Νέα

Μυριστηκαν "ανακαμψη" και οι μαυρες??

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Συνορκοι,

Θελω να θιξω ενα (καιριο) θεμα, σχετικα με την πλανοδια πορνεια των Αθηνων:

Οι μαυρες γινονται ολο και πιο πιεστικες για 15ευρα (πιπα), αντι του καθιερωμενου 10ευρου.
Αυτο ισως δεν σας συγκλονισε αφ' εαυτου, μα ενεχει ευρυτερες μακροοικονομικες προεκτασεις...
ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ??

Ο δασκαλος Γεωργιου, καθως και αλλοι καφενειακοι σοφοι, το 'χουν τονισει:
"Δεικτης για μια οικονομια ειναι η ταριφα της πορνης. Καθε τι αλλο, επεται...!"
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.373
Κριτικές
2
Like
5.538
Πόντοι
2.356
Αγαπητέ Κοσάμφ,

Το γεγονός που αναφέρεις έχει δύο προεκτάσεις. Η μία είναι η δική σου: Οι έγχρωμες εταίρες αντιλήφθηκαν την ανάπτυξη, όπως οι έμβιοι οργανισμοί που αντιλαμβάνονται λίγο πριν το σεισμό... Ωστόσο όμως νομίζω δεν είναι αυτό. Η δική μου άποψη είναι ότι ένεκα κρίσης και μάλιστα κρίσης που δε λέει να σταματήσει, κάπως πρέπει να επιβιώσουν. H έντονη πίεση και αύξηση τιμών ίσως είναι μια άλλη μέθοδος που θέλουν να τη δοκιμάσουν. Επίσης πολλές εξ αυτών έχουν εξαφανιστεί για αρκετό καιρό. Μπορεί να ποντάρουν σε κάποιους "πεινασμένους" πελάτες που αναζητούν έγχρωμες κοπέλες.

ΥΓ. Βέβαια πάντα συνίσταται προσοχή σε αυτές τις περιπτώσεις καθώς οι ασθένειες (και ομιλώ όχι μόνο βαριές αλλά και δερματικές ταλαιπωρίες) θερίζουν. Δεν νομίζω οι μαύρες να υποβάλλονται σε κανένα έλεγχο υγείας είτε οι ίδιες είτε με την υποχρέωση των αρχών.
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
ο γεωργιου ειπε οτι δεικτης ειναι το ψωμι και οι πουτανες.
στα κτελ θεσσαλονικης η πιτσα πουλιεται 2,5 ευρω οπως πριν την κριση
στην πλατεια ναυαρινου θεσσαλονικης εφτασε χθες μαγαζι να δινει τα 2 κομματια 1,20 προσφορα αρα η τιμη του ψωμιου πεφτει.
η τιμη της βιζιτας πιο αντιπροσωπευτικη ειναι αυτη που ειναι στα νομιμα μαγαζια η οποια με το ευρω ξεκινησε στα 20-25 ανεβηκε στα 40 και τωρα εχει πεσει στα 30 (για θεσσαλονικη αναφερομαι παντα οπου οι πουτανες μας θεωρουν πιο πλουσιους απο την αθηνα και μας ζηταν περισσοτερα  :tickedoff: :tickedoff:)
στην μαυρη αγορα μπορεις να βρεις οτι τιμες θες απο 10ρικο για μαυρη πιπα ως 300αρι για σιτιτουρ εξαρταται
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
135
Πόντοι
16
Δεικτης για μια οικονομια ειναι η ταριφα της πορνης. Καθε τι αλλο, επεται...!

Εγώ συμφωνώ. Το πιστεύω αυτό.

Και καλό θα ήταν να συμφωνήσουν και διάφοροι ειδικοί, όπως Γκίκας-Χαρδούβελης, Μηλιός, Δραγασάκης, κλπ. Θα σχεδιάζαν καλύτερα την οικονομία αν το πίστευαν αυτό.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.373
Κριτικές
2
Like
5.538
Πόντοι
2.356
Εγώ συμφωνώ. Το πιστεύω αυτό.

Και καλό θα ήταν να συμφωνήσουν και διάφοροι ειδικοί, όπως Γκίκας-Χαρδούβελης, Μηλιός, Δραγασάκης, κλπ. Θα σχεδιάζαν καλύτερα την οικονομία αν το πίστευαν αυτό.

Αν ομιλείτε σοβαρά κύριε Μαριάθ, δείκτης οικονομίας είναι οι τιμές ακινήτων.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.373
Κριτικές
2
Like
5.538
Πόντοι
2.356
ΚΑΙ αυτές. Δεν αντιλέγω.
Αλλά δεν είναι ο μόνος.

Η διακύμανση τιμών στις ιερόδουλες δεν μπορεί να σου δώσει ασφαλές αποτέλεσμα και γι αυτό έχω μια ένσταση περί δεικτών οικονομίας.
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Εγώ συμφωνώ. Το πιστεύω αυτό.

Και καλό θα ήταν να συμφωνήσουν και διάφοροι ειδικοί, όπως Γκίκας-Χαρδούβελης, Μηλιός, Δραγασάκης, κλπ. Θα σχεδιάζαν καλύτερα την οικονομία αν το πίστευαν αυτό.

:thumbsup:

Εξαλλου, τ' ακινητα εχουν εξωγενεις επιρροες (πχ πλουσιοι Ρωσοι, Κινεζοι κ.α., που ερχονται για μπιζνες στην Αθηνα/ για διακοπες στα νησια).

Η πουτανα, και δη του μπουρδελου, ειναι καθαρος δεικτης της εσωτερικης αγορας!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
Καλα ολα αυτα που λετε περι πολιτικων.........αλλα αυτοι ειναι χορτατοι
Δεν γαμανε τιs οξω-τερικεs......Εμαs τουs ημεδαπουs γαμανε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom