Νέα

Ινδονησία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 22
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.791
Like
1.236
Πόντοι
216
Ειναι δυνατον να μην υπαρχει θέμα για την Ινδονησία; Δεν υπαρχει ΚΑΝ θυγατρικος πινακας οπως για τις αλλες χωρες!!! Την ξεχασαν οι moderators?
Μηπως θα επρεπε να ανοιχτει;

Ας το ξεκινησουμε λοιπον, και οποιος συμφορουμιτης εχει εμπειρια απο εκει, ας την καταθεσει εδω.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
Ειναι δυνατον να μην υπαρχει θέμα για την Ινδονησία; Δεν υπαρχει ΚΑΝ θυγατρικος πινακας οπως για τις αλλες χωρες!!! Την ξεχασαν οι moderators?
Μηπως θα επρεπε να ανοιχτει;

Ας το ξεκινησουμε λοιπον, και οποιος συμφορουμιτης εχει εμπειρια απο εκει, ας την καταθεσει εδω.
τυπε το 90 τοις εκατο οσων γραφουν για Ασια εχουν παει μονο Παταγια,αντε και κανα Πουκετ,ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ :jerking: :jerking:.Οποτε απο εκει τουλαχιστον  μην περιμενεις και πολλα :S
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.560
Κριτικές
178
Like
38.978
Πόντοι
21.896
κ ινδονησια τι να κανεις? μπαλι τζακαρτα ηφαιστεια αλλα απο σεξοτουρισμο? μοθσουλμανοι ειναι
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
κ ινδονησια τι να κανεις? μπαλι τζακαρτα ηφαιστεια αλλα απο σεξοτουρισμο? μοθσουλμανοι ειναι
ok,δεν ειναι Ταυλανδη αλλα να γαμησεις μπορεις,και με φραγκα και χωρις.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.749
Κριτικές
1
Like
32.422
Πόντοι
6.256

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
Εχουν παει και σε αλλα μερη της Ασιας ,αλλα... δεν ξαναπηγαν.
Καθολου τυχαιο που παμε μονο ταιλανδη.
φιλε δεν ειναι τυχαιο,σαφως η Ταυλανδη συνδυαστικα ειναι το νουμερο ενα,απο κει και περα οι πιο πολλοι απο την Ταυλανδη ξερουν Παταγια,Πουκετ,ΒΚΚ και τερμα.καλυτερα βεβαια για οσους ψαχνονται παραπανω  και γουσταρουν στις πιο απομακρες γωνιες της χωρας να μην βλεπουν ουτε ιχνος farang :woldman:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.749
Κριτικές
1
Like
32.422
Πόντοι
6.256
Οσοι πανε συχνα εχουν παει και σε μη τουριστικα μερη αλλα ο τουριστας σε τουριστικα μερη θα παει, λογικο ειναι,
Αν καποιος ξενος  πχ μας ρωτησει που να παει σκ στην πελοπονησο θα του πουμε πηγαινε στην Τριπολη η στο Ναυπλιο. Να ειμαστε και λογικοι,
Εγω παντως μεσα στο 2017 θα παω τζακαρτα γιατι πηγε για δουλεια στεμος συγγενης, βεβαια σιγουρα θα πεταχτω και πουκετ για κανα τριημερο,
Θα ηθελα παντως να μαθω  πληροφοριες για τζακαρτα περα απο το οτι γραφει το νετ.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596
Οσοι πανε συχνα εχουν παει και σε μη τουριστικα μερη αλλα ο τουριστας σε τουριστικα μερη θα παει, λογικο ειναι,
Αν καποιος ξενος  πχ μας ρωτησει που να παει σκ στην πελοπονησο θα του πουμε πηγαινε στην Τριπολη η στο Ναυπλιο. Να ειμαστε και λογικοι,
Εγω παντως μεσα στο 2017 θα παω τζακαρτα γιατι πηγε για δουλεια στεμος συγγενης, βεβαια σιγουρα θα πεταχτω και πουκετ για κανα τριημερο,
Θα ηθελα παντως να μαθω  πληροφοριες για τζακαρτα περα απο το οτι γραφει το νετ.
που ρε αγορινα?4.000 σελιδες και οι 3.900 ειναι αφιερωμενες αποκλειστικα στο tiger και το ινσομνια :S
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.791
Like
1.236
Πόντοι
216
Νομιζω ειναι αξιολογος προορισμος η Ινδονησια.
 
OP
OP
C

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.791
Like
1.236
Πόντοι
216
Ακομα και στο Μπαλι που δεν ειναι μουσουλμανοι και πηγα περσι, δεν παιζουν και πολλα πραγματα.

Μου εχει κανει κρουση προσφατα (online) μια συμπαθητικη κοπελια απο Μπαλι, χριστιανη.
Δεν ξερω τι σοι κοπελες ειναι ομως αυτες, ας πουμε σε σχεση με τις φιλιππινεζες.
 

mike304

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2009
Μηνύματα
132
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
καλα τζακαρτα mulia hotel και ας ειναι μουσουλμανες  οποιος παει θα δει...
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.463
Κριτικές
12
Like
6.092
Πόντοι
2.646
Μια χαρά ξεκωλιαζονται και οι μουσουλμάνες και ας είναι σε κλειστό κύκλο
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.048
Κριτικές
14
Like
633
Πόντοι
3.025
εκλεισα με την Saudia(μεσω pamediakopes....γραφω σε αλλο ποστ για το pamediakopes) για τον αδελφο μου εισιτηριο για Τζακαρτα(μεσω Τζεντας) για τις 6 Μαρτιου.....η κρατηση και η πληρωμη εγινε στις 24 Φεβρουαριου(οπωσ σας ειπα μεσω pamediakopes.gr)
το εισιτηριο ηταν.......ΑΘΗΝΑ(Αναχ. 15.15 6/3/20) ΤΖΕΝΤΑ(Αφ. 19.40 6/3/20.....Αναμονη 6 ωρες.....Αναχ. 02.00 7/3/20,αφιξη Τζακαρτα 15.30 7/3/
20) και πισω
στις 2 Μαρτιου ηρθε ενα εμαιλ απο την Saudia οτι αλλαζει η ωρα στο Τζεντα-Τζακαρτα(απο 02.00 Αναχ. Τζεντα γινεται 10.00!!!!!!και αφιξη Τζακαρτα(απο 15.30 σε 23.30!!!!!)
Δηλαδη αναμονη 13 ωρες!!!!στην τζεντα και αφιξη βραδυ στην Τζακαρτα(αντι για πογευμα)
ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ οταν το ειδα!!!!!!!!!!1Μου "αναψαν" τα Λαμπακια!!!!ομως εχει και συνεχεια........
Πηρα τηλ στην εταιρεια Saudia(στην Αθηνα)...το σηκωσε μια πολυ ευγενικη και εξυπηρετικη κοπελα....της εξηγησα οτι δεν μπορει να περιμενουμε 13 ωρες στην Τζεντα και τι μπορει να γινει,,,,,,,,,,αυτη με παρεπεμψε στο pamediakopes αλλα μετα απο πιεση μου ειπε οτι δεν υπαρχουν αλλες διαθεσιμες connecting flights για να με εξυπηρετησει....ουτε σε αλλο αεροδρομιο μπορουσα να παω!!!και το πιο ωραιο..........επειδη θα καθομασταν 13 ωρες αναμονη στην Τζεντα,θα πρεπει να πληρωναμε 120 ευρω για Βιζα!!!!!!!!!!!!!!δηλαδη..........εμ θα ταλαιπωριομασταν εμ θα πληρωναμε και απο πανω!!!!οι ανθρωποι εκει ειναι Τρελλοι!!!!!αλλα παλι και αυτο.....να πληρωνεις βιζα οταν εχεις αναμονη στο αεροδρομιο..βεβαια η κοπελα δεν φτιει σε τιποτα και μου εξηγησε οτι καποιες χωρες οταν εχεις αναμονη πανω απο 12 ωρες σε υποχρεωνουν να βγαλεις βιζα!!!!αμ το αλλο???μας ειπε οτι ειναι καλυτερα να παρουμε τηλ στην Πρεσβεια μας στην Τζεντα για να κανουμε απο εκει τις διαδικασιες για βιζα!!!!απο το αεροδρομιο θα ηταν πιο δυσκολο και πιο ακριβο!!!!!
ΑΝΗΚΟΥΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥΣ!!!!τωρα να δουμε με την ακυρωση τι θα γινει.....εκει δεν μπορουσε να με βοηθησει γιατι λεει πρεπει να μιλησω με το pamediakopes(διοτι απο εκει εγινε η κρατηση)....τωρα δεσαμε!!!γραφω σε αλλο ποστ για το pamediakopes......απο το πρωι δεν μπορω να μιλησω με α κωλο-αγγλικα τους!!!δεν καταλαβαινουν τι τους λεω και τι μου λενε!!!!ΒΡΕ ΟΥΣΤ....ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.....αλλη φορα σε γραφειο ταξιδιων προσωπο με προσωπο(και ας ειναι πιο ακριβα)...........αν κατι συμβει,αυτοι θα κανονισουν!!!

 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
15
Like
11.092
Πόντοι
3.846
Ετοιμάζω ταξίδι για Μάη, τα εισητήρια τα έχω πάρει. Για 3 βδομάδες περίπου.
Έχεις κανείς άποψη για αξιόλογα μέρη για τουρισμό;
Και τι παίζει με γυναίκες; Μασαζάκια όπως έπαιρνα και στην Ταυλάνδη; Ή υπάρχει και τίποτα άλλο, πχ σπιτάκια κλπ;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
15
Like
11.092
Πόντοι
3.846
Έκανα την έρευνα μου και το μέρος που παίζει καλή μπαλίτσα με μασατζιδικα για εξτραδακια είναι η περιοχή Senggigi στο Lombok.
Πέφτει παζαρεμα για μπουκι ή σεξακι μαζί με το μασάζ.
 

Blackdonkey

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2024
Μηνύματα
6
Like
12
Πόντοι
0
κ ινδονησια τι να κανεις? μπαλι τζακαρτα ηφαιστεια αλλα απο σεξοτουρισμο? μοθσουλμανοι ειναι

Παιδιά Ινδονησία είναι μεγάλο μπουρδέλο γεμάτο πουτανίτσες!
Ένα από τα ελάχιστα μέρη του κόσμου όπου κορίτσια ταξιδεύουν με ταχύπλοα για να ανέβουν πάνω σε βαπόρια που βρίσκονται στα διάφορα αγκυροβόλια μακριά από την στεριά....
Τις βλέπεις να ανεβαίνουν την σκάλα του καραβιού ενώ φοράν μπούρκα, και όπως κοιτάς από ψηλά ήδη το στριγκάκι έχει βγει έξω από το τζίν.
Μόλις πατήσουν τα πόδια στο καράβι η μπούρκα πάει περίπατο και έχω συναντήσει όμορφες Ποκαχόντας...
Αν υπάρχει και ποτό στο καράβι, λένε ότι ο Μωάμεθ βλέπει μόνο στην στεριά..... Και αδειάζουν τα μπουκάλια .... Πίνουν εκεί και μια μαλακία Σαμπού το λένε... Ναρκωτικό κάτι κρύσταλλα....
Το ρουφάνε και αυτό...
Τις παίρνεις στην καμπίνα, μένουν στο καράβι για όσο μείνει το καράβι εκεί....
Γενικά το γαμησι πάει σύννεφο, μπορείς να πάρεις και 2-3 άμα γουστάρεις είναι ανοιχτές σε όλα... Δεν συνάντησα ποτέ κάποια να μου πει όχι σε κάτι....
Πολύ ανώμαλα γαμήσα έχω κάνει εκεί!!!
Και όταν δεν έχει γαμήσι το πρόγραμμα γιατί έχει δουλειά, αυτές γλύφουν την καμπίνα....
Σου πλένουν τα ρούχα καθαρίζουν τα πάντα.... Χωρίς να το ζητήσεις.
Και σε παρακαλάνε να τις φέρεις Ελλάδα....

Αλλά θα μου πείτε ρε τι μας νοιάζει αυτό... Εμείς για τη στεριά ενδιαφερόμαστε....

Καλά ντε μη βαράτε μια ιστορία είπα!

Και στην στεριά λοιπόν Jakarta κεντρικά είχα βγει....
Συγκρατημένη εκτίμηση είχα πάει σε ένα πολύ μεγάλο ξενοδοχείο και διέσχισα 3 αίθουσες μεγαλύτερες από γήπεδο τένις για να καταλήξω στην 4 αίθουσα....
Ασφυκτικά γεμάτες με κορίτσια
Με φόρεμα συγκεκριμένο χρώμα= τιμή.... Και από πάνω δωμάτια γαμηστρώνες....
Τιμές 50-70 δολάρια....
Μαζί με το δωμάτιο.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.595
Κριτικές
15
Like
11.092
Πόντοι
3.846
Παιδιά Ινδονησία είναι μεγάλο μπουρδέλο γεμάτο πουτανίτσες!
Ένα από τα ελάχιστα μέρη του κόσμου όπου κορίτσια ταξιδεύουν με ταχύπλοα για να ανέβουν πάνω σε βαπόρια που βρίσκονται στα διάφορα αγκυροβόλια μακριά από την στεριά....
Τις βλέπεις να ανεβαίνουν την σκάλα του καραβιού ενώ φοράν μπούρκα, και όπως κοιτάς από ψηλά ήδη το στριγκάκι έχει βγει έξω από το τζίν.
Μόλις πατήσουν τα πόδια στο καράβι η μπούρκα πάει περίπατο και έχω συναντήσει όμορφες Ποκαχόντας...
Αν υπάρχει και ποτό στο καράβι, λένε ότι ο Μωάμεθ βλέπει μόνο στην στεριά..... Και αδειάζουν τα μπουκάλια .... Πίνουν εκεί και μια μαλακία Σαμπού το λένε... Ναρκωτικό κάτι κρύσταλλα....
Το ρουφάνε και αυτό...
Τις παίρνεις στην καμπίνα, μένουν στο καράβι για όσο μείνει το καράβι εκεί....
Γενικά το γαμησι πάει σύννεφο, μπορείς να πάρεις και 2-3 άμα γουστάρεις είναι ανοιχτές σε όλα... Δεν συνάντησα ποτέ κάποια να μου πει όχι σε κάτι....
Πολύ ανώμαλα γαμήσα έχω κάνει εκεί!!!
Και όταν δεν έχει γαμήσι το πρόγραμμα γιατί έχει δουλειά, αυτές γλύφουν την καμπίνα....
Σου πλένουν τα ρούχα καθαρίζουν τα πάντα.... Χωρίς να το ζητήσεις.
Και σε παρακαλάνε να τις φέρεις Ελλάδα....

Αλλά θα μου πείτε ρε τι μας νοιάζει αυτό... Εμείς για τη στεριά ενδιαφερόμαστε....

Καλά ντε μη βαράτε μια ιστορία είπα!

Και στην στεριά λοιπόν Jakarta κεντρικά είχα βγει....
Συγκρατημένη εκτίμηση είχα πάει σε ένα πολύ μεγάλο ξενοδοχείο και διέσχισα 3 αίθουσες μεγαλύτερες από γήπεδο τένις για να καταλήξω στην 4 αίθουσα....
Ασφυκτικά γεμάτες με κορίτσια
Με φόρεμα συγκεκριμένο χρώμα= τιμή.... Και από πάνω δωμάτια γαμηστρώνες....
Τιμές 50-70 δολάρια....
Μαζί με το δωμάτιο.
Ποιος πάει Jakarta ρε τυπε για διακοπές;
90% του κόσμου που πάει διακοπές στην Ινδονησία θα πάει στο Μπαλί.

Και οι τιμές που λες είναι πανάκριβες για τις μαϊμούδες της Ινδονησίας.
Με τόσα παίρνω Ρωσίδες στην Κύπρο που κάνουν παπάδες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom