Νέα

ουρεοπλασμα..τι ειναι πως κολλαει..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 34
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Η καλυτερη προληψη για ΣΜΝ ειναι

  • να παιζουμε μονο μαλακια

    Ψήφοι: 11 35,5%
  • να φοραμε προφυλακτικο

    Ψήφοι: 10 32,3%
  • να εχουμε μονιμη γκομενα

    Ψήφοι: 6 19,4%
  • να γαμαμε παντρεμενες

    Ψήφοι: 3 9,7%
  • να δινουμε μονο πιπες

    Ψήφοι: 1 3,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    31

Επισκέπτης
Προκειται  για ενα πολυ μικρο μικροβιο που ανηκει στα μυκοπλασματα..κολλαει ακομα και με το χερι αν προηγουμενως ο ερωτικος μας συντροφος εχει ακουμπησει τα γεννητικα του οργανα και μετα ακουμπησει τα δικα μας..στον αντρα δεν προκαλει συμπτωματα περα απο καποιες μικρες κοκκινιλες στην βαλανο..στην γυναικα ομως μπορει να δημιουργησει σοβαρα προβληματα οπως αφθονη εκκριση κολπικων υγρων ακομα και φλεγμονη της πυελου η τραχηλιτιδα..επισης εχει κατηγορηθει για αποβολες..απαιτει τουλαχιστον 4 εβδομαδες θεραπεια με κοκταιηλ αντιβιοτικων και γενικα εκριζωνεται πολυ δυσκολα..γι αυτο συναγωνιστες προσοχη παντα προφυλακτικο και ει δυνατον να μην αφηνετε την  κοπελα(την επαγγελματια) να ακουμπαει το πεος σας με γυμνα χερια..(να εχετε δικο σας προφυλακτικο και να το φορεσετε πριν καν να ερθει η κοπελα στο δωματιο)
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
και φυσικά ούτε την καπότα πιάνουμε με γυμνά χέρια μετά το  :zfuck:
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
αν πλυνεις τα χερια σου μετα ειναι οκ..απλα αν ακουμπησεις την καποτα οπως λες μην ακουμπησεις επ ουδενι το πεος σου..

δλδ αν η άλλη έχει κονδιλώματα η ότι άλλο και πιάσω το προφυλακτικό και μετά πλύνω τα χέρια με σαπούνι είναι εντάξει ?
δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω  :grin:
 

Επισκέπτης
πως γινεται η εξεταση?με εξεταση ουρων η αιματος?
χμ..εδω ειναι το δυσκολο! μονο με εξεταση κολπικων υγρων σε γυναικα..ο αντρας μπορει να τοχει και να το μεταδιδει χωρις να το ξερει εκτος κι αν φτασει στον προστατη οποτε ειναι ασχημα τα πραγματα..
 

Επισκέπτης
δλδ αν η άλλη έχει κονδιλώματα η ότι άλλο και πιάσω το προφυλακτικό και μετά πλύνω τα χέρια με σαπούνι είναι εντάξει ?
δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω  :grin:
τα κονδυλωματα ειναι ιος..αλλη φαση..αυτο που σου λεω ειναι μικροβιο το σκοτωνει το σαπουνι αμεσα
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
πλακα πλακα η καλυτερη λυση ειναι η ολοσωμη καποτα
 

kopernikos34

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2013
Μηνύματα
23
Like
2
Πόντοι
0

Συνημμένα

  • condom-suit-1.jpg
    condom-suit-1.jpg
    6,6 KB · Εμφανίσεις: 47

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
είχα θέμα με το ουρεόπλασμα πρίν κάποια χρόνια. Δεν είναι τίποτα, ένα μικρόβιο είναι απλά σε ταλαιπωρεί. Νιώθεις έντονους πόνους στο πουτσοκέφαλο (σαν να πάει να ανατιναχτεί) και γίνεται έκκριση ενός υγρού αλλά σε πολύ μικρή ποσότητα (εγώ δεν το είχα καταλάβει, ο γιατρός μου το έδειξε. Εν τέλη έκανα θεραπεία με αντιβιοτικά (δυνατά κιόλας που δεν κάνουν καλό στο στομάχι) και μου πέρασε. Πάντως έκτοτε ταλαιπωρούμαι συχνά-πυκνά με συχνοουρία και διάφορες ενοχλήσεις στο πούτσο αλλά είναι ακόλουθα του προβλήματος.
 

Επισκέπτης
είχα θέμα με το ουρεόπλασμα πρίν κάποια χρόνια. Δεν είναι τίποτα, ένα μικρόβιο είναι απλά σε ταλαιπωρεί. Νιώθεις έντονους πόνους στο πουτσοκέφαλο (σαν να πάει να ανατιναχτεί) και γίνεται έκκριση ενός υγρού αλλά σε πολύ μικρή ποσότητα (εγώ δεν το είχα καταλάβει, ο γιατρός μου το έδειξε. Εν τέλη έκανα θεραπεία με αντιβιοτικά (δυνατά κιόλας που δεν κάνουν καλό στο στομάχι) και μου πέρασε. Πάντως έκτοτε ταλαιπωρούμαι συχνά-πυκνά με συχνοουρία και διάφορες ενοχλήσεις στο πούτσο αλλά είναι ακόλουθα του προβλήματος.
μισο λεπτο να καταλαβω..σου εχει αφησει ακομα προβλημα και λες οτι δεν ειναι τιποτα?  :think: παντως αν εχεις συχνοουριες μπορει να σου εχει πειραξει τον προστατη..δεν ειμαι βεβαια γιατρος αλλα η κοινη λογικη λεει οτι αφου ακομα υπαρχει προβλημα κατι δεν παει καλα.
 

Επισκέπτης
πλακα πλακα η καλυτερη λυση ειναι η ολοσωμη καποτα
χεχεχεχε !!!..πλακα πλακα ειναι..πρωτον να εχουμε τη βασικη υγιεινη καθαριοτητα..δευτερον να μην πηγαινουμε χωρις κρανος στον πολεμο...και ΤΡΙΤΟΝ...να μην το ψηλαφουμε σε τετοιο βαθμο γιατι ετσι δεν θα πρεπει να βγαινουμε ουτε απο το δωματιο μας για κατουρημα...ολα με μετρο..εξαλλου αυτο το πραγμα..που σε καμια παρεα δεν εχει ακουστει..πρεπει να εισαι τοσο γουρλης ωστε να πεφτεις ανασκελα και να χτυπας τη μυτη σου..ειπαμε..  
 

Επισκέπτης
χεχεχεχε !!!..πλακα πλακα ειναι..πρωτον να εχουμε τη βασικη υγιεινη καθαριοτητα..δευτερον να μην πηγαινουμε χωρις κρανος στον πολεμο...και ΤΡΙΤΟΝ...να μην το ψηλαφουμε σε τετοιο βαθμο γιατι ετσι δεν θα πρεπει να βγαινουμε ουτε απο το δωματιο μας για κατουρημα...ολα με μετρο..εξαλλου αυτο το πραγμα..που σε καμια παρεα δεν εχει ακουστει..πρεπει να εισαι τοσο γουρλης ωστε να πεφτεις ανασκελα και να χτυπας τη μυτη σου..ειπαμε..  
φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα!
 

Επισκέπτης
η καλυτερη προληψη ειναι να μη πηγαινεις με γυναικες.να τον παιζεις απλα δεν κολλας τιποτα και γυμναζεις και χερια
 

Επισκέπτης
φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα!
αν >>>> ..''εχουμε τη βασικη υγιεινη καθαριοτητα''..και σχετικη προστασια..ολα πανε ρολοι..τωρα αν ειναι να κολλησεις και μυκητα και να μεταμορφωθεις σε δεντρο..ε τοτε η οικογενεια Μητσοτακη σε περιμενει...
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
μισο λεπτο να καταλαβω..σου εχει αφησει ακομα προβλημα και λες οτι δεν ειναι τιποτα?  :think: παντως αν εχεις συχνοουριες μπορει να σου εχει πειραξει τον προστατη..δεν ειμαι βεβαια γιατρος αλλα η κοινη λογικη λεει οτι αφου ακομα υπαρχει προβλημα κατι δεν παει καλα.

έχω πάει στο γιατρό πολλές φορές. Ουσιαστικά δεν έχω κάποιο μικρόβιο απλά ο οργανισμός γίνεται πιο ευαίσθητος. Ο γιατρός (δύο γιατροί ένας δερματολόγος/αφροδισιολόγος και ένας ουρολόγος) μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα για τον προστάτη απλά μπορεί να υπάρξει ενόχληση σε κάποιες φάσεις (πχ λόγω άγχους ή κακής διατροφής).
 

Επισκέπτης
έχω πάει στο γιατρό πολλές φορές. Ουσιαστικά δεν έχω κάποιο μικρόβιο απλά ο οργανισμός γίνεται πιο ευαίσθητος. Ο γιατρός (δύο γιατροί ένας δερματολόγος/αφροδισιολόγος και ένας ουρολόγος) μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα για τον προστάτη απλά μπορεί να υπάρξει ενόχληση σε κάποιες φάσεις (πχ λόγω άγχους ή κακής διατροφής).
μηπως θυμασαι ποσο καιρο εκανες θεραπεια? λενε οτι θελει ενα μηνα!! ειναι αληθεια?
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
39
Πόντοι
16
η καλυτερη προληψη ειναι να μη πηγαινεις με γυναικες.να τον παιζεις απλα δεν κολλας τιποτα και γυμναζεις και χερια



  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


  ΔΕΝ ΓΑΜΩ ΚΩΛΟ ΠΟΥ ΚΛΑΝΕΙ
  ΟΥΤΕ ΜΟΥΝΙ ΠΟΥ ΚΑΤΟΥΡΕΙ
  ΤΗΝ ΕΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ
  ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΤΕΡΠΕΝΤΕΡΗ
  ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΗ!

 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
493
Πόντοι
4.906

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom