Κονδυλώματα

<< < (67/416) > >>

OXIA:
Παράθεση από: moutsos13 στις 11/08/08, 15:03

Μεγαλος νταλκας τα κονδυλωματα!!!!
Μου πηρε 2 χρονια να τα ξεφορτωθω!!!
Δεν θελει αγχος και στεναχωρια γιατι ριχνει το ανοσποιητικο μας και δεν βοηθαει στη ιαση.
Σκευασματα οπως το wartec και η aldara δεν ειναι τοσο αποτελεσματικα οσο η καυτηριαση ή το λειζερ ή κρυοπηξια
Καθε φορα που εμφανιζονται καλυτερα να πηγαινετε το γρηγοροτερο για καυτηριαση.
Καποιοι οργανισμοι καταφερνουν και τα ξεπερνουν συντομοτερα απο αλλους, αναλογως  με το δυναμη του ανοσοποιητικου μας συστηματος.
Εμενα η δερματολογος μου μου χε δωσει ενα σκευασμα για ενδυναμωση του ανοσοποιητικου μου. Ενας αλλος γιατρος μου χε πει οτι δεν παιζει και τοσο ρολο...!!!
Παντως οι αποψεις για τον συγκεκριμενο ιο διίστανται... εχω ακουσει πολλες διαφορετικες εκδοχες απ πολλους γιατρους!!!
Οποτε υπομονη,επιμονη, συστηματικη παρακολουθηση και καλη ψυχολογια ειναι τα οπλα που με την παροδο του χρονου θα σε οδηγησουν στη ιαση!!!

Εννοείται πάντως πως η κατάσταση του ανοσοποιητικού είναι το Νο1 για όλες τις παθήσεις.
Εκεί χρειάζεται να επικεντρωθεί κανείς για μακροπρόθεσμα καλά οφέλη στην υγεία του.

djvasilis25:
Παράθεση από: moutsos13 στις 11/08/08, 15:03

Μεγαλος νταλκας τα κονδυλωματα!!!!
Μου πηρε 2 χρονια να τα ξεφορτωθω!!!
Δεν θελει αγχος και στεναχωρια γιατι ριχνει το ανοσποιητικο μας και δεν βοηθαει στη ιαση.
Σκευασματα οπως το wartec και η aldara δεν ειναι τοσο αποτελεσματικα οσο η καυτηριαση ή το λειζερ ή κρυοπηξια
Καθε φορα που εμφανιζονται καλυτερα να πηγαινετε το γρηγοροτερο για καυτηριαση.
Καποιοι οργανισμοι καταφερνουν και τα ξεπερνουν συντομοτερα απο αλλους, αναλογως  με το δυναμη του ανοσοποιητικου μας συστηματος.
Εμενα η δερματολογος μου μου χε δωσει ενα σκευασμα για ενδυναμωση του ανοσοποιητικου μου. Ενας αλλος γιατρος μου χε πει οτι δεν παιζει και τοσο ρολο...!!!
Παντως οι αποψεις για τον συγκεκριμενο ιο διίστανται... εχω ακουσει πολλες διαφορετικες εκδοχες απ πολλους γιατρους!!!
Οποτε υπομονη,επιμονη, συστηματικη παρακολουθηση και καλη ψυχολογια ειναι τα οπλα που με την παροδο του χρονου θα σε οδηγησουν στη ιαση!!!

Σε ευχαριστω ρε φιλαρακο για τις πληροφοριες.
Πηγα πηρα και εγω κατι βιταμινες για ενδυναμωση του οργανισμου και του ανοσοποιητικου συστηματος.

Στο δημοσιο νοσοκομειο που πηγα για Κρυοπηξια μαλλον δεν την κανανε σωστα γιατι δεν παγωσε ολα τα κωνδυλωματα.
Τα μικρα μου ειπαν δεν χρειαζεται να τα παγωσει.
Την Κρυοπηξια την εκανα Στο Αφροδισιο Και Δερματολογικο Θεσσαλονικης στις 27 Ιουλιου.
Εχει μια εβδομαδα που ξαναβγηκαν στο ιδιο σημεια και τωρα βγαινουν και πανω στο Πουτσοκεφαλο!

Οι ιδιωτες γιατροι κανουν κρυοπηξια?

doritis spermatos:
Παράθεση από: djvasilis25 στις 11/08/08, 15:03

Πηγα πηρα και εγω κατι βιταμινες για ενδυναμωση του οργανισμου και του ανοσοποιητικου συστηματος.

Στο δημοσιο νοσοκομειο που πηγα για Κρυοπηξια μαλλον δεν την κανανε σωστα γιατι δεν παγωσε ολα τα κωνδυλωματα.
Την Κρυοπηξια την εκανα Στο Αφροδισιο Και Δερματολογικο Θεσσαλονικης στις 27 Ιουλιου.
Εχει μια εβδομαδα που ξαναβγηκαν στο ιδιο σημεια και τωρα βγαινουν και πανω στο Πουτσοκεφαλο!

η κρυοπηξια δεν λειτουργει παντα,πρεπει να γινει σωστα και το καταλαβαινεις οτι εγινε σωστα οταν μεχρι να φτασεις σπιτι βριζεις τον γιατρο που στην εκανε
εχω κανει πανω απο 30 κρυοπηξιες χωρις να καταλαβω τιποτε και εξακολουθουσε το προβλημα μου(οχι κονδυλωματα),μια φορα ψοφησα στον πονο σε μια επισκεψη και τοτε θεραπευτηκα

djvasilis25:
Παράθεση από: doritis spermatos στις 11/08/08, 15:03

η κρυοπηξια δεν λειτουργει παντα,πρεπει να γινει σωστα και το καταλαβαινεις οτι εγινε σωστα οταν μεχρι να φτασεις σπιτι βριζεις τον γιατρο που στην εκανε
εχω κανει πανω απο 30 κρυοπηξιες χωρις να καταλαβω τιποτε και εξακολουθουσε το προβλημα μου(οχι κονδυλωματα),μια φορα ψοφησα στον πονο σε μια επισκεψη και τοτε θεραπευτηκα

Καταλαβα.
Οποτε η κρυοπηξια που εκανε ο γιατρος στο δημοσιο νοσοκομειο ηταν της πλακας.
Γιατι δεν γινεται σε 2 εβδομαδες να βγουνε στο ιδιο σημειο και μαλιστα να εξαπλονωνται τοσο γρηγορα.
Για αυτο θελω να παω σε ιδιωτη και ρωταω αν εχουν οι ιδιωτες την δυνατοτητα να κανουν καποια επεμβαση στα ιατρεια τους.

moutsos13:

Δεν μιλαω για βιταμινες  ;D!!!! Αλλα για φαρμακο που δινεται σε ασθενεις και του Aids (φτηνο πουλιεται σε ολα τα φαρμακια)
Αλλα ρωτα το γιατρο σου αν υπαρχει κατι που μπορει να ενισχυσει το ανοσοπιητικο σου.
Αλλος γιατρος μου χε πει οτι δεν κανουν τιποτα!!!
Εγω βεβαια τα επαιρνα για κανα 3 μηνο!!!

Η καυτηριαση και το λειζερ ειναι πιο αποτελεσματικα!!!
Εγω εκανα καυτηριαση!!!
Εσυ φανταζομαι εισαι στηυν αρχη γι αυτο σου βγαινουν πολλα!!!
Με το καιρο αν τα αφαιρεις θα εμφανιζονται ολο και λιγοτερα
Χαλαρωσε...
Ααα και φροντισε να πλενεις καλα παντα τα χερια σου και μην τριβεις εκει την περιοχη οταν κανεις μπανιο γιατι τα μεταδιδεις και σ αλλα σημεια... και μακρια απ την κολοτρυπιδα!!!  ;D

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα