Νέα

ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Antivirus

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα apolonas1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apolonas1

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2012
Μηνύματα
8.434
Κριτικές
9
Like
770
Πόντοι
146
καλησπέρα!μετα απο μακροχρόνια χρηση ιντερνετ χωρίς καθόλου Antivirus απηύδησα καθώς σερφαροντας σε πορνο-τσοντο σιτε συνεχώς τα έχει παίξει το λαπ τοπ!οπότε νομίζω ήρθε ο καιρός για φορματ και εγκατάσταση Antivirus!Με δεδομένο ότι μπαινω σε τσοντοσιτε ποιο έχετε να προτείνεται?αξίζει να αγοράσω ή να το κατεβάσω σπασμένο?
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
καλησπέρα!μετα απο μακροχρόνια χρηση ιντερνετ χωρίς καθόλου Antivirus απηύδησα καθώς σερφαροντας σε πορνο-τσοντο σιτε συνεχώς τα έχει παίξει το λαπ τοπ!οπότε νομίζω ήρθε ο καιρός για φορματ και εγκατάσταση Antivirus!Με δεδομένο ότι μπαινω σε τσοντοσιτε ποιο έχετε να προτείνεται?αξίζει να αγοράσω ή να το κατεβάσω σπασμένο?
παρε ενα μακ να εχεις το μυαλο σου ησυχο
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
Κατέβασε mallware bytes και microsoft sequrity essensials. Και τα δύο τζάμπα,δεν είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά είναι δωρεάν ελαφριά,αξιόπιστα και λειτουργικά.
 
OP
OP
apolonas1

apolonas1

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2012
Μηνύματα
8.434
Κριτικές
9
Like
770
Πόντοι
146
Κατέβασε mallware bytes και microsoft sequrity essensials. Και τα δύο τζάμπα,δεν είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά είναι δωρεάν ελαφριά,αξιόπιστα και λειτουργικά.
ανοίγω μία σελίδα και μου πετάει σε δευτερόλεπτα 5-6 διαφημίσεις τις οποίες κάθε φορά κλείνω επίσης ο υπολογιστης καθότι 2 χρονων σερνεται οπότε μάλλον χρειάζομαι κάτι καλύτερο...
 

x_other

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.079
Like
3
Πόντοι
16
καλησπέρα!μετα απο μακροχρόνια χρηση ιντερνετ χωρίς καθόλου Antivirus απηύδησα καθώς σερφαροντας σε πορνο-τσοντο σιτε συνεχώς τα έχει παίξει το λαπ τοπ!οπότε νομίζω ήρθε ο καιρός για φορματ και εγκατάσταση Antivirus!Με δεδομένο ότι μπαινω σε τσοντοσιτε ποιο έχετε να προτείνεται?αξίζει να αγοράσω ή να το κατεβάσω σπασμένο?

τσαμπε αξιοπιστο αλλα βαρυ για παλια laptops desktops ειναι αυτο
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
καλησπέρα!μετα απο μακροχρόνια χρηση ιντερνετ χωρίς καθόλου Antivirus απηύδησα καθώς σερφαροντας σε πορνο-τσοντο σιτε συνεχώς τα έχει παίξει το λαπ τοπ!οπότε νομίζω ήρθε ο καιρός για φορματ και εγκατάσταση Antivirus!Με δεδομένο ότι μπαινω σε τσοντοσιτε ποιο έχετε να προτείνεται?αξίζει να αγοράσω ή να το κατεβάσω σπασμένο?

Εγω kaspersky χρησιμοποιω εδω και 10 χρονια και ποτε δεν επιασα κατι σοβαρο.

Επο ebay 10 ευρω πανω κατω.Εχω να κανω φορματ απο τοτε που εβαλα ssd 3-3.5 χρονια.Χωρις antivirus μετα απο 7-8 μηνες format c:


Το πλαισιο το εχει 35 ευρω

 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Εγω kaspersky χρησιμοποιω εδω και 10 χρονια και ποτε δεν επιασα κατι σοβαρο.

Επο ebay 10 ευρω πανω κατω.


Το πλαισιο το εχει 35 ευρω

AVG δωρεάν+ πρώτα ένα καλό φορμάτ πίστεψε με θα πετάει το λάπτοπ αρκεί να είναι Pentium 4 και πάνω ;)  :jerking:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
AVG δωρεάν+ πρώτα ένα καλό φορμάτ πίστεψε με θα πετάει το λάπτοπ αρκεί να είναι Pentium 4 και πάνω ;)  :jerking:

Τυπε για 8-10 ευρω τον χρονο δωρεαν ειναι.2 πακετα τσιγαρα ειναι.

 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
ανοίγω μία σελίδα και μου πετάει σε δευτερόλεπτα 5-6 διαφημίσεις τις οποίες κάθε φορά κλείνω επίσης ο υπολογιστης καθότι 2 χρονων σερνεται οπότε μάλλον χρειάζομαι κάτι καλύτερο...
Θα κάνεις πρώτα ένα φορματ να στρώσει.Μετά θα τα περάσεις αυτά. Μη μπένεις και σε ότι σελίδα νάνε και φυσικά μην κάνεις κλικ σε διαφημιστικά και σε ότι νάνε λινκς
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
602
Πόντοι
376
εγώ πάντως χωρίς αντιβάιρους στα xp πόσα χρόνια no problem... μόνο το c-cleaner για καθάρισμα και το μηχάνημα πετάει
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Eγω εχω βαλει το avg (δωρεαν) εδω και 3 χρονια και δεν εχω προβλημα


Απο ερευνα που εκανα πριν κανα χρονο βρηκα οτι το καλυτερο στα free ειναι το bit defender, αλλα βαριεμαι να το αλλαξω

Δεν βαζω internet security γιατι οπως και να χει "βαραινει" το μηχανημα. Mε το avg κανω την δουλεια μου με το παραπανω (και σερφαρω σε "υποπτα" σαιτς καθημερινα, δηλαδη σκληρες δοκιμες :cheesy: )


 
OP
OP
apolonas1

apolonas1

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2012
Μηνύματα
8.434
Κριτικές
9
Like
770
Πόντοι
146
Eγω εχω βαλει το avg (δωρεαν) εδω και 3 χρονια και δεν εχω προβλημα


Απο ερευνα που εκανα πριν κανα χρονο βρηκα οτι το καλυτερο στα free ειναι το bit defender, αλλα βαριεμαι να το αλλαξω

Δεν βαζω internet security γιατι οπως και να χει "βαραινει" το μηχανημα. Mε αυτα κανω την δουλεια μου με το παραπανω (και σερφαρω σε "υποπτα" σαιτς καθημερινα, δηλαδη σκληρες δοκιμες :cheesy: )
τι σου προσφέρει το internety securit που λές σε σχέση με ένα Antivirus??δεν το χω βλέπεις και πολύ... :grin:
 

x_other

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.079
Like
3
Πόντοι
16
Συναγωνιστες FORMAT ειναι η εσχατη λυση, κανενας καλος μηχανικος δεν αρχιζει με format.
Η registry φτιανει με αλλα εργαλεια π.χ.  tune up utilities  (registry defrag)
As βαλει ο συναγωνιστης ενα απο τα antivirus που εχουν ειπωθει , οχι κατ αναγκη αυτο που του προτεινα (το οποιο ειναι και τσαμπε), και αν εχει προβλημα εδω ειμαστε να βοηθησουμε.

 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
τι σου προσφέρει το internety securit που λές σε σχέση με ένα Antivirus??δεν το χω βλέπεις και πολύ... :grin:

Εχει firewall βασικα που φιλτραρει εισερχομενες-εξερχομενες συνδεσεις. Εχουν και τα windows για τις εισερχομενες οποτε με καλυπτει, κανω και κανα σκαναρισμα που και που με το malware bytes για σκουλικια

Εχει και καποιες αλλες διαδικασιες, πιο πολυ για μπουγιο, απο οτι εχω καταλαβει ειναι αναλογα με τις καυλες του κατασκευαστη. Δεν θελω να μακρυγορησω, οτι και να εχουν, αν δεν ειναι αχρηστο οπως γινεται συνηθως, μπορεις να το βρεις και στο ιντερνετ με πολλα δωρεαν προγραμματα. Εγω δεν χρησιμοποιω αλλο εδω και 4-5 χρονια, περαν των AVG, ccleaner (για καθαρισμο προσωρινων αρχειων, παει πιο γρηγορα το πισι ετσι), και το malware bytes που ειπα πριν. Ολα δωρεαν και δεν εχω κανενα προβλημα...
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
ανοίγω μία σελίδα και μου πετάει σε δευτερόλεπτα 5-6 διαφημίσεις τις οποίες κάθε φορά κλείνω επίσης ο υπολογιστης καθότι 2 χρονων σερνεται οπότε μάλλον χρειάζομαι κάτι καλύτερο...

Δεν το χα δει αυτο

Μalwarebytes ειναι η λυση :rockon:

κατεβασε το απο δω
www.malwarebytes.org/mwb-download/]https://www.malwarebytes.org/mwb-download/[/url]

Προσεξε μονο στα νεξτ που πατας κατα την εγκατασταση ρωταει καπου προς το τελος αν θες να χρησιμοποιησεις την δοκιμαστικη εκδοση. Εκαι ξετσεκαρεις γιατι ειναι η πληρης εκδοση και οταν τελειωσει ο μηνας πρεπει να το βγαλεις
 

sersegas

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
853
Κριτικές
10
Like
248
Πόντοι
2.277
Αν σου πεταει διαφημισεις , τοτε βαλε (εκτος των αλλων που ανεφεραν οι συναγωνιστες) το ad-aware  www.lavasoft.com/]http://www.lavasoft.com/[/url] που μπλοκαρει ολες αυτες τις μαλακιες , και μαλλον θα εισαι οκ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom