Νέα

Ποσο παραμυθιασμα πρεπει για να πηδας?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mariakosk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
Εχω φίλο παντρεμένο.Μια χαρα με τη γυναίκα του. Λογω δουλειας κανει πολλα ταξιδια+αστατο ωραριο

Αρα ελευθερια κινησεων. Γνωριζει κοπελες ελευθερες και παρουσιαζεται ως χωρισμενος με παιδια(εχει δυο) αλλα με καλη τυπικη σχεση με τη γυναικα του. Τους δυο πρωτους μηνες αφιερωνει στις γκομενες πολυ χρονο, πολυ τρυφερος, τους δειχνει οτι τις βλεπει σοβαρα και οτι θελει να τις παντρευτει.Κανει οτι μπορει για να τις καψουρεψει.(Στη γυναικα την ιδια περιοδο παρουσιαζει πολλα ταξιδια λοφω δουλειας, φορτο εργασιας κτλ)

Μετα το διμηνο περιπου, αρχιζει να χανεται με δικαιολογιες δουλεια, τα παιδια με ζητανε κτλ...και τις διατηρει ως καβατζες για σεξακι 1 φορα την εβδομαδα. Συνεχιζει βεβαια το παραμυθιασμα οτι ειναι κατι προσωρινο αυτη η χαλαροτητα και να κανουν υπομονη κτλ μεχρι η γκομενα να σηκωθει να φυγει απο μονη της...

  Τη θεωρειτε ηθικη αυτη τη τεχνικη? Εγω προσωπικα θεωρω εντελως ανηθικο να παιζεις με συναισθηματα ανθρωπων.. Καταλαβαινω οτι η γυναικα θελει ενα Α παραμυθιασμα για να κατσει, και οτι αν της πεις θελω να σου ριξω ενα πουτσο μαλλον θα στραβωσει, αλλα αυτο απεχει απο το να ταζεις γαμους. Μπορεις απλα να μην λες τιποτα...

 Οι αποψεις σας να χαμε να λεγαμε?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
150.855
Κριτικές
1
Like
28.697
Πόντοι
8.006
Απαράδεκτος.
Εγω ΜΙΑ φορα απεκρυψα το γαμο μου από μια κοπελα, και το μετανιωσα πικρα.
Το εμαθε και πληγωθηκε. Και καταντράπηκα φυσικά.
Νόμος: Δεν κρυβουμε το γαμο μας...
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
Εχω φίλο παντρεμένο.Μια χαρα με τη γυναίκα του. Λογω δουλειας κανει πολλα ταξιδια+αστατο ωραριο

Αρα ελευθερια κινησεων. Γνωριζει κοπελες ελευθερες και παρουσιαζεται ως χωρισμενος με παιδια(εχει δυο) αλλα με καλη τυπικη σχεση με τη γυναικα του. Τους δυο πρωτους μηνες αφιερωνει στις γκομενες πολυ χρονο, πολυ τρυφερος, τους δειχνει οτι τις βλεπει σοβαρα και οτι θελει να τις παντρευτει.Κανει οτι μπορει για να τις καψουρεψει.(Στη γυναικα την ιδια περιοδο παρουσιαζει πολλα ταξιδια λοφω δουλειας, φορτο εργασιας κτλ)

Μετα το διμηνο περιπου, αρχιζει να χανεται με δικαιολογιες δουλεια, τα παιδια με ζητανε κτλ...και τις διατηρει ως καβατζες για σεξακι 1 φορα την εβδομαδα. Συνεχιζει βεβαια το παραμυθιασμα οτι ειναι κατι προσωρινο αυτη η χαλαροτητα και να κανουν υπομονη κτλ μεχρι η γκομενα να σηκωθει να φυγει απο μονη της...

  Τη θεωρειτε ηθικη αυτη τη τεχνικη? Εγω προσωπικα θεωρω εντελως ανηθικο να παιζεις με συναισθηματα ανθρωπων.. Καταλαβαινω οτι η γυναικα θελει ενα Α παραμυθιασμα για να κατσει, και οτι αν της πεις θελω να σου ριξω ενα πουτσο μαλλον θα στραβωσει, αλλα αυτο απεχει απο το να ταζεις γαμους. Μπορεις απλα να μην λες τιποτα...

 Οι αποψεις σας να χαμε να λεγαμε?

Προς τι όλο αυτό το θέατρο και το άγχος; Δηλώνει απ' την αρχή παντρεμένος που θέλει μόνο σεξ και έχει τα κεφάλια του ήσυχα. Θα βρει πολλές, πίστεψέ με... Και δεν θα έχει και άγχος μην τα πάρει καμία και αρχίσει να ψάχνει. 
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Εχω φίλο παντρεμένο.Μια χαρα με τη γυναίκα του. Λογω δουλειας κανει πολλα ταξιδια+αστατο ωραριο

Αρα ελευθερια κινησεων. Γνωριζει κοπελες ελευθερες και παρουσιαζεται ως χωρισμενος με παιδια(εχει δυο) αλλα με καλη τυπικη σχεση με τη γυναικα του. Τους δυο πρωτους μηνες αφιερωνει στις γκομενες πολυ χρονο, πολυ τρυφερος, τους δειχνει οτι τις βλεπει σοβαρα και οτι θελει να τις παντρευτει.Κανει οτι μπορει για να τις καψουρεψει.(Στη γυναικα την ιδια περιοδο παρουσιαζει πολλα ταξιδια λοφω δουλειας, φορτο εργασιας κτλ)

Μετα το διμηνο περιπου, αρχιζει να χανεται με δικαιολογιες δουλεια, τα παιδια με ζητανε κτλ...και τις διατηρει ως καβατζες για σεξακι 1 φορα την εβδομαδα. Συνεχιζει βεβαια το παραμυθιασμα οτι ειναι κατι προσωρινο αυτη η χαλαροτητα και να κανουν υπομονη κτλ μεχρι η γκομενα να σηκωθει να φυγει απο μονη της...

  Τη θεωρειτε ηθικη αυτη τη τεχνικη? Εγω προσωπικα θεωρω εντελως ανηθικο να παιζεις με συναισθηματα ανθρωπων.. Καταλαβαινω οτι η γυναικα θελει ενα Α παραμυθιασμα για να κατσει, και οτι αν της πεις θελω να σου ριξω ενα πουτσο μαλλον θα στραβωσει, αλλα αυτο απεχει απο το να ταζεις γαμους. Μπορεις απλα να μην λες τιποτα...

 Οι αποψεις σας να χαμε να λεγαμε?
ακριβως αυτη η τακτικη των γυναικων εναντι των ντομπρων αντρων που παραδεχονται την πολυγαμια οδηγει τον πολυγαμικο να πει ψεματα.
αν τωρα εσυ θεωρεις στο συνολο τους τις γυναικες που πηγαινουν με δεσμευμενους, λενε ψεματα, τρωνε λεφτα κλπ πιο ηθικες
τοτε ας πιασουμε αυτους που προσαρμοστηκαν σε αυτην την απαξιωση απο τις γυναικες και αναγκαστηκαν να γινουν ψευτες για να γαμησουν.
για μενα ειναι απλο το αρσενικο θελει να γαμαει και κανει πολλα για αυτο, ακομη γινεται και ψευτης για αυτο.
το θηλυκο ειναι επιλεκτικο οποτε θελει αφοσιωση απο τον αντρα.
ε αυτα τα 2 ερχονται σε αντιθεση.
γιατι να λεμε ανηθικο τον αντρα που λεει ψεματα οτι ειναι ελευθερος για να γαμησει
και να μην λεμε ανηθικη την γυναικα που θελει να ακουσει οτι ο αντρας ειναι ελευθερος για να γαμηθει.
βαφτιζουμε ηθικο οτι θελουν οι γυναικες????????
οχι κυριες μου εγω οπως και οι περισσοτεροι αντρες αποδεχομαστε αν μια γυναικα μας κατσει λεγοντας μας ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ οτι θα ειμαστε νο2, εσεις οι γυναικες γιατι μας χυλοπιτιαζετε αν ακουσετε απο την αρχη οτι εχουμε αλλη νο1???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
150.855
Κριτικές
1
Like
28.697
Πόντοι
8.006
Προς τι όλο αυτό το θέατρο και το άγχος; Δηλώνει απ' την αρχή παντρεμένος που θέλει μόνο σεξ και έχει τα κεφάλια του ήσυχα. Θα βρει πολλές, πίστεψέ με... Και δεν θα έχει και άγχος μην τα πάρει καμία και αρχίσει να ψάχνει. 
:thumbsup:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Απαράδεκτος.
Εγω ΜΙΑ φορα απεκρυψα το γαμο μου από μια κοπελα, και το μετανιωσα πικρα.
Το εμαθε και πληγωθηκε. Και καταντράπηκα φυσικά.
Νόμος: Δεν κρυβουμε το γαμο μας...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
M

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
Προς τι όλο αυτό το θέατρο και το άγχος; Δηλώνει απ' την αρχή παντρεμένος που θέλει μόνο σεξ και έχει τα κεφάλια του ήσυχα. Θα βρει πολλές, πίστεψέ με... Και δεν θα έχει και άγχος μην τα πάρει καμία και αρχίσει να ψάχνει. 

Προφανως γιατι θελει να παει με συγκεκριμενες...και οχι με οτι να ναι..και γιατι τις θελει και οχι ξεκωλα απο οτι μου εχει πει. Ασε που τους κανει και σκηνες ζηλοτυπιας
 
OP
OP
M

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
γιατι να λεμε ανηθικο τον αντρα που λεει ψεματα οτι ειναι ελευθερος για να γαμησει
και να μην λεμε ανηθικη την γυναικα που θελει να ακουσει οτι ο αντρας ειναι ελευθερος για να γαμηθει.
βαφτιζουμε ηθικο οτι θελουν οι γυναικες????????

Ειναι ανηθικος γιατι λεει ψεματα...παρουσιαζει κατι αλλο απο αυτο που ειναι.

Και εσυ αν πας να πηδηξεις τη Σκλεναρικοβα και σου σκασει στο δωματιο η Εφη Θωδη αν δεν την πηδηξεις δεν θα σε πουν ανηθικο, εχεις δικαωμα επιλογης
Αντιθετα αυτη σ εξαπατησε γιατι σου παρουσιασε κατι αλλο απο αυτο που ειναι
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Ειναι ανηθικος γιατι λεει ψεματα...παρουσιαζει κατι αλλο απο αυτο που ειναι.

Και εσυ αν πας να πηδηξεις τη Σκλεναρικοβα και σου σκασει στο δωματιο η Εφη Θωδη αν δεν την πηδηξεις δεν θα σε πουν ανηθικο, εχεις δικαωμα επιλογης
Αντιθετα αυτη σ εξαπατησε γιατι σου παρουσιασε κατι αλλο απο αυτο που ειναι
οι γυναικες που λενε οτι δεν πανε με παντρεμενους-δεσμευμενους, ή λενε δεν δινουν κωλο ή δεν τα παιρνουν στο στομα
...και μετα απο χρονια μαθαινεις οτι το εκαναν και αυτες ανηθικες ψευτρες δεν ειναι με την ιδια λογικη?
ε αφου αυτες προσαρμοζουν την συμπεριφορα τους και την ειλικρινεια τους οπως τους βολευει εχουμε το δικαιωμα να το κανουμε και εμεις. το 95% των γυναικων αλλα λεει και αλλα διατιθεται να κανει και τελικα τα κανει. ομοιως εχουμε το ηθικο δικαιωμα και εμεις αλλα να λεμε και αλλα να κανουμε και να εννοουμε. ισοτητα.
 
OP
OP
M

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
οι γυναικες που λενε οτι δεν πανε με παντρεμενους-δεσμευμενους, ή λενε δεν δινουν κωλο ή δεν τα παιρνουν στο στομα
...και μετα απο χρονια μαθαινεις οτι το εκαναν και αυτες ανηθικες ψευτρες δεν ειναι με την ιδια λογικη?

Οχι.

το πως θα διαθεσει καθενας τον εαυτο του η το αν θα αλλαξει την αποψη του για το τι θα κανει με τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ειναι κατι που αφορα αποκλειστικα και μονο τον ιδιο. Δεν βλεπω καμια ομοιοτητα σε οσα λες και λεω
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Οχι.

το πως θα διαθεσει καθενας τον εαυτο του η το αν θα αλλαξει την αποψη του για το τι θα κανει με τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ειναι κατι που αφορα αποκλειστικα και μονο τον ιδιο. Δεν βλεπω καμια ομοιοτητα σε οσα λες και λεω
δεν καταλαβες να σου φερω ενα πραγματικο παραδειγμα.
ημουν σε μια παρεα με 6 κοπελες 21 χρονων στην κουβεντα ΟΛΕΣ λεγανε οτι δεν θα πανε ποτε με δεσμευμενο.
οι 4 ξερω οτι μεχρι τα 23 ειχαν παει με δεσμευμενο. για τις αλλες 2 δεν ξερω μπορει να το κανανε και αυτες.
αν λοιπον εγω πλησιαζα μια ως δεσμευμενος το πιο πιθανο να μου ελεγε φυγε εισαι δεσμευμενος ,ηταν ψευτρες γιατι πραγματικα δεν τις ενοιαζε οπως αποδειχτηκε.
αν ημουν και εγω ψευτης και τις ελεγα οτι ειμαι ελευθερος για να μπορω να την πεσω πιο ευκολα και να μην ακουσω το "εχεις κοπελα απο μενα τι θες?" ειμαι περισσοτερο ανηθικος απο αυτες? ΨΕΜΑΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΑΛΛΗ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ , μια τους και μια μου. ισοτητα.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
Νομιζω οτι  ο τιτλοs τα λεει  ολα  ξεκαθαρα
                              Ποσο παραμυθιασμα πρεπει για να πηδας?

Αν δεν χρειαζοταν παραμυθιασμα τα πραγματα θα ηταν πολυ απλα
 

Επισκέπτης
Δεν λέμε ΠΟΤΕ ψέματα στις γυναίκες. Αν τύχει και απιστήσουμε - έστω και με πουτάνα - το λέμε στη γυναίκα ή στη γκόμενά μας την επόμενη κιόλας στιγμή. Αλλιώς είμαστε κότες.
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
77.751
Κριτικές
40
Like
17.069
Πόντοι
24.896
Δεν λέμε ΠΟΤΕ ψέματα στις γυναίκες. Αν τύχει και απιστήσουμε - έστω και με πουτάνα - το λέμε στη γυναίκα ή στη γκόμενά μας την επόμενη κιόλας στιγμή. Αλλιώς είμαστε κότες.

Ετσι ακριβώς! Για να έχουν δουλειά και οι δικηγόροι με τα διαζύγια ... Επί παντός επιστητού = κ. Picker!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
Εχω φίλο παντρεμένο.Μια χαρα με τη γυναίκα του. Λογω δουλειας κανει πολλα ταξιδια+αστατο ωραριο
Λογω δουλειας κανει πολλα ταξιδια+αστατο ωραριο
και αυτο ειναι το μια χαρα με την γυναικα του τυπε?
τον βλεπω ετσι τον δικο σου :S

0.jpg
 
OP
OP
M

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
δεν καταλαβες να σου φερω ενα πραγματικο παραδειγμα.
ημουν σε μια παρεα με 6 κοπελες 21 χρονων στην κουβεντα ΟΛΕΣ λεγανε οτι δεν θα πανε ποτε με δεσμευμενο.
οι 4 ξερω οτι μεχρι τα 23 ειχαν παει με δεσμευμενο. για τις αλλες 2 δεν ξερω μπορει να το κανανε και αυτες.
αν λοιπον εγω πλησιαζα μια ως δεσμευμενος το πιο πιθανο να μου ελεγε φυγε εισαι δεσμευμενος ,ηταν ψευτρες γιατι πραγματικα δεν τις ενοιαζε οπως αποδειχτηκε.
αν ημουν και εγω ψευτης και τις ελεγα οτι ειμαι ελευθερος για να μπορω να την πεσω πιο ευκολα και να μην ακουσω το "εχεις κοπελα απο μενα τι θες?" ειμαι περισσοτερο ανηθικος απο αυτες? ΨΕΜΑΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΑΛΛΗ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ , μια τους και μια μου. ισοτητα.

 Τη πιτα θα την ετρωγες ακομα και αν ελεγες οτι ησουν ελευθερος γιατι απλα δεν σε γουσταρανε, εφοσον αποδειχτηκε οτι πηγαν με αλλους δεσμευμενους. Δηλαδη εσυ θεωρεις ανηθικη τη δικαιολογια που σου ειπαν προκειμενου να μην πανε μαζι σου?Αν σου ελεγαν δεν σου καθομαι γιατι εισαι σαν το αναποδο γαμωτο θα ελεγες τι καλες κοπελες?

Πασο τοτε....

Για να μην το κουραζουμε καποια για να μην παει μαζι σου, μπορει να σου χρυσωσει το χαπι με διαφερες δικαιολογιες...εισαι μια χαρα αλλα δεν ειμαι σε φαση, ειμαι κολλημενη με πρωην, εισαι δεσμευμενος, εχεις μπλε ματια και δεν μ αρεσουν οι γαναλοματηδες και οτι αλλο μπορει να σκεφτει κανεις....απλα για να μην σε προσβαλει λεγοντας σου δεν μου αρεσεις. Αυτο δεν την κανει ανηθικη.
 Επισης ειναι πολλες που οντως δεν θελουν να πανε με δεσμευμενο. Ειναι δικαιωμα τους, ειναι επιλογη τους και ειναι η ηθικη τους αυτη.

 Οταν καποιος παρουσιαζεται κατι αλλο απο αυτο που ειναι για να "κερδισει"κατι απο καποιον αλλο τοτε ναι ειναι ανηθικο
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
77.751
Κριτικές
40
Like
17.069
Πόντοι
24.896

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Δεν λέμε ΠΟΤΕ ψέματα στις γυναίκες. Αν τύχει και απιστήσουμε - έστω και με πουτάνα - το λέμε στη γυναίκα ή στη γκόμενά μας την επόμενη κιόλας στιγμή. Αλλιώς είμαστε κότες.
οχι ειμαστε κοκορες γιατι πηδαμε και γκομενες και πουτανες.
κοτες ειναι οσοι ριχνουν λευκη πετσετα και σταματανε τον αγωνα παραμυθιασματος πηδωντας μονο πουτανες σαν εσενα
ή σταματανε τα εξοδα για τις πουτανες για να πηδανε "οικονομικα" οσο πιστευουνε μονο γκομενες.
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
 Τη πιτα θα την ετρωγες ακομα και αν ελεγες οτι ησουν ελευθερος γιατι απλα δεν σε γουσταρανε, εφοσον αποδειχτηκε οτι πηγαν με αλλους δεσμευμενους. Δηλαδη εσυ θεωρεις ανηθικη τη δικαιολογια που σου ειπαν προκειμενου να μην πανε μαζι σου?Αν σου ελεγαν δεν σου καθομαι γιατι εισαι σαν το αναποδο γαμωτο θα ελεγες τι καλες κοπελες?

Πασο τοτε....

Για να μην το κουραζουμε καποια για να μην παει μαζι σου, μπορει να σου χρυσωσει το χαπι με διαφερες δικαιολογιες...εισαι μια χαρα αλλα δεν ειμαι σε φαση, ειμαι κολλημενη με πρωην, εισαι δεσμευμενος, εχεις μπλε ματια και δεν μ αρεσουν οι γαναλοματηδες και οτι αλλο μπορει να σκεφτει κανεις....απλα για να μην σε προσβαλει λεγοντας σου δεν μου αρεσεις. Αυτο δεν την κανει ανηθικη.
 Επισης ειναι πολλες που οντως δεν θελουν να πανε με δεσμευμενο. Ειναι δικαιωμα τους, ειναι επιλογη τους και ειναι η ηθικη τους αυτη.

 Οταν καποιος παρουσιαζεται κατι αλλο απο αυτο που ειναι για να "κερδισει"κατι απο καποιον αλλο τοτε ναι ειναι ανηθικο
οχι δεν ισχυει αυτο που λες γιατι ειχα γκομενες που ως ελευθερος τα εφτιαχναν μαζι μου ενω ως δεσμευμενος οι ιδιες ελεγαν τωρα εχεις αλλη δεν θελω να κανω σεξ μαζι σου. αρα πηρα το μαθημα μου οταν θελω να ριξω γκομενα δεν της λεω αμα ειμαι δεσμευμενος γιατι αυτο μετραει στα μειον.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.088
Πόντοι
20.605
Εχω φίλο παντρεμένο.Μια χαρα με τη γυναίκα του. Λογω δουλειας κανει πολλα ταξιδια+αστατο ωραριο

Αρα ελευθερια κινησεων. Γνωριζει κοπελες ελευθερες και παρουσιαζεται ως χωρισμενος με παιδια(εχει δυο) αλλα με καλη τυπικη σχεση με τη γυναικα του. Τους δυο πρωτους μηνες αφιερωνει στις γκομενες πολυ χρονο, πολυ τρυφερος, τους δειχνει οτι τις βλεπει σοβαρα και οτι θελει να τις παντρευτει.Κανει οτι μπορει για να τις καψουρεψει.(Στη γυναικα την ιδια περιοδο παρουσιαζει πολλα ταξιδια λοφω δουλειας, φορτο εργασιας κτλ)

Μετα το διμηνο περιπου, αρχιζει να χανεται με δικαιολογιες δουλεια, τα παιδια με ζητανε κτλ...και τις διατηρει ως καβατζες για σεξακι 1 φορα την εβδομαδα. Συνεχιζει βεβαια το παραμυθιασμα οτι ειναι κατι προσωρινο αυτη η χαλαροτητα και να κανουν υπομονη κτλ μεχρι η γκομενα να σηκωθει να φυγει απο μονη της...

  Τη θεωρειτε ηθικη αυτη τη τεχνικη? Εγω προσωπικα θεωρω εντελως ανηθικο να παιζεις με συναισθηματα ανθρωπων.. Καταλαβαινω οτι η γυναικα θελει ενα Α παραμυθιασμα για να κατσει, και οτι αν της πεις θελω να σου ριξω ενα πουτσο μαλλον θα στραβωσει, αλλα αυτο απεχει απο το να ταζεις γαμους. Μπορεις απλα να μην λες τιποτα...

 Οι αποψεις σας να χαμε να λεγαμε?

νομίζω ότι αυτό το thread χτυπάει ακριβώς στην καρδιά του προβλήματος
αν θέλεις απλά να πηδάς ( και να φεύγεις , ή να αποφεύγεις την δέσμευση)
τότε αναγκαστικά πρέπει να πείς ψέμματα και να μην είσαι ειλικρινής
αλλιώς ή θα είσαι πιρφόρος (μονογαμικός εξ ανάγκης και γλοιώδης) ή θα ενδημείς
στο περιθώριο (μπουρδέλα, πιάτσες, στριπ κτλ) έκει οπου τα πράγματα
είναι απολύτως ξεκαθαρισμένα, ειλικρινή και δεν χρειάζεται να υποκρίνεσαι.
γενικά το ψέμα και η υποκρίσια είναι αναγκαστικά στην "καθωσπρέπει κοινωνία"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom