Νέα

Απόλυτος Οδηγός Συμπεριφοράς σε Τσοντοσινεμά (long post)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Fallen1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 31
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Fallen1

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Τις τελευταίες ημέρες έχω γίνει μάρτυρας μερικών εκ των χειρότερων συμπεριφορών από θαμώνες σε τσοντοσινεμά απέναντι σε ζευγάρια.

Γι' αυτό τον λόγω αποφάσισα να γράψω αυτό το post σαν κώδικα συμπεριφοράς μέσα σε τσοντοσινεμά. Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας.... Διαβάστε το. Προωθήστε το. Ζήστε το.

Άλλωστε ποτέ δεν ξέρεις. Λίγη υπομονή μπορεί να φέρει αρκετή ευχαρίστηση σε ένα τσοντοσινεμά κοντά σου.

ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΣΕ ΤΣΟΝΤΟΣΙΝΕΜΑ

Κύριοι, ΠΡΕΠΕΙ να σέβεστε τις γυναίκες που επισκέπτονται ένα τέτοιο σινεμά. Είναι πολύ σπάνιο για ζευγάρια να επισκέπτονται τέτοιους χώρους, γι' αυτό πρέπει να τους αφήνετε χώρο να "αναπνεύσουν", και να είστε πολύ προσεκτικοί.

1.Όταν ένα ζευγάρι μπαίνει μέσα στο σινεμά, μείνετε στη θέση σας. Αφήστε τους να βρουν ένα μέρος να καθίσουν και να αισθανθούν άνετα. Δείτε διακριτικά τι κάνουν και πως συμπεριφέρονται. Αυτό μπορεί να σας δώσει μια ένδειξη για το τι ενδιαφέρονται. Όταν μετακινούνται στους διάφορους χώρους του σινεμά, μην τους ακολουθήτε όλοι μαζί.

2. Εάν αισθάνεστε ότι θέλουν να παίξουν αφήστε (1) ΕΝΑΝ να κάνει μια προσεκτική κίνηση για να τους πλησιάσει και να καθίσει κοντά τους. (ΜΗΝ ΚΑΘΙΣΕΤΕ ΑΚΡΙΚΩΣ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ Ή ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ.) Δείτε τις αντιδράσεις τους. Αυτό θα σας δώσει μια ιδέα για το τι είναι εντάξει και τι όχι. ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΒΛΙ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΣΑΣ. Χαιδέψτε τον πάνω από το παντελόνι σας απλώς για να δείξετε οτι είστε «φιλικός». Μην είστε πιεστικοί. Αυτό μπορεί να «χαλάσει» ακόμη και ζευγάρια που έχουν έρθει για να παίξουν.

3. Να έχετε πάντα στο μυαλό σας ότι τα ζευγάρια επιλέγουν αυτόν που τους αρέσει. Εάν έχετε κάνει την κίνησή σας και δεν σας δείχνουν κανένα σημάδι οτι ενδιαφέρονται, τότε σηκωθήτε και αφήστε κάποιον άλλο να προσπαθήσει. Διαφορετικά ζευγάρια ψάχνουν για διαφορετικά πράγματα. Μπορεί να μην είστε αυτό που θέλουν. Μην συνεχίζετε να κάθεστε εκεί και καταστέφετε τις πιθανότητες κάποιου άλλου για παιχνίδι, απλώς γιατί δεν ενδιαφέρονται για εσάς. Το ζευγάρι μπορει να ψάχνει κάποιον νεό, γέρο, λεπτό, χοντρό, μελαχροινό, καστανό. Δεν έχει σημασία. Είναι στην ευχέρεια του ζευγαριού για το ποιά επιλογή θα κάνει.

4. Αφήστε το ζευγάρι να είναι ο οδηγός. Βρίσκονται εκεί για την δική τους (και ίσως δική σας) ευχαρίστηση, οπότε αφήστε τους να έχουν το πάνω χέρι.

5. Εάν ξεκινήσει παιχνίδι μεταξύ του ζευγαριού και ενός θαμώνα, αφήστε τους χώρο να παίξουνε. Μην μαζεύεστε τριγύρω από το ζευγάρι την ώρα που παίζουν με κάποιον. Αν το ζευγάρι θέλει περισσότερους από έναν να είστε σίγουροι ότι θα το δείξουν. Θυμηθείτε, δείξτε σεβασμό και αυτοσυγκράτηση. Ας έχουμε όλοι ευχαρίστηση, αλλά με κάποιο στυλ ρε παιδιά.

6. Σε περίπτωση που κάποιος απο τους θαμώνες παρεκτραπεί, ζητήστε του σε χαμηλό τόνο να σταματήσει αυτό που κάνει. Αν συνεχίσει, μην μπείτε σε αντιπαράθεση. Απλώς ενημερώστε την διεύθυνση του σινεμά. Κάντε το ζευγάρι να αισθανθεί ασφάλεια μέσα στο χώρο. Άλλωστε είναι προς ευχαρίστηση όλων μας η παρουσία του εκεί.

7. Μην χρησιμοποιήτε κινητά για κανένα λόγω κοντά στο ζευγάρι. Ακόμη και εάν θέλετε απλώς να πάρετε τηλέφωνο ή να στείλετε κάποιο μήνυμα, απομακρυνθήτε από αυτούς πριν το κάνετε. Παρεξηγήσεις έχουν γίνει πολλές.

8. Μην χρησιμοποιήτε φακούς. Μπορεί να φανεί ότι θέλετε να καταγράψετε το ζευγάρι σε δράση, πράγμα που θεωρώ απαράδεκτο, απλώς και μόνο σαν σκέψη.

9. Μην πιάνετε ψιλοκουβέντα μεταξύ σας κοντά στο ζευγάρι. Μερικά ζευγάρια αισθάνονται πολύ άβολα με αυτό. Μην καταστρέφετε λοιπόν την σεξουαλική τους διάθεση.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για να διαβάσετε αυτό τον οδηγό και ας ελπίσουμε οτι κάποιοι θα καταλάβουν μερικά πράγματα απο αυτόν.

Υ.Γ. Αυτός ο οδηγός θα ανανεώνεται συνεχώς. Παρακαλώ να προσφέρετε, με την εποικοδομητική κριτική σας.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Κύριοι, ΠΡΕΠΕΙ να σέβεστε τις γυναίκες που επισκέπτονται ένα τέτοιο σινεμά. Είναι πολύ σπάνιο για ζευγάρια να επισκέπτονται τέτοιους χώρους, γι' αυτό πρέπει να τους αφήνετε χώρο να "αναπνεύσουν", και να είστε πολύ προσεκτικοί.

δεν έχω επισκεφτεί ποτε τέτοιο χορό, νομίζa ότι είναι φάση για gay....
έλα ρε πάνε σε ελληνικά τσοντοσινεμα ζευγάρια ?
bravo εξέλιξη... :o :o :o :o
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 19259

Επισκέπτης
Απόλυτα ενημερωτικός, βιωματικά διατυπωμένος και άρτια καταρτισμένος πίνακας οδηγιών! Μακάρι οι σχετικοί θαμώνες να είχαν και τη νηφαλιότητα και την ωριμότητα να τον τηρούν σε κάθε ενδεχόμενο! εύχομαι επιτυχία εκατέρωθεν!!!
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
Έχω χρόνια να πάω. Τι παίζει γενικά;
Αν ένα ζευγάρι πάει συνήθως τι ζητάει; Πίπά; Γαμήσια επιτόπου;
Επιτρέπεται απ τη διεύθυνση; Δώστε φώτα στο λαό
 

Ray

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
63
Κριτικές
79
Like
538
Πόντοι
360
τσοντοσινεμα = 98% pousting experience, 1% ζευγαρια και cult lovers....
 

Επισκέπτης
Χωρίς να έχω γνώση , φαντάζομαι ότι όπως και στη σκοποβολή
καλό θα είναι το ζευγάρι και ΕΙΔΙΚΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ
να φοράει καπέλο και προστατευτικά γυαλιά (ωτοασπίδες δεν χρειάζονται)
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΑ ΦΛΟΚΙΑ
(αντί των κομματιών πιάτων της σκοποβολής).
Για το υπόλοιπο σώμα , ένα απλό αδιάβροχο ,
αυτό που παλιά λέγανε "νιτσεράδα" αρκεί !
 
OP
OP
F

Fallen1

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Απόλυτα ενημερωτικός, βιωματικά διατυπωμένος και άρτια καταρτισμένος πίνακας οδηγιών! Μακάρι οι σχετικοί θαμώνες να είχαν και τη νηφαλιότητα και την ωριμότητα να τον τηρούν σε κάθε ενδεχόμενο! εύχομαι επιτυχία εκατέρωθεν!!!


[size=12pt][size=12pt]Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια[/size][/size]
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Αυτό τώρα είναι σκηνικό από την πραγματική ζωή; Δηλαδή σήμερα με τα swinger clubs, adult dating sites κλπ,υπάρχουν ζευγάρια που πάνε σε τσοντοσινεμά -να κάνουν τι; Και εννοούμε αυτά που περνάς απ'έξω και σε πιάνει η αποφορά από σπέρμα/καθαριστικά δεκαετιών;
(πέραν αυτών το κειμενάκι συμπαθητικά γραμμένο)
 
OP
OP
F

Fallen1

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Αυτό τώρα είναι σκηνικό από την πραγματική ζωή; Δηλαδή σήμερα με τα swinger clubs, adult dating sites κλπ,υπάρχουν ζευγάρια που πάνε σε τσοντοσινεμά -να κάνουν τι; Και εννοούμε αυτά που περνάς απ'έξω και σε πιάνει η αποφορά από σπέρμα/καθαριστικά δεκαετιών;
(πέραν αυτών το κειμενάκι συμπαθητικά γραμμένο)


[size=12pt]Ναι πράγματι φίλε μου είναι σκηνικό από πραγματική ζωή. Φυσικά και πολλά από τα σινεμά είναι έτσι όπως τα περιγράφεις. (Ακομη και εκεί έχω πετύχει ζευγάρια. Πολύ σπάνια όμως.) Υπάρχουν όμως και άλλα σίνεμα ή glory holes που έχουν πιο ανεβασμένο επίπεδο. Εάν ανήκεις στο σπόρ με μικρή έρευνα μπορείς να τα ανακαλύψεις. Άλλωστε ακόμη και εδώ έχουν γραφτεί πολλές κριτικές. Αλλά όπως και να το κάνουμε, δεν είναι όλοι οι χώροι για όλους. (Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σου κάνω επίθεση.) Αυτό που έχω μάθει άλλωστε όλα αυτά τα χρόνια είναι να μην κρίνω τις σεξουαλικές προτιμήσεις του άλλου, εφ΄ όσον δεν γίνεται ενοχλητικός.[/size]
 
OP
OP
F

Fallen1

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Βλέπω όμως ότι κανένας δεν έχει κάνει ακόμη προσθήκη στον οδηγό. Δεν υπάρχουν συναγωνιστές εδώ???
 
OP
OP
F

Fallen1

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Συνεχίζω λοιπόν με νέες προσθήκες.

10. Πάντα να είστε καλοντυμένοι και καθαροί. Προμοτάρετε τον εαυτό σας, σαν ένα πιθανό ερωτικό σύντροφο του ζευγαριού. Πώς νομίζετε ότι είναι καλύτερα? Πότε νομίζετε ότι έχετε μεγαλύτερες πιθανότητες? Να τριγυρνάτε σαν λέτσοι μέσα στο σινεμά ή να έχετε ένα απλώς καθώς πρέπει ντύσιμο. Σκεφτήτε ακόμη και τις κριτικές που κάνουν διαφορα μέλη από εδώ μέσα σχετικά με την καθαριότητα μερικών κοριτσιών που επισκέπτονται. Πιστέψτε με, η καθαριότητα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.

11. Προσέξτε την συμπεριφορά σας και τις κουβέντες σας ακόμη και όταν δεν υπάρχει ζευγάρι στο σινεμά. Πολλοί άντρες, πριν από την επίσκεψη που σκοπεύουν να κάνουν με το έτερο ήμιση, πραγματοποιούν, θα το έλεγα, μια αναγνώριση του χώρου μόνοι τους. Το έχω κάνει και εγώ αυτό. Σκοπός είναι να γνωρίσουν λίγο το χώρο και να κόψουν κίνηση. Λογικό δεν το βρίσκετε? Φανταστείτε λοιπόν να γίνεται χαμός μέσα από φωνές και συζητήσεις θαμώνων. Μερικές φορές η πρώτη εικόνα που θα σχηματίσει κάποιος είναι και η πιό καθοριστική. Μην γίνεστε ο λόγος που αυτή η εικόνα μπορεί να χαλάσει.

Παρακολουθήτε συχνά το εν' λόγω post. Νέες προσθήκες θα ακολουθήσουν σύντομα.

 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
[size=12pt]Ναι πράγματι φίλε μου είναι σκηνικό από πραγματική ζωή. Φυσικά και πολλά από τα σινεμά είναι έτσι όπως τα περιγράφεις. (Ακομη και εκεί έχω πετύχει ζευγάρια. Πολύ σπάνια όμως.) Υπάρχουν όμως και άλλα σίνεμα ή glory holes που έχουν πιο ανεβασμένο επίπεδο. Εάν ανήκεις στο σπόρ με μικρή έρευνα μπορείς να τα ανακαλύψεις. Άλλωστε ακόμη και εδώ έχουν γραφτεί πολλές κριτικές. Αλλά όπως και να το κάνουμε, δεν είναι όλοι οι χώροι για όλους. (Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σου κάνω επίθεση.) Αυτό που έχω μάθει άλλωστε όλα αυτά τα χρόνια είναι να μην κρίνω τις σεξουαλικές προτιμήσεις του άλλου, εφ΄ όσον δεν γίνεται ενοχλητικός.[/size]
Δεν το διατύπωσα σωστά και το βάρος έπεσε στο "να κάνει τι", με το οποίο δεν έχω πρόβλημα, ενώ με ξενίζει ο χώρος που το ζευγαράκι θα ψαχτεί. Στο δια ταύτα για να μην εκτροχιάσω το θέμα: επειδή λένε πως οι απαγορεύσεις/οδηγίες δείχνουν τι κάνουν οι άνθρωποι και επειδή είναι φανερό πως έχεις υπάρξει μάρτυρας περιστατικού/ων, μαζί με οδηγίες προς ναυτιλομένους δεν το εμπλουτίζεις και με περιγραφές σκηνικών; Τι λες;  
 
OP
OP
F

Fallen1

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Δεν το διατύπωσα σωστά και το βάρος έπεσε στο "να κάνει τι", με το οποίο δεν έχω πρόβλημα, ενώ με ξενίζει ο χώρος που το ζευγαράκι θα ψαχτεί. Στο δια ταύτα για να μην εκτροχιάσω το θέμα: επειδή λένε πως οι απαγορεύσεις/οδηγίες δείχνουν τι κάνουν οι άνθρωποι και επειδή είναι φανερό πως έχεις υπάρξει μάρτυρας περιστατικού/ων, μαζί με οδηγίες προς ναυτιλομένους δεν το εμπλουτίζεις και με περιγραφές σκηνικών; Τι λες;  

Μην ανησυχείς καθόλου. Σε λίγο θα γράψω κάποιο ανάλογο οδηγό για ζευγάρια, ίσως με κάπως διαφορετικό τρόπο. Οπότε μείνε "κολλημένος" και θα δείς.
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Μην ανησυχείς καθόλου. Σε λίγο θα γράψω κάποιο ανάλογο οδηγό για ζευγάρια, ίσως με κάπως διαφορετικό τρόπο. Οπότε μείνε "κολλημένος" και θα δείς.
Βλέπεις τη λεξούλα "ειδοποίηση" κάτω κάτω; Ε, για θεματάκια "διαμαντάκια" σαν το δικό σου έρχεται μια τέτοια στο μέιλ μου. Οπότε όποτε διανθιστεί με πραγματικά περιστατικά έχω καταφθάσει με καφέ και τσιγαράκι.  :grin:
 

attol69

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2009
Μηνύματα
559
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
6
εμεις μια φορα το καναμε στο adult και μας επαιρνε ματι ενας , αλλα δεν ενοχλησε
 
OP
OP
F

Fallen1

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2012
Μηνύματα
43
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Βλέπεις τη λεξούλα "ειδοποίηση" κάτω κάτω; Ε, για θεματάκια "διαμαντάκια" σαν το δικό σου έρχεται μια τέτοια στο μέιλ μου. Οπότε όποτε διανθιστεί με πραγματικά περιστατικά έχω καταφθάσει με καφέ και τσιγαράκι.  :grin:

Επιτέλους, έφτασε το πρώτο μέρος του
ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΖΕΥΓΑΡΙΩΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΣΟΝΤΟΣΙΝΕΜΑ (very very long post) .

Θα το βρείς στο  

Περιμένω σχόλια σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom