Νέα

Γκόμενες και αυτοκίνητο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα No_Guts_No_Sex
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 317
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Το ότι οι περισσότερες γκόμενες κοιτάνε τι αμάξι οδηγείς είναι γνωστό.

Ωστόσο, έχω διαπιστώσει ότι το θέμα δεν είναι τόσο απλό.

Για να γίνω σαφής χωρίς να κουράσω με βαθυστόχαστες αναλύσεις, θα καταθέσω τη δική μου εμπειρία επί τούτου.

Προς το παρόν οδηγώ (ακόμη) ένα Άλφα 33, καταλαβαίνετε, παλιούτσικο. Το γουστάρω όμως τρελά. Έχει ακόμη τα γκάζια του και στρίβει σαν διαβήτης.

Βέβαια, όταν έρχεται η ώρα να μπουν γκόμενες σε αυτό, το θέμα περιπλέκεται. Από τη μία το ταπεινό εσωτερικό, από την άλλη η έλλειψη ανέσεων (ούτε κλιματισμός, ούτε ηχομόνωση, ούτε μαλακές αναρτήσεις-οι αλφαρομεάκηδες ξέρουν τι λέω), όλα αυτά δεν αποπνέουν σίγουρα κάτι το αφροδισιακό.

Αυτό βέβαια έχει τις επιπτώσεις του...

Δύο καριολίτσες, ενώ στην αρχή ψήνονταν γερά -δεν γελιέμαι- μετά από μία βολτίτσα με την Άλφα μου όλως αναπάντεχα ψυχράνθηκαν. Η δε μία το έδειξε και με χονδροειδή τρόπο (πλάγιες μπηχτές του στυλ "σκέφτεσαι να πάρεις καινούριο αμάξι  ; Πότε; Τι μοντέλο;...).

Σε μία δε άλλη περίπτωση, μία ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ γκόμενα, ενώ έδειχνε επίσης πολύ καλά σημεία (είχαμε βγει δύο φορές μετά τη δουλειά -συνάδελφοι όντες) όταν την τρίτη φορά τη βόλταρα για πρώτη φορά με την Άλφα μου, άρχισε να κάνει νερά... Χωρίς να θέλω να την αδικήσω -διότι σε αυτή την περίπτωση έπαιζαν και άλλοι παράγοντες, π.χ. μόλις είχε χωρίσει από σχέση 5 χρόνων από την οποία δεν έδειχνε να έχει ξεκολλήσει...- διαισθάνομαι ότι το θέμα του αυτοκινήτου έγειρε την πλάστιγγα εναντίον μου (με την έννοια ότι η κατάσταση ήταν οριακή, 50-50 δηλαδή, και ένα ακριβό αμαξάκι θα μου έδινε το πολυπόθητο 50+1% υπέρ μου... :-). 

Από την άλλη, αισίως με έχουν πιπώσει στην Άλφα μου τρία καλά κορίτσια στα δύο χρόνια που το οδηγώ.

Ενώ τα παραπάνω μέχρι πρότινος με εξόργιζαν σε απίστευτο βαθμό, αυτή την περίοδο είμαι με μία πολύ καλή και ομορφούλα κοπέλα και έχω κουλάρει, διότι τελικά η Άλφα μου λειτουργεί σαν "φίλτρο": όσες μαλακισμένες παλιοκαριόλες κοιτάξουν πρώτα το αμάξι μου και ύστερα αυτό που είμαι, απλά δεν αξίζουν εξαρχής μία. Ενώ όποιας κοπέλας δεν της καίγεται καρφί για το παλιό μου αμάξι (λίγες θα μου πείτε... και όμως είναι περισσότερες από το λίγες, όπως διαπιστώνω), είναι σίγουρο ότι της αξίζει τουλάχιστον να τη γνωρίσω καλύτερα.

Btw, έχω έναν ξάδερφο λεφτά, που οδηγεί κάθε χρόνο και καινούριο αμάξι 50.000 ευρώ και πάνω. Πέρυσι είχε μία BMW 335i. Τον έψησα μία Κυριακή του Ιουλίου στις διακοπές που ήμασταν μαζί να μου τη δώσει για μία τσάρκα στην παραλία, τόσο για την οδηγική εμπειρία, όσο και για το πώς είναι να οδηγείς ακριβό αμάξι.

Πέραν της οδηγικής εμπειρίας (ένιωθα ότι οδηγούσα διαστημόπλοιο! :rockon:), τα βλέμματα από τα γκομενάκια που ήταν στην παραλία έδιναν και έπαιρναν... αναμενόμενο. Αλλά εδώ είναι το στοιχείο που με πληγώνει: ο ξάδερφός μου-να' ναι καλά το παιδί- δεν είναι πολύ εμφανίσιμος. Όταν τσαρκάραμε μαζί, πρόσεχα ότι τραβούσε βλέμματα, έως ένα βαθμό. Από την άλλη -χωρίς παιδιά να θέλω να φανώ αυτάρεσκος, αλλά και η μάνα μου ψηλό με γέννησε, και το γυμναστήριό μου κάνω και το τι τρώω προσέχω :rolleyes:- όταν βόλταρα μόνος με τη Μπέμπα δεν τραβούσα απλά τα βλέμματα, όπως ο ξάδερφος, αλλά έτρωγα τρελό ΚΑΡΦΩΜΑ. Δεν ήταν η ιδέα μου, για ξεματιάστρα ήμουν μετά σας λέω!!! Και να βλέπεις εκεί κάτι πιπινάκια εικοσάχρονα, :jerking: σαν τη μύγα στο σκατό να θέλουν να ορμήσουν...

Και έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα: αν θες να γαμήσεις, το καλό αμάξι είναι απαραίτητο. Αλλά αν θες να βρεις ένα καλό κορίτσι για σχέση, καλό είναι την πρώτη φορά να μην τη βάλεις σε ακριβό αμάξι: είναι σημαντικό crash test... Ακόμη και πονηρή και ύπουλη να είναι και να υποκρίνεται ότι είναι υπεράνω του θέματος, αν την καίει θα σου το δείξει αργά ή γρήγορα.

Όμως αν θες να πηδήξεις τι κάνεις; Σκούρα τα πράγματα παιδιά, διότι αυτές που κοιτάνε το αμάξι σου συχνά είναι πολύ προκλητικά σκυλοπούτανα και δεν αντέχεις, θες να της πηδήξεις, και έχεις δίκιο: τα καλά κορίτσια δυστυχώς είναι συνήθως ξενέρωτα στο σεξ... Υπομονή λοιπόν, και μέχρι να πάρεις ένα καλό αμάξι, πρόσεξε την εμφάνισή σου, χαμογέλα και θα σου κάτσει κάτι καλό αν επιμείνεις και μαγκιά σου :rockon:  Όχι βέβαια ότι και αν έχεις καλό αμάξι δεν πρέπει να προσπαθήσεις, αλλά τότε όλα θα είναι σίγουρα πιο εύκολα.

Αν όμως έχεις βρει ένα καλό κορίτσι, τότε το πολύ αν έχεις κάβλες ρίξε καμιά ξεπέτα εκ του ασφαλούς χωρίς να το μάθει και στα αρχίδια σου το αυτοκίνητο. :grin:

Αυτά παιδιά και καλό μας βόλι.

Υ.Γ.: Στο άμεσο μέλλον θα πάρω Alfa Romeo GT, ελαφρώς μεταχειρισμένη, χωρίς να ξεφραγκιαστώ. Προς το παρόν μαζεύω τα λεφτά μου και τα επενδύω. Είναι καλή ιδέα μάγκες, δεν αξίζει για τις καριόλες να χρεώνεσαι για 80 μήνες...
 

Ναψ

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
403
Like
3
Πόντοι
1
Φαντάζομαι να το αγοράσεις επειδή αρέσει σε σένα δε παίζει? Μόνο στο θέμα γκόμενα, ε ρε πλύση εγκεφάλου
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Και έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα: [size=11pt]αν θες να γαμήσεις, το καλό αμάξι είναι απαραίτητο[/size]

Αν θες ΑΠΛΑ να γαμήσεις, κι όχι σχέσεις και τα συναφή, τότε γίνεσαι υδραυλικός, σκουπιδιάρης, οικοδόμος, χειριστής κομπρεσέρ κλπ...Ξέρεις πώς τραβάνε τις γκόμενες;(ΜΟΝΟ για πήδουλο, βέβαια) :rockon:
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
16
Ευτυχως που τα κοτερα...δεν εχουν ροδες..γιατι ολοι μετα..θα ηθελαν να γινουν ναυτικοι..!!!! :think:
 

Ναψ

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
403
Like
3
Πόντοι
1
Και έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα: αν θες να γαμήσεις, το καλό αμάξι είναι απαραίτητο

Και έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα, ότι το μυαλό έχει γίνει πουρές, οπότε βάλτε μια π...α μπροστά στο αμάξι και αφήστε το να τη γ...ι και εσείς καθήστε δίπλα με υπερηφάνεια. Ουστ στη κουζίνα, έγινε το κοκκινιστό
 
OP
OP
N

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Φαντάζομαι να το αγοράσεις επειδή αρέσει σε σένα δε παίζει? Μόνο στο θέμα γκόμενα, ε ρε πλύση εγκεφάλου

Και έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα: αν θες να γαμήσεις, το καλό αμάξι είναι απαραίτητο

Και έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα, ότι το μυαλό έχει γίνει πουρές, οπότε βάλτε μια π...α μπροστά στο αμάξι και αφήστε το να τη γ...ι και εσείς καθήστε δίπλα με υπερηφάνεια. Ουστ στη κουζίνα, έγινε το κοκκινιστό

Ευχαριστώ που με διάβασες προσεκτικά φίλε...

Το θέμα με τον υδραυλικό που μυρίζει ιδρωτίλα και καβλώνει την πλούσια ιδιοκτήτρια του σπιτιού που επισκέπτεται για να της φτιάξει τη βρύση μόνο σε ελληνικές τσόντες της δεκαετίας του '70 θα το δεις. :cheesy:

Btw για καταθέστε ρε παιδιά και σεις αντίστοιχες εμπειρίες ή σκέψεις. Είναι πάνω-κάτω έτσι ή μήπως κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια; Θα με ενδιέφερε.

Υ.Γ. Πάντως τρελαίνομαι για τις Άλφα. Και η GT ΓΑΜΑΕΙ.
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.636
Πόντοι
456
Η γκομενα οσο και να γουσταρει καποια στιγμη θα βαρεθει και το αυτοκινητο σου και το ντυσιμο σου και τα φραγκα σου και τα κερασματα και το πηδημα σου.Το μονο που δεν θα βαρεθει αν το γουσταρει πραγματικα ειναι το μυαλο σου,αλλα  αυτο δεν σηκωνει βελτιωσεις,ή το εχεις ή οχι.

Το αυτοκινητο φιλε μου το αγοραζουμε για να φτιαχτουμε εμεις και οχι η οποια ψολετα ή για να κανουμε φιγουρα.Οσοι αντιμετωπιζουν το αυτοκινητο σα μεσο προβολης ή σαν προεκταση του πουλιου τους κανουν μπαμ απο μακρυα και σπανε πλακα μαζι τους οι σοβαρες γκομενες.

Προσωπικα μπορω να αγορασω ανετα αυτοκινητο των 50000 και να το συντηρω χωρις να ζοριζομαι αλλα επιμενω στο ταπεινο μικρο 1600αρη gt μου επειδη καλυπτει τις αναγκες μου και αδιαφορω για το τι θα πουν οι γυναικες ή οι γνωστοι μου.
 

Ναψ

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
403
Like
3
Πόντοι
1
Σε διάβασα προσεκτικά. Εσύ κατάλαβες σε τι σκέψη βάζεις τον εαυτό σου με αυτή τη νοοτροπία;
Γιαλός λέμεε
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
16
Παντως εγω προσωπικα οταν βλεπω ακριβα αυτοκινητα και τους γαμπρους στο καθισμα του οδηγου...να κορδωνονται...με υφος γλαρο που να σου φωναζει με το βλεμμα.."ειμαι ο γ α μ α ω...δοξαστε με",και να παιζει η μουσικη καπως εντονα με το χαρακτηριστικο μπουπ-μπουπ απο το σαμπ..
ξεραινομαι στα γελια...
Εχουν πολυ πλακα τα φλωρια..!!
 

Ναψ

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
403
Like
3
Πόντοι
1
Παντως εγω προσωπικα οταν βλεπω ακριβα αυτοκινητα και τους γαμπρους στο καθισμα του οδηγου...να κορδωνονται...με υφος γλαρο που να σου φωναζει με το βλεμμα.."ειμαι ο γ α μ α ω...δοξαστε με",και να παιζει η μουσικη καπως εντονα με το χαρακτηριστικο μπουπ-μπουπ απο το σαμπ..
ξεραινομαι στα γελια...
Εχουν πολυ πλακα τα φλωρια..!!

http://[URL unfurl="true"]www.gourmed.gr/_data/images/recipes/photos/kokkinistomanitaria.jpg[/img[/URL]]
kokkinistomanitaria.jpg
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
282
Κριτικές
61
Like
926
Πόντοι
6.810
Γι αυτους που δεν το παραδεχονται, οτι κι αν κανουμε στη ζωη μας παντα στο βαθος του μυαλου υπαρχει ο παραγοντας γυναικειο φυλο και μας επηρρεαζει σε ολες τις επιλογες μας.Ειτε αυτο ειναι αυτοκινητο,γυμναστηριο,επαγγελμα,ρουχα κτλ.Αλλιως θα κυκλοφορουσαμε ολοι οπως να 'ναι.

Α,τα 20χρονα γκομενακια ,που απ' οτι βλεπω, σε ενδιαφερουν γουσταρουν και μηχανη που μπορεις να αγορασεις χωρις να χρειαστει να δωσεις μια περιουσια.

ΥΓ : Alfa 33 εν ετει 2008?Ημαρτον!

Η Alfa καποτε εβγαζε καυλωτικα αυτοκινητα αλλα στη σημερινη εποχη εχει μεινει πολυ πισω.
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
6
Πόντοι
66
το life style θα μας φαει..... :headbang:
μπράβο βρε γουόρ...τ'άπες όλα...
φιλαράκι...όποια την ενδιαφέρει το τι αυτοκινητο έχεις για να έρθει μαζί σου να πάει να γαμηθεί η καριολία...αυτές δεν είναι γυναίκες..πουτάνες αδήλωτες είναι...γιατί μετά θα αρχίσουν να ζητάνε ότι έχεις και δεν έχεις....ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα λογικές κοπέλλες...αυτές να σε ενδιαφέρουν και όχι τα ξέκωλα που ψάχνουν για μαλάκες....και δώξα το θεό ακόμα κυκλοφορούν σωστές..απλά θέλει λίγο ψαξιμο..αλλά πίστεψε με αξίζει τον κόπο....και τ΄πωτα ας βγούν οι μισογύνηδες να μου την πουν..σκασίλα μου.....
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.153
Κριτικές
5
Like
58.678
Πόντοι
12.056
Ρε μηχανη ρεεεεεεεεεεε....και αστε τις κουφαλες να παγωνουν  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
13
Πόντοι
66
παρα πολυ ωραια κ απειρως ενδιαφεροντα ολα αυτα...

μια απορια εχω... ποιο αυτοκινητο ειναι το αλφα33?
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
6
Πόντοι
66
παρα πολυ ωραια κ απειρως ενδιαφεροντα ολα αυτα...

μια απορια εχω... ποιο αυτοκινητο ειναι το αλφα33?
έλα ρε μπάιτ..τηννπαλιά άλφα δεν ξέρεις...είναι 20ετίας αλλά στην εποχή του καλό...αλλά ξέχασα,εσύ δεν είχες γεννηθεί τότε.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom