Αναζήτηση

Σελίδες: 1 ... 489 490 491 492 493 494 [495] 496 497 498 499 500 501 ... 1392   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...  (Αναγνώστηκε 497712 φορές)
6 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
trelos sporos
Ειδήμων
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #7410 στις: 06/10/11, 22:10 »

Εχεις δικιο. Αλλα ενα παλιος φιλος οπου κατεβενε και σε αγωνες μποντι μπιλντινγκ μου ειχε πει μια μερα την εβδομαδα να τρως οτι γουσταρεις..Γιατι ο οργανισμος πρεπει να εχει ενα κινιτρο για να ξαναπαρει μπροστα και να αρχισει να κεει παλι..Καπως ετσι μου το ειχε πει..Για 77 κιλα καπου εκει με κοβω..Σκεφτηκα οτι βαζω πολυ ελαιολαδο στην σαλατα το μαρουλι, χωριατικη κτλ τουλαχιστον 4-5 κουταλιες τις σουπας Grin.Οποτε θα το κανω εκει 1 κουταλια ελαιολαδο αντι 4-5 Grin Και μετα την προπονηση με  το ποδηλατο εκει που ετρωγα γαλα 1% λιπαρα κε κορν φλεικς ολικης αλεσεως και 1 μπανανα θα κοψω την μπανανα Grin και στην θεση τις θα βαλω 3 ασπραδια αυγων Smiley Ετρωγα 2 μπανανες την ημερα τωρα θα τρωω 1.Και στο προπο που παω οταν με τσιτωνει η πεινα θα εχω στην τσεπη καμια σταφιδα..Α και κατι τελευταιο ενας φιλος που ασχολιτε πολυ με βαρη κτλ ειναι σφεροβολος..Κατεβαζει σταφιδα πολυ.Οταν τον ρωτησα γιατι ρε σειρα τρως σταφιδα μου λεει ματωνει ο μυς.Αυτο σε καποιον που κανει ποδιλατο βοηθαει σε κατι?Γιατι αυτος κανει βαρη και το ποδιλατο ειναι αεροβικο αθλημα :)Αυτα και σορρυ αν κουρασα Smiley
για τις σταφιδες δε ξερω να σου πω απλα προσεχε αυτο που λες για τη μια μερα τη βδοβαδα ειναι ενα γευμα τη βδομαδα. οχι και τα 4 η 5 γευματα της μερας που κανεις να ειναι σαπια ενω τις αλλες 6 τρως σωστα, ετσι θα παει τζαμπα οτι κανεις. πχ τρως οπως ετρωγες και τις αλλες 6, και αντι για μεσημεριανο κουμπονεις μια πιτσα γιγας και ενα σουβλακι ντερλικατεσεν, μετα συνεχιζεις κανονικα. επισης καλο ειναι αυτο το γευμα να το κανεις τις μερες που πας για προπονηση με το ποδηλατο, οχι τις μερες ξεκουρασης και κατα προτιμηση οχι το βραδυ.
Καταγράφηκε
Vagos The Pimp
Μάλαμα

« Απάντηση #7411 στις: 06/10/11, 22:10 »

για τις σταφιδες δε ξερω να σου πω απλα προσεχε αυτο που λες για τη μια μερα τη βδοβαδα ειναι ενα γευμα τη βδομαδα. οχι και τα 4 η 5 γευματα της μερας που κανεις να ειναι σαπια ενω τις αλλες 6 τρως σωστα, ετσι θα παει τζαμπα οτι κανεις. πχ τρως οπως ετρωγες και τις αλλες 6, και αντι για μεσημεριανο κουμπονεις μια πιτσα γιγας και ενα σουβλακι ντερλικατεσεν, μετα συνεχιζεις κανονικα. επισης καλο ειναι αυτο το γευμα να το κανεις τις μερες που πας για προπονηση με το ποδηλατο, οχι τις μερες ξεκουρασης και κατα προτιμηση οχι το βραδυ.

Φίλε και μόνο "σκατά" να φας μία μέρα δεν έγινε και τπτ.. Αρκεί όλη τη βδομάδα να δουλεύεις καλά!
Καταγράφηκε
maximilian
Μάλαμα

« Απάντηση #7412 στις: 07/10/11, 11:11 »

Καλησπερα. Παιδια εδω και 3 μηνες κανω ποδιλατο καθε μερα 17 χιλιομετρα αλλα και 30(πρωι βραδυ) ειμαι 1.83 80 κιλλα (ειχα φτασει πριν 3 μηνες 89κιλα) Βλεπω τωρα στα 80 οτι λιγο κολλησα..Ενω οταν ημουν 89 τα κιλλα επεφταν..Τωρα καπου κολισα.. Για το υψως μου ποσα κιλα ακομα πρεπει να κατεβω?Αν ξερει καποιος θα τον ευχαριστουσα Smiley

Φίλε μου δεν υπάρχει απάντηση στο πόσα κιλά πρέπει να είσαι ανάλογα με το ύψος σου. Αυτούς τους πίνακες βάρους ύψους νομίζω ότι τους είχαν βγάλει κάτι αμερικάνικες ασφαλιστικές εταιρίες. Το σώμα αποτελείται από λίπος, μυική μάζα, υγρά και οστά οι αναλογίες βάρους των οποίων διαφέρουν από άτομο σε άτομο. Η καλύτερη μέθοδος υπολογισμού βάρους είναι ο καθρέφτης και η μεζούρα και όχι η ζυγαριά. Για να σου δώσω μια εικόνα βάζω την παρακάτω φωτογραφία όπου και οι δύο είναι υπέρβαροι βάσει πινάκων, BMI κλπ

Καταγράφηκε
Γαμαικανος.
Ο παλιός, είν' αλλιώς

Θα με βρείτε νεκρό για τον ΑΡΗ

« Απάντηση #7413 στις: 07/10/11, 11:11 »

Στην τελικη βαλε ενα στρωμα νεοπρεν κατω απο το step, απο αυτα που χρησιμοποιουν στο aerobic.
Μιλαμε για πολυ προσφυση...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_qqe6NkXJdc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_qqe6NkXJdc</a>
θα κουβαλησω ολα τα συνεργα για μια ασκηση
δεν γαμιεται λεω εγω
θα λανω με αλτηρες...
Καταγράφηκε

http://www.youtube.com/watch?v=7tiKM4fxY1U
{{Εαν δεν υπηρχαν οι γυναικες,ολα τα λεφτα του κοσμου δεν θα ειχαν καμια αξια.}}
aoratos2010
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #7414 στις: 07/10/11, 11:11 »

Φίλε μου δεν υπάρχει απάντηση στο πόσα κιλά πρέπει να είσαι ανάλογα με το ύψος σου. Αυτούς τους πίνακες βάρους ύψους νομίζω ότι τους είχαν βγάλει κάτι αμερικάνικες ασφαλιστικές εταιρίες. Το σώμα αποτελείται από λίπος, μυική μάζα, υγρά και οστά οι αναλογίες βάρους των οποίων διαφέρουν από άτομο σε άτομο. Η καλύτερη μέθοδος υπολογισμού βάρους είναι ο καθρέφτης και η μεζούρα και όχι η ζυγαριά. Για να σου δώσω μια εικόνα βάζω την παρακάτω φωτογραφία όπου και οι δύο είναι υπέρβαροι βάσει πινάκων, BMI κλπ

Ναι όντως το BΜΙ είναι κάπως σχετικό αν και βοηθάει. Νομίζω η περιφέρεια της μέσης είναι ένας επίσης αξιόπιστης δείκτης για παχυσαρκία ή λόγος μέσης/ύψος.
Καταγράφηκε
Φυλήςυχος Πολίτης
Ο παλιός, είν' αλλιώς

ΣΕ ΔΥΣΑΡΜΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΛΑΟ...

« Απάντηση #7415 στις: 07/10/11, 11:11 »

εκεί που πάω έχει.... και κάνουν κάτι μιλφάκια με αυτά..... ααααχχχ.....

Knockin' Boots
Καταγράφηκε

Ένα πες μου. Αυτό με τον Κικίλα στο Δημοσίας Τάξεως, σου πήρε ώρα να το σκεφτείς;
maximilian
Μάλαμα

« Απάντηση #7416 στις: 07/10/11, 12:12 »

Αλήθεια για να είμαστε και στο πνεύμα του site κάνετε παιχνίδι στο μέρος που γυμνάζεστε και με τι αποτέλεσμα?
Εγώ πριν μερικά χρόνια έτρεχα στο γηπεδάκι στο Τροκαντερό και είχα βάλει μια πιτσιρίκα στο μάτι. Έτρεχα στη κυριολεξία σα τρελός από πίσω της προσπαθώντας να τη προλάβω  Στο τέλος τα παράταγα και πήγαινα για μπάσκετ. 
Καταγράφηκε
Γαμαικανος.
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #7417 στις: 07/10/11, 12:12 »

Αλήθεια για να είμαστε και στο πνεύμα του site κάνετε παιχνίδι στο μέρος που γυμνάζεστε και με τι αποτέλεσμα?
Εγώ πριν μερικά χρόνια έτρεχα στο γηπεδάκι στο Τροκαντερό και είχα βάλει μια πιτσιρίκα στο μάτι. Έτρεχα στη κυριολεξία σα τρελός από πίσω της προσπαθώντας να τη προλάβω  Στο τέλος τα παράταγα και πήγαινα για μπάσκετ. 

οταν γυμναζομαστε δεν κανουμε μαλακιες
ειναι ιερη στιγμη
μετα κανουμε οργια στις σαουνες με 40αρες
Καταγράφηκε

{{Εαν δεν υπηρχαν οι γυναικες,ολα τα λεφτα του κοσμου δεν θα ειχαν καμια αξια.}}
χρηστος10
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #7418 στις: 07/10/11, 12:12 »

Aρα αφου βλεπω οτι εχω ψωμακια και κοιλια συναιχιζω την διετα μεχρι τα 77 76 κιλα Smiley
Καταγράφηκε
maximilian
Μάλαμα

« Απάντηση #7419 στις: 07/10/11, 12:12 »

Aρα αφου βλεπω οτι εχω ψωμακια και κοιλια συναιχιζω την διετα μεχρι τα 77 76 κιλα Smiley

Πρόσεχε όμως γιατί αφού λες ότι κόλλησες μη κατεβάσεις θερμίδες! Αύξησε λίγο την ένταση της αερόβιας μέχρι να ξεκολλήσεις.
Καταγράφηκε
aoratos2010
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #7420 στις: 07/10/11, 12:12 »

Κοίτα πάντως μπορείς να έχεις λεπτή μέση χωρίς να χάσεις υπερβολικά πολλά κιλά. Όσοι κάνουν κολύμβηση συνήθως έχουν πολύ λεπτή περιφέρεια μέσης. Θεωρείται από της καλύτερες μορφές άσκησης γιατί γυμνάζει όλο το σώμα. Η κάνε άλλη αερόβια π.χ. τρέξιμο. Αλλά πάντως φίλε τα ψωμάκια για να φύγουν θέλουν πολύ υπομονή. Και κυρίως να περιορίσεις τα λίπη.
Καταγράφηκε
Φυλήςυχος Πολίτης
Ο παλιός, είν' αλλιώς

ΣΕ ΔΥΣΑΡΜΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΛΑΟ...

« Απάντηση #7421 στις: 07/10/11, 12:12 »

οταν γυμναζομαστε δεν κανουμε μαλακιες
ειναι ιερη στιγμη

μετα κανουμε οργια στις σαουνες με 40αρες

Μιλάμε ότι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό σκεφτόμουν κι εγώ...

Δε γουστάρω πολλά-πολλά όταν γυμνάζομαι. Είναι πολύ προσωπικός χρόνος για εμένα. Μιλάμε δεν απαντάω τηλέφωνα μην μου πέσουν οι παλμοί. Φωτιά να πιάσει θα τη σβήσω όταν τελειώσω την προπόνηση που λέει ο λόγος...

Για αυτό έχω σταματήσει να πηγαίνω στα γυμναστήρια. Δεν την πάλευα καθόλου να αλλάζω τις ρυθμίσεις στο μηχάνημα και να περιμένω να τελειώσει την κουβέντα ο κάθε ένας που άραζε επάνω. Να περιμένω να αδειάσει διάδρομος ή ποδήλατο για να κάνω ζέσταμα ή αποθεραπεία.

Το κακό είναι ότι δεν έχω καθρέπτες στο σπίτι. Άλλά έτσι κι αλλιώς πιο πολύ σε bodyweight το έχω ρίξει...

Βεβαια το να κάνεις όργια στη σάουνα είναι κάτι ΚΑΛΟΟΟΟΟ!  Wink
Καταγράφηκε

Ένα πες μου. Αυτό με τον Κικίλα στο Δημοσίας Τάξεως, σου πήρε ώρα να το σκεφτείς;
Γαμαικανος.
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #7422 στις: 07/10/11, 12:12 »

Μιλάμε ότι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό σκεφτόμουν κι εγώ...

Δε γουστάρω πολλά-πολλά όταν γυμνάζομαι. Είναι πολύ προσωπικός χρόνος για εμένα. Μιλάμε δεν απαντάω τηλέφωνα μην μου πέσουν οι παλμοί. Φωτιά να πιάσει θα τη σβήσω όταν τελειώσω την προπόνηση που λέει ο λόγος...

Για αυτό έχω σταματήσει να πηγαίνω στα γυμναστήρια. Δεν την πάλευα καθόλου να αλλάζω τις ρυθμίσεις στο μηχάνημα και να περιμένω να τελειώσει την κουβέντα ο κάθε ένας που άραζε επάνω. Να περιμένω να αδειάσει διάδρομος ή ποδήλατο για να κάνω ζέσταμα ή αποθεραπεία.

Το κακό είναι ότι δεν έχω καθρέπτες στο σπίτι. Άλλά έτσι κι αλλιώς πιο πολύ σε bodyweight το έχω ρίξει...

Βεβαια το να κάνεις όργια στη σάουνα είναι κάτι ΚΑΛΟΟΟΟΟ!  Wink
φιλε εχω αρκετη πειρα στο αντικειμενο και θελω να σου καταστησω σαφες οτι δεν γινεται χωρις τα οργανα στο τζιμ
γυμναζεσαι περι του 70%
φιλε εγω παω σε σιδεραδικο που λιγο πολυ ολοι ειμαστε της ιδιας φιλοσοφιας
τωρα στα αλλα τα τζιμ με που ειναι γεματο φλουφλιδες και τσιγγολελετες δεν γινεται δουλεια καλυτερα να κατσεις σπιτι
ενα παραδειγμα θα σου πω ΣΤΗΘΟΣ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ
με καμψεις και μαλακιες δεν κανεις πολλα
Καταγράφηκε

aoratos2010
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #7423 στις: 07/10/11, 12:12 »

τωρα στα αλλα τα τζιμ με που ειναι γεματο φλουφλιδες και τσιγγολελετες δεν γινεται δουλεια καλυτερα να κατσεις σπιτι

2funny
Καταγράφηκε
Tsolias.Psolias
Ο παλιός, είν' αλλιώς
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

« Απάντηση #7424 στις: 07/10/11, 12:12 »

παιδιά, ξέρεις κανείς τίποτα για το σιδεράδικο Apollo που είναι πίσω από τα jumbo στο ηράκλειο;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 489 490 491 492 493 494 [495] 496 497 498 499 500 501 ... 1392   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: