;;;;;;;;

Άμα γουστάρει κάποια δεν το παίζει. Αυτοί που παρακαλάνε χρόνια το μόνο που κάνουν είναι να κάνουν τις γκόμενες να καβαλάνε καλάμι και να ψωνίζονται. Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται κι ο θεός ...

Ο λαός μας σοφά λέει ...

Παρακαλετό μουνί - ξυνό γαμήσι !

Κι έχει δίκιο νομίζω...


Αυτοί που παρακαλάνε, μόνο την πιάτσα χαλάνε για τους άλλους ...
 

Επισκέπτης
εγω παντως δν εχω δει πολλες (κατα τη γνωμη μου ωραιες κοπελες + με επιπεδο) να ειναι με κανενα ωραιο + σοβαρο παληκαρι....Ολες ειναι με μαλακες/φλωρους/νταηδες κλπ που στο τελος τους παρατανε η τις παρατανε κ μετα αυτες κλαινε...
Οσον αφορα τα παρακαλια δν νομιζω οτι υπαρχουν...ομως πιστευω οτι οντως καλο ειναι να μην υπαρχουν ΑΛΛΑ αν μια κοπελα εχει λαθος εντυπωση για καποιον η κατι αλλο γενικα στο μυαλο της δν ειναι κακο να προσπαθησει καποιος...οσες φορες ΑΥΤΟΣ κρινει σωστο κ σκοπιμο...
Στη γενικη κατηγορια...Εχεις γνωρισει πολλες που να μην θελουν το κατι παραπανω απ τον αντρα???(απο παρακαλια μεχρι δωρα η μεχρι κερασμα ενα καφε) κ να μπαινουν σε μια σχεση ετσι απλα κ ανετα????(εγω ακομη δν εχω γνωρισει)!!!
 

Επισκέπτης
επισης κατι που ξεχασα....οι ΟΜΟΡΦΕΣ κοπελες εχουν πληθωρα πεσιματων κ κυριως απο μαλακες....η απο πολυυυυ μαλακες....ετσι παιρνουν τα μετρα τους κ χτιζουν ενα τειχος προστασιας...μεχρι να το ριξει καποιος αυτο...σιγουρα θελει προσπαθεια ακομη κ παρακαλια σε ορισμενες περιπτωσεις...
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Πάντως έχω διαπιστώσει ότι όποτε θεωρούσα κάποιες γυναίκες σχετικά απλησίαστες, (και απο ομορφιά και απο χαρακτήρα) εκεί δέχτηκα την μεγαλύτερη έκπληξη μια και βγήκαν πολύ εύκολα μαζί μου. Strippers included.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
3
Like
1.460
Πόντοι
216
την σωστη κουβεντα ενας την ειπε εδω και αυτο λεει αρκετα---ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΤΟ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ!!!!
Εχω ακουσει πραματα που κανου τυποι για γκομενα,που με πιανει εμετος!
παραδειγμα?Τυπος δουλευει Πειραια,η γκομενα μενει Βουλιαγμενη,ξυπνα και του λεει στο τηλ οτι δεν εχει γαλα.Και χωρις να πει τπτ ο τυπος,αφηνει την δουλεια,και τρεχει να της παει γαλα στο σπιτι..Απο πειραια-βουλιαγμενη....
Να βρεθει καποιος να μου εξηγησει τα εξης

1-Γιατι ο τυπος δεν αυτοκτονει αφου ειναι so lifeless?

2-Ο τυπος νομιζει οτι την σκλαβωσε τωρα?Η οτι εξασφαλισε την γκομενα στο φουλ?Τι ακριβως απεδειξε?

3-Εσεις στην θεση της γκομενας δεν θα ξενερωνατε?Εγω προσωπικα φουλ-αν μου το κανε μεν γκομενα,θα την ειχα-χωρις να το θελω-σε πολυ χαμηλη εκτιμηση

4-Αμα αυτον τον διωξουν απτην δουλεια του επειδη ειναι γκασμας και βρεθει ανεργος και δεν εχει να την βγαζει μετα,θα κατσει μαζι του η γκομενα?(πλειοψηφεια παντα)

Τελος,ο καθε ηλιθιος πεταγεται και σου λεει ατακες του στυλ"εκανα ρε φιλε αυτο,επειδη ετσι,γουσταρα και το νιωθα"και αλλες τετοιες παπαριες-δεν εχει να λεει ρε μαγκες,αμα δηλαδη στην βαρεσει εσενα ενα πρωι εκει που την παιζεις να βγεις στον δρομο μ ενα αλυσοπριονο και κοβεις κοσμο στα 2 π.χ. εχεις το δικιο επειδη γουσταρες εκεινη την ωρα?
Καποια πραγματα ειναι αδικαιολογητα ρε μαγκες!Ποσο μαλλον οταν η ηλιθιοτητα φτανει σε σημειο εγκληματικης ηλιθιοτητας!
Προσωπικα εγω οσο και να χω θελησει,δεν παρακαλεσα ποτε καμμια,αυτος ειμαι-αυτον τον καπνο φουμαρω-αν δεν γουσταρεις δικαιωμα σου.Να μου κατσει ΤΟ θεομουνο απο παρακαλι,δεν το θελω.
Ατομα με θιγμενο εγωισμο παρακαλανε,οχι τοσο για την γκομενα,αλλα κυριως απο το πεισμα.
Και σε αντιθεση με το ρητο σ αυτην την περιπτωση¨
Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΣΠΑΝΙΑ ΝΙΚΑ
Λιγη αξιοπρεπεια ρε γαμωτο,δεν μπορουνε να εχουνε μερικοι?Τσαμπα δηλαδη τους γεννησε η μανα τους?Γιατι στην τελικη,στην ζωην αυτη το ΜΟΝΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Σωστός! Πάντως μάγκες, πάν μέτρον άριστον. Ούτε υπεροψία άν απλά δεν είναι καλό το timing και αξίζει μία διακριτική υπενθύμιση ενδιαφέροντος, ούτε σκλάβος. Μην ξεχνάμε ότι δυνάστης χωρίς υποτελείς δεν ύπάρχει.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.868
Κριτικές
3
Like
1.460
Πόντοι
216
Σοφος ο λογος που ειπες αρχηγε.
Ηθελα να προσθεσω ενα πραγμα μονο
Οτι αμα πιστευεις οτι μπορει μια γκομενα να εχει κρινει λαθος για εσενα,η οτι πιστευει οτι εισαι κατι που δεν εισαι,τοτε δεν αξιζει καμμια προσπαθεια ν ασχοληθεις.Γιατι?
Γιατι η γκομενα δεν ειναι απλα για σενα,η πιο απλα ακομα,η γκομενα θα σου βγει ξυνη.
Γι αυτο ισχυει και το αντιστροφο,οτι δεν πρεπει ποτε ΚΑΝΕΙΣ να υποδυεται κατι που δεν ειναι.Γιατι εκει μπορει καποια γκομενα να "πεσει μεσα" ενω σε κρινει και να καταλαβει.Και τα φερνει ετσι η ζωη,οστε τοτε μπορει αυτη η γκομενα να ειναι για σενα,αφου σε ψυχολογησε σωστα.Αλλα ειναι πολυ αργα,γιατι πουλησες φουμαρα,σε πηρε πρεφα και εγινες ρεζιλι.Εχασες μια καλη ευκαιρια.....
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Οι γυναίκες έχουν πάρει είδηση ότι μπορούν να σέρνουν καράβι και το εκμεταλεύονται... γιατί υπάρχουν άντρες χωρίς αξιοπρέπεια.

Επίσης έχουν την εντύπωση ότι αν κάποιος ενδιαφέρεται πραγματικά για κείνες θα τρώει την απόρριψη και θα επιμένει, οπότε κάνουν καψόνια και μετά τα λένε στις φίλες τους και γελάνε με τα "κορόιδα" και καμαρώνουν πόσο γκόμενες είναι. Όσοι έχετε ακούσει γυναίκες να μιλάνε μεταξύ τους (μιλάμε για γκομενάκια, όχι σιτεμένες που κλαίνε που δεν τις πλησιάζει κανένας) θα ξέρετε για τι μιλάμε.

Και τελικά δεν καταλήγουν και με κανέναν άντρα της προκοπής. Με κάτι ξόμπλια και γύφτουλες καταλήγουν που τις ξεφτιλίζουν και τις παρατάνε και μετά αυτές κλαίνε ότι δεν υπάρχουν άντρες.

Παρατήστε τις να κλαίνε το μουνί τους με τις κολλητές τους όσο εσείς θα γαμάτε κοπέλες τις επιλογής σας στα "σπίτια" και μετά από αρκετά χρόνια θα στρώσουν οι καριόλες.
 

Επισκέπτης
μπορει να ηταν ο ερωτας της ζωης του για παραδειγμα!!!
επισης θα μπορουσε να μην αντεχει την ηττα ο εγωισμος κ γενικα ο εαυτος του!!!
η θα μπορουσε να ηταν απλα ενα κολημμα του!!!
Οτιδηποτε...Νομιζω οτι η κριση γεγονοτων χωρις να εχουμε απαραιτητα στοιχεια ειναι ανουσια...Αστοχα Ερωτηματα....

"Ερωτας της ζωής σου"...Απο ένα βλέμμα;Για να το πεις αυτό πρέπει να ζήσεις με κάποια αρκετό καιρό.Κι εγώ είδα μια γυναικάρα εχθές.Μήπως έγινε  έρωτας;Μην τρελαθούμε...

Αν ο εγωισμός κάποιου δεν αντέχει την ήττα,αλλάζει "σύστημα" και δεν παρακαλάει.Όταν παρακαλάς κάποιον-α,τό εκμεταλεύεται.
 

dimitris67052

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2006
Μηνύματα
11
Like
2
Πόντοι
0
Σωστός! Πάντως μάγκες, πάν μέτρον άριστον. Ούτε υπεροψία άν απλά δεν είναι καλό το timing και αξίζει μία διακριτική υπενθύμιση ενδιαφέροντος, ούτε σκλάβος. Μην ξεχνάμε ότι δυνάστης χωρίς υποτελείς δεν ύπάρχει.

Πολύ σωστός. Μια και είμαι αρκετά μεγαλύτερος από τους περισσότερους από σας να σας πω και τη δική μου μικρή εμπειρία. Το μυστικό της επιτυχίας είναι το timing φυσικά. Και βέβαια η γκόμενα θέλει κυνήγι μέχρι ενός ορίου. Μετά εφόσον έχεις φάει τη χυλόπιττα δείξεις αδιαφορία και της δείχνεις ότι δεν πολυκαίγεσαι κιόλας είναι αρκετά πιθανό να έρθει από μόνη της. Είναι οι γυναίκες λίγο παράξενα όντα και θέλουνε παίξιμο αλλά ποτέ δεν πρέπει να παρακαλέσεις. Έχεις χάσει. Θέλουν να δουν κάποιον που να ξέρει να τις κουμαντάρει (τουλάχιστον οι περισσότερες). Προφανώς όμως πάντα ο κυνηγός είναι ο άντρας. Πολλές πιτσιρίκες που ξέρω (γαμώτι μου τώρα που μεγάλωσα και έκανα και αγόρια) αυτό που λένε είναι ότι "δεν μας την πέφτουν"!! και το βλέπω και στα μαγαζιά. Γυναίκες μόνες, άντρες μόνοι και δεν γίνεται παιχνίδι!! Παίδες η γυναίκα δεν θα πάει από μόνη της. Επιλέγει αυτόν που θα της την πέσει αλλά δεν θα την πέσει η ίδια και προφανώς αυτή που ντύθηκε και στολίστηκε και πήγε στο μπαράκι θέλει παρέα. Στα χρόνια μου ήταν αμαρτία να μην την πέσεις !
 

Επισκέπτης
Εγώ πάντως είμαι ΚΑΘΕΤΑ αντίθετος με την ατάκα "να σε κεράσω". Δεν το έχω πει ΠΟΤΕ στην ζωή μου σε γκόμενα. Δηλαδή δεν κατάλαβα... για να μου μιλήσει μια γκόμενα πρέπει να της πω ότι θα την κεράσω? Έλεος!!!

Το ότι θα κεράσεις την γκόμενα κάνα ποτό/σφηνάκι αυτό εννοείται. Καλύτερα οι πράξεις όμως παρά τα λόγια. Το κάνεις αλλά ΠΟΤΕ δεν το λες. Κι εξαρτάται σε τι γκόμενα θα πέσεις. Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια που είχα βγει με μία, ΠΟΛΥ ωραία γκόμενα, κι όταν φεύγαμε κι ήταν να πληρώσουμε, η γκόμενα δεν έκανε την παραμικρή κίνηση να φτάσει την τσάντα της. Φυσικά δεν είχα σκοπό να την αφήσω να πληρώσει, αλλά με το που κατάλαβα ότι θεωρούσε ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι θα την κεράσω... την επόμενη ημέρα πήρε ατομικό φύλλο πορείας!

Με αυτό που γελάω πάντως ΠΑΡΑ πολύ (και κατά βάθος τους λυπάμαι), είναι όταν βλέπω κάτι κάγκουρες στα μπουζούκια να παραγγέλνουν και να πετάνε ολόκληρα πανέρια από λουλούδια στην οποιαδήποτε γκόμενα (της παρέας ή μη). Μιλάμε για ΤΗΝ κατάντια ρε πούστη μου!!! Έτσι μου 'ρχεται να παω να τους πω "μάγκες, θέλετε να σας πάω κάπου εγώ μετά όπου με τα φράγκα που χαλάσατε σε λουλούδια θα μπορούσατε να είχατε πάρει 2-3 ταυτόχρονα?" :) Τέσπα... ο καθένας με τα βίτσια του!
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.222
Like
376
Πόντοι
36
Σωστότατοι και ο lakis33 και ο dimitris67052 και ο liomas και οι περισσότεροι. Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι. Μια παρατήρηση μόνο.

Απ΄ότι καταλαβαίνω έχετε καβατζάρει τα 30/35 (όπως κι' εγώ) και λογικό είναι να έχετε καταλήξει εκεί. Ένας νεώτερος όμως έχει πολύ λιγότερες εμπειρίες. Κάπου διάβασα:
Ο έξυπνος μαθαίνει από τα λάθη του και ο σοφός από τα λάθη των άλλων. Μην παίρνετε ρε παιδιά τους μικρότερους από τα μούτρα για την υπεραισιοδοξία τους. Δεν έχει νόημα. Και το πάσο και το ό,τι πεις βοηθάει. Θα το δει μόνος του.

ευχαριστώ
 

VAMOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2006
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Δυστηχως πολλοι αντρες αυτο που εχουν δεν ξερουν ποσο  πολυτιμο ειναι για τις γυναικες!
 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
Καλημέρα.
έχωντας ζήσει αρκετά χρόνια στο εκτός συνόρων θα ήθελα να σας πληροφορήσω ότι όλα αυτά που περιγράφεται (αν και 100 % σωστά) τα συναντάει κανέις μόνο στις Ελληνίδες. Και γιαυτό φταίμε αποκλειστικά και μόνο εμείς . Και σαν κοινωνία και σαν γονείς και σαν άντρες. Όταν σαν γονείς μεγαλώνουμε τις κόρες μας σαν τις πριγκιποπούλες των παραμυθιών, σαν κοινωνία από την μία έχουμε ισότητα αλλά από την άλλη πρέπει να προσέχουμε τις καημένες τις κοπέλες και τέλος όταν σαν άντρες δεν έχουμε αυτοεκτίμηση με αποτέλεσμα να κυνηγάμε το κάθε μπάζο, πως περιμένετε να μην το καβαλήσουν το καλάμι??? Η μόνη διαφορά είναι ότι έξω οι γκόμενες είχαν αρκετό μυαλό να καταλάβουν και να προσγειωθούν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom