Νέα

Θέλω να εξασκήσω τα ρωσικά μου σε στριπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 32
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Εδώ και δύο περίπου μήνες έχω αρχίσει να μαθαίνω για επαγγελματικούς λόγους ρωσικά. Μετά τον Αύγουστο θα βρίσκομαι στην Ουκρανία για εοαγγελματικούς λόγους.

Πηγαίνω αρκετά καλά και προχώρησα ήδη πολύ στην γλώσσα.

Επειδή θέλω να εξασκηθώ στο προφορικό της γλώσσας ψάχνω ρωσσόφωνες γυναίκες για χαβαλέ και κουβεντούλα. Νομίζω οτι ένα τέτοιο περιβάλλον θα βρω σε κάποιο από τα στριπ της Αθήνας.

Γνωρίζετε σε ποιό/ποιά από τα στριπ της Αθήνας θα μπορούσα να βρω τις πιο πολλές Ρωσσίδες/Ρωσόφωνες για εξάσκηση της γλώσσας? Έχετε κάποια συγκεκριμένη να μου συστήσετε η οποία να γουστάρει την παρέα και συζήτηση και όχι χορούς?

Θα με βόλευαν τα μαγαζιά της Συγγρού ή νότια προάστια.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
θα σου στιχοιση οσο 30 ιδιαιτερα και τα κοριτσια δεν μιλαν καλα ουτε την γλωσσα τους
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.542
Πόντοι
2.356
Δεν κάνεις δουλειά έτσι.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.542
Πόντοι
2.356
θα σου στιχοιση οσο 30 ιδιαιτερα και τα κοριτσια δεν μιλαν καλα ουτε την γλωσσα τους

Ακριβώς. Αυτές όλες απορώ πώς σας αρέσουν. Λιγουρεύονται αποκλειστικά και μόνο τα 50άρικα. Τις πέτυχα μια μέρα σε λεωφορεία να σχολάνε πρωί και να γελάνε με τα κορόιδα που τους ακουμπάνε λεφτά...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Εδώ και δύο περίπου μήνες έχω αρχίσει να μαθαίνω για επαγγελματικούς λόγους ρωσικά. Μετά τον Αύγουστο θα βρίσκομαι στην Ουκρανία για εοαγγελματικούς λόγους.

Πηγαίνω αρκετά καλά και προχώρησα ήδη πολύ στην γλώσσα.

Επειδή θέλω να εξασκηθώ στο προφορικό της γλώσσας ψάχνω ρωσσόφωνες γυναίκες για χαβαλέ και κουβεντούλα. Νομίζω οτι ένα τέτοιο περιβάλλον θα βρω σε κάποιο από τα στριπ της Αθήνας.

Γνωρίζετε σε ποιό/ποιά από τα στριπ της Αθήνας θα μπορούσα να βρω τις πιο πολλές Ρωσσίδες/Ρωσόφωνες για εξάσκηση της γλώσσας? Έχετε κάποια συγκεκριμένη να μου συστήσετε η οποία να γουστάρει την παρέα και συζήτηση και όχι χορούς?

Θα με βόλευαν τα μαγαζιά της Συγγρού ή νότια προάστια.
τυπε γιατι δεν βαζεις αγγελια?
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
να κερνας ποτο για κουβεντα θα σου βγει κανα 100αρι η ωρα. καλεσε μια ρωσοποντια οικιακη καθαριστρια και με 10 ευρω θα χαρει πολυ να κουβεντιασει μαζι σου πινοντας καφε για μια ωρα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.542
Πόντοι
2.356
Ακριβώς. Αυτές όλες απορώ πώς σας αρέσουν. Λιγουρεύονται αποκλειστικά και μόνο τα 50άρικα. Τις πέτυχα μια μέρα σε λεωφορεία να σχολάνε πρωί και να γελάνε με τα κορόιδα που τους ακουμπάνε λεφτά... Δεν εξασκείς έτσι τα ρώσικα αλλά απλώς αδειάζεις το πορτοφόλι σου.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.542
Πόντοι
2.356
να κερνας ποτο για κουβεντα θα σου βγει κανα 100αρι η ωρα. καλεσε μια ρωσοποντια οικιακη καθαριστρια και με 10 ευρω θα χαρει πολυ να κουβεντιασει μαζι σου πινοντας καφε για μια ωρα

Σωστό και αυτό. Ή κάνε παρέα με παιδιά από εκεί.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
να κερνας ποτο για κουβεντα θα σου βγει κανα 100αρι η ωρα. καλεσε μια ρωσοποντια οικιακη καθαριστρια και με 10 ευρω θα χαρει πολυ να κουβεντιασει μαζι σου πινοντας καφε για μια ωρα
θα φοραει ρουχα ομως   :2funny: :2funny: :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
να κερνας ποτο για κουβεντα θα σου βγει κανα 100αρι η ωρα. καλεσε μια ρωσοποντια οικιακη καθαριστρια και με 10 ευρω θα χαρει πολυ να κουβεντιασει μαζι σου πινοντας καφε για μια ωρα
γιατι ειδικα ρωσοποντια τυπε? :think:
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
γιατι αυτη ξερει ρωσικα
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
θα φοραει ρουχα ομως   :2funny: :2funny: :2funny:
δινεις 10 για μια ωρα κουβεντα αντι για καθαρισμα μαζι της και υστερα πας γαμας μια ρωσσοφωνη στη φυλης με 20 συνολο 30 παλι πολυ πιο φθηνα απο τα 100 που μπορει να σου φαει μια στριπτιτζου σε μια ωρα
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
να κερνας ποτο για κουβεντα θα σου βγει κανα 100αρι η ωρα. καλεσε μια ρωσοποντια οικιακη καθαριστρια και με 10 ευρω θα χαρει πολυ να κουβεντιασει μαζι σου πινοντας καφε για μια ωρα

Δηλαδή κάθονται το πολύ δεκάλεπτο με ένα ποτό των 10 ε;

για να είμαι ειλικρινής σκέφτηκα το στριπ και ως έναν πιο ευχάριστο τόπο/τρόπο εξάσκησης σε σχέση με κάποια οικιακή βοηθό, αν και πράγματι ελέγχεται πόσο καλά μιλάνε την γλώσσα τους αυτές εκεί μέσα. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για την οικιακή βοηθό η οποία όμως, όπως σωστά είπε ένας προλαλήσας έχει το μειονέκτημα οτι είναι ντυμένη αλλά το πλεονέκτημα οτι είναι πιο οικονομική.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.542
Πόντοι
2.356
Δηλαδή κάθονται το πολύ δεκάλεπτο με ένα ποτό των 10 ε;

για να είμαι ειλικρινής σκέφτηκα το στριπ και ως έναν πιο ευχάριστο τόπο/τρόπο εξάσκησης σε σχέση με κάποια οικιακή βοηθό, αν και πράγματι ελέγχεται πόσο καλά μιλάνε την γλώσσα τους αυτές εκεί μέσα. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για την οικιακή βοηθό η οποία όμως, όπως σωστά είπε ένας προλαλήσας έχει το μειονέκτημα οτι είναι ντυμένη αλλά το πλεονέκτημα οτι είναι πιο οικονομική.

Άκουσε αδερφέ, αν θέλεις να εξασκηθείς πρέπει να ξέρουμε το επίπεδό σου, αν θες πρώτα βλέπε ταινίες και μετά μπες στο τρυπάκι της παραγωγής λόγου
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
δινεις 10 για μια ωρα κουβεντα αντι για καθαρισμα μαζι της και υστερα πας γαμας μια ρωσσοφωνη στη φυλης με 20 συνολο 30 παλι πολυ πιο φθηνα απο τα 100 που μπορει να σου φαει μια στριπτιτζου σε μια ωρα

καλά αυτό είναι ΤΟ βάλιου φορ μάνι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom