Αναζήτηση

Σελίδες: 1 ... 2427 2428 2429 2430 2431 2432 [2433] 2434 2435 2436 2437 2438 2439 ... 2838   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ταϊλάνδη sex trip...  (Αναγνώστηκε 2051342 φορές)
9 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
geo70
Ειδήμων
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #36480 στις: 10/09/12, 00:12 »

Πολύ καλές κριτικές , πρωινό ,πισίνα ...soi 1 & 2 όμως είναι σχετικά μακριά απο την περιοχή δράσης (20-30 min περπάτημα)  ...τιμή 29 ευρώ

http://www.agoda.com/asia/thailand/pattaya/sabai_wing.html?asq=ibKzeEl32ogXXA8O%2bxS671fYeNCBmdr2qm6g719XKMTcdxb6oPQkgUbrapubOvSBJuWdYn9nAhkaQQLELyNFydusGNj1B4vgZHuUVduJOyv4Dy9wO5H1embfLhAotSlxdensg%2fxaBH93eawEyt1rHg%3d%3d
&
http://www.agoda.com/asia/thailand/pattaya/sabai_lodge_hotel.html?asq=ibKzeEl32ogXXA8O%2bxS671fYeNCBmdr2qm6g719XKMTcdxb6oPQkgUbrapubOvSBJuWdYn9nAhkaQQLELyNFydusGNj1B4vgZHuUVduJOyv4Dy9wO5H1embfLhAotSlxdensg%2fxaBH93eawEyt1rHg%3d%3d

Καλές κριτικές , πρωινό , πισίνα , soi 7 σαφώς πιο κοντά σε σημεία ενδιαφέροντος ...τιμή 29 ευρώ

http://www.agoda.com/asia/thailand/pattaya/flipper_house_hotel.html?asq=ibKzeEl32ogXXA8O%2bxS671fYeNCBmdr2qm6g719XKMTcdxb6oPQkgUbrapubOvSBJuWdYn9nAhkaQQLELyNFydusGNj1B4vgZHuUVduJOyv4Dy9wO5H1embfLhAotSlxdensg%2fxaBH93eawEyt1rHg%3d%3d

Υπάρχουν 100άδες επιλογές , βάλε φίλτρα (π.χ απόσταση απο WS , πισίνα) sortάρισε τα σύμφωνα με τιμή και διάλεξε αυτό που σου κάνει , υπ`οψιν όσο πιο κεντρικός-δημοφιλής είναι ο δρόμος τόσο πιο πολύ θόρυβο θα έχεις το βράδυ ...απέφυγε ξενοδοχεία γαμιστρόνες (όπως λέει και ο φίλος lyst) κυρίως γιατί δεν υπάρχει κανένας σχεδόν έλεγχος (αυτό ισχύει παγκοσμίως και όχι μόνο πατάγια) Φυσικά μπορείς να βρεις ξενοδοχειάκια πολύ χαμηλού κόστους που να σου κάνουν μιά χαρά !
Το καλύτερο είναι μας πούνε οι συνάδερφοι που έχουν πάει πολλές φορές για τις επιλογές τους ...
Η δική μου επιλογή ήταν το Pattaya Bay Resort . το πλήρωσα 1000 baht/night , πεντακάθαρο , 10`-15` περπάτημα απο WS , πρωινό (όχι τίποτα το φοβερό) , πολύ ήσυχος δρόμος , καλή εξυπηρέτηση (τυπικά πράγματα) , πισίνα (μεγάλη μπανιέρα στη ταράτσα) , πολύ καλό φαγητό , μέτρια ηχομόνωση (έχω δει και πολύ χειρότερη), καινούρια επίπλωση , κανένα πρόβλημα με επισκέπτριες , όταν μάλιστα φεύγουν η ρεσεψιον σου ζητάει να κάνεις τσεκ το δωμάτιο για τυχόν κλοπές για να δώσει την id card , τέλος δώρο 2 μπουκάλια νερό την ημέρα ! Έμεινα 7 νύχτες , για πιο πολλές θα έψαχνα κάτι πιο οικονομικό .
Καταγράφηκε
stefan00
Ο παλιός, είν' αλλιώς
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #36481 στις: 10/09/12, 00:12 »

ελα εχω κι εγω ενα καλο...τριτο παγκακι μπιτς ροουντ απο γουοκινγκ δεξια...μονο που εχεις και και συγκατοικους κατι καλοθρεμενους αρουραιους...ΑΛΛΑ 0 μπατ!! Tooth Tooth
για τους απλες του φορουμ Help Me Please
Καταγράφηκε
paomak20
Προχωρημένος
**

« Απάντηση #36482 στις: 10/09/12, 09:09 »

Ξερουμε αν tα 2 sabai ειναι joiner free?
Καταγράφηκε
kreatosoupa
Προχωρημένος
**

3 trips, 2 stars (κλεμμενο)

« Απάντηση #36483 στις: 10/09/12, 11:11 »

Μια που πιασαμε κουβεντα για το Pattaya Bay Resort να σας πω κι εγω την εμπειρια μου για να εχετε τον νου σας.

Εκατσα εκει 22 μερες τον Μαιο και οταν εκανα την κρατηση μου ζητησαν να βαλω τα στοιχεια της πιστωτικης μου σε μια σελιδα δικια τους. Η σελιδα δεν ηταν secure και τους το ειπα, αλλα αυτοι εκει τον χαβα τους (αν και ειχα μεινει περσι εκει για 10 μερες και δεν μου ειχε ζητηθει κατι τετοιο) Τελος παντων, τα βαζω τα στοιχεια μου και οκ η κρατηση. Να σημειωσω εδω οτι η καρτα ειχε ανανεωθει απο την Εθνικη τον Μαρτιο και δεν την ειχα χρησιμοποιησει αλλου, οποτε τον τριψηφιο απο πισω τον ειχε μονο το ξενοδοχειο. Οταν πηγα εκει την τσεκαρουν για να δεσμευσουν τα χρηματα και η χρεωση θα γινοταν με το checkout. Fast forward ενα μηνα μετα (εμεινα και ΒΚΚ μια βδομαδα) δινω την ιδια καρτα στο Nana Hotel και τρωω πορτα. Η συγκεκριμενη εχει οριο μονο 900€ για να μην εχουμε παρατραγουδα και σιγουρα θα χωραγε την χρεωση του Nana, αλλα τπτ.

Το αποτελεσμα? Γυρναω Ελλαδα και βλεπω 200+ ευρω σε χρεωσεις απο Πολωνια (!) και Ισπανια (!) οι οποιες σταματησαν μονο και μονο επειδη η καρτα εφτασε στο οριο της! Ειχε και 2-3 αποτυχημενες χρεωσεις ακομη (για Rapidshare και λοιπες αηδιες) μεχρι να βαρεθουν να προσπαθουν και να πανε να... κλεψουν τον επομενο. Τις χρεωσεις αυτες τις ακυρωσα με την πολυ καλη συνεργασια της Εθνικης, αλλα εχω χασει πλεον την εμπιστοσυνη μου στο PBR. Ηταν το μη ασφαλες site τους? Ηταν καποια απο τις κοπελες στην ρεσεψιον? Οι χρεωσεις παντως εγιναν οσο εμενα εκει, και οπως ειπα μονο εκει την ειχα χρησιμοποιησει μετα την ανανεωση της τον Μαρτιο, οποτε...

Αυτα απο μενα, απλως να εχετε τον νου σας και να τσεκαρετε τον αναλυτικο σας οταν γυρνατε απο το εξωτερικο. Σημειωση οτι ψωνιζω απο εναν σκασμο βλαμμενες σελιδες (με χρεωστικη ομως) απο Καναδα μεχρι Χονγκ Κονγκ και ποτε δεν εχω ξαναπεσει θυμα ηλεκτρονικης απατης.
Καταγράφηκε
geo70
Ειδήμων

« Απάντηση #36484 στις: 10/09/12, 11:11 »

Μια που πιασαμε κουβεντα για το Pattaya Bay Resort να σας πω κι εγω την εμπειρια μου για να εχετε τον νου σας.

Εκατσα εκει 22 μερες τον Μαιο και οταν εκανα την κρατηση μου ζητησαν να βαλω τα στοιχεια της πιστωτικης μου σε μια σελιδα δικια τους. Η σελιδα δεν ηταν secure και τους το ειπα, αλλα αυτοι εκει τον χαβα τους (αν και ειχα μεινει περσι εκει για 10 μερες και δεν μου ειχε ζητηθει κατι τετοιο) Τελος παντων, τα βαζω τα στοιχεια μου και οκ η κρατηση. Να σημειωσω εδω οτι η καρτα ειχε ανανεωθει απο την Εθνικη τον Μαρτιο και δεν την ειχα χρησιμοποιησει αλλου, οποτε τον τριψηφιο απο πισω τον ειχε μονο το ξενοδοχειο. Οταν πηγα εκει την τσεκαρουν για να δεσμευσουν τα χρηματα και η χρεωση θα γινοταν με το checkout. Fast forward ενα μηνα μετα (εμεινα και ΒΚΚ μια βδομαδα) δινω την ιδια καρτα στο Nana Hotel και τρωω πορτα. Η συγκεκριμενη εχει οριο μονο 900€ για να μην εχουμε παρατραγουδα και σιγουρα θα χωραγε την χρεωση του Nana, αλλα τπτ.

Το αποτελεσμα? Γυρναω Ελλαδα και βλεπω 200+ ευρω σε χρεωσεις απο Πολωνια (!) και Ισπανια (!) οι οποιες σταματησαν μονο και μονο επειδη η καρτα εφτασε στο οριο της! Ειχε και 2-3 αποτυχημενες χρεωσεις ακομη (για Rapidshare και λοιπες αηδιες) μεχρι να βαρεθουν να προσπαθουν και να πανε να... κλεψουν τον επομενο. Τις χρεωσεις αυτες τις ακυρωσα με την πολυ καλη συνεργασια της Εθνικης, αλλα εχω χασει πλεον την εμπιστοσυνη μου στο PBR. Ηταν το μη ασφαλες site τους? Ηταν καποια απο τις κοπελες στην ρεσεψιον? Οι χρεωσεις παντως εγιναν οσο εμενα εκει, και οπως ειπα μονο εκει την ειχα χρησιμοποιησει μετα την ανανεωση της τον Μαρτιο, οποτε...

Αυτα απο μενα, απλως να εχετε τον νου σας και να τσεκαρετε τον αναλυτικο σας οταν γυρνατε απο το εξωτερικο. Σημειωση οτι ψωνιζω απο εναν σκασμο βλαμμενες σελιδες (με χρεωστικη ομως) απο Καναδα μεχρι Χονγκ Κονγκ και ποτε δεν εχω ξαναπεσει θυμα ηλεκτρονικης απατης.

Συνήθως σελίδες όπως booking.com , agoda.com κλπ έχουν μεγαλύτερη ασφάλεια στις συναλλάγές απο τα sites των ξενοδοχείων γιατί ακριβώς σ`αυτή τη διαδικασία αποσκοπούν . Εγω πάντως προτιμώ να χρησιμοποιώ τη κάρτα μου μόνο για τη κράτηση ως εγγύηση και μετά πληρώνω στο hotel μετρητά ...

Καταγράφηκε
visitor74
Ανώτερος

« Απάντηση #36485 στις: 10/09/12, 12:12 »

Τελικά δεν κέρδισα ούτε λεπτό !!!!!!    Shocked! Shocked! Bottom Bottom

Ναι από Νοέμβρη είναι συνήθως η high season.
Εγώ πάντως παίδες το αποφάσισα !!! Αύριο παίζω Τζόκερ και αν πιάσω θα μείνω για κάνα μήνα στο The Siam   Dancing Smiley Dancing Smiley
http://hotels.bestbookingprices.com/SearchedHotel.aspx?languageCode=EN&fileName=The_Siam&checkin=2012-09-18&checkout=2012-09-19&Rooms=1&adults_1=2

Τι πράμα είναι αυτό ρε παιδιά ??????????????
Οι πρώτοι 10 ενδιαφερόμενοι θα έρθουνε μαζί μου !!!!!  ( αν πιάσω αύριο το Τζόκερ έτσι ? μην με βαράτε αν δεν μου κάτσει ! ) s&m_2 s&m_2

Καταγράφηκε

geo70
Ειδήμων

« Απάντηση #36486 στις: 10/09/12, 13:01 »

Ξερουμε αν tα 2 sabai ειναι joiner free?

Είναι ...

http://www.wgfriendly.com/search_girl_friendly_hotels.php?country=Thailand&city=Pattaya
Καταγράφηκε
kreatosoupa
Προχωρημένος
**

3 trips, 2 stars (κλεμμενο)

« Απάντηση #36487 στις: 10/09/12, 14:02 »

Συνήθως σελίδες όπως booking.com , agoda.com κλπ έχουν μεγαλύτερη ασφάλεια στις συναλλάγές απο τα sites των ξενοδοχείων γιατί ακριβώς σ`αυτή τη διαδικασία αποσκοπούν . Εγω πάντως προτιμώ να χρησιμοποιώ τη κάρτα μου μόνο για τη κράτηση ως εγγύηση και μετά πληρώνω στο hotel μετρητά ...

Δικιο εχεις απλως για καθε 6 διανυκτερευσεις ειχαν +1 δωρο αν εκλεινες απευθειας, γι αυτο το εκανα. Το παθημα, μαθημα πλεον...
Καταγράφηκε
lusiano
Επισκέπτης
« Απάντηση #36488 στις: 10/09/12, 15:03 »

ευχαριστουμε δια την πληροφορια!!! οποτε ανεβουμε αθηνα θα το προτιμησουμε !!!!!!!!  Headbaning! Headbaning! Headbaning! Headbaning! Headbaning! Headbaning! Headbaning! Jerking Off Jerking Off Jerking Off Jerking Off Jerking Off Jerking Off Jerking Off Banging Head Against a Wall Banging Head Against a Wall Banging Head Against a Wall Banging Head Against a Wall Banging Head Against a Wall Banging Head Against a Wall Banging Head Against a Wall
Εχει κλεισει εδω και κανα χρονο!!!!!!
Καταγράφηκε
lusiano
Επισκέπτης
« Απάντηση #36489 στις: 10/09/12, 15:03 »

Ξενεδοχεια Pattaya, ισχυει ενας και μοναδικος κανονας: Οτι πληρωνεις παιρνεις........
Καταγράφηκε
drjeckil
Νέος
*

« Απάντηση #36490 στις: 10/09/12, 16:04 »

Εγω που θα παω με εναν κολλητό μου πρεπει να κλεισουμε δυο δωματια η με ενα δικλινο ειμαστε οκ?
Καταγράφηκε
geo70
Ειδήμων

« Απάντηση #36491 στις: 10/09/12, 17:05 »

Εγω που θα παω με εναν κολλητό μου πρεπει να κλεισουμε δυο δωματια η με ενα δικλινο ειμαστε οκ?

Φυσικά 2 δωμάτια , εκτός κι αν πάτε σε σουίτα ή apartment με 2 χωριστά δωμάτια .     
Καταγράφηκε
Tekillas Boom Boom
Ειδήμων

« Απάντηση #36492 στις: 11/09/12, 00:12 »

Εγω Παιδια Για ιανουαριο και φεβρουαριο μαζι τωρα που θα παω Full season εκλεισα Στο Bonkai resort,pattaya 1 χιλιομετρο απο walking street απο τι λεει το σαιτ και με ειπαν και φιλοι μου που εμεναν εκει,αλλα με τα ποδια ειναι παλι μακρια λενε,με ταξιτζι μηχανακι περνει 50-70 μπατ...
το εκλεισα με 950 μπατ εχει και πρωινο,σε περνουν και απο αεροδρομιο με 1100 μπατ και προσφερει αρκετα...
Την Κρατηση θα την κανω αυριο με εμβασμα στην τραπεζα αλλα ειναι τουλαχιστον ασφαλης ο τροπος αυτος,τα εξοδα αποστολης ειναι 15-20 ευρω περιπου ,θα το κοιταξω αυριο...Αν κατσεις πανω απο 2 βδομαδες η τιμη πεφτει και αλλο..το resort αυτο διαθετει 40 δωματια και πολυ ωραια σουιτα απο 1700 εως 1900 μπατ..
Σε ενα αλλο που εμενα ,λιγο μακρια περσυ παλι ιανουαριο ηταν το Suppamitr villa hotel,pattaya παρα πολυ ομορφο και αυτο,ζεστο με ξυλινους τοιχους το αγαπησα αλλα λιγο μακρια  ηταν soi bongkot south pattaya,αυτο ηταν στα 700 με 800 μπατ πισινα και εκανες οτι γουσταρες ,λες και ηταν δικο σου...
Σε αλλο παλι που εχω μεινει για 2 μερες ευτυχως και αλλαξα οπως οπως με 300 μπατ ηταν το Thai palace hotel παναγια μου βοηθα με,διπλα σε νοσοκομειο της pattayas ηταν αλλα χειροτερο και απο αυτο που εμενε ο ντι καπριο..τα λεφτα τα εκρυβα μεσα στο aircontision..
Ακομα ενα καλο στην παραλια διπλα σχεδον στην walking που πηγα και ειδα με τα ματια μου και εμεναν κατι φιλοι ειναι το Baan Sila Pattaya με 1200 με 1400 μπατ περιπου αλλα γλυτωνεις ταξι και μεταφορες...εχει δικο του μασατζιδικο στην γωνια με το που μπαινεις στο hotel...
Αυτα απο μενα...πιστευω παντως στην ταυλανδη πρεπει να διαθετεις 1000 μπατ σε ξενοδοχειο να εισαι και λιγο αξιοπρεπεστατα ρε παιδι μου..δικη μου αποψη,εκτος αν πας για παρα πολυ καιρο και ψαχτεις καλυτερα και σε κανουν καλυτερες τιμες..
120 και σημεραααααα

Καταγράφηκε
Tekillas Boom Boom
Ειδήμων

« Απάντηση #36493 στις: 11/09/12, 00:12 »

Εγω Παιδια Για ιανουαριο και φεβρουαριο μαζι τωρα που θα παω Full season εκλεισα Στο Bonkai resort,pattaya 1 χιλιομετρο απο walking street απο τι λεει το σαιτ και με ειπαν και φιλοι μου που εμεναν εκει,αλλα με τα ποδια ειναι παλι μακρια λενε,με ταξιτζι μηχανακι περνει 50-70 μπατ...
το εκλεισα με 950 μπατ εχει και πρωινο,σε περνουν και απο αεροδρομιο με 1100 μπατ και προσφερει αρκετα...
Την Κρατηση θα την κανω αυριο με εμβασμα στην τραπεζα αλλα ειναι τουλαχιστον ασφαλης ο τροπος αυτος,τα εξοδα αποστολης ειναι 15-20 ευρω περιπου ,θα το κοιταξω αυριο...Αν κατσεις πανω απο 2 βδομαδες η τιμη πεφτει και αλλο..το resort αυτο διαθετει 40 δωματια και πολυ ωραια σουιτα απο 1700 εως 1900 μπατ..
Σε ενα αλλο που εμενα ,λιγο μακρια περσυ παλι ιανουαριο ηταν το Suppamitr villa hotel,pattaya παρα πολυ ομορφο και αυτο,ζεστο με ξυλινους τοιχους το αγαπησα αλλα λιγο μακρια  ηταν soi bongkot south pattaya,αυτο ηταν στα 700 με 800 μπατ πισινα και εκανες οτι γουσταρες ,λες και ηταν δικο σου...
Σε αλλο παλι που εχω μεινει για 2 μερες ευτυχως και αλλαξα οπως οπως με 300 μπατ ηταν το Thai palace hotel παναγια μου βοηθα με,διπλα σε νοσοκομειο της pattayas ηταν αλλα χειροτερο και απο αυτο που εμενε ο ντι καπριο..τα λεφτα τα εκρυβα μεσα στο aircontision..
Ακομα ενα καλο στην παραλια διπλα σχεδον στην walking που πηγα και ειδα με τα ματια μου και εμεναν κατι φιλοι ειναι το Baan Sila Pattaya με 1200 με 1400 μπατ περιπου αλλα γλυτωνεις ταξι και μεταφορες...εχει δικο του μασατζιδικο στην γωνια με το που μπαινεις στο hotel...
Αυτα απο μενα...πιστευω παντως στην ταυλανδη πρεπει να διαθετεις 1000 μπατ σε ξενοδοχειο να εισαι και λιγο αξιοπρεπεστατα ρε παιδι μου..δικη μου αποψη,εκτος αν πας για παρα πολυ καιρο και ψαχτεις καλυτερα και σε κανουν καλυτερες τιμες..
120 και σημεραααααα
http://www.booking.com/hotel/th/bonkai-resort.el.html?aid=311101;label=bonkai-resort-u_6LANsrvZmxW9N6MqgDOQS5993037257;ws=&gclid=CL-R8djAn7ICFQZI3godsUQAeg

Καταγράφηκε
stefan00
Ο παλιός, είν' αλλιώς
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

« Απάντηση #36494 στις: 11/09/12, 01:01 »

ρε γιατι δεν πατε με ενα σλιπινγ-μπαγκ στην παραλια??  α ρε κατι ξυπολητοι πριγκηπες που πανε διακοπες ταυλανδη...πως θα γαμησετε ρε σε τετοιες τρυπες? φανταζομαι τι γυριστες θα κανουν οι ladys οταν ακουσουν τα ονοματα των ''hotel''
ηταν και ενας περιεργος που εγραφε καμποσες σελιδες πισω πως να περασει καποιος ενα μηνα στην πατταγια με 200-300 ευρω..εκανε τον σκηνοθετη ελεγε ο καμμενος..που ειναι τωρα να συμβουλεψει...ξερω εγω?? να κανουμε τον σουπερμαν?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 2427 2428 2429 2430 2431 2432 [2433] 2434 2435 2436 2437 2438 2439 ... 2838   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: