Νέα

Αγαπημένες Εκφράσεις - Αποφθέγματα - Γνωμικά - Παροιμίες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Θα ήθελα να γράψω όπως πιστεύω και άλλοι ασυναγώνιστε, μια έκφραση που μας έχει μείνει... μια έκφραση που αγαπήσαμε... μια έκφραση που μας είπε ένας άνθρωπος που αγαπάμε... μια έκφραση που για μας λέει πολλά... όσο και η ζωή μας.

Θα πω την πρώτη έκφραση που για εμένα λέει πολλά, επειδή την είπε ένα άνθρωπος που αγαπάω, ίσος όσο και η ζωή μου...


- Το να αγαπάς δεν σημαίνει  να θέλεις ζεις με κάποιον, αλλά να μην μπορείς να ζεις μακριά του.
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
2
Πόντοι
1
Για να εξισορροπήσω την κατάσταση μετά το πόστ του Γιώργου

Η καρδιά έχει περισσότερα δωμάτια και από σπίτι με πουτάνες
 

Επισκέπτης
υπαρχουν αντρες με αρχιδια και αρχιδια αντρες....διαλεγει ο καθενας που ανηκει !!ο πατερας μου ,μου το ειχε πει!!
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
2
Πόντοι
1
Σε λατρεύω γιατί μ' έκανες πουτάνα
Δε μου το είπε καμία (ευτυχώς ή δυστυχώς οι περισσότερες ήταν ήδη πουτάνες) απλά το διάβασα και από τη συγκίνηση παρα λίγο να καταλήξω στο πλησιέστερο στούντιο.
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Ο πονος οταν δεν γινει δημιος ειναι μεγαλος δασκαλος. Μου το ειπε φιλαρακι σε πολυ δυσκολη φαση της ζωης μου.
Και ειχε δικιο.
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
5.765
Δε θέλω να ξανακούσω νέα σου ... δε θέλω να ξέρω ότι υπάρχεις ... ΜΑΛΑΚΩ ...

Οι τελευταίες κουβέντες που στην ταινία, απευθύνθηκαν σε άντρα.

Δυστυχώς, τις έχω πει σε γυναίκα. Το σκέφτομαι κάθε μέρα, όχι μετανοιώνοντας, ουχί αναπολώντας, αλλά σαν μια στιγμή στην οποία συμπυκνώθηκε σχεδόν μια ολόκληρη ζωή.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Σε λατρεύω γιατί μ' έκανες πουτάνα

Σε λατρεύω γιατί μ' έκανες να καταλάβω πόσο πουτάνα είμαι!

Μου το είχε πει πριν από χρόνια κάποια πρώην... και τώρα παντρεμένη-ΣΥΖΗΓΟΣ ΠΟΛΥ ΕΠΩΝΥΜΟΥ ;)
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
16
Πόντοι
5.775
Τσαμπα οι βενζινες, και αυτες πολλες σου ηταν, πουτανα  :rockon:

Και μια αλλη ( οταν η καριολα πηγε να βγαλει το cd των Pantera απο το αμαξι επειδη της χαλαγε την αισθητικη )

Στο αμαξι μου θα ακουω ο,τι θελω γαμω την π.....α σου  :tickedoff: :rockon:

 

Επισκέπτης
εδω ο κοσμος χανεται και καμια καριολα δεν δινει κωλο :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:!!!ατακα του anal hunter  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!!αλλες αγαπημενες εκφρασεις ,"σωστος φιλαρακι,σωστος"  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:,που ειναι και η αγαπημενη του πανου  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:!!!
 

gent007

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.054
Like
0
Πόντοι
16
1. Στερνή μου γνώση, να σ΄ είχα πρώτα (για αυτούς που έκαναν  :jerking: )
2. Τα γραφτά - άγραφα δεν γίνονται...  :uglystupid:
3. Όπου λαλλούν πολλοί κοκόροι, αργεί να ξημερώσει  :helpplea:
4. Όπου υπάρχει δράση - υπάρχει αντίδραση  :headbang:
5. Πίστευε και μη ερεύνα (το επίσημο) Κατά τον Δέσποτα (ευλόγησον) Ερεύνα Πίστευε και Δημοσίευε κριτικές !!!  :2funny:
6. Shit happens (αμερικάνικο) για όταν κάνεις  :jerking:
7. Και κερατάς και απατημένος (ή γαμημένος)  :tickedoff: :tickedoff:
8. Η ψωλή μας απ' τις τρίχες δεν φαινότανε...τρέσσες την στολίζαμε!!!  :boobies:
9. Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή...κακά μαντάτα στη ψωλή ή
10. Μαλλί σαν χιόνι...ψωλή κανόνι!!!  :knockinb:
11. Εγώ θα την πληρώσω τη νύφη... (όπου νύφη βάλτε ότι άλλο)  :hammer:
12. Αδράξτε την ημέρα  :bounce-glasses:  κάτι εμψυχωτικό

Σημ. : Αυτός είναι ο δωδεκάλογος του gent

Είπων...
 

Επισκέπτης
σωστος ο πανος  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!μπουκοφσκι και μπεργκμαν    :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
τοσοι μεγαλοι ρητορες και φιλοσοφοι αλλα αυτος ο panosmpos ειναι πραγματικα μεγαλος !!!!!αληθεια εχει πει και αλλα ? εχει γραψει και βιβλια ?
 

CHRIS1971

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
909
Κριτικές
46
Like
537
Πόντοι
7.065
'Δεν υπάρχει ούτε φρούριο, ούτε χρήματα, ούτε και τίποτε άλλο που να φυλάγετε τόσο δύσκολα όσο η γυναίκα'
Ευριπίδης

'Αληθινή αγάπη, δεν είναι εκείνη που αντέχει το μακροχρόνιο χωρισμό,αλλά εκείνη που αντέχει τη μακρόχρονη οικειότητα'
Χ.Ρόουλεντ

'Το φιλί είναι ένα χαριτωμένο τέχνασμα, σχεδιασμένο απο τη φύση για να σταματά τα λόγια όταν είναι περιττά'
Ι.Μπέργκμαν

'Υπάρχουν δύο τραγωδίες στη ζωή.Η μια είναι να μη βρεις το ταίρι σου.Η άλλη είναι να το βρεις!'
Όσκαρ Ουάϊλντ

'Το να σ'αγαπά βαθιά κάποιος, σου δίνει δύναμη'.
'Το ν'αγαπάς βαθιά κάποιον, σου δίνει κουράγιο'
Λάο Τσέ

'Κάθε άγιος έχει ένα παρελθόν...κάθε αμαρτωλός έχει ένα μέλλον'.
Τ.Μπουκόφσκι

'Σ'αγαπάω με όλη την δύναμη της καρδιάς μου...Αν όμως δεν με αφήσεις να σου γλύψω την κωλοτρυπίδα και να στον χώσω ακάποτα στον κώλο και μετά να πάρεις το καυτό μου σπέρμα στο στόμα σου... θα σε μισώ με όλη την δύναμη των αρχιδιών μου  :rockon:
panosmpos
αψογος
 

ammos

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2007
Μηνύματα
46
Like
0
Πόντοι
0
Πες μου ποιός σε γαμάει να πάω να του πάρω πίπα.

Το είπε πριν 20 χρόνια τύπος στην πλατεία Αριστοτέλους στην Θεσσαλονίκη σε θεογκόμενα που περνούσε λυγιστή και κουνιστή.
 

gent007

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.054
Like
0
Πόντοι
16
Ξέρω ότι πιστέυεις πως κατάλαβες αυτό που είπα...
Δεν είμαι όμως βέβαιος ότι έχεις αντιληφθεί ότι αυτό που άκουσες δεν είναι αυτό που εννοούσα!!!

Για να επικοινωνείτε καλύτερα...
gent007
 

gent007

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.054
Like
0
Πόντοι
16
Ο καιρός που πέρασε κι ο τωρινός καιρός μπορεί κι δυο τους να’ ναι τωρινοί μες τον κατοπινό καιρό, κι ο κατοπινός καιρός κομμάτι από τον καιρό που πέρασε


gent007
 

gent007

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.054
Like
0
Πόντοι
16
Μπορεί να ξεχάσουν το τι είπες,
αλλά δεν θα ξεχάσουν ποτέ τι τους έκανες να αισθανθούν

Carl W. Buechner
 

aektzis

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2005
Μηνύματα
205
Like
17
Πόντοι
1
ειμαι καλος εραστης γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου....γουντι αλλεν                          μην κατηγορειτε τον αυνανισμο ειναι σεξ με καποιον που αγαπω....γουντι αλλεν
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
μπορει απο μονο του να μην μπορει αλλα ενα μπορει δεν μπορει να μπορειη εστω να μπορεσει οτι μπορει το μπορεσει καποιων που δεν μπορουν και δεν θελουν να μπορουν γιαυτο ολοι να μπορεσουν και μπορουν να αλλαξουν..!!!

απο ομιλια γνωστου πολιτικου!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom