Νέα

τζοκερ με ορους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leonidas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 94
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

leonidas

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
138
Like
34
Πόντοι
1
καλημερα ...ασχολειται καποιος σοβαρα με κατασκευαστικο προγραμμα τζοκερ - λοττο ?
 

Herculas

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2007
Μηνύματα
453
Κριτικές
17
Like
945
Πόντοι
5.140
Μου μυρίζουν μπαχαλάκηδες να έρχονται ή ιδέα μου είναι???
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.088
Πόντοι
20.605
καλημερα ...ασχολειται καποιος σοβαρα με κατασκευαστικο προγραμμα τζοκερ - λοττο ?

δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο πράγμα ,
αλλά χτές που πέρναγα απο ένα πρακτορείο και κοίταζα κάποιους
να παίζουν αυτή τη μαλακία με τους αριθμούς  ,το κίνο νομίζω,
σκεφτόμουν δε μπορεί θα υπάρχει κάποιος που να έφτιαξε αυτό
το πρόγραμμα που μέσω κάποιου συγκεκριμένου προγραμματισμού
να δημιουργεί την τυχαιότητα στους αριθμούς που βγαίνουν
επειδή οι παίχτες δεν ξέρουν τον προγραμματισμό.

και λέω δε βρέθηκε ένας ξύπνιος μέσα απο τον οπαπ
να μάθει τους αριθμούς που βγαίνουν να ποντάρει κανά τρελό ποσό
και να εξαφανιστεί εφ'όρου ζωής στα νησιά μπαρμπάντος
πηδώντας ντόπιες πουτάνες και πίνοντας παράξενα κοκτέηλ ?
http://[URL unfurl="true"]www.hawaiianjellys.com/media/wysiwyg/151562000.jpg[/img[/URL]]
 
 

lakis mamoulakis

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Οκτ 2012
Μηνύματα
959
Κριτικές
29
Like
1.906
Πόντοι
1.416
Παικτες μονιμως η ιδια συζητηση.

Τα Joker, Lotto, Kino λειτουργουν με Random Number Generators.

Οχι με την μεθοδο που νομιζουν οι συνωμοσιολογοι, οτι δηλαδη αφου παικτουν ολα τα δελτια το προγραμμα προσπαθει να μοιρασει τα λιγοτερα λεφτα.

Ενα τετοιο προγραμμα για να ειναι αρκετα γρηγορο θα επρεπε να υποστηριζεται απο υπολογιστη επιπεδου Nasa που κοστιζει εκατονταδες εκατομμυρια.

Αυτα τα παιχνιδια βασιζονται κυριως στην γκανιωτα.
 

Βασιλοφρων13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.272
Like
4.972
Πόντοι
806
δεν ξέρω αν εννοούμε το ίδιο πράγμα ,
αλλά χτές που πέρναγα απο ένα πρακτορείο και κοίταζα κάποιους
να παίζουν αυτή τη μαλακία με τους αριθμούς  ,το κίνο νομίζω,
σκεφτόμουν δε μπορεί θα υπάρχει κάποιος που να έφτιαξε αυτό
το πρόγραμμα που μέσω κάποιου συγκεκριμένου προγραμματισμού
να δημιουργεί την τυχαιότητα στους αριθμούς που βγαίνουν
επειδή οι παίχτες δεν ξέρουν τον προγραμματισμό.

και λέω δε βρέθηκε ένας ξύπνιος μέσα απο τον οπαπ
να μάθει τους αριθμούς που βγαίνουν να ποντάρει κανά τρελό ποσό
και να εξαφανιστεί εφ'όρου ζωής στα νησιά μπαρμπάντος
πηδώντας ντόπιες πουτάνες και πίνοντας παράξενα κοκτέηλ ?
http://[URL unfurl="true"]www.hawaiianjellys.com/media/wysiwyg/151562000.jpg[/img[/URL]]
 
[/quote]
Δεν μπορει να το κανει,εχω την εντυπωση οτι σε καθε κληρωση το προγραμμα υπολογιζει και βγαζει τους αριθμους σε ενα διαστημα 10-15 δευτερολεπτων αφου σταματησει το συστημα να δεχεται δελτια για την συγκεκριμενη κληρωση και μετα αμεσως τα βγαζει στην οθονη(αφου βεβαια εχει στα "χερια" του το συνολο των στοιχηματων και των συνδυασμων που εχουν παιχτει ,ωστε να βγαζει την 20δα που θα δινει τα λιγοτερα δυνατα κερδη και εκει βρισκεται η μεγαλη απατη του γαμωπαιχνιδιου αυτου) Οποτε και να θελει καποιος δεν εχει νοημα να μαθει τους αριθμους γιατι και να προλαβαινε που λεει ο λογος δεν δεχεται στοιχηματα εκεινα τα λιγα δευτερολεπτα το συστημα.Αυτο που θα μπορουσε καποιος να κανει υποθετω,ειναι να παρεμβει στο προγραμμα και να το πειραξει ωστε σε συγκεκριμενες κληρωσεις να βγαλει τα νουμερα που θελει και να φροντισει να βρισκεται σε πρακτορειο να τα παιξει .Βεβαια θα πρεπει να ειναι inside job ,να δουλευει ηδη σαν προγραμματιστης στο οπαπ και μαλιστα στο κινο,να ειναι πολυ καλος, και πανω απ'ολα το δυσκολο δεν ειναι να το κανει αλλα να καλυψει τα ιχνη του ωστε να μη τον παρουν χαμπαρι
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
135
Πόντοι
16
καλημερα ...ασχολειται καποιος σοβαρα με κατασκευαστικο προγραμμα τζοκερ - λοττο ?

Κάποτε είχα σχοληθεί.

Τζόκερ είναι αυτό που διαλέγεις 6 από 49 νούμερα, ορθόν?

Είχα σκεφτεί, ότι λόγω προκαταλήψεων οι παίκτες παίζουν (ή δεν παίζουν) αριθμούς με διαφορετική συχνότητα κάποιους, από άλλους.
Π.χ. προτιμούν (ή αποφεύγουν) το 13, το 7, κλπ.
Ο ΟΠΑΠ ΞΕΡΕΙ τι νούμερα παίζονται περισσότερο, και ποια λιγότερο.
Είχα προσπαθήσει να πάρω αυτά τα στοιχεία από τον ΟΠΑΠ (πάνε πολλά χρόνια).
Αλλά οι κομπιουτεράδες του ήθελαν "εντολή" άνωθεν για να μου τα δώσουν, πράμα που δεν μπόρεσα να πάρω. Χρειαζόταν και κάποια δουλειά (κατέβασμα από ταινίες κλπ).
Καταλαβαίνεις ποιες πιθανότητες ενισχύεις, γνωρίζοντας αυτό το στοιχείο.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
H θεωρια με τα μαγνητικα μπαλακια εχει εγκαταλειφθεί βλεπω...

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Βασιλοφρων13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.272
Like
4.972
Πόντοι
806
Δεν εχει νοημα να καθεσαι να ασχολεισαι σοβαρα με αυτα τα παιχνιδια,περα απο το να παιξεις ενα ευρω για την πλακα σου.Οτι πληροφοριες και να βρεις για τα νουμερα που παιζονται απο τους παιχτες η απο τα νουμερα που ας πουμε προτιμαει να βγαζει ο Οπαπ,και παλι ειναι τοσοι πολλοι οι συνδυασμοι που κυνηγας χιμαιρες.Ακομα και αν με καποιο μαγικο κολπο  αποκλεισεις  τα μισα νουμερα της 45δας και τα μισα της 20δας του τζοκερ,εχεις  το να υπολογισεις ποσες 5δες βγαινουν σε μια 22αδα(υπαρχει μαθηματικος τυπος που τα βγαζει αυτα) που ειναι πααααααρα πολλες σιγουρα και καθε πενταδα να συνδυαζεται με καθενα απο τα 10 τζοκερ...Χαος 
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.088
Πόντοι
20.605
Τα Joker, Lotto, Kino λειτουργουν με Random Number Generators.

και αυτό το σύστημα δεν το έχει προγραμματίσει άνθρωπος με συγκεκριμένο-ντετερμινιστικό τρόπο ?
οπότε γιατί να μην μπορεί να προβλέψει κάποιος τους αριθμούς που βγαίνουν αν ξέρει τον τρόπο
που αυτό το σύστημα τους βγάζει ?  :think:
 

Βασιλοφρων13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.272
Like
4.972
Πόντοι
806
και αυτό το σύστημα δεν το έχει προγραμματίσει άνθρωπος με συγκεκριμένο-ντετερμινιστικό τρόπο ?
οπότε γιατί να μην μπορεί να προβλέψει κάποιος τους αριθμούς που βγαίνουν αν ξέρει τον τρόπο
που αυτό το σύστημα τους βγάζει ?  :think:
Δεν εχω ασχοληθει με προγραμματισμο για να μπορω να ξερω σιγουρα ,αλλα δεν νομιζω να ειναι ντετερμινιστικος ο τροπος που βγαζει τα νουμερα,δηλαδη να υπαρχει καποιο συγκεκριμενο πλανο εμφανισης,αλλα βασιζεται στη τυχαιοτητα,δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη ακολουθια,ειναι χαοτικη η ολη διαδικασια
 

Βασιλοφρων13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.272
Like
4.972
Πόντοι
806
Για το τζοκερ που ελεγα πριν αν δεν εχω κανει λαθος στο τυπο,και στο αισιοδοξο σεναριο που εχεις αποκλεισει τα μισα νουμερα,στην 22δα λοιπον βγαινουν 26334 πενταδες.... :S τις οποιες πρεπει να τις συνδυασεις με τα 10 τζοκερ.πιασε τ'αυγο και κουρευτο
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.088
Πόντοι
20.605
Δεν εχω ασχοληθει με προγραμματισμο για να μπορω να ξερω σιγουρα ,αλλα δεν νομιζω να ειναι ντετερμινιστικος ο τροπος που βγαζει τα νουμερα,δηλαδη να υπαρχει καποιο συγκεκριμενο πλανο εμφανισης,αλλα βασιζεται στη τυχαιοτητα,δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη ακολουθια,ειναι χαοτικη η ολη διαδικασια
είναι χαοτική γιατί δεν ξέρεις τους νόμους στους οποίους υπάγεται
τους οποίους είναι αδύνατον να μην τους ξέρει ο δημιουργός του
και υποθέτω  ότι ο δημιουργός του ΚΙΝΟ δεν είναι ο θεός της αποκάλυψης
αλλά κάποιος ή κάποιοι μαθηματικοί , προγραμματιστές
αλλά και ο θεός να ήταν πάλι θα το δημιουργούσε με συγκεκριμένο τρόπο
που σε μάς , φαίνεται χαοτικός
 

kironas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.600
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Χωρις να ειμαι ειδημων αυτων των παιγνιων.
Μου προκαλει εντυπωση πως σε αυτο το τζοκερ εδω και πολλα χρονια απο το Νοεμβριο μεχρι πρωτοχρονια εχουμε συνεχομενα τζακ ποτ.

Οπως και στο λαικο λαχειο πχ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom