Νέα

HIV Λοίμωξη & AIDS. «Μύθοι & Πραγματικότητες»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vassilis19
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 270K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσείς, απο που ενημερώνεστε για την ασθένεια αυτή?

  • Από Γιατρούς και άλλους ειδικούς

    Ψήφοι: 60 29,1%
  • Από φίλους/παρέα ?

    Ψήφοι: 3 1,5%
  • Από το Internet ?

    Ψήφοι: 110 53,4%
  • Από βιβλία ?

    Ψήφοι: 11 5,3%
  • Από άλλη πηγή ?

    Ψήφοι: 5 2,4%
  • Δεν ενημερώνομαι και δεν θέλω να ξέρω ?

    Ψήφοι: 17 8,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

vassilis19

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Νομιζω οτι κόλλησα AIDS απο μπουρδέλο στην Λιοσίων.Εχω όλα τα συμπτώματα και έχω φρικάρει.Το σάββατο πήγα...Τι να κάνω έχω φρικάρει.Μπορω να κάνω κάποιο τεστ νοριτερα απο τουσ 2 μήνες?Ας με βοηθήσει κάποιος που ξέρει σας παρακαλώ.Δεν εχω κλείσει μάτι απο το σάββατο....
 

doken

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2005
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα πλάκα κάνεις?Τό Σάββατο πήγες και τώρα σου έχουν αρχίσει τα συμπτώματα?Πρώτη φορά το ακούω μέσα σε τέσσερις ημέρες.Κανένας γιατρός ή γνώστης?
 
OP
OP
V

vassilis19

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ρώτησα γιατρό ειδικά για ειντζ στο ιντερνετ και λεει τα πρώτα συμπτώματα εμφανίζονται 3-4 μέρες απο την επαφή..Περαιτέρω ερςωτήσεις δεν μπορουσε να απαντήσει μέσς ιντερνετ
 

VAMOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2006
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
ηρεμησε φιλε ...δεν κολλας ετσι ευκολα...πες μας καταρχιν τι εκανες και νομιζεις οτι κολλησεις aids...μην φρικαρεις ετσι ειναι πολυ νωρις για να φρικαρεις ειναι αδυνατον μεσα σε 2-3 μερες να εχεις συμπτωματα...ηρεμησε...
 
OP
OP
V

vassilis19

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Πόνοκέφαλος, πονολαιμος, πονοι στις αρθρώσεις και στους μύς, δερματικό εξανθημα,κουραση κ αναγουλες...
 

VAMOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2006
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
δεν μου λεει και πολλα πες μας πως εγινε ακριβως στο μπουρδελο...γαμησες χωρις προφυλακτικο για παραδειγμα?
 

dancan

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2006
Μηνύματα
64
Like
108
Πόντοι
0
Καλά φίλε μην τρελαίνεσαι. Δεν παίζει να έχεις νοσήσει σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα... Αλλά μιας και δεν είμαι γιατρός δεν θα βάλω το χέρι μου στην φωτιά... Τεσπα, κάπου νομίζω, οτι κάνουν μια εξέταση που σου λέει 10 περίπου μέρες μετά αν είσαι φορέας ή οχι. Το είχα ακούσει στην t.v όταν είχε γίνει το σκηνικό με το μολυσμένο αίμα που είχαν μεταγγίσει. Πάντως είναι αρκετά ακριβή μέθοδος? Αν είναι να σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα ρώτα σε μεγάλα δημόσια και ιδιωτικά νοσοκομεία. Α, πάντως από τα καλύτερα, αν όχι το  καλύτερο είναι το Ανδρέας Συγγρός. Καλά αποτελέσματα και να δεις ότι όλα θα πάνε καλα!
 
OP
OP
V

vassilis19

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Πρέπει να είχα πληγή στο δάχτυλο όταν έβγαζα το προφυλακτικό.Δαν ειδα αίμα στο δάζτυλο αλλα με έτσουζε οταν το επλυνα κ έφυγα.Η κοπέλα δεν μου φαινοταν πολύ καθαρη ήταν μια τσιγγάνα αξύριστη.Ο πονοκέφαλος και ο πονόλαιμος ξεκίνησαν από την επόμενη μέρα...
 

rotti

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
607
Κριτικές
1
Like
32
Πόντοι
6
συναγωνιστη κατ αρχην ψυχραιμια... δεν ξερω και πολλα για αυτο το θεμα παντως μου ακουγεται καπως υπερβολικο σε 3-4 μερες να εχεις συμπτωματα..  το καλυτερο ειναι ν' απευθυνθεις σε καποιο ειδικο και οχι εδω μεσα..αυτο ειναι το μονο σιγουρο..
 

VAMOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2006
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
κοιτα ενα να σου πω μονο,στη σχολη που ειμουνα ειχαμε μαθημα με τις ασθενειες...θυμαμε που μας ειχε πει ο καθηγητης οτι το aids πλην της ερωτικης επαφης κολλαει πολυ δυσκολα(πλην της μεταγγησεως εννοειτε)....μας ειχε πει μαλιστα κατα λεξη οτι αν εχεις μια πληγη στο χερι και το βαλεις σε εναν κουβα με μολυσμενο αιμα υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να μην κολλησεις!!!Τωρα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα ηταν γιατρος ο ανθρωπος φυσικα αυτο μας το ειπε πριν 10 χρονια τωρα δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι σε αυτο,οπως και με το σαλιο κολλαει αλλα υπαρχουν μικρες πιθανοτητες...τι να πω μαλλον κατι αλλο θα ειναι...
 

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
723
Κριτικές
8
Like
754
Πόντοι
366
Κι εγω συμφωνώ με τους προλαλίσαντες. Είναι μάλλον απίθανο, αλλα αυτη τη στιγμή ότι και αν σου πουμε εσυ θα έχεις την αμφιβολία, ειναι φυσικό. Παρόλα αυτά, μήπως πολλά απο τα συμπτώματα που λες ειναι εξαιτίας του άγχους? Κάνε το τέστ να ησυχάσεις και να δείς που η διαγνωση θα είναι ενα απλό κρυολόγημα με όλα αυτά τα σκαμπανεβάσματα και τα κόλπα του καιρού....
Πάνω απ΄'ολα ψυχραιμία και όλα τα αποτελέσματα θα ειναι αρνητικά!! ;) ;) ;)
 

jedai

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
πω φιλε και πανω που σκεφτομουν να κανω τα πρωτα μου βηματα σ ενα απο τα μπουρδελα του μεταξουργειου και ποιο συγκεκριμενα εκει που δουλευει το κατερινακι.αλλα αστο καλυτερααα!!!
 

pyrkaylos

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Απλώς σε έτσουζε το δάχτηλο καθώς έβγαζες το προφυλακτικό ;; Μάλλον ανυσηχείς χωρίς λόγο. Εγώ θα κάνω εξετάσεις αυτές τις μέρες επειδή στις αρχές του καλοκαιριού κάποια μου είχε κάνει πίπα ακάποτη. Είμαι κι εγώ φοβιτσιάρης με κάτι τέτοια.
 
OP
OP
V

vassilis19

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Στην βιοιατρική μου είαν θέλει 6-7 εβδομάδες.Στου Συγγρού γίνεται νςρίτερα.Αυτό που λέει ο φίλος σε 10 μέρες?Σε ποιόν ειδικό να πάω?Δεν έχω πεί τίποτα στους γονείς μου...

Σαβάλα ψιλοδύσκολο τι?..να έχω κολήσει..?

Ηταν η κακιά η ώρα να πάω με τσιγγανα..Γίνεται συχνός έλεγχος στα μπουρδέλα τις αθήνας απο το υγειονομικό?Εχει ακουστει περίπτωση να κολλήσει κάποιος?

Ευχαριστώ φίλοι μου για την συμπαράσταση σας!
 

Επισκέπτης
ρε φιλαρακο εισαι σοβαρος ?????? χωρις παρεξηγηση εισαι το λιγοτερο που μπορω να πω χαζος.....ειναι δυνατον να νομιζεις οτι εχεις κατι (που ειναι παρα πολυ σοβαρο) κ να μην κανεις τπτ γι αυτο αλλα να μπαινεις να ρωτας σε φορουμ κ στο ιντερνετ γενικοτερα????
Οσο κ να εχεις πανικοβληθει...κ κανενα φιλο/γνωστο/συγγενη η οτιδηποτε να μην εχεις (ωστε να τρεξετε μαζι) κ παλι εισαι αδικαιολογητος αφου το μονο που πρεπει κ μπορεις να κανεις ειναι να ρωτησεις σε οποιοδηποτε νοσοκομειο υπαρχει για περισσοτερες λεπτομερειες κ οχι τον καθε τυχαιο....
Ελπιζω απλα να κανεις πλακα κ να προσπαθεις να τραβηξεις με λαθος τροπο τα βλεμματα πανω σου....
Υπ'οψην....το "φρικαρει"..."φρικεζι" κ τα ρεστα ειναι κ αλλου συναδελφου κωδικας εδω μεσα....οπτ κοιτα να μην μπερδευτειτε!!!!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
μολις επικοινωνησα με τον Dr. House απο τις "Ιατρικες Υποθεσεις" του star...σοβαρα τωρα (ελπιζοντας να μην εχουμε περιπτωση alex22)...μια ματια στο θα μας πεισει οτι τα συμπτωματα που περιγραφονται μπορει να ειναι και μια απλη ιωσουλα/stress και  ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΓΑΙ ΤΟΝ ΙΟ ...συνεπως ο φιλος μας θα παει ησυχος στο κρεβατι του και αυριο πρωι πρωι θα επισκεφθει καποιον ειδικο για να τον κατευθυνει αναλογα!
 
OP
OP
V

vassilis19

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε μκλειν δεν καταλαβαίνω τι λες...Δεν θέλω να πάω σε κάποιον ειδικο κ να μου δώσει φαρμακο αν δεν εχω εξαντλησει κάθε πιθανοτητα να κάνω λάθος.Σε 2 φίλους που το είπα με κοροιδεψαν και είπαν οτι τίναι απο την φαντασία μου.Κάθε σύμπτωμα που βλέπω να εμφανίζεται με οδηγει στο συμπερασμα που σασ είπα..

Ξεχασα να σας πώ πυρετο δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής δεν ξερω αν λεει αφτο κάτι
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
372
Πόντοι
36
Παίδες,

επειδή πιο παλιά το είχα ψάξει λίγο, έχω την εντύπωση πως είναι ανιχνεύσιμος ο ιός μετά 20-30 μέρες ή κάτι τέτοιο (δεν είμαι σίγουρος, αλλά...). Αυτό που λέει ο φίλος ή μούφα είναι ή έμμονη ιδέα. ΔΕΝ αποκλείω το γεγονός, απλά είναι νωρίς για ανίχνευση, όχι για συμπτώματα....


Αλλά για καλύτερη πληροφόρηση:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom