Αναζήτηση

Σελίδες: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ανοιγμα καταθετικου λογαριασμου στο εξωτερικο/αγορα γερμανικου ομολογου  (Αναγνώστηκε 4873 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
prof
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« Απάντηση #75 στις: 19/05/12, 16:04 »

Λάθος, Τράπεζα υποστηρίζεις
Είναι σα να αφήνεις σε καιρό κρίσης, στον Μαρινόπουλο 100 πάκα μακαρόνια δικά σου, για να τον ενισχύσεις (δλδ να έχει να πουλάει) τη στιγμή που τα παιδιά σου κινδυνεύουν να πεινάσουν
Δεν διαφωνώ, αλλά είναι λυπηρό να συζητάμε για χρεωκοπία τώρα, όταν έχει συμβεί εδώ και χρόνια αλλά δεν το πήραμε χαμπάρι, ή δεν θέλαμε.
Καταγράφηκε
boz
Μάλαμα

« Απάντηση #76 στις: 19/05/12, 16:04 »

η φτωχεια φερνει γκρινια.απο κει και περα αυτος που του εφυγε ο κωλος να μαζεψει 5 φραγκα στην ακρη τι να κανει να περιμενει να  fuck1
Καταγράφηκε

communism and fascism are the same medal disease
sexartimenos
Μάλαμα

« Απάντηση #77 στις: 19/05/12, 16:04 »

Κρατηστε αυτο που σας γραφω και θυμηθητε το σε 2-3 μηνες η το πολυ μεχρι το τελος
χρονου.
Ελλαδα 2 νομισματων εξωτερικο οι υποχρεωσεις και οι εισαγωγες θα πληρωνονται σε ευρο
λογω της ελλειψης ρευστοτητος στο εσωτερικο οι υποχρεωσεις σε δραχμες με μια αντιστοιχια
Ι ΕΥΡΩ 1300-1700 ΔΡΑΧΜΕΣ.
αυτο σημαινει τριπλασιασμο της τιμης των προιοντων και ενα υπερπληθωριστικο νομισμα
που θα θυμιζει δραχμες του πολεμου .
Απλα μαθηματικα ουτε εξω απο το ευρω ουτε οι ξενοι να πληρωνουν τις μαλακιες διοικησης και λαου.
ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ.
ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ
Πρωτα απο ολα μια διευθυνση διαμονης
ανοιγεις λογαριασμο και τα ευρω σου γινονται λιρες.
καταθετεις οτι μορεις και παει στο καλο ολα τα αλλα ομολογα
μετοχες αν δεν μπορεις σε καθημερινη βαση να τα παρακολουθεις βρασε ριζυ
μπορει να κερδισης αλλα μπορει να βρεθεις και στο ασσο .
οτι συναλαγμα εισαγης θα τρεχει με το ημερισιο δελτιο συναλαγματος
και με τα ανωτωρω θα εχεις παντα συν στο ταμειο.

εχω 2 αποριες φιλε το πρωτο που λες πως θα γινει δλδ εγω θα κανω εισαγωγες πριοντων θα πληρωνω σε ευρω και μετα εδω θα πουλαω σε δραχμες?

δευτερον τα χρηματα πως τα καταθετεις στη τραπεζα γινετε μεταφορα απο την εδω τραπεζα πως γινετε?
Καταγράφηκε
pattakos
Προχωρημένος
**

« Απάντηση #78 στις: 19/05/12, 16:04 »

εχω 2 αποριες φιλε το πρωτο που λες πως θα γινει δλδ εγω θα κανω εισαγωγες πριοντων θα πληρωνω σε ευρω και μετα εδω θα πουλαω σε δραχμες?

δευτερον τα χρηματα πως τα καταθετεις στη τραπεζα γινετε μεταφορα απο την εδω τραπεζα πως γινετε?
Μα και πριν το 2002 οι εισαγωγες και εξαγωγες γινοταν σε δολαριο και σε ελαχιστες περιπτωσεις σε μαρκο
Καταγράφηκε
sexartimenos
Μάλαμα

« Απάντηση #79 στις: 19/05/12, 16:04 »

Μα και πριν το 2002 οι εισαγωγες και εξαγωγες γινοταν σε δολαριο και σε ελαχιστες περιπτωσεις σε μαρκο

ωραια οταν μαθεις και εσυ τις απαντησεις στα ερωτηματα μου μπορεις να τις ποσταρεις
Καταγράφηκε
pattakos
Προχωρημένος
**

« Απάντηση #80 στις: 19/05/12, 16:04 »

ωραια οταν μαθεις και εσυ τις απαντησεις στα ερωτηματα μου μπορεις να τις ποσταρεις
Τι δεν καταλαβες απο οσα σου εγραψα?Ναι οι συναλλαγες μας με το εξωτερικο θα γινονται σε ευρω και δολαρια,και οι συνναλαγες μας στην Ελλαδα σε δραχμες.Οτι ακριβως ειχαμε και πριν το 2002.Ως το 2002 η επιχειρηση που ημουν εκανε τις συναλλαγες της μεσω της citybank,και ειχε αν θυμαμαι καλα μια καθηστερηση μιας ημερας στις συναλλαγες,εβαζες δηλαδη τα χρηματα Δευτερα και ηταν διαθεσημα Τριτη.Τοτε βεβαια οι Ελληνικες τραπεζες ηταν μιρμηγκακια για εκεινα τα μεγεθη της μακρινης αυτης εποχης.
Καταγράφηκε
MB C 200
Ανώτερος

« Απάντηση #81 στις: 19/05/12, 16:04 »

Παντως για ν απαντησω στο αρχικο ερωτημα του φιλου σχετικα με τις καταθεσεις του , εμαθα οτι υπαρχει Ελληνικη Τραπεζα που σου ανοιγει λογαριασμο στο υποκαταστημα της στην Γερμανια, αυθημερον.....
Καταγράφηκε
boz
Μάλαμα

« Απάντηση #82 στις: 19/05/12, 16:04 »

δεν εχω ακουσει κατι τετοιο αν ξερεις ποια ειναι γραψε εδω η στειλε πμ
Καταγράφηκε

prof
Νέος
*

« Απάντηση #83 στις: 19/05/12, 17:05 »

δεν εχω ακουσει κατι τετοιο αν ξερεις ποια ειναι γραψε εδω η στειλε πμ
Να ρωτήσεις και πότε μπορείς να κάνεις ανάληψη, για να χαρείς
Καταγράφηκε
boz
Μάλαμα

« Απάντηση #84 στις: 19/05/12, 17:05 »

ρε τυπε με το τσιριζα εισαι και φοβασαι μη δε βρειτε τπτ μεσα?
Καταγράφηκε

prof
Νέος
*

« Απάντηση #85 στις: 19/05/12, 17:05 »

ρε τυπε με το τσιριζα εισαι και φοβασαι μη δε βρειτε τπτ μεσα?
Μάγος είσαι?
Καταγράφηκε
HALCON
Muted
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #86 στις: 19/05/12, 17:05 »

ΤΟ εξωτερικο χρεος και οι εμπορικες συναλαγες εξωτερικου θα ειναι σε ευρω
στην τραπεζα ελλαδος θα τρεχει μια ισοτιμια οπως παλια δραχμη- δολαριο και ο πληθωρισμος θα γαμαει
και θα δερνει. το κρατος στην προσπαθεια να πληρωνει για να μην το Knockin' Boots Knockin' Boots s&m_2 s&m_2
θα μαζευει τα ευρω απο εισαγωγες και αλλες δραστηριοτητες και μεσα θα τυπωνει χρημα στον χολαργο οπως
παλια καλη εποχη και καθε μηνα και περισσοτερα.
το χρημα στην τσαντα σου και 10.000/10.000 παει εξω αν ρωτας για λογαριασμο εξωτερικου.
Καταγράφηκε
Heartbreaker83
Ο παλιός, είν' αλλιώς

« Απάντηση #87 στις: 19/05/12, 18:06 »

Ξέρει κάποιος σίγουρα-γιατί οι πιο πολλοί είστε ημιμαθείς-αν τα κάνεις δολάρια ή λίρες σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ τράπεζα εδώ μέσα,σε περίπτωση δραχμής χάνονται ή όχι?????
Ειναι αχαρτογραφητη περιοχη αυτα τυπε...Στην Αργεντινη παντως τα μετετρεψαν σε πεσος οταν εγινε το μπραφ.
Καταγράφηκε
axaxouxas
Ο παλιός, είν' αλλιώς

18-25/5 Παμε αλλιως... αλλαζουμε σελιδα !!!!!!

« Απάντηση #88 στις: 19/05/12, 18:06 »

Καλησπερα σε ολους.Τον τελευταιο καιρο ολο και περισσοτεροι Ελληνες μεταφερουν τα χρηματα τους στο εξωτερικο ή βρισκουν αλλλους τροπους για να εξασφαλιστουν σε περιπτωση χρεοκοπιας της χωρας μας.Εχει κανει καποιος καποια απο αυτες τις ενεργειες να μας δωσει τα φωτα του?Ευχαριστω
ΧΡΥΣΟ, ΛΙΡΕΣ ΚΑΙ ΔΟΛΛΑΡΙΑ ειναι πλεον αργα να κανεις, καθως εχουν ανεβει οι τιμες τους ....

Αν σηκωσεις τα χρηματα σου σε ευρω, μην τα μπασεις σπιτι σου (θα γινουν πολλα εκτροπα) αλλα βαλτα σε θυριδα.... για περισσοτερη ασφαλεια.

Αν θεωρεις το ευρω ανασφαλες νομισμα καντα δολλαρια, αλλα να ξερεις εχεις ρισκο στην παρουσα φαση να γυρισει η κατασταση και να χασεις ενα μερος απο την αξια τους....
Καταγράφηκε

ΑΠΑΙΤΗΣΗ προς πασης φυσεως υπευθυνους ΤΟΥ ΣΑΙΤ...
Καντε με BAN !!!
nick07 Στο 5Χ5 μου ειπαν οτι εισαστε πολυ μαλακες...οχι πως δεν φαινοταν κιολας..
asia_fun
Ο παλιός, είν' αλλιώς

My country is the world, my religion is to do good

« Απάντηση #89 στις: 19/05/12, 18:06 »

μεχρι 10 χιλιαδες ευρω η καλυτερη λυση paypal η alertpay  και ολα τα συναφη Uglystupid πρεπει να χετε internet banking στην ελληνικη σας τραπεζα
Καταγράφηκε

wherever your suffering lies
there your happiness lies
Σελίδες: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: