Νέα

καταγγελια ψευτικης συνταξης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickolaosthedck
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 22
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nickolaosthedck

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2016
Μηνύματα
134
Like
1
Πόντοι
1
παιδες...και κατά προτιμηση καποιος δικιγορος που εχει και καποια εμπειρια επι του αθλήματος!
εχω έναν μπαρμπα που πιο βρωμερο υποκειμενο δεν υπαρχει σε ολη την οικουμενη. Αν ξυσει τα δοντια του ακομα θα βγαλει το φαγητο που τον ταιζαμε από όταν ηταν ξεβράκωτος και μας επαιξε μεγαλη οικογενιακη πουστια. (αναμενομενο τετοιο λαμογιο που ηταν).
Λοιπον αυτό το βρωμερο υποκειμενο κοκορευοταν μια ζωη πως το επαιξε τρελος για να παρει πρωορη αναπηρικη συνταξη από άλλο κρατος της ευρωπαικης ενωσης που εμενε πριν ερθει ελλαδα.
Θελοντας να τον καταγγειλω θα ηθελα καποιες οδηγιες...πως που τι συνεπειες μπορει να εχει αυτό για εμενα και πως μπορω να το χειριστω.
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
Δωσούλης κι σύ, τύπε..;;
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
παιδες...και κατά προτιμηση καποιος δικιγορος που εχει και καποια εμπειρια επι του αθλήματος!
εχω έναν μπαρμπα που πιο βρωμερο υποκειμενο δεν υπαρχει σε ολη την οικουμενη. Αν ξυσει τα δοντια του ακομα θα βγαλει το φαγητο που τον ταιζαμε από όταν ηταν ξεβράκωτος και μας επαιξε μεγαλη οικογενιακη πουστια. (αναμενομενο τετοιο λαμογιο που ηταν).
Λοιπον αυτό το βρωμερο υποκειμενο κοκορευοταν μια ζωη πως το επαιξε τρελος για να παρει πρωορη αναπηρικη συνταξη από άλλο κρατος της ευρωπαικης ενωσης που εμενε πριν ερθει ελλαδα.
Θελοντας να τον καταγγειλω θα ηθελα καποιες οδηγιες...πως που τι συνεπειες μπορει να εχει αυτό για εμενα και πως μπορω να το χειριστω.
Βγες στην Πάνια και δωσε τον στεγνά. :headbang: :headbang:
 

maldi

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
930
Κριτικές
9
Like
82
Πόντοι
6
μετα απο αυτο σιγουρα θα σου ανηκει μια θεσει στον Παραδεισο  :rolleyes:
καλο ειναι να βελτιωνομαστε σαν ανθρωποι συνεχως  ;)
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
759
Like
6
Πόντοι
6
Απλα φορας την κουκουλα και πας στην αναλογη υπηρεσια . Αν ειναι σε αλλο κρατος στελενεις mail στην αναλογη υπηρεσια .. παντα φορωντας την κουκουλα ομως !!!!!!!!!!!!!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16
παιδες...και κατά προτιμηση καποιος δικιγορος που εχει και καποια εμπειρια επι του αθλήματος!
εχω έναν μπαρμπα που πιο βρωμερο υποκειμενο δεν υπαρχει σε ολη την οικουμενη. Αν ξυσει τα δοντια του ακομα θα βγαλει το φαγητο που τον ταιζαμε από όταν ηταν ξεβράκωτος και μας επαιξε μεγαλη οικογενιακη πουστια. (αναμενομενο τετοιο λαμογιο που ηταν).
Λοιπον αυτό το βρωμερο υποκειμενο κοκορευοταν μια ζωη πως το επαιξε τρελος για να παρει πρωορη αναπηρικη συνταξη από άλλο κρατος της ευρωπαικης ενωσης που εμενε πριν ερθει ελλαδα.
Θελοντας να τον καταγγειλω θα ηθελα καποιες οδηγιες...πως που τι συνεπειες μπορει να εχει αυτό για εμενα και πως μπορω να το χειριστω.

Σας έφαγε τίποτα περιουσιακά στοιχεία τύπε?
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Χωρίς να είναι δικηγόρος έχω να πω:

1) Μπορεί να παίρνει νομιμα την σύνταξη του (να είναι όντως τρελός), ή να μην παίρνει καν σύνταξη (να πουλάει τρέλα χωρίς να είναι τρελός).

2) Εάν θες να τον καρφώσεις πρέπει να έχεις και τις αποδείξεις. Ο λόγος του νομίζω δεν αρκεί. Πηγαίνοντας και κάνοντας ανώνυμη καταγγελία να ψάξουν μήπως και τυχόν αυτός ο θείος έχει κάνει τίποτα πουστιες με τη σύνταξη του, ίσως οδηγήσει κάπου. Αλλά δεν ξέρω ποιος πραγματικά θα ασχοληθεί από το ελληνικό δημόσιο.

3) Συνήθως σε τέτοιου είδους καταγγελίες θα πρέπει ο καταγγελων να έχει νομιμο συμφέρον. Δηλ. καταγγελω κάποιον διότι καταπατήσε την ιδιοκτησία μου, καταγγελω κάποιον διότι χρησιμοποίησε πλαατα στοιχεία σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ στον οποίο και εγώ συμμετειχα κτλ. Εσύ τώρα δεν έχεις κάποιο νομιμο συμφέρον, θες απλά να του την σπασεις.

Δύσκολο μου φαίνεται

 

cyclist

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2014
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Ακριβώς την στιγμή που θα του κοπεί η σύνταξη φίλε μου, κάποιος θα σου γαμήσει την γυναίκα. Δεν έχεις μάθει ακόμα μόλις κάνεις κάτι κακόβουλο σου γυρνάει από κάπου αλλού;

Παρατήρησε τον λίγο καλύτερα, σίγουρα τώρα κάποια τιμωρία τον έχει χτυπήσει αν έχει πάρει βρώμικα την σύνταξη, ή δεν του σηκώνεται, ή κάτι σίγουρα θα τον έχει χτυπήσει....
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
Στείλε πλαστή ληξιαρχική πράξη θανάτου στην υπηρεσία που χορηγεί την σύνταξη  Wink
 
OP
OP
nickolaosthedck

nickolaosthedck

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2016
Μηνύματα
134
Like
1
Πόντοι
1
Χωρίς να είναι δικηγόρος έχω να πω:

1) Μπορεί να παίρνει νομιμα την σύνταξη του (να είναι όντως τρελός), ή να μην παίρνει καν σύνταξη (να πουλάει τρέλα χωρίς να είναι τρελός).

2) Εάν θες να τον καρφώσεις πρέπει να έχεις και τις αποδείξεις. Ο λόγος του νομίζω δεν αρκεί. Πηγαίνοντας και κάνοντας ανώνυμη καταγγελία να ψάξουν μήπως και τυχόν αυτός ο θείος έχει κάνει τίποτα πουστιες με τη σύνταξη του, ίσως οδηγήσει κάπου. Αλλά δεν ξέρω ποιος πραγματικά θα ασχοληθεί από το ελληνικό δημόσιο.

3) Συνήθως σε τέτοιου είδους καταγγελίες θα πρέπει ο καταγγελων να έχει νομιμο συμφέρον. Δηλ. καταγγελω κάποιον διότι καταπατήσε την ιδιοκτησία μου, καταγγελω κάποιον διότι χρησιμοποίησε πλαατα στοιχεία σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ στον οποίο και εγώ συμμετειχα κτλ. Εσύ τώρα δεν έχεις κάποιο νομιμο συμφέρον, θες απλά να του την σπασεις.

Δύσκολο μου φαίνεται

δεν ειναι τρελος...μια χαρα λαμογιο και μαλακας ειναι και φυσικα το να μην παιρνει καν συνταξη δεν ισχυει γιατι μας κουβαληθηκε ελλαδα και εχτισε και σπιτι κοντα μας απο τα 50 του σχεδον.
και δεν μιλαμε ρε συ για ελληνικο δημοσιο μιλαμε για γερμανικο ;)
βλεπω λειπει ομως και ο μεγιστος αλεξ71 που ειναι μανουλα σε τετοιες υποθεσεις  :grin:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Ακριβώς την στιγμή που θα του κοπεί η σύνταξη φίλε μου, κάποιος θα σου γαμήσει την γυναίκα. Δεν έχεις μάθει ακόμα μόλις κάνεις κάτι κακόβουλο σου γυρνάει από κάπου αλλού;

Παρατήρησε τον λίγο καλύτερα, σίγουρα τώρα κάποια τιμωρία τον έχει χτυπήσει αν έχει πάρει βρώμικα την σύνταξη, ή δεν του σηκώνεται, ή κάτι σίγουρα θα τον έχει χτυπήσει....

ναι όπως τιμωρούντε και οι Έλληνες πολιτικοί που κατά κανόνα είναι πρεζέμποροι,παιδεραστές και κομπιναδόροι
όσο μεγαλύτερος εγκληματίας είναι κάποιος το σύμπαν συνωμοτεί υπέρ του  ;)


:) :) :)
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.630
Like
20.356
Πόντοι
5.006
παιδες...και κατά προτιμηση καποιος δικιγορος που εχει και καποια εμπειρια επι του αθλήματος!
εχω έναν μπαρμπα που πιο βρωμερο υποκειμενο δεν υπαρχει σε ολη την οικουμενη. Αν ξυσει τα δοντια του ακομα θα βγαλει το φαγητο που τον ταιζαμε από όταν ηταν ξεβράκωτος και μας επαιξε μεγαλη οικογενιακη πουστια. (αναμενομενο τετοιο λαμογιο που ηταν).
Λοιπον αυτό το βρωμερο υποκειμενο κοκορευοταν μια ζωη πως το επαιξε τρελος για να παρει πρωορη αναπηρικη συνταξη από άλλο κρατος της ευρωπαικης ενωσης που εμενε πριν ερθει ελλαδα.
Θελοντας να τον καταγγειλω θα ηθελα καποιες οδηγιες...πως που τι συνεπειες μπορει να εχει αυτό για εμενα και πως μπορω να το χειριστω.
κανε μια τηλεφωνικη καταγγελια στον ασφαλιστικο του οργανισμο...επωνυμη καταγγελια, γιατι τις ανωνυμες θα τις γραφουν λογικα στα αρχιδια τους (τουλάχιστον εδώ ετσι γινεται) και να εχεις κανενα στοιχειο ότι εκανε κουτσουκελα ο μπαρμπας σου..παντως για τις αναπηρικες συνταξεις περνανε από επιτροπες, οποτε αν λαδωσε κανεναν εκει μεσα δεν μπορεις να κανεις και πολλα...επισης αν δεν είναι εφ ορου ζωης η γνωμοδοτηση ενδεχεται να ξαναπερασει από επιτροπή...
 
OP
OP
nickolaosthedck

nickolaosthedck

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2016
Μηνύματα
134
Like
1
Πόντοι
1
κανε μια τηλεφωνικη καταγγελια στον ασφαλιστικο του οργανισμο...επωνυμη καταγγελια, γιατι τις ανωνυμες θα τις γραφουν λογικα στα αρχιδια τους (τουλάχιστον εδώ ετσι γινεται) και να εχεις κανενα στοιχειο ότι εκανε κουτσουκελα ο μπαρμπας σου..παντως για τις αναπηρικες συνταξεις περνανε από επιτροπες, οποτε αν λαδωσε κανεναν εκει μεσα δεν μπορεις να κανεις και πολλα...επισης αν δεν είναι εφ ορου ζωης η γνωμοδοτηση ενδεχεται να ξαναπερασει από επιτροπή...

ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες.
τωρα δεν εχω καποιο στοιχειο...ο ιδιος ελεγε οτι εκανε τον τρελο και περασε απο γιατρο(γιατρους?) και εκανε και καλα σπασμωδικα τικ κτλ και την πηρε ετσι την προωρη συνταξη.
και μονο οτι θα πρεπει να ταξιψει παλι εκει να περασει το λουκι ειναι μια ηθικη ικανοποιηση.
σε περιπτωση που δεν κατσει μπορω να δεχτω ποινικες διωξεις εγω που ειμαι ελλαδα?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες.
τωρα δεν εχω καποιο στοιχειο...ο ιδιος ελεγε οτι εκανε τον τρελο και περασε απο γιατρο(γιατρους?) και εκανε και καλα σπασμωδικα τικ κτλ και την πηρε ετσι την προωρη συνταξη.
και μονο οτι θα πρεπει να ταξιψει παλι εκει να περασει το λουκι ειναι μια ηθικη ικανοποιηση.
σε περιπτωση που δεν κατσει μπορω να δεχτω ποινικες διωξεις εγω που ειμαι ελλαδα?
Αν δεν είσαι απλά σκατόψυχος τότε μην το ψαχνεις,γιατί αν είναι δηλωμένος τρελος τότε σου κοβει το κεφαλι και δεν του κανουν τιποτα.
 
OP
OP
nickolaosthedck

nickolaosthedck

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2016
Μηνύματα
134
Like
1
Πόντοι
1
Αν δεν είσαι απλά σκατόψυχος τότε μην το ψαχνεις,γιατί αν είναι δηλωμένος τρελος τότε σου κοβει το κεφαλι και δεν του κανουν τιποτα.

ελα Ξανθοπουλε αν δεν εχεις να προσθεσεις κατι χρησιμο τραβα για αλλου...σε τετοια λαμογια και ελλεινα ατομα οπως αυτο το τομαρι που ειναι πιο υπουλα και απο την ιδια την εννοια του υπουλου ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΟΣ.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
ελα Ξανθοπουλε αν δεν εχεις να προσθεσεις κατι χρησιμο τραβα για αλλου...σε τετοια λαμογια και ελλεινα ατομα οπως αυτο το τομαρι που ειναι πιο υπουλα και απο την ιδια την εννοια του υπουλου ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΟΣ.
Αφου τον έχεις τόσο αχτι τραβα και σπαστου το κεφαλι.
Τα αλλα που λες ειναι πουστιές.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.630
Like
20.356
Πόντοι
5.006
ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες.
τωρα δεν εχω καποιο στοιχειο...ο ιδιος ελεγε οτι εκανε τον τρελο και περασε απο γιατρο(γιατρους?) και εκανε και καλα σπασμωδικα τικ κτλ και την πηρε ετσι την προωρη συνταξη.
και μονο οτι θα πρεπει να ταξιψει παλι εκει να περασει το λουκι ειναι μια ηθικη ικανοποιηση.
σε περιπτωση που δεν κατσει μπορω να δεχτω ποινικες διωξεις εγω που ειμαι ελλαδα?
δεν ξεγελιούνται οι υγειονομικες επιτροπες με τικ και τέτοιες μαλακιες....μονο αν είναι μιλημενοι οι γιατροι...
εσυ μπορει να δεχτεις ποινικη διωξη για ψευδη καταμυνηση, συκοφαντικη δυσφημηση, αποπειρα εκβιασης...
 

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
παιδες...και κατά προτιμηση καποιος δικιγορος που εχει και καποια εμπειρια επι του αθλήματος!
εχω έναν μπαρμπα που πιο βρωμερο υποκειμενο δεν υπαρχει σε ολη την οικουμενη. Αν ξυσει τα δοντια του ακομα θα βγαλει το φαγητο που τον ταιζαμε από όταν ηταν ξεβράκωτος και μας επαιξε μεγαλη οικογενιακη πουστια. (αναμενομενο τετοιο λαμογιο που ηταν).
Λοιπον αυτό το βρωμερο υποκειμενο κοκορευοταν μια ζωη πως το επαιξε τρελος για να παρει πρωορη αναπηρικη συνταξη από άλλο κρατος της ευρωπαικης ενωσης που εμενε πριν ερθει ελλαδα.
Θελοντας να τον καταγγειλω θα ηθελα καποιες οδηγιες...πως που τι συνεπειες μπορει να εχει αυτό για εμενα και πως μπορω να το χειριστω.

γιατι εισαι τοσο σκατοψυχοσ ρε συ? σου πηδηξε τη γυναικα ο μπαρμπασ?
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
    Φιλε ,αν  υπηρχε το ΣΔΟΕ,νομιζω το διαλυσανε πλεον,- θα σου προτεινα να κανης από κει μια επισκεψη,οπου και αυτοι θα σου λεγανε αν γινεται κατι,υπευθυνα. Για να πας μεσω "Δικαιοσυνης", να εισαι σιγουρος ότι  από κει θα βγης ψυχικο ρακος,αφου θα σουχουνε φαει καποια χιλιαρικα και θαχης χασει και 7-8 χρονια να μπαινοβγαινης στα βρωμογραφεια τους και στο τελος δε θα κανης τιποτε,και ισως και να μπλεξης κι εσυ- με δικολάβους να σε εκβιαζουνε και να σου πουλανε φουμαρα.Σου συνιστώ λοιπον καλυτερα παρε δυο χιλιαρικα,πηγαινε φατα σε καμμια εξοχη να ηρέμησης,και προσπαθησε να το ξεχάσης,δε θα βγει τιποτε και θα βαλης μπελα στο κεφαλι σου. Οσο για το καθαρμα, ένα να ξερης, αυτος είναι δυστυχισμένος ισοβίως,και ξεπερναει τη μαυριλα του μεσα από τις πουστιες που κανει. Χεστον,φιλε. Μιλαει η πειρα ,όχι κανενα συμφέρον.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom