Νέα

Συγνώμη, αλλά αυτός είναι ο κόσμος μας?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Doctormit
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
Συγνώμη για την κατήφεια, αλλά δε μπορώ να το βάλω μέσα στο ΄΄κουκούτσι νιονιό΄΄ που νομίζω πως έχω! 3 ΧΡΟΝΩΝ!!! (μαζί και το αδελφάκι του που ήταν 5!!)  >:(  >:(  >:(

(επειδή δεν ήταν ''EUROPEAN CITIZEN'' κι έψαχνε ένα μέλλον μακρυά από την Συρία!!!


 

Συνημμένα

  • nohope.jpg
    nohope.jpg
    79 KB · Εμφανίσεις: 11

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Συγνώμη για την κατήφεια, αλλά δε μπορώ να το βάλω μέσα στο ΄΄κουκούτσι νιονιό΄΄ που νομίζω πως έχω! 3 ΧΡΟΝΩΝ!!! (μαζί και το αδελφάκι του που ήταν 5!!)  >:(  >:(  >:(
Ναι.Τωρα το καταλαβες?
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
κ μονο που ανοιξες τετοιο θρεντ εδω μεσα κ βλεπει καποιος το αβαταρ κ την υπογραφη σου αστο
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Που ακριβως απευθυνεις το ερωτημα?  Σε αυτους που κανουν οτι κανουν στην Συρία? Σε αυτους που εκμεταλευονται οσους θελουν να το σκασουν? Σε εμας που λεμε οτι δεν μπορουμε να δεχθουμε αλλους? Στους πιο πανω που λενε οτι δεν θελουν κανεναν? Στον ΟΗΕ ? στην Ευρωπαικη Ενωση? Στην Αμερικη?  Και τι περιμενεις να γινει ?
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
αλλο ενα δακρυβρεχτο νημα/αναρτηση.

που ησασταν ρε μαλακες οταν κατι φωτογραφιες σαν αυτη επαιρναν το πουλιτζερ;

Kevin-Carter-Child-Vulture-Sudan.jpg
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.713
Like
3.826
Πόντοι
506
αλλο ενα δακρυβρεχτο νημα/αναρτηση.

που ησασταν ρε μαλακες οταν κατι φωτογραφιες σαν αυτη επαιρναν το πουλιτζερ;

Kevin-Carter-Child-Vulture-Sudan.jpg
Ωρε φιλε μολις θα την ανεβαζα... Και θα εκραζα μαζι...
Τωρα ξυπνησατε ολοι...Καλημερα!!! Μεχρι να γραψω αυτη την απαντηση 1 παιδακι ακομα θα πεθανει στην Αφρικη....
Καθε 1 λεπτο πεθαινει και 1....
πληροφοριακα... ο βραβευμενος φωτογραφος αυτοκτονησε 6 μηνες μετα την βραβευση του απο τυψεις....

 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
Συγνώμη για την κατήφεια, αλλά δε μπορώ να το βάλω μέσα στο ΄΄κουκούτσι νιονιό΄΄ που νομίζω πως έχω!
Αναισθησια τύπε,αλλά δυστυχώς λείπουν πια  εκεινες οι φωνές που θα αναψουν τις ψυχές, όπως κάποτε
URL]]
 

AntonisA

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.297
Like
0
Πόντοι
16
Συγνώμη για την κατήφεια, αλλά δε μπορώ να το βάλω μέσα στο ΄΄κουκούτσι νιονιό΄΄ που νομίζω πως έχω! 3 ΧΡΟΝΩΝ!!! (μαζί και το αδελφάκι του που ήταν 5!!)  >:(  >:(  >:(

(επειδή δεν ήταν ''EUROPEAN CITIZEN'' κι έψαχνε ένα μέλλον μακρυά από την Συρία!!!

οσο δακρυβρεχτο και αν ειναι - ναι αυτος ειναι ο κοσμος μας - με 20 / 1000 ποσοστο θανατων σε βρεφη μεχρι 1 ετους

γιατι πρεπει να πιαστουμε απο μια μονο φωτο ?

 
OP
OP
Doctormit

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
ΟΚ, έχετε τα δίκια σας σε ό,τι κι αν γράψετε. Απλώς εμένα με άγγιξε τώρα που ο γιος μου είναι σχεδόν 2 ετών κι εχω φώτο να παίζει γελαστά και χαρωπά στην άκρη της θάλασσας σε αντίθεση .....
Και ναι, σίγουρα, στην εποχή της ΄΄πούλιτζερ΄΄ φωτογραφίας δεν θα με ένοιαζε και τόσο (μάλλον καθόλου). Πείτε με σκληρό, απάνθρωπο, σταρχιδιστή κλπ, όλα δεκτά! Τώρα όμως ζητάω συγνώμη για ό,τι ήμουν κι ένοιωθα την τότε εποχή.
 
OP
OP
Doctormit

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
οσο δακρυβρεχτο και αν ειναι - ναι αυτος ειναι ο κοσμος μας - με 20 / 1000 ποσοστο θανατων σε βρεφη μεχρι 1 ετους

γιατι πρεπει να πιαστουμε απο μια μονο φωτο ?

Για το γενικό ''σκηνικό΄΄ και τα αποτελέσματα ενός πολέμου και την κατάντια των κατατρεγμένων στην ελπίδα για κάτι καλύτερο αναφέρομαι (και σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες ανάλογες περιπτώσεις που δεν έχουν φανεί/βγει) Άλλο όμως το ποσοστό θνησιμότητας βρεφών στα (και καλά) ανεπτυγμένα κράτη της Δύσης κι άλλο στις εμπόλεμες ζώνες.

(τέλος πάντων, περισσότερο συναισθηματικός ήταν ο λόγος που άνοιξα το thread παρά ουσιαστικός. Ας κλείσει)
 

Aribas

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.165
Like
0
Πόντοι
16
Τύπε καθημερινά πεθαίνει κόσμος επειδή δεν έχει πρόσβαση στα στοιχειώδη νερό,τροφή,φάρμακα και στέγη και την ίδια στιγμή κάπου παραδίπλα κάποιοι ξοδεύουν εκατομμύρια σε ότι απίθανη μαλακία υπάρχει για να ικανοποιήσουν τη ματαιοδοξία τους.

Μην το σκέφτεσαι, θα τρελαθείς.... :dunno:
 
OP
OP
Doctormit

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
Τύπε καθημερινά πεθαίνει κόσμος επειδή δεν έχει πρόσβαση στα στοιχειώδη νερό,τροφή,φάρμακα και στέγη και την ίδια στιγμή κάπου παραδίπλα κάποιοι ξοδεύουν εκατομμύρια σε ότι απίθανη μαλακία υπάρχει για να ικανοποιήσουν τη ματαιοδοξία τους.

Μην το σκέφτεσαι, θα τρελαθείς.... :dunno:
Δε διαφωνώ και δε μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο, αλλά άλλο  να τα ακούς κι άλλο να τα βλέπεις (μια φωτο = χίλιες λέξεις)
 

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Αναισθησια τύπε,αλλά δυστυχώς λείπουν πια  εκεινες οι φωνές που θα αναψουν τις ψυχές, όπως κάποτε
http://[URL unfurl="true"]www.nocomments.gr/wp-content/uploads/2012/12/Nikos-Tsiamtsikas2.jpg[/img[/URL]]
[/quote] ο τσαμτσικας ειναι αυτος ;
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Ωρε φιλε μολις θα την ανεβαζα... Και θα εκραζα μαζι...
Τωρα ξυπνησατε ολοι...Καλημερα!!! Μεχρι να γραψω αυτη την απαντηση 1 παιδακι ακομα θα πεθανει στην Αφρικη....
Καθε 1 λεπτο πεθαινει και 1....
πληροφοριακα... ο βραβευμενος φωτογραφος αυτοκτονησε 6 μηνες μετα την βραβευση του απο τυψεις....
και ενας αλλος ξυπνησε χτες επειδη ετυχε σε συριο αυτο.
Ο αφρικανος πειναει στο σπιτι του και ψοφολογαει εκει, οποτε δεν τρεχει καστανο.

Αμα δεις ολοι αυτοι οι ανθρωπιστες/αριστεροι/αντιφασιστες κανουν ολοι ουρες για να μπουν στον ερυθρο σταυρο και στους γιατρους χωρις συνορα.

Το θεμα πουλαει, ειναι και προεκλογικη περιοδο, οποτε να τα περιμενεις αυτα τα πραγματα, το αντι-ρατσιστικο/φασιστικο/ναζιστικο/δικατοριστικο δεν επαψε ποτε να πουλαει σαν ρευμα ακομα και οταν δεν εφαρμοζονται ενα απο τα προηγουμενα.

Οταν γινοταν το τζερτζελο προπερσι στη λωριδα της γαζας, εβλεπα κατι ζωα εξω απο τα γραφεια του UN στη Γενευη να ριχνουν τα κροκοδειλια δακρυα τους εκει απ' εξω και μετα να πηγαινουν για καφε στο κεντρο της. Τοτε, αντι να το καψουν το μπουρδελο μαζι με τους γραβατωμενους που ηταν μεσα(σ.σ.: οι περισσοτεροι δικηγοροι) καθοντουσαν και χαιδευοντουσαν.
Αμα θες να εισαι πολιτικαλι κορεκτ, κανεις τη μηνιαια πορεια και μετα συνεχιζεις τη ζωη σου χωρις αναστολες.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.713
Like
3.826
Πόντοι
506
ΟΚ, έχετε τα δίκια σας σε ό,τι κι αν γράψετε. Απλώς εμένα με άγγιξε τώρα που ο γιος μου είναι σχεδόν 2 ετών κι εχω φώτο να παίζει γελαστά και χαρωπά στην άκρη της θάλασσας σε αντίθεση .....
Και ναι, σίγουρα, στην εποχή της ΄΄πούλιτζερ΄΄ φωτογραφίας δεν θα με ένοιαζε και τόσο (μάλλον καθόλου). Πείτε με σκληρό, απάνθρωπο, σταρχιδιστή κλπ, όλα δεκτά! Τώρα όμως ζητάω συγνώμη για ό,τι ήμουν κι ένοιωθα την τότε εποχή.
Νταξ τυπε σε συγχωρουμε...  :priest:
Πρεπει να μαθουμε ομως να τα βλεπουμε ρεαλιστικα... Οσο και να σε πειραζει δεν μπορεις να κανεις τιποτα... Σε πειραζει τοσο που δεν μπορεις να κοιμηθεις το βραδυ?? Περνα στην Συρια,παρε ενα ΑΚ,και ξεκινα να καθαριζεις τον τοπο απο τον ISIS... Τι να κανουμε δηλαδη..?? Λυπαμαι και εγω για το παιδακι... Ελληνες ειμαστε,και σαν Ελληνες εχουμε ενα φοβερο ρεκορ... Ειμαστε η χωρα που προσπαθησαν να την κατακτησουν περισσοτερες φορες απο οποιαδηποτε αλλη... Η ιστορια μας ολο πολεμους ειναι.... Ξερουμε απο πολεμους και δυστυχια,ξερουμε απο προσφυγια... Θες δεν θες ομως,το κυνηγας δεν το κυνηγας... Ερχεται στην ζωη σου εκεινη η στιγμη που πρεπει να πολεμησεις,και ΠΡΕΠΕΙ να πολεμησεις...απο το να παρεις το τουφεκι και να βγεις να καθαριζεις Ορκ, μεχρι και να πιασεις τον αλλον απο τον γιακα για να σου πληρωσει τα τιμολογια... Η ζωη ειναι πολεμος,χωνεψτε το...
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
ΟΚ, έχετε τα δίκια σας σε ό,τι κι αν γράψετε. Απλώς εμένα με άγγιξε τώρα που ο γιος μου είναι σχεδόν 2 ετών κι εχω φώτο να παίζει γελαστά και χαρωπά στην άκρη της θάλασσας σε αντίθεση .....
Και ναι, σίγουρα, στην εποχή της ΄΄πούλιτζερ΄΄ φωτογραφίας δεν θα με ένοιαζε και τόσο (μάλλον καθόλου). Πείτε με σκληρό, απάνθρωπο, σταρχιδιστή κλπ, όλα δεκτά! Τώρα όμως ζητάω συγνώμη για ό,τι ήμουν κι ένοιωθα την τότε εποχή.
γαμησε τους που ζητας και συγγνωμη ρε....τζιχαντιστης ητανε  :( πες τους να χαρουν
 

observer(1)

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.288
Κριτικές
18
Like
1.967
Πόντοι
4.375
Aγαπητέ φιλε,   οπως σου ανέφεραν
δεν έχει  νοημα   να ανοιγεις και να συνεχίζεις μια τετοια συζήτηση / και δή γράφοντας >> "μια φωτο = χίλιες λέξεις"
όσο έχεις  αυτην την  φωτο ως avatar σου
Και μόνο η εικονα >>   avatar   σου /   και _-  νεκρού  παιδιού ,  διπλα- διπλα  στο  εναρκτήριο ποστ  στην 1η σελίδα είναι κατι το αδιανόητο  >:(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom