Νέα

Ολυμπιακοι Αγωνες 2012

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Gentleman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
Ας ανοιξουμε και ενα θρεντακι για το αθλητικο γεγονος της χρονιας...
3η φορα Ολυμπιαδα στο Λονδινο λοιπον...
για τους ελληνες αθλητες τα πραγματα δεν ξεκινησαν καλα...
ηδη μετραμε 3 απωλειες, πριν καλα καλα αρχισουν οι αγωνες...
Χονδροκουκης και Κοκκιναριου ντοπε, η αλλη η μαλακω ηθελε να κανει χιουμορ για τους αραπηδες! κατσε τωρα να βλεπεις απο την τηλεοραση αγκαλια με τον Κασιδιαρη...

Αυτο ομως που μου εκανε τρομακτικη εντυπωση, ηταν οτι οι κινεζοι επελεξαν για σημαιοφορο τον Γι Γιανλιαν ή καπως ετσι!!
εναν μπασκετμπολιστα δηλαδη, ο οποιος ειχε 7 λεπτα μο συμμετοχης και 2.6 ποντους στο Νταλας!! φυσικα δεν εχει κερδισει κανεναν σοβαρο τιτλο στην καρριερα του, περυσι επαιζε στους Γουιζαρντς...
αν δεν κανω λαθος ειναι η 7η συνεχομενη φορα που τη σημαια τους θα την κραταει μπασκετμπολιστας!!
μα ειναι τοσο κομπλεξικοι με το υψος τους οι ανθρωποι?? 51 χρυσα μεταλλια πηραν το 2008, 32 το 2004... εχουν να διαλεξουν απο ενα τσουβαλι Ολυμπιονικες και βαζουνε τον κυριο Τιποτα να κραταει τη σημαια??
ελεος...
 

allen221

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
454
Like
8
Πόντοι
1
Η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων έγινε και όπως ήταν φυσιολόγικό τα social media πήραν φωτιά!

Η Βασίλισσα Ελισάβετ της Αγγλίας κήρυξε επίσημα την έναρξη των 30ων Ολυμπιακών αγώνων στο Λονδίνο με την καθιερωμένη φράση, "Κηρύσσω την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου και τον εορτασμό της 30ης Ολυμπιάδας της σύγχρονης εποχής".

Χιλιάδες κόσμος κατέκλυσε το κατάμεστο στάδιο, ενώ πάνω από 4 δισεκατομμύρια άνθρωποι σε όλο τον κόσμο παρακολούθησαν την τελετή που διοργάνωσαν οι Βρετανοί.

Η παρέλαση των 10.500 αθλητών και των 204 χωρών ξεκίνησε με την Ελλάδα και τον Αλέξανδρο Νικολαϊδη και ολοκληρώθηκε με την Μεγάλη Βρετανία.

Πολλά και χιουμοριστικά τα σχόλια.

Πολλοί ανέβασαν στις σελίδες τους το βίντεο από την έναρξη των Ολυμπιακών της Αθήνας για τις απαραίτητες συγκρίσεις.

Διαβάστε μερικά από τα tweets:

«Η Ελευθερία Ελευθερίου πότε βγαίνει ρε παιδιά;».

«Και φυσικά στο τέλος θα εμφανιστεί ο Σκρατ να αγκαλιάζει τη βελανιδιά».

Όταν έφτασε η Βασίλισσα Ελισάβετ Β’: «Δώστε Camilla στο λαό».

Κατά την παρέλαση των αποστολών: «Δεν θέλω να σας απογοητεύσω, αλλά μέσω ΔΝΤ χρωστάμε σε όποιον περνάει μπροστά από την κάμερα».

Λίγα λεπτά αφότου πέρασε η αποστολή της Φινλανδίας: «Οι Φινλανδοί ζήτησαν εγγυήσεις ότι θα πάρουν μετάλλια, για να συμμετάσχουν»

Κατά την παρέλαση των αποστολών: «Ποτέ ψηφίζουμε για αποχώρηση;».

Μόλις ολοκληρώθηκε η εμφάνιση του Ρόαν Άτκινσον: «Βάλανε τον Μίστερ Μπίν να παίζει πιάνο. Καμία φαντασία. Εμείς ας πούμε θα είχαμε τον Παπακαλιάτη να π@@@@ μάνα, κόρη, γιαγιά και το πιάνο».

Λίγα δευτερόλεπτα πριν την είσοδο των αθλητών στο στάδιο: «Τώρα θα έπρεπε να σκάσουν με μηχανάκι τρικάβαλο ο Τσέκος ο Κεντέρης κι η Θάνου».

«Μόνο οι Άγγλοι θα κατάφερναν να με κάνουν να αναπολήσω τις Χρυσές εποχές της Γιάννας Αγγελοπούλου»!

«Η Βασίλισσα δεν ενέκρινε την τελετή» (παραθέτει τη φωτογραφία της βασίλισσας αριστερά)

Πρώτη η Ελλάδα μπήκε στο στάδιο. Θα πηγαίνει μάλλον με σειρά χρεοκοπίας

Να δεις που φέτος θα είναι η χρονιά της μπαλάντας

Όχι επειδή την κάναμε με ξένα λεφτά, αλλά η δικιά μας ήταν κλάσεις ανώτερη

Είδες όμως τι βλέπεις όταν μια χώρα δεν έχει αρχαία ιστορία;

... μας έκλεψαν την ελιά, τους τυμπανιστές... Ευτυχώς δεν ξέρουν να χορεύουν συρτάκι...

Α ρε Ελλαδάρα, εσύ μόνο ξέρεις να στήνεις γιορτές και πανηγύρια και ας τα κανείς μπάχαλο τις καθημερινές..

Στην Elizabeth - συμπρωταγωνίστρια του Bond υποκλίνομαι. Να τα βλέπουν οι ατσαλάκωτοι θεσμοί μας

Την πραγματική χαρά των αθλητών την βλέπεις σε αυτούς που είναι από μικρές χώρες, μόνο και μόνο γιατί κατάφεραν να πάνε

Τα Ολυμπιακά Ιδεώδη κρύφτηκαν στη χλόη...

Πάντως εγώ ήμουν με το «Παρίσι 2012»

ναι «έχει πολλά βεγγαλικά ...» για ναξυπνήσουν οι θεατές

Η Βασίλισσα είχε κοιμηθεί ή έβαφε τα νύχια της;

Η Βασίλισσα έχει πάρει τη στάση «Προκόπης Παυλόπουλος»

Να, οι Άγγλοι μέχρι και την J.K Rowling έβγαλαν στην τελετή έναρξης, κι εμείς ούτε καν τη Λένα Μαντά... Δεν είμαστε λαός!

Στο Facebook γράφτηκε:
«Εχω δει ενάρξεις Ολυμπιακών Αγώνων... Πιο χάλια από αυτό του Λονδίνου 2012 δεν νομίζω να υπάρξει ποτέ ξανά!!!»

«Πολύ κιτσαριό, πολύς συρφετός, ασύντακτες ιστορίες, μουσική λες και βγήκαμε σε κλαμπάκι! Άρτσι μπούρτσι και λουλάς!!! Που 'σαι ρε Ελλάδα με τη φινέτσα και τη λυρικότητά σου...! Που 'σαι ρε Πεκίνο με τα πολυπληθή εντυπωσιακότατα νούμερά σου! Μάλλον η χειρότερη τελετή έναρξης που έχω δει! Α!!! Να βγάλουμε κι εμείς τα ράντσα και τις νοσηλεύτριές μας ως δείγμα πολιτισμού!»

Το όμορφο χωριουδάκι στο κέντρο του σταδίου, μετατράπηκε σε μια στιγμή σε βιομηχανική περιοχή και από εκεί φτάσαμε στη σύγχρονη εποχή και τα social media.
«Πολύ Kitch .Bollyγουντιανή φανφάρα, και πολύ νύστα. Ουδεμία σχέση με την Αθήνα και το Πεκίνο. Πατάτα»
Ντίνα Κ.
 

Rythm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2008
Μηνύματα
11.713
Like
0
Πόντοι
166
Βαρετη και αθλια η τελετη εναρξης...Οπως πολυ ευστοχα διαβασα καπου στο φεησμπουκ "μπερδεψαν τους Ολυμπιακους με τη γιουροβιζιον".....


Απο τις καλυτερες στιγμες ηταν οταν η καμερα εδειξε την αποστολη της Ιταλιας.....Καυλακια.....    :birdman:
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
ναι πολυ μετρια.την εσωσε καπως η μουσικη τους και σε καποια σημεια το βρετανικο χιουμορ τους...
Συγκινηση και "ανατριχιλα" δεν υπηρχε πουθενα
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
Βαρετη και αθλια η τελετη εναρξης...Οπως πολυ ευστοχα διαβασα καπου στο φεησμπουκ "μπερδεψαν τους Ολυμπιακους με τη γιουροβιζιον".....
να εδειχναν και την ελευθεριου καλα θαταν :cum:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
ναι πολυ μετρια.την εσωσε καπως η μουσικη τους και σε καποια σημεια το βρετανικο χιουμορ τους...
Συγκινηση και "ανατριχιλα" δεν υπηρχε πουθενα
ενω το 2004 ανατριχιασες τυπε? :grin:
 

n.smirni76

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
29 Αυγ 2010
Μηνύματα
22.882
Κριτικές
1.239
Like
185.614
Πόντοι
45.465
θα πω και εγώ ότι η έναρξη ήταν αρκετά βαρετή...εκτός απο το σκετσάκι του Ατκισον.......
καλά η αποστολή της τσεχίας παρέλασε με μπλε γαλότσες???????? έλεος
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
θα πω και εγώ ότι η έναρξη ήταν αρκετά βαρετή...εκτός απο το σκετσάκι του Ατκισον.......
καλά η αποστολή της τσεχίας παρέλασε με μπλε γαλότσες???????? έλεος
τυπε κατι ψιλα που ειδα στην παρελαση των αποστολων
ειδαν ενα δυνατο μουνι απο σουδαν νομιζω,με μαντιλα,της την εχυνα χαλαρα :cum:
και κανα 2 ωραια μωρα απο σρι λανκα
αυτες επρεπε να ειναι στο τριγωνο και οχι οι βρωμοινδες που ειναι φολες
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Τύπε, η φάση που περνάει όλη η ελληνική ιστορία, από το Μινωϊκό πολιτισμό μέχρι τους Ολυμπιακούς του 1896, θα'πρεπε να διδάσκεται στα σχολεία όλου του κόσμου.
Ο Παπαϊωάννου θέλει 10 Μπόιλ στην καθισιά του.
ανετα...ας εμενε στο τρεινσποτινγκ
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.860
Like
29.991
Πόντοι
5.006
5103989ed82c11e195e3123138048d2c_7.jpg


acfifc
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
18
Πόντοι
366
Το…ατόπημα του Ζακ Ρογκ για το “σπίτι” των Αγώνων

Αυτό που σίγουρα δεν ακούστηκε καθόλου καλά στα αυτιά των Ελλήνων και εξέπληξε πολλούς ήταν η αναφορά του προέδρου της ΔΟΕ για επιστροφή των Αγώνων στο... σπίτι τους, επειδή το Λονδίνο έχει φιλοξενήσει τρεις φορές τη διοργάνωσή τους. Κουβέντα για την Ελλάδα στο μήνυμα του!
Βέβαια ο… Αθάνατος χρησιμοποίησε το “κατά μία έννοια” που σίγουρα θα επικαλεστεί, όταν ερωτηθεί για τη συγκεκριμένη του αναφορά, αλλά και για το γεγονός ότι στη διάρκεια της ομιλίας του δεν έκανε την παραμικρή αναφορά στην Ελλάδα, τη γενέτειρα τον Ολυμπιακών Αγώνων!


Διαβάστε το μήνυμα του Ζακ Ρογκ:

«Σε μερικές στιγμές οι Ολυμπιακοί αγώνες θα επιστρέψουν για τρίτη φορά στο Λονδίνο θέτοντας ένα μοναδικό ρεκόρ στην ιστορία των αγώνων. Ευχαριστούμε Λονδίνο που καλωσορίζεις τον κόσμο σ’ αυτή την ζωντανή κοσμοπολίτικη πόλη για ακόμα μια φορά. Χρειάστηκε πολύ σκληρή δουλειά από πολλούς ανθρώπους για να φτάσουμε σ’ αυτό το σημείο. Θέλω να ευχαριστήσω όλη την ομάδα της Οργανωτικής Επιτροπής καθοδηγούμενη από τον λόρδο Κόε για τη σκληρή και εξαιρετική δουλειά.

Θέλω επίσης να ευχαριστήσω όλες τις αρχές της Μεγάλης Βρετανίας που βοήθησαν να εξασφαλίσουμε ότι αυτοί οι αγώνες θα αφήσουν μια διεθνή κληρονομιά πολύ μετά τους Αγώνες. Θέλω επίσης να ευχαριστήσω τους χιλιάδες αφοσιωμένους εθελοντές που διέθεσαν την ενέργειά τους και τα χαμόγελο του καλωσορίσματος. Για πρώτη φορά στην Ολυμπιακή Ιστορία όλες οι ομάδες θα έχουν γυναίκες αθλήτριες.

Είναι μια τεράστια ώθηση στη μάχη για την ισότητα των δύο φύλων. Κατά μία έννοια οι Ολυμπιακοί Αγώνες επιστρέφουν σπίτι τους απόψε. Αυτή η μεγάλη χώρα που αγαπάει τον αθλητισμό είναι ευρέως αναγνωρισμένη ως η γενέτειρα των σύγχρονων σπορ. Ήταν εδώ που η ευγενής άμιλλα, το φερ πλέι τέθηκαν για πρώτη φορά. Καθορίστηκαν κανόνες, κανονισμοί. Εδώ για πρώτη φορά τα σπορ χρησιμοποιήθηκαν ως εργαλείο εκπαιδευτικό στο σχολικό πρόγραμμα. Η βρετανική προσέγγιση στον αθλητισμό εμπνέεται από τις αρχές του Πιερ ντε Κουμπερτέν και βάζει το πλαίσιο για το σύγχρονο Ολυμπιακό Κίνημα, όπως αυτό εκφράστηκε στα τέλη του 19ου αιώνα.

Θέλω να συγχαρώ όλους τους αθλητές και αθλήτριες που κέρδισαν μια θέση συμμετοχής σ’ αυτούς τους αγώνες. Θέλω να μοιραστώ μια σκέψη. Το ταλέντο και η αφοσίωσή σας σας έφερε μέχρι εδώ. Εχετε την ευκαιρία να γίνετε Ολυμπιονίκες. Η τιμή αυτή δεν καθορίζεται από τη νίκη σας αλλά από τον τρόπο που αγωνίζεστε. Ο χαρακτήρας μετράει περισσότερο από τα μετάλλια. Απορρίψτε το ντόπινγκ. Σεβαστείτε τους αντιπάλους σας. Θυμηθείτε ότι είστε πρότυπο για την κοινωνία. Αν το κάνετε θα εμπνεύσετε μια γενιά. Οι αγώνες φέρνουν ελπίδες για αρμονία ανάμεσα στα 204 κράτη που μετέχουν».




ε ρε δεν προλαβαίνουμε να μετράμε πούτσες σ'αυτήν την χώρα :headbang:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
οταν εμαθες την λυπητερη ανατριχιασες πιο πολυ τυπε? :grin:
αααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

ακόμα του στέλνουν το λογαριασμό στα εκκαθαριστικά του Ε1.  :zfuck:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
172
Πόντοι
866
αααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

ακόμα του στέλνουν το λογαριασμό στα εκκαθαριστικά του Ε1.  :zfuck:
ναι αλλα χαιρεται τα ολυμπιακα εργα
απολαμβανει τα ειδυλλιακα αυτα μερη :grin:
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
αααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

ακόμα του στέλνουν το λογαριασμό στα εκκαθαριστικά του Ε1.  :zfuck:
εγω φιλε κατι εβγαλα απο παρτακι  ;)
ας πληρωσω και κατι τωρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom