Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 64K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 148 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 41 17,7%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    232

Pradadevil

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.395
Κριτικές
3
Like
848
Πόντοι
96
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το ποσο και αν θα μπορέσει ο Τσιπρας να κρατήσει την αρχηγία ενός κόμματος?
 

krotalias

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
751
Like
7
Πόντοι
6
το ερωτημα νομιζω επρεπε να ειναι να την κρατησει καλα,γιατι να εισαι αρχηγος δεν ειναι δυσκολο οπως αποδεικνυουν ολοι οι αρχηγοι κομματων σημερα.
Γιατι ομως να μην μπορει ο ανθρωπος?Εγω πιστευω οτι ασφαλως μπορει και μπορει να εξελιχτει σε εναν καλο αρχηγο κομματος και ο ιδιος να εχει σημαντικο ρολο .
 

MatureHunter77

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2005
Μηνύματα
139
Like
1
Πόντοι
1
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το ποσο και αν θα μπορέσει ο Τσιπρας να κρατήσει την αρχηγία ενός κόμματος?

Ο τσιπρας ειναι ενα νεο παλικαρι ο οποιος μπαινει σε ενα τομεα ο οποιος ειναι μεσα στη σαπιλα και την απατεωνια..το κριμα ειναι οτι μπορει να εχει προοδευτικες ιδεες και να θελει να τις κανει πραγματικοτητα αλλα ειναι σε λαθοσς τοπο και χρονο...ο καιροσ θα δειξει τι μπορει να κανει αλλα θα τον φαει και αυτον η μαρμαγκα οποιες αγαθες προθεσεις μπορει να εχει

δεν ειμαι αριστερος απλα προσπαθω να το δω απο την πολιτικη αντικειμενικοτιτα που με διακρινει
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Στον γάμο θέλω να τον δω. Θα τον φάει ή όχι ο χοντρός?
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
18
Πόντοι
366
Ας τον δούμε πρώτα λίγο και μετά κρίνουμε...
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
Το μόνο σίγουρο πως όλοι οι άλλοι ¨αρχηγοί¨ κομμάτων δε λένε μία. Στο χέρι κάθε καινούργιου εάν θα κάνει αλλαγή ή όχι. Προσωπικά δεν καίγομαι, δε με νοιάζουν τα κόμματα.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
να αλλαξω στον τιτλο το ''κόμματος'' και να το κανω ''κόματος'' ????  :boobies: :boobies: :boobies: :boobies:
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
30
Πόντοι
16
Βέβαια και είναι ικανός ... Όπως και όλοι οι αργηγοί των κομμάτων έτσι και αυτός ικανότατος.. :idiot: :2funny:
 

CHRIS1971

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
909
Κριτικές
46
Like
537
Πόντοι
7.065
παντως ρε παιδια το πιο ωραιο ειναι οταν ρωτησαν πριν μερες τη παπαρηγα για το πως της φαινεται η υποψηφιοτητα τσιπρα.γυρναει πολυ ενοχλημενα και λεει''ε αντε σε λιγο να βαλουν αρχηγο και τη καρλα μπρουνι''
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
εγω προσωπικα τον παω παλι και χαρηκα που ενας νεος ανθρωπος ειναι αρχηγος κομματος...Μπραβο του...χιλια μπραβο και του ευχομαι καλη πορεια...ΕΛΠΙΖΩ να μην με απογοητευσει....Εγω ψηφιζω Πασοκ κι ειμαι σιγουρος οτι θα παρει πολλους ψηφους απ το κομμα που ψηφιζω...Σε περιπτωση που καποια στιγμη ξαναβγει το πασοκ και με απογοητευσει ο Γιωργακης τοτε στανταρ ο Τσιπρας θα ειναι η επομενη επιλογη μου....Αν οπως φυσικα ειπα δεν με απογοητευσει και αυτος μεχρι τοτε!!!
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.266
Κριτικές
1
Like
679
Πόντοι
96
  το θεμα ειναι να ειναι καποιος νεος στο μυαλο!! Ο Τσιπρας ειναι ωραια φατσα αλλα ανοιγει το στομα του και νομιζεις οτι ακους τον Τζοχατσοπουλο!!!

  τα ιδια και τα ιδια λέει οποτε............ψηφιζω λοιπα κομματα μεχρι νεοτερας!!!
 
OP
OP
Pradadevil

Pradadevil

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.395
Κριτικές
3
Like
848
Πόντοι
96

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
εγω προσωπικα τον παω παλι και χαρηκα που ενας νεος ανθρωπος ειναι αρχηγος κομματος...Μπραβο του...χιλια μπραβο και του ευχομαι καλη πορεια...ΕΛΠΙΖΩ να μην με απογοητευσει....Εγω ψηφιζω Πασοκ κι ειμαι σιγουρος οτι θα παρει πολλους ψηφους απ το κομμα που ψηφιζω...Σε περιπτωση που καποια στιγμη ξαναβγει το πασοκ και με απογοητευσει ο Γιωργακης τοτε στανταρ ο Τσιπρας θα ειναι η επομενη επιλογη μου....Αν οπως φυσικα ειπα δεν με απογοητευσει και αυτος μεχρι τοτε!!!

Στάνταρ.
Χαίρομαι που βλέπω έναν νέο άνθρωπο, και ελπίζω να έχει και νέες ιδέες.
Η πορεία του θα το δείξει.
Αν δεν δείξει κάτι νέο και φρέσκο....θα τον φάει το μαύρο σκοτάδι.
Κι αυτόν και το κόμμα.

+1
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
νεοι ανθρωποι,νεα μυαλα,νεες ιδεες.για να βγεις στα 33 σου στον αφρο της πολιτικης και να κερδισεις την αρχηγια ενος κομματος πρεπει να εχεις αν μη τι αλλο ικανοτητες.ειχε κερδισει και σημαντικο ποσοστο(νομιζω 11%) στις δημοτικες εκλογες που ειχε βαλει υποψηφιοτητα για το δημο αθηναιων.δε μπορει να ειναι τυχαια ολα αυτα.στην πορεια θα τον κρινουμε βεβαια.
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Παραθέτω ένα άρθρο σχετικό, του Τσίμα.

www.tanea.gr//Article.aspx?d=20080211&nid=7439199&sn=&spid=876]http://www.tanea.gr//Article.aspx?d=20080211&nid=7439199&sn=&spid=876[/url]
Δεν είναι τόσο το νεαρόν της ηλικίας του που κάνει ενδιαφέρουσα την εκλογή Τσίπρα. Δεν είναι τόσο το ότι ο νέος ηγέτης ενός κόμματος της Αριστεράς έχει την ηλικία, στην οποία κάποτε αναλάμβανε κανείς- το πολύ- γραμματέας μιας αριστερής οργάνωσης Νεολαίας. Είναι προπάντων η μεγάλη συμβολική τομή που ο Συνασπισμός επιχειρεί να κάνει με την εκλογή αυτή.
Μια τομή με το παρελθόν. Με την ιστορία, από την οποία κατάγεται.
Ο Τσίπρας γεννήθηκε τη χρονιά που το κομμουνιστικό κίνημα γινόταν οριστικά νόμιμο. Στο τέλος των πέτρινων χρόνων, στο κλείσιμο του τραγικού μετεμφυλιακού κύκλου. Ήταν μαθητής του σχολείου, όταν ο κόσμος μας κατέρρεε το 1989. Κι ήταν αμέτοχος της πολιτικής, όταν η Αριστερά ζούσε την τελευταία από την ιστορική σειρά των διασπάσεών της, το 1991.
Με την επιλογή ενός προέδρου με τέτοιο βιογραφικό, ο Συνασπισμός μοιάζει να θέλει να μας πει: Ξεχάστε την παλιά Αριστερά του μεγάλου δράματος του 20ού αιώνα, ξεχάστε την Αριστερά των μεγάλων εσωτερικών αγώνων και διασπάσεων, ξεχάστε την Αριστερά της παλιάς ουτοπίας. Θέλω να αρχίσω από την αρχή. Θέλω, απέναντι στον «νέο καπιταλισμό», να είμαι η «νέα Αριστερά». Μια Αριστερά που έχει αφετηρία της τη Γένοβα, όχι την Κομμούνα του Παρισιού, ούτε το συνέδριο των Σοβιέτ στο Σμόλνι, μια Αριστερά που δεν φέρει στις αποσκευές της ούτε τη μεγάλη ήττα ούτε τις πληγές των μεγάλων διασπάσεων. Είναι σαν να θέλει να ιχνογραφήσει το στίγμα του από την αρχή, σε μια λευκή σελίδα. Το κατάφερε: ο Τσίπρας είναι μια λευκή σελίδα. Μένει να δούμε αν υπάρχει κάτι αληθινά καινούργιο να γραφτεί στη σελίδα αυτή ή θα παραμείνει λευκή.


Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι είναι ικανός μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Άλλωστε αφού δεν κατάφερε κανείς από όλους τους προηγούμενους να αλλάξει κάτι, τώρα ίσως είναι μια ευκαιρία.
Θα δείξει εν ευθέτω χρόνω..
 

Επισκέπτης
Γιατί να μην είναι ο Τσίπρας ικανός για αρχηγός κόμματος?
Εδώ είναι ο Γιωργάκης ικανός να ηγηθεί της αξιωματικής αντιπολίτευσης ! :2funny:
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Γιατί να μην είναι ο Τσίπρας ικανός για αρχηγός κόμματος?
Εδώ είναι ο Γιωργάκης ικανός να ηγηθεί της αξιωματικής αντοπολίτευσης ! :2funny:

Απόλυτο δίκιο!
Τουλάχιστον ο Τσίπρας έχει και άλλον αέρα.
Πιστεύω ότι οι υπόλοιποι πολιτικοί αρχηγοί ίσως βγουν λίγο έξω απ τα νερά τους μαζί του, λόγω του νεαρού της ηλικίας. Είναι κάτι που ξαφνιάζει και σίγουρα μία παράμετρος στην οποία χρόνια τώρα όλοι τους δεν ήταν συνηθισμένοι...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ο,τιδήποτε αλλάζει το σκηνικό έχει ενδιαφέρον

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom