Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 137K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
παιδια ξερει καποιο απο poker?δεν εχω ιδεα αλλα απο οτι εχω ακουσει ειναι παιχνιδι που θελει μυαλο και μνημη και πιστευω οτι εχω καλη μνημη.
αν υπαρχει καποιος που ξερει θα ηθελα να με μαθει καποια πραγματα.
θελω να μαθω το πως παιζεται,τι ειδη poker υπαρχουν και αν υπαρχει καπου στο ιντερνετ να παιξω χωρις χρηματα τουλαχιστον για αρχη για να μαθω.ευχαριστω.
:)
 

ss21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2005
Μηνύματα
238
Like
58
Πόντοι
1
Φίλε υπάρχουν πολλά είδη πόκερ. Το πιο διαδεδομένο είναι το texas hold'em poker. Αν θες να μάθεις υπάρχουν βιβλία στο . Ένα καλό για να ξεκινήσεις είναι το "The intelligent guide for poker" ή κάπως έτσι. Μπες σε αυτό το site και θα βρεις πολλά πάντως και για όλα τα είδη παιχνιδιών.  Εγώ απίζω με λεφτά στο
Αν θέλεις κάτι άλλο πες. Πάντως να ξέρεις ότι δε χρειάζεται καλή μνήμη αλλά καλά μαθηματικά και πιθανότητες γιατί στο poker  σε κάθε χέρι ανακατεύεται η τράπουλα
 

Sele

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Δυστυχώς μπερδεύεις το πόκερ με το Black Jack στο οποίο η μνήμη παίζει ρόλο (για να θυμάσαι τις κάρτες που έχουν περάσει).
Το πόκερ είναι ένα παιχνίδι ψυχολογίας καθώς όπως λέγεται χαρακτηριστικά "you don't play the cards, you play the opponent" εννοώντας ότι δεν έχει τόσο σημασία τι φύλλα έχεις αλλά πόσο έξυπνα θα παίξεις (μπλόφες, πονταρίσματα) προκειμένου να νικήσεις.
Το πόκερ είναι ένα παιχνίδι με πολλές παραλλαγές (στην Ελλάδα αποτελούν τα διάφορα είδη πόκας), με πιο συνηθισμένο το Texas Holdem. Οι κανόνες διαφέρουν με κοινό στόχο σε κάθε παραλλαγή τον καλύτερο συνδυασμό φύλλων (ζεύγη, τριάδες, καρέ, χρώμα, κέντα κλπ).
Υπάρχουν πολλά sites μέσω των οποίων μπορείς να παίξεις πόκερ online (είτε με χρήματα είτε όχι) στα οποία θα βρεις επεξήγηση για όλα τα είδη πόκερ που υπάρχουν, όπως πχ το το οποίο είναι μεταφρασμένο στα ελληνικά.
 
OP
OP
J

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
αλλα αυτο που ειπα για την μνημη το ειπα γιατι ακουσα αυτον τον κ. taramas να λεει οτι τωρα παιζει poker και γιατι γνωριζα οτι επαιζε black jack λογο μνημης.
 

IptamenosOllandos

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2006
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
Το τεξας χολντ εμ ειναι ενα απο τα ωραιοτερα παιχνιδια..παιζω φανατικοτατα στο ιντερνετ..δεν ειναι δυσκολο να το μαθεις αφου ολες σχεδον οι εταιρειες σου επιτρεπουν να παιξεις και χωρις λεφτα..εικονικα..
μεχρι να μαθεις καλα το παιχνιδι παιζε σε μικρα τραπεζια..γιατι αν δεν παιζεις εστω και για λιγα λεφτα δεν το μαθαινεις το παιχνιδι..
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Φίλε πριν ξεκινήσεις τη σπουδή σου για το πόκερ, πρέπει να ξέρεις ότι είναι ένα πολύ επικίνδυνο παιχνίδι. Για να συνεχίσεις να παίζεις (και να μην πας πάσο) , πρέπει να βάζεις στο ποτ τα λεφτά που έβαλε ο προηγούμενος . Έχε το υπόψην. Πολλά σπίτια έχουν κλείσει. Ξέρω πολύ καλό πόκερ .
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.217
Like
364
Πόντοι
36
Φίλε πριν ξεκινήσεις τη σπουδή σου για το πόκερ, πρέπει να ξέρεις ότι είναι ένα πολύ επικίνδυνο παιχνίδι. Για να συνεχίσεις να παίζεις (και να μην πας πάσο) , πρέπει να βάζεις στο ποτ τα λεφτά που έβαλε ο προηγούμενος . Έχε το υπόψην. Πολλά σπίτια έχουν κλείσει. Ξέρω πολύ καλό πόκερ .

+1

Και πολλές φιλίες έχουν χαλάσει και πολλές οικογένειες έχουν γίνει μπίλιες.

Και βασική υπενθύμιση:

ʼν στο τραπέζι δεν μπορείς να εντοπίσεις το κορόιδο (τον "αιμοδότη", τον "τροφοδότη", τον "πελάτη") μέσα σε 10 λεπτά, τότε το κορόιδο είσαι εσύ.    :sunglasses:
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ξερει κανεις αν στα καζινο της χωρας μας υπαρχουν τραπεζια ποκερ?ειναι τρομερο παιχνιδι...το ανακαληψα προσφατα κι εχω φαει ενα κοληματακι...παρακαλω τους καλους σαμαρητες να μην αρχισουν τις συμβουλες μιας και ξερω καλα τις καταστροφικες συνεπειες του τζογου....
 

Alitarxis

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2007
Μηνύματα
190
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Νομίζω στο Χαγιατ Πάρνηθα και Θεσ/νικη χωρις να ειμαι 100% σιγουρος
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
οκ να σαι καλα φιλε μου...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
texas holdem εννοω φιλρ μου..αυτο ειναι
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
στο ιντερνετ εχω ξειατωθει...καινε τα ματια μου απ το ποκερ.... ευχαρισυω παντως μαν!!
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
ειναι καλα στο νετ ? δλδ πληρωνεσαι κανονικα ή ολα τα € πανε κλαμμενα (δλδ παντα εισαι ατυχος..)?
Ανάλογα που παίζεις. Προσωπικά λίγα βάζω, λίγα χάνω στο Betoto και όλα καλά.

Το φίμωτρο πότε θα στο βγάλουν?
 

Επισκέπτης
Ανάλογα που παίζεις. Προσωπικά λίγα βάζω, λίγα χάνω στο Betoto και όλα καλά.

Το φίμωτρο πότε θα στο βγάλουν?

για το μιουτ δεν ξερω...οποτε θελησει ο παπατζωρτζ ή οταν γινω καλο παιδι ή οταν περασει το χρονικο οριο που διαρκει...
warnmute.gif
 14[/URL]. Κάθε χρήστης/τρια του site, επιτρέπεται να δημιουργήσει έναν λογαριασμό (account) και μόνο. Σε περίπτωση που δημιουργήσει πάνω από 1 λογαριασμό, κινδυνεύει να του/της απαγορευτεί η είσοδος στο website.
warnmute.gif
 ..[/color[/URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom