Νέα

Αγορά τηλεφ. νούμερου κινητου από Πακισταν!Που,πως ,πόσο ,κίνδυνοι-πλεονεκτηματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα haistas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 72
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

haistas

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2013
Μηνύματα
170
Like
3
Πόντοι
1
Που μπορουμε να βρουμε τετοια τηλεφωνικα νουμερα?ποσο κοστιζουν?τι πλεονεκτηματα η τι κινδυνους εχουν?



Ποσοι εχουν τετοιο νουμερο σε τι χρησιμευει εκτος απο την ανωνυμια?
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.049
Κριτικές
489
Like
58.946
Πόντοι
39.662
δε χρησιμευει πουθενα αλλου εκτος απο την ανωνυμια, το χειροτερο ειναι οταν θα εχεις καποιο θεμα και δε θα μπορεις να εξυπηρετηθεις απο την εξυπηρετηση πελατων.
 
OP
OP
H

haistas

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2013
Μηνύματα
170
Like
3
Πόντοι
1
Δεν εινααι και λιγο πραγμα η ανωνυμια

αλλα αν αυτος που το πουλαει , κανει μια Υ/Δ στην εταιρεια που εχει εκδοσει τον αριθμο , οτι το εχει χασει το νουμερο?

επισης τι κοστος εχει μια τετοια καρτα?
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.049
Κριτικές
489
Like
58.946
Πόντοι
39.662
Δεν εινααι και λιγο πραγμα η ανωνυμια

αλλα αν αυτος που το πουλαει , κανει μια Υ/Δ στην εταιρεια που εχει εκδοσει τον αριθμο , οτι το εχει χασει το νουμερο?

επισης τι κοστος εχει μια τετοια καρτα?

2 ευρω την εχω παρει εγω απο πακιστανο σε  ΗΣΑΠ,
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.049
Κριτικές
489
Like
58.946
Πόντοι
39.662
με βεβαρημενο παρελθον η sim ?

αυτο αληθεια ειναι ενα ρισκο... αν ο πακιστανος για παραδειγμα ειναι υπο παρακολουθηση απο τις αρχες για καποιο ποινικο αδικημα,
λογικο ειναι να παρακολουθειτε  και αυτος που εχει το νουμερο που ειναι δηλωμενο στο ονομα του πακιστανου,εν αγνοια του...
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.031
Κριτικές
7
Like
3.682
Πόντοι
736
Έχει μαγαζάκια επί της Σοφοκλέους κάτω από την Αθηνάς που πουλάνε κάρτες με Πακιστανικά νούμερα αλλά και κάρτες sim Ελληνικές χωρις να δίνεις στοιχεία.Υπάρχει και το κατάστημα της Taaza αλλά εκεί νομίζω δίνεις στοιχέια.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.279
Πόντοι
216
Για να ενεργοποιηθεί το νούμερο κάποιος δίνει στοιχεία με διαβατήρια ή ταυτότητες οι οποίες βέβαια
μπορεί να είναι πλαστές.

:zombie: :shit: :zombie: :shit:
 

Συνημμένα

  • pakia.JPG
    pakia.JPG
    82,6 KB · Εμφανίσεις: 24

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
911
Like
1.115
Πόντοι
206
φιλε απαγωγη σκεφτεσαι να κανεις;;
αν βρεθει πανω σου πακιστανικο νουμερο σε ελεγχο αστυνομιας ξεκινας με 4αρα απο τα αποδυτηρια,οποτε εαν εχεις και χεσμενη τη φωλια σου τοτε δεν φτανουν τα παρακαλια και τα τσιμπουκια για να γλυτωσεις...
 

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
φιλε απαγωγη σκεφτεσαι να κανεις;;
αν βρεθει πανω σου πακιστανικο νουμερο σε ελεγχο αστυνομιας ξεκινας με 4αρα απο τα αποδυτηρια,οποτε εαν εχεις και χεσμενη τη φωλια σου τοτε δεν φτανουν τα παρακαλια και τα τσιμπουκια για να γλυτωσεις...
αυτο σκεφτομουν και εγω.ποιος ο λογος???? για να μην μας ανακαλυψουν οι γυναικες μας???? ε και αν παρεις μια κανονικη καρτα στο ονομα σου τι θα γινει????? εκτος και αν χρειαζεται για ,μπινια οποτε αλλαζει..... αλλα γενικα μεγαλο το ρισκο....
 
OP
OP
H

haistas

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2013
Μηνύματα
170
Like
3
Πόντοι
1
φιλε απαγωγη σκεφτεσαι να κανεις;;
αν βρεθει πανω σου πακιστανικο νουμερο σε ελεγχο αστυνομιας ξεκινας με 4αρα απο τα αποδυτηρια,οποτε εαν εχεις και χεσμενη τη φωλια σου τοτε δεν φτανουν τα παρακαλια και τα τσιμπουκια για να γλυτωσεις...
καμια σχεση , αλλα δεν γουσταρω να εχουν τα στοιχεια μου αν δεν θελω εγω να τα δωσω. πχ πολλοι μπορουν απο εναν αριθμο κινητου να βρουνε τα παντα. ε εγω δεν γουσταρω ! αν δεν εχω χεσμενη την φωλια μου, γιατι να βρω μπελα δεν καταλαβα το σκεπτικο. η κατοχη ενος νουμερου δεν νομιζω να μπορει να σε οδηγησει στα κρατητηρια.μπορει να σε μπλεξει ισως ομως με χρονοβορα τραβηγματα. για αυτο ανοιξα το θεμα. να ανταλαξουμε αποψεις ιδεες
 
OP
OP
H

haistas

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2013
Μηνύματα
170
Like
3
Πόντοι
1
πχ το παιδι που αγορασε με 2 ευρω την sim , μπορει πριν 2 ωρες απο την αγοραπωλησια να ηταν το μεσο επικοινωνιας σε ληστεια.και εκει που πας αμεριμνος στο σπιτακι σου, σε μπαγλαρωνουνε...αντε εσυ να πεις σαν αλλοθι ,οτι ησουνα στις πουτανοπιατσες και να ακουει η γυναικα σου...
 

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
καμια σχεση , αλλα δεν γουσταρω να εχουν τα στοιχεια μου αν δεν θελω εγω να τα δωσω. πχ πολλοι μπορουν απο εναν αριθμο κινητου να βρουνε τα παντα. ε εγω δεν γουσταρω ! αν δεν εχω χεσμενη την φωλια μου, γιατι να βρω μπελα δεν καταλαβα το σκεπτικο. η κατοχη ενος νουμερου δεν νομιζω να μπορει να σε οδηγησει στα κρατητηρια.μπορει να σε μπλεξει ισως ομως με χρονοβορα τραβηγματα. για αυτο ανοιξα το θεμα. να ανταλαξουμε αποψεις ιδεες


σορρυ αλλα απο αυτο θα εχουν τα στοιχεια σου?????? τωρα πλεον οι τραπεζες και η εφορια τα εχουν  δωσει παντου... οποτε αυτα τα απλα που δινεις για την  καρτα ειναι ενα τιποτα.....
 
OP
OP
H

haistas

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2013
Μηνύματα
170
Like
3
Πόντοι
1
σορρυ αλλα απο αυτο θα εχουν τα στοιχεια σου?????? τωρα πλεον οι τραπεζες και η εφορια τα εχουν  δωσει παντου... οποτε αυτα τα απλα που δινεις για την  καρτα ειναι ενα τιποτα.....
δεν εννοω η wind h vodafone h cosmote...εννοω ολοι οι αλλοι .
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
867
Κριτικές
7
Like
1.197
Πόντοι
486
Καλή η ανωνυμία αλλά για σκεφτείτε την πιθανότητα αυτή την κάρτα πριν από εσάς να την είχε κάνας που καταζητείτε από τις αρχές... Και φυσικά σε βρίσκουν ουτως η άλλως ότι ώρα θέλουν πλέον ακόμα και έτσι...

Οπότε εγώ έχω βγάλει κανονικά δηλωμένη καινούρια κάρτα με στοιχεία την οποία έχω ΜΟΝΟ για τηλέφωνα σε κορίτσια του χώρου και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.279
Πόντοι
216
Το θέμα έχει συζητηθεί  και εδώ

Επειδή την έχω πάθει πέριξ της Ομόνοιας.
Μην ξεχνάτε την ασφάλεια του κινητού σας με την χρήση πρόσθετου κωδικού.
Τον εντοπισμό του εξ αποστάσεως
το μπλοκάρισμα από μακριά
και την έσχατη σε περίπτωση αχρήστευση του δηλώνοντας την κλοπή ή απώλεια του στην
εταιρεία κινητής τηλεφωνίας αφού έχει καταγραφεί ο αριθμός IMEI.
Για να μην ψαχνόσαστε μετά την ζημιά. Κυρίως όσοι κυκλοφορούν στις ομονιακές πουτανόπιαστες
οφείλουν να γνωρίζουν μιας και πολλοί μπαίνουμε σε διάφορες υπηρεσίες με προσωπικά δεδομένα κτλ.
Ενδιαφέρουσες ιστοσελίδες
Η Διαχείριση συσκευής Android  Μια καλή εφαρμογή. Androidlost υπάρχει και στο playstore
 

Συνημμένα

  • cell.jpg
    cell.jpg
    14,3 KB · Εμφανίσεις: 15
OP
OP
H

haistas

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2013
Μηνύματα
170
Like
3
Πόντοι
1
Το θέμα έχει συζητηθεί  και εδώ

Επειδή την έχω πάθει πέριξ της Ομόνοιας.
Μην ξεχνάτε την ασφάλεια του κινητού σας με την χρήση πρόσθετου κωδικού.
Τον εντοπισμό του εξ αποστάσεως
το μπλοκάρισμα από μακριά
και την έσχατη σε περίπτωση αχρήστευση του δηλώνοντας την κλοπή ή απώλεια του στην
εταιρεία κινητής τηλεφωνίας αφού έχει καταγραφεί ο αριθμός IMEI.
Για να μην ψαχνόσαστε μετά την ζημιά. Κυρίως όσοι κυκλοφορούν στις ομονιακές πουτανόπιαστες
οφείλουν να γνωρίζουν μιας και πολλοί μπαίνουμε σε διάφορες υπηρεσίες με προσωπικά δεδομένα κτλ.
Ενδιαφέρουσες ιστοσελίδες
Η Διαχείριση συσκευής Android  Μια καλή εφαρμογή. Androidlost υπάρχει και στο playstore
ρε συ πολυ μακρια το παμε. απλα λεμε να μην σε πρεπει να δινεις εξηγησεις γιατι το τηλεφωνο σου βρεθηκε στην ατζεντα απο κυκλωμα μαστροπειας και το μαθει η γυναικα σου οτι ξενοπηδουσες επι πληρωμη..ειδικα οταν αυτη σχεδον σε ζει αυτην εστω την περιοδο
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.279
Πόντοι
216
Τύπε δεν πρέπει να έχει κανείς πρόσβαση στο κινητό εφόσον  χαθεί ή κλαπεί.
Μπορείς στην οθόνη καλωσορίσματος να βάλεις έναν άλλον σου αριθμό τηλεφώνου και ένα όνομα ώστε αν βρεθεί από κάποιον και θέλει
να το επιστρέψει να σε ειδοποιήσει. Φυσικά και αυτό πρέπει να είναι μη ανακοινώσιμο στους καταλόγους των παρόχων.
Μεγάλη προσοχή ειδικά για τα άτομα που κινούνται στα λημέρια αυτά.
Αν είναι android μπορεί να εντοπίσουν το σπίτι σου, τους λογαριασμούς σου στην τράπεζα ότι δεν φαντάζεσαι.
Να μπουν σε λογαριασμούς google με οικογενειακές φωτογραφίες, έγγραφα, στο cloud κτλ.
Αυτά τα σκέπτεσαι αφού στο έχουν βουτήξει και ο μπουρδελιάρης οφείλει να τα ξέρει αυτά εκ των προτέρων
ώστε να ξέρει τουλάχιστον τα πρώτα πράγματα που πρέπει να κάνει αν συμβεί το απρόοπτο.

Τώρα τα Πακιστανικά νούμερα είναι άλλη ιστορία η οποία αφού χρησιμοποιείς τέτοιο νούμερο είσαι η συνέχεια του παρελθόντος του αριθμού.
:shit: :shit: :shit:
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Κάρτα που βγάζω κανονικά στο όνομά μου,
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ;;;

Σε πληροφορίες πχ ;;

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom