Νέα

Η Χούντα δεν τελείωσε το 74. Απλώς άλλαξε χρώμα.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 201
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

px75

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
53
Κριτικές
40
Like
2.041
Πόντοι
8.045
www.capital.gr/Articles.asp?id=1585700]http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1585700[/url]

Ο δημοσιογράφος Πάσχος Μανδραβέλης τιμωρήθηκε με τρίμηνη προσωρινή διαγραφή από το Πειθαρχικό της ΕΣΗΕΑ, επειδή έγραψε ένα άρθρο εναντίον των συνδικαλιστών της ΕΡΤ. Σύμφωνα με τον πρόεδρο της ΕΣΗΕΑ και στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ κ. Τρίμη, ο κ. Μανδραβέλης «τάσσεται με τις ακραία αντικοινωνικές, νεοφιλελεύθερες θέσεις και υπέρ των ιδιωτικών και κερδοσκοπικών συμφερόντων».

Είναι σαφές ότι το αμάρτημα του κ. Μανδραβέλη είναι μεγάλο! Αν ο κ. Μανδραβέλης ήταν οπαδός κάποιας ακροαριστερής αντίληψης και ζητούσε την παγκόσμια επανάσταση και να κρεμαστούν οι καπιταλιστές στις κεντρικές πλατείες των πόλεων, ίσως και να είχε γλιτώσει την τιμωρία. Αλλά να εκφράζει ακραία νεοφιλελεύθερες θέσεις και να είναι υπέρ των ιδιωτικών συμφερόντων; Που; Στην Ελλάδα που πρόεδρος των επαγγελματιών δημοσιογράφων είναι ο κ. Τρίμης; Αυτά είναι ασυμβίβαστα πράγματα.

Κι ο άλλοτε «ιός της Ελευθεροτυπίας» κ. Τρίμης συνέχισε: «Έχει δικαίωμα να εκφράζει τις απόψεις του, έχει δικαίωμα να λοιδορεί την ΕΣΗΕΑ και τους αγωνιζόμενους συναδέλφους του στην ΕΡΤ. Δεν καταλαβαίνω γιατί παραμένει στο Σωματείο. Κι αν αυτός είναι μια φορά οπαδός της γνωστής ρήσης του Βολταίρου, εγώ είμαι δέκα».

Προφανώς για τον δημοκράτη πρόεδρο της ΕΣΗΕΑ, όσοι διαφωνούν δεν έχουν θέση στο Σωματείο. Δεν μας εκπλήσσει αυτή η αντίληψη. Είναι μία άποψη ολοκληρωτική. Ή εμείς ή κανένας άλλος!

Ο κ. Μανδραβέλης πλήρωσε με μία τρίμηνη προσωρινή διαγραφή τις ιδεολογικές του θέσεις. Η ποινή είναι προσωρινή. Γιατί άραγε; Ευελπιστούν οι ταγοί της Ελευθεροτυπίας ότι θα αλλάξει ο Πάσχος απόψεις;  Γιατί δεν την έκαναν μόνιμη την διαγραφή, να μην ταλαιπωρούνται και  με νέες συσκέψεις; Τι θα πουν στην επόμενη; Ότι ο Πάσχος διαγράφεται οριστικά επειδή δεν συμμορφώθηκε με τις υποδείξεις;

Αυτό είναι ένα δείγμα για το πώς αντιλαμβάνονται αυτοί οι άνθρωποι την εξουσία.  Πως αντιλαμβάνονται την Δημοκρατία. Είναι βέβαιο ότι οι διώξεις θα συνεχιστούν. Νιώθουν πλέον δυνατοί. Και κυρίως δεν αισθάνονται την ανάγκη να κρύψουν τον βαθιά αντιδημοκρατικό τρόπο λειτουργίας τους.

Θανάσης Μαυρίδης


Πηγή:
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Καλες σαβουρες είναι και οι δυο τους

ανθέλληνας μεχρι εμμετου ο τρίμμης

τσιρακι της νεας ταξης ο παπαρελλης  :jerking:
 

sparkling_water

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
11
Like
171
Πόντοι
1.520
Εγώ γουστάρω επειδή πριν 10 χρόνια δε μπορούσε κανείς να πει τίποτα κατά της αριστεράς και τώρα τους τη λένε όλοι!!!!

Σε λίγο θα σβήσει η μπογιά τους. Από τις μαλακίες που λένε τελευταία δε νομίζω να τους πάρει κανένας στα σοβαρά.

Επιτέλους ήρθε η ώρα να τελειώνουμε με την τελευταία επαρχία της Σοβιετικής Ένωσης: την Ελλάδα στα δίκτυα της ιδεολογικής ηγεμονίας της αριστεράς.
 

kalampalikis2369

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2012
Μηνύματα
723
Κριτικές
1
Like
175
Πόντοι
6
Εγώ γουστάρω επειδή πριν 10 χρόνια δε μπορούσε κανείς να πει τίποτα κατά της αριστεράς και τώρα τους τη λένε όλοι!!!!

Σε λίγο θα σβήσει η μπογιά τους. Από τις μαλακίες που λένε τελευταία δε νομίζω να τους πάρει κανένας στα σοβαρά.

Επιτέλους ήρθε η ώρα να τελειώνουμε με την τελευταία επαρχία της Σοβιετικής Ένωσης: την Ελλάδα στα δίκτυα της ιδεολογικής ηγεμονίας της αριστεράς.
Τελευταια επαρχια της Σοβιετικης Ενωσης...Κλαιωωωωω :2funny: :2funny:
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
ας μας πει το Πασοκόμορφο για τη χούντα της δεκαετίας του 80

του Ακη,του Κουτσόγιωργα
του Τόμπρα
των κλαδικών

των ξεβρακωμάτων στα λεωφορεία

της ΕΡΤ του Σπύρου Χατζάρα
της Λιάνη στην Ολυμπιακή

της απόπειρας του Κοσκωτά να αγοράσει και να φιμώσει όλο τον γραπτό Τύπο

για τα πιστοποιητικά Πασοκικών φρονημάτων που ήθελες για να μπεις στο Δημόσιο


κο κο κο.....Ουστ παλιοβρώμα κοτοσυλλέκτρια,έγινες και υπερασπιστής του Μανδραβέλη.
 

kalampalikis2369

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2012
Μηνύματα
723
Κριτικές
1
Like
175
Πόντοι
6
ας μας πει το Πασοκόμορφο για τη χούντα της δεκαετίας του 80

του Ακη,του Κουτσόγιωργα
του Τόμπρα
των κλαδικών

των ξεβρακωμάτων στα λεωφορεία

της ΕΡΤ του Σπύρου Χατζάρα
της Λιάνη στην Ολυμπιακή

της απόπειρας του Κοσκωτά να αγοράσει και να φιμώσει όλο τον γραπτό Τύπο

για τα πιστοποιητικά Πασοκικών φρονημάτων που ήθελες για να μπεις στο Δημόσιο


κο κο κο.....Ουστ παλιοβρώμα κοτοσυλλέκτρια,έγινες και υπερασπιστής του Μανδραβέλη.
Τυπε ξεχασες τον Στεγγο!
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
20
Πόντοι
66
Τυπε ξεχασες τον Στεγγο!
Και τον Γιαγκο Δρακο...


kirebzrhdo502d209c3db8d.jpg


 

sparkling_water

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
11
Like
171
Πόντοι
1.520
Τελευταια επαρχια της Σοβιετικης Ενωσης...Κλαιωωωωω :2funny: :2funny:
Δεν είναι δικό μου ρε συ. Εγώ το έχω ακούσει από τον Άδωνι, δε ξέρω αν είναι δικό του ή το πήρε από κανέναν Σαρλή κλπ.
Όπως και το "ιδεολογική ηγεμονία της αριστεράς", Άδωνις πάλι.
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
20
Πόντοι
66
Αυτος δεν είναι, που τον εχουν παντρεψει με μια κατσίκα εδω στο φόρουμ?  :2funny: :2funny: :2funny:
Βασιλικος γαμος. Δεν ειχε να ζηλεψει σε τιποτα τον γαμο Τσοχατζοπουλου-Σταματη...
 

Συνημμένα

  • pxkatsika.jpg
    pxkatsika.jpg
    118,4 KB · Εμφανίσεις: 43

kalampalikis2369

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2012
Μηνύματα
723
Κριτικές
1
Like
175
Πόντοι
6
Δεν είναι δικό μου ρε συ. Εγώ το έχω ακούσει από τον Άδωνι, δε ξέρω αν είναι δικό του ή το πήρε από κανέναν Σαρλή κλπ.
Όπως και το "ιδεολογική ηγεμονία της αριστεράς", Άδωνις πάλι.
Τυπε μην ακους τους κωλοτουμπες  :2funny:
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
ρε κότα

δεν σε παίρνει να ανοίγεις....σοβαροφανή θρεντ

έχεις φροντίσει 2 χρόνια να ξεφτυλιστείς ποστάροντας κότες και πάπιες....

ποιος να σε πάρει στα σοβαρά????

για γέλιο όμως μάλιστα....είσαι ο Νο1!!!

ήμασταν έτοιμοι να κοιμηθούμε και μας ξεσήκωσες 10 άτομα εν ριπή οφθαλμού!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom