Νέα

Πρόβλημα με την εκκίνηση Η/Υ με 8.1

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα NoShit
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 31
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

NoShit

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
130
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Γεια σας.

Εγκατέστησα πρόσφατα τα win 8.1 και όλα είναι μια χαρά εκτός από το εξής κουφό:
Ανοίγω τον Η/Υ και φτάνει σε ένα σημειο - μετά το logo win 8.1 - που δείχνει μόνο μια μαύρη οθόνη και το ποντίκι, που κουνιέται κανονικά. Δεν προχωράει. Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση από το κουμπί (ή να κρατήσω το power πατημένο κτλ) οπότε και ξεκινάει την επόμενη φορά κανονικά! :headbang:

Καμιά ιδέα;
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
large_windows_98_wallpaper_by_jlsgraphics-d41y8cx.jpg


Eγώ αυτά έχω και έχω βρει την υγειά μου :rockon:
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.461
Πόντοι
2.046
Γεια σας.

Εγκατέστησα πρόσφατα τα win 8.1 και όλα είναι μια χαρά εκτός από το εξής κουφό:
Ανοίγω τον Η/Υ και φτάνει σε ένα σημειο - μετά το logo win 8.1 - που δείχνει μόνο μια μαύρη οθόνη και το ποντίκι, που κουνιέται κανονικά. Δεν προχωράει. Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση από το κουμπί (ή να κρατήσω το power πατημένο κτλ) οπότε και ξεκινάει την επόμενη φορά κανονικά! :headbang:

Καμιά ιδέα;
Βαλε τα windows 7 να βρεις την υγεια σου τυπε!
 

Passion_Woman

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2013
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
εγω παντως στο laptop μου που τα εγκατεστησα δεν μου εβγαλε καποιο προβλημα!
αν κανεις recovery και τα ξαναεγκαταστησεις μηπως?
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
Γεια σας.

Εγκατέστησα πρόσφατα τα win 8.1 και όλα είναι μια χαρά εκτός από το εξής κουφό:
Ανοίγω τον Η/Υ και φτάνει σε ένα σημειο - μετά το logo win 8.1 - που δείχνει μόνο μια μαύρη οθόνη και το ποντίκι, που κουνιέται κανονικά. Δεν προχωράει. Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση από το κουμπί (ή να κρατήσω το power πατημένο κτλ) οπότε και ξεκινάει την επόμενη φορά κανονικά! :headbang:

Καμιά ιδέα;

Έχεις περάσει όλους τους drivers/motherboard κτλ...? Έχω Windows 8.1 Pro X64 και δεν έχω κανένα θέμα...BIOS έχεις την τελευταία έκδοση?  :)
 
OP
OP
NoShit

NoShit

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
130
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Στα λειτουργικά είναι κακό να κολλάς σε παλιές εκδόσεις, εμένα μου συμβαίνει συχνά. Κόλλησα καιρό στα xp και 'αρνιόμουν' τα 7. Το ίδιο έκανα μετά με τα 7, δεν πήγαινα στα 8. Κακό πράμα η συνήθεια βλέπετε, χωρίς αμφιβολία τα 8.1 με το office 2013 sp1 είναι χιλιόμετρα μπροστά και όποιος μένει πίσω απλά χάνει ;)

win 8.1 pro x64 έβαλα και γω, για οδηγούς motherboard και BIOS ότι εγκαταστάθηκε μόνο του, δε μου βγάζει πουθενά στη διαχείριση συσκευών πρόβλημα. Λέτε να ψάξω στο ίντερνετ για καινούργιους οδηγούς BIOS; :think:
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
Στα λειτουργικά είναι κακό να κολλάς σε παλιές εκδόσεις, εμένα μου συμβαίνει συχνά. Κόλλησα καιρό στα xp και 'αρνιόμουν' τα 7. Το ίδιο έκανα μετά με τα 7, δεν πήγαινα στα 8. Κακό πράμα η συνήθεια βλέπετε, χωρίς αμφιβολία τα 8.1 με το office 2013 sp1 είναι χιλιόμετρα μπροστά και όποιος μένει πίσω απλά χάνει ;)

win 8.1 pro x64 έβαλα και γω, για οδηγούς motherboard και BIOS ότι εγκαταστάθηκε μόνο του, δε μου βγάζει πουθενά στη διαχείριση συσκευών πρόβλημα. Λέτε να ψάξω στο ίντερνετ για καινούργιους οδηγούς BIOS; :think:

Βρες την μητρική σου...δες αν έχεις την τελευταία έκδοση bios...και βλέπουμε...
Μπορεί και να μην έχει σχέση...αλλά ας έχεις περασμένη την τελευταία έκδοση...
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Στα λειτουργικά είναι κακό να κολλάς σε παλιές εκδόσεις, εμένα μου συμβαίνει συχνά. Κόλλησα καιρό στα xp και 'αρνιόμουν' τα 7. Το ίδιο έκανα μετά με τα 7, δεν πήγαινα στα 8. Κακό πράμα η συνήθεια βλέπετε, χωρίς αμφιβολία τα 8.1 με το office 2013 sp1 είναι χιλιόμετρα μπροστά και όποιος μένει πίσω απλά χάνει ;)

win 8.1 pro x64 έβαλα και γω, για οδηγούς motherboard και BIOS ότι εγκαταστάθηκε μόνο του, δε μου βγάζει πουθενά στη διαχείριση συσκευών πρόβλημα. Λέτε να ψάξω στο ίντερνετ για καινούργιους οδηγούς BIOS; :think:
Τα  8.1 πόσο κοστίζουν φίλε? Ευχαριστώ.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090

Σε κάθε έτος,δικαιούνται άδεια χρήσης...έτσι μου έδωσε την μία.... ;)
 

pctech

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2006
Μηνύματα
51
Κριτικές
2
Like
126
Πόντοι
0
Ήταν τόσο καλά τα οκτάρια που αποφάσισε η εταιρεία να τα αντικαταστίσει με τα 10αρια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom