Νέα

Αλλαγη παροχου ηλεκτρικης ενεςργειας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα peoklis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3
  • Εμφανίσεις 836
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

peoklis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
184
Κριτικές
6
Like
249
Πόντοι
21
Καλημερα.Σημερα δεχτηκα τηλεφωνημα απο εταιρια παροχης ηλ.ενεργειας με την επωνυμια"ELPEDISON",οπου μου υποσχεθηκαν χαμηλοτερο τιμολογιο ρευματος.ΕχειΓνωριζει καποιος φιλος τι γινεται με την συγκεκριμενη εταιρια?αξιζει τον κοπο να φυγει κανεις απο τη ΔΕΗ?
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
135
Πόντοι
16
Μόνο και μόνο επειδή τη διαφημίζει ο Πορδοσάλτες από το ΣΚΑΙ όλη μέρα και σπάει τ' αρχίδια του κόσμου, είναι λόγος να ΜΗΝ τους κάνεις τη χάρη.

Νομίζω πάντως πως σου κάνουν μια έκπτωση για 6 μηνες και μετά τζιζ - σαν τη ΔΕΗ.
Άσε που αυτοί αν καθυστερήσεις κανένα λογαριασμό, δεν χαρίζουν κάστανο. Θα σε τσακίσουν. Η ΔΕΗ στ' αρχίδια της. Μαζεύει χρέη και δεν κόβει ρεύματα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.531
Κριτικές
1
Like
29.312
Πόντοι
8.006
Μόνο και μόνο επειδή τη διαφημίζει ο Πορδοσάλτες από το ΣΚΑΙ όλη μέρα και σπάει τ' αρχίδια του κόσμου, είναι λόγος να ΜΗΝ τους κάνεις τη χάρη.

Νομίζω πάντως πως σου κάνουν μια έκπτωση για 6 μηνες και μετά τζιζ - σαν τη ΔΕΗ.
Άσε που αυτοί αν καθυστερήσεις κανένα λογαριασμό, δεν χαρίζουν κάστανο. Θα σε τσακίσουν. Η ΔΕΗ στ' αρχίδια της. Μαζεύει χρέη και δεν κόβει ρεύματα.
Βασικότατο.
 

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
Τη γνωρίζω σαν Εταιρεία κι όχι σαν πάροχο υπηρεσιών. Όντως προσφέρουν ανταγωνηστική τιμή (καθώς παράγουν ενέργεια μόνοι τους με γεννήτριες ατμού ή/και φυσικού αερίου). Αν η ΔΕΗ χρεώνει πχ. 0,9016 / KWH,  η ELPEDISON μπορεί να τη χρεώνει 0,783/KWH)
ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, γλυτώνεις ΜΟΝΟ από την χρέωση για την κατανάλωση ρεύματος και ΟΧΙ από όλες τις άλλες εισφορές/φόρους/τέλη κλπ. που χρεωνόμαστε μέσω του λογαριασμού της ΔΕΗ. Όταν λοιπόν σε ένα λογαριασμό το 200 ευρώ, για κατανάλωση ρεύματος χρεώνεσαι πχ. 80 ευρώ, με την ELPEDISON μπορεί να χρεωθείς πχ. 70. Τελικός λογαριασμός 190 ευρώ. Και όπως προείπαν (νομίζω βγαίνει μηνιαίως ο λογαριασμός) αν δε πληρώσεις κατεβάζουν διακόπτη! Αξίζει λοιπόν? Εσύ αποφασίζεις! (τα νούμερα εντελώς τυχαία, δεν έβγαλα κομπιουτεράκι!)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom