Νέα

Μπλοκαρισμα των Windows Updates

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 23
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Εχω σπασμενα windows.

Τωρα τελευταια, αρχισε να μου εμφανιζεται ενα Update κατω δεξια στη μπαρα εναρξης, το οποιο μεχρι να ολοκληρωθει κολλαγε ολο το Συστημα. Πατουσα "OK", ξεκιναγε, αλλα ποτε δεν ολοκληρωνοταν (ισως λογω του πειρατικου λογισμικου)... Η ενδειξη παρεμενε εκει. Και τα κολληματα, επισης.

Με τα πολλα, πηγα στα Settings και ζητησα αυτοματο παγωμα ολων των ενημερωσεων.

Η απορια μου ειναι η εξης: Ενημερωσεις, πχ, για τη Java, ή το Antivirus, θα μπλοκαρονται επισης, ή το μπλοκαρισμα αφορα ΜΟΝΟ ενημερωσεις των Windows??
Δεν ειναι πολυ ξεκαθαρο, γιατι το σχετικο παραθυρο των ρυθμισεων γραφει επανω "windows updates", αλλα μεσα κανει λογο γενικως για "updates".
(Τωρα, κατω δεξια μου εμφανιζει ενα κοκκινο Χ, αντι της ενημερωσης...)

Please, πειτε μου, γτ εχουν σπαστει αρκετα αρχιδια τις τελευταιες 3-4 μερες και δεν ξερω αν εχω κανει και το σωστο!
 

maclaud

Μέγας
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.725
Κριτικές
26
Like
591
Πόντοι
4.475
Εχω σπασμενα windows.

Τωρα τελευταια, αρχισε να μου εμφανιζεται ενα Update κατω δεξια στη μπαρα εναρξης, το οποιο μεχρι να ολοκληρωθει κολλαγε ολο το Συστημα. Πατουσα "OK", ξεκιναγε, αλλα ποτε δεν ολοκληρωνοταν (ισως λογω του πειρατικου λογισμικου)... Η ενδειξη παρεμενε εκει. Και τα κολληματα, επισης.

Με τα πολλα, πηγα στα Settings και ζητησα αυτοματο παγωμα ολων των ενημερωσεων.

Η απορια μου ειναι η εξης: Ενημερωσεις, πχ, για τη Java, ή το Antivirus, θα μπλοκαρονται επισης, ή το μπλοκαρισμα αφορα ΜΟΝΟ ενημερωσεις των Windows??
Δεν ειναι πολυ ξεκαθαρο, γιατι το σχετικο παραθυρο των ρυθμισεων γραφει επανω "windows updates", αλλα μεσα κανει λογο γενικως για "updates".
(Τωρα, κατω δεξια μου εμφανιζει ενα κοκκινο Χ, αντι της ενημερωσης...)

Please, πειτε μου, γτ εχουν σπαστει αρκετα αρχιδια τις τελευταιες 3-4 μερες και δεν ξερω αν εχω κανει και το σωστο!

Μόνο ότι έχει σχέση με προϊόντα της Microsoft. Να υποθέσω ότι έχεις XP γιατί αν είχες WIN7 θα είχες αναγκαστεί να χρησιμοποιήσεις crack λόγω υποχρεωτικής ενεργοποίησης. Αν έχεις vista απλά άλλαξέ τα. Δεν χάνω το καιρό μου με τα vista, είναι απλά χάσιμο χρόνου. Αν έχεις XP δες αν έχεις service pack 3 (δεξί κλικ στο mycomputer --> properties). Αν όχι κατέβασέ το και κάνε εγκατάσταση.
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Εχω Vista, Service Pack 2.

Αλλαζει κατι στο θεμα των updates?
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Πεταξε τα και βαλε 7 η 8.1 που ειναι ανεκτα πλεον με το start menu.
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Εγω δεν εχω, γενικως, προβληματα με τα Windows. Οποτε, δε βλεπω λογο να τα αλλαξω.

Αν απλα κλεισω τα Updates, θα ειμαι ΟΚ απο antivirus, java και VLC? (δηλ. θα μου ερχονται οι ενημερωσεις τους?)
Αν ειστε σιγουροι, ΟΚ.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Ναι ρε χαλαρα. τα κατεβαζεις και μανιουαλ τα απντειτς. ασε που απντειτς στα βιστα ειναι σα να λεμε σκουπιδια στα σκουπιδια..
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Σπασμένα τα έχεις τύπε;
 
OP
OP
K

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Ναι, σπασμενα.
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Πεταξε τα και βαλε 7 η 8.1 που ειναι ανεκτα πλεον με το start menu.
+1000
τα βιστα ειναι τα πιο αχρηστα windows που εχουν βγει με πολλα θεματα.
απορω που υπαρχει κοσμος που τα δουλευει ακομα αφοτου βγηκαν τα 7...
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
αν όσοι χρησιμοποιούσαν πειρατικά προγράματα, κατέβαζαν ταινίες και παιχνίδια ΨΗΦΙΖΑΝ και το κόμμα ,αυτοδυναμία θα είχε! τί αηδίες ΝΔ,συριζα και χρυσές αυγές..
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
αν όσοι χρησιμοποιούσαν πειρατικά προγράματα, κατέβαζαν ταινίες και παιχνίδια ΨΗΦΙΖΑΝ και το κόμμα ,αυτοδυναμία θα είχε! τί αηδίες ΝΔ,συριζα και χρυσές αυγές..
τυπε εγω παντως στηριζω το piratebay :rockon:
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
..και μαζι με σενα καμια 5-6 μυρια μονο απο ελλαδα..    αρα..  στο πουτσο μας καραβια..  :grin:
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Υπάρχει  καί το  L I N U X  ! ! !  Συνάδελφοι. SERAPIS.
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16

Τα vista τύπε δεν έχουν πρόβλημα. Παίρνουν ανανεώσεις κανονικά. Μπορεί κάποιος να μου πει τους λόγους γιατί πρέπει κάποιος να τα σβήσει;
Εκτός του ότι αργούν στο ξεκίνημα δεν νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος. To 2017 λήγουν.


[size=20pt]Εδώ ένας ενδιαφέρον πίνακας.[/size]

:birdman:
 

Συνημμένα

  • deadline.JPG
    deadline.JPG
    48,5 KB · Εμφανίσεις: 16

Rafelo

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουν 2006
Μηνύματα
599
Κριτικές
10
Like
3.756
Πόντοι
5.267
Τα vista τύπε δεν έχουν πρόβλημα. Παίρνουν ανανεώσεις κανονικά. Μπορεί κάποιος να μου πει τους λόγους γιατί πρέπει κάποιος να τα σβήσει;
Εκτός του ότι αργούν στο ξεκίνημα δεν νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος. To 2017 λήγουν.


[size=20pt]Εδώ ένας ενδιαφέρον πίνακας.[/size]

:birdman:
δεν ειπα οτι δεν παιρνουν ανανεωσεις αλλα ειναι αρκετα προβληματικα και ενα λάθος της Microsoft που τα εβγαλε...ειναι τουλαχιστον χαζο να εχει ο τυπος μουφα vista και να μην θελει να βαλει μουφα 7. τα 8 μουφα δεν δουλευουνε πολυ καλα μην το επιχειρησετε.

ευχαριστω και ανταποδιδω  :birdman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom