Νέα

Μύκητες και σεξουαλικές επαφές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tas33
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 26
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tas33

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2007
Μηνύματα
133
Κριτικές
15
Like
5
Πόντοι
11
Παιδια καλημερα ανοιγω αυτο το θεμα για τον εξης λογω ηθελα να ρωτησω γιατι απο οσα διαβασα δεν διευκρινιζεται ακριβως.Η γυναικα μου εβγαλε μυκητες στα γεννητικα οργανα  .Δυο μερες πριν παω μαζι της πηγα με cg με ελευθερο στοματικο και απο εμενα και απο εκεινη.Φαινομενικα δεν ειχε κατι ουτε οπτικως ουτε απο μυρωδιες.Υπαρχει περιπτωση να ειχε μυκητες να κολλησσα χωρις συμπτωματα και μετα να κολησα την συζηγο.Και μαλιστα τα συμπτωματα να αρχισαν μετα απο τρεις τεσσερις ημερες.Ευχαριστω
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
85
Πόντοι
866
Έρευνες του Πανεπιστημίου του Μίσιγκαν έδειξαν ότι οι άνδρες γενικά δεν μεταφέρουν την μυκητίαση σε μία γυναίκα κατά την διάρκεια του σεξ. Ο κίνδυνος, όμως, να (ξανα)αποκτήσει μία γυναίκα μύκητες φαίνεται να σχετίζεται με κάτι άλλο –ίσως με την αντίδραση του ανοσοποιητικού μιας γυναίκας στους μύκητες. Ενδιαφέρον, ωστόσο, προκάλεσε ένα άλλο αποτέλεσμα της έρευνας: Οι γυναίκες που δέχονταν στοματικό σεξ φάνηκαν να υποφέρουν περισσότερο από τους μύκητες στον κόλπο συγκριτικά με άλλες που το απέφευγαν, άσχετα με τον αν ο σύντροφός τους είχε ή δεν είχε μύκητες στο στόμα.

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το στοματικό σεξ δημιουργεί το πρόβλημα, αλλά αν κάποια γυναίκα παρουσιάζει συχνά συμπτώματα μυκητίασης, ίσως με αυτόν τον τρόπο να αυξάνει τον κίνδυνο. Άλλες αιτίες που μπορεί να προκαλέσουν μυκητίαση, μία από τις συχνότερες παθήσεις στις γυναίκες σήμερα, είναι οι ορμονικές διαταραχές, τα αυξημένα επίπεδα σακχάρου στο αίμα, κάποια αντιβιοτικά, τα αντισυλληπτικά ή ακόμα και το στρες.
 
OP
OP
T

tas33

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2007
Μηνύματα
133
Κριτικές
15
Like
5
Πόντοι
11

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
4
Πόντοι
16
Μια είναι ή θεραπεία για τον οποιοδήποτε μύκητα : Μηκοιτάς  :2funny: :2funny: :2funny: !!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.295
Κριτικές
178
Like
38.643
Πόντοι
21.896
τo ενδεχομενο η συζηγος σου να πηγε με αλλον ανδρα και να κολλησε απο αυτον , δεν υπαρχει????????
 

Patgatra

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2013
Μηνύματα
755
Κριτικές
21
Like
49
Πόντοι
16
Φίλε, οι μύκητες είναι γαμημένο πράγμα,ευτυχώς δεν είναι κάτι βαρύ ή δεν πονάει,αλλά είναι ύπουλο και της ταλαιπωρίας.Κολλάς από χαρτί,σεντόνια ξενοδοχείου, βγαίνει από αντίδραση σε αντιβίωση και εννοείται πως κολλάς από επαφή.Μπορεί να κατοικοεδρεύσει σε εσώρουχα, οπότε θέλουν πλύσιμο σε πολλούς βαθμούς και εσύ θα ταλαιπωρηθείς με κωλοκρέμες και κανένα χαπάκι...
 
OP
OP
T

tas33

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2007
Μηνύματα
133
Κριτικές
15
Like
5
Πόντοι
11
Φίλε, οι μύκητες είναι γαμημένο πράγμα,ευτυχώς δεν είναι κάτι βαρύ ή δεν πονάει,αλλά είναι ύπουλο και της ταλαιπωρίας.Κολλάς από χαρτί,σεντόνια ξενοδοχείου, βγαίνει από αντίδραση σε αντιβίωση και εννοείται πως κολλάς από επαφή.Μπορεί να κατοικοεδρεύσει σε εσώρουχα, οπότε θέλουν πλύσιμο σε πολλούς βαθμούς και εσύ θα ταλαιπωρηθείς με κωλοκρέμες και κανένα χαπάκι...
το ξερω μας δωσανε ηδη θεραπεια αλλα εκεινη ταλαιπωρηθηκε περισσοτερο ειδικα φαγουρα εγω δεν εχω συμπτωματα εως τωρα αλλα απο οτι διαβασα μπορει και να μην εχουν οι ανδρες καθολου αλλα προληπτικα θα κανω τη θεραπεια
 

J_K

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2013
Μηνύματα
5.099
Κριτικές
41
Like
12
Πόντοι
76
Φίλε, οι μύκητες είναι γαμημένο πράγμα,ευτυχώς δεν είναι κάτι βαρύ ή δεν πονάει,αλλά είναι ύπουλο και της ταλαιπωρίας.Κολλάς από χαρτί,σεντόνια ξενοδοχείου, βγαίνει από αντίδραση σε αντιβίωση και εννοείται πως κολλάς από επαφή.Μπορεί να κατοικοεδρεύσει σε εσώρουχα, οπότε θέλουν πλύσιμο σε πολλούς βαθμούς και εσύ θα ταλαιπωρηθείς με κωλοκρέμες και κανένα χαπάκι...
Πολυ σωστά αυτά που γράφεις....
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.295
Κριτικές
178
Like
38.643
Πόντοι
21.896
περα απο την πλακα κανε και εσυ εξεταση να δεις αν εισαι φορεας του μυκητα και αν οχι τοτε μπορουν να σου μπουν υποψιες για την συζηγο σου αλλα και παλι μπορει να κολησε απο τουαλετες! εξαρταται απο το ειδος του μυκητα!  καλο ειναι να ρωτησεις και το γιατρο και αν σου επι πως ο συγκεκρμενος μυκητας κολλαει μονο απο σεξουαλικη επαφη και εσυ δεν εισαι φορεας του τοτε παρτην συζυγο και  :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:
καταλαβαινεις τι εννοω ;)
εγινε σε φιλο μου ετσι η φαση πριν 14 χρονια και μαλιστα αποδειχτηκε και οτι το τριων χρονων παιδι που μεγαλωνε δεν ηταν και δικο του :headbang: :headbang:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Αυτό που ξέρω είναι ότι η γυναίκα μεταδίδει μύκητες. Αφήστε που στον άντρα οι μύκητες δεν προκαλούν κάποιο side effect! Οπότε φίλε μου, μήπως πήγε η δικιά σου με κάναν CB (Call-Boy)??? :) Αστειεύομαι! Η γκόμενα μπορεί να βγάλει μύκητες από μόνη της. Αν δεν το φροντίζει κιόλας, ακόμη χειρότερα! Κλειστός χώρος είναι εκεί μέσα!

Πηγαίντε στον γυναικολόγο της.
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάντε έναν έλεγχο στο ζάχαρό σας. Επίπεδο σακχάρου περίπου στα 160mg/dl με 190mg/dl προκαλεί μύκητες στα γεννητικά όργανα και είναι ένα από τα συμπτώματα του διαβήτη. Δεν οφείλονται τα πάντα στο sex.

:rolleyes:
 

αλεμαο

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2013
Μηνύματα
41
Like
2
Πόντοι
0
παιδες ψηλο ακυρο λιγο αλλα εβγαλα μια κυστη κατω στο οργανο  και τρεχω τωρα μπορει καποιος να μου δωσει εναν γαμημενο τροπο ωστε να κανω την επεμβαση οσο πιο συντομα γινετε???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom