Νέα

Έχετε Άγχος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psix_fan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 450
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Η μόνιμη συνήθεια της εποχής μας. ΑΓΧΟΣ. Αυτό που δε μας αφήνει να απολαύσουμε τη ζωή όπως θα θέλαμε. Μήπως αυτό, μήπως εκείνο, αν έκανα αυτό θα γινόταν εκείνο ή μήπως τώρα που έκανα αυτό γίνει το άλλο...??  :jerking:
Πολλοί ψυχολόγοι έβγαλαν λεφτά από πελάτες τους στην προσπάθεια τους να απαλλαγούν από αυτό. Λίγοι τα καταφέρνουν.
Εγώ πάντως παίδες έχω πολύ άγχος, πολλές φορές είναι και για ηλίθια πράγματα. Ξυπνάω το πρωί με ένα έντονο χτυποκάρδι λες χτυπάνε ταμπούρλα. Εσείς πώς αντιμετωπίζετε το άγχος; Δώστε μου ιδέες. Κάτι καλό θα βγει για όλους μας. Α να σημειώσω (αν και δε χριεάζεται) ότι μπορείτε να γαμήσετε το θρεντάκι μου όσο θέλετε. Απολαύστε το!!  ;)
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Πολλές ρε γαμώτο.
 

Επισκέπτης
Αν τις έβαλες εξεπίτηδες είσαι αυτοκαταστροφικός ή χαζός.
Στην πρώτη περίπτωση θεραπεύεται με ψυχολογική υποστήριξη.
Στη δεύτερη είσαι άτυχος.
Αν σου κάτσανε από μόνες τους τότε στάθηκες πάλι άτυχος.
Για πες όμως μερικές από τις υποχρεώσεις που έχεις. Ρωτάω επειδή εγώ δεν έχω καμία.
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Οικογένεια, δουλειά (καθόλου σίγουρη), οικονομικό, διάφορα, όλοι μας λίγο πολύ τα έχουμε. Δεν έχεις υποχρεώσεις και έχεις άγχος ή καθόλου;
 

Επισκέπτης
Οικογένεια, δουλειά (καθόλου σίγουρη), οικονομικό, διάφορα, όλοι μας λίγο πολύ τα έχουμε. Δεν έχεις υποχρεώσεις και έχεις άγχος ή καθόλου;
Δεν έχω καθόλου άγχος.
Κοιμάμαι μόλις πέσω, ξυπνάω και το μαξιλάρι μου είναι τίγκα στο σάλιο, ο κανακάρης μου σηκώνεται στο πέρασμα του ανέμου και γενικά απολαμβάνω τις καλές λειτουργίες που προσφέρει μια ζωή χωρίς άγχος.
ΟΜΩΣ!
Έχω φροντίσει να μην αποκτήσω υποχρεώσεις χαζές και μη.

Χαζές: Δεν αγόρασα ακριβό αυτοκίνητο για να νιώθω ότι καυλώνω σαν τον μλκ. Δεν νοικιάζω ακριβό διαμέρισμα, αφού μια χαρά μπορώ να φτιάξω ζεστό το σπιτικό μου και χωρίς αυτό και γενικά γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι κοινωνικές υποχρεώσεις και γνώμη κοινού.

Μη χαζές: Αποφεύγω τη δημιουργία οικογένειας.

Αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα να μου μένουν τα φράγκα που βγάζω και να απολαμβάνω πολύμηνες διακοπές σε εξωτικούς προορισμούς που με ψυχαγωγούν, με χαλαρώνουν και με ανακουφίζουν. Επίσης, εξαλείφεται η ανασφάλεια της μη σίγουρης δουλειάς μου επίσης, καθώς στον ιδιωτικό τομέα τπτ δεν είναι σίγουρο ;)
 

Επισκέπτης
Εντάξει, κακά τα ψέμματα, νιώθω ευγνώμωνας και για το γεγονός ότι είμαι ένας υγιής άνθρωπος.
Χωρίς αυτό πολλά από τα παραπάνω δεν θα ίσχυαν και είναι κάτι που πολλοί συνάνθρωποί μας στερούνται δυστυχώς.
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Δεν έχω καθόλου άγχος.
Κοιμάμαι μόλις πέσω, ξυπνάω και το μαξιλάρι μου είναι τίγκα στο σάλιο, ο κανακάρης μου σηκώνεται στο πέρασμα του ανέμου και γενικά απολαμβάνω τις καλές λειτουργίες που προσφέρει μια ζωή χωρίς άγχος.
ΟΜΩΣ!
Έχω φροντίσει να μην αποκτήσω υποχρεώσεις χαζές και μη.

Χαζές: Δεν αγόρασα ακριβό αυτοκίνητο για να νιώθω ότι καυλώνω σαν τον μλκ. Δεν νοικιάζω ακριβό διαμέρισμα, αφού μια χαρά μπορώ να φτιάξω ζεστό το σπιτικό μου και χωρίς αυτό και γενικά γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι κοινωνικές υποχρεώσεις και γνώμη κοινού.

Μη χαζές: Αποφεύγω τη δημιουργία οικογένειας.

Αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα να μου μένουν τα φράγκα που βγάζω και να απολαμβάνω πολύμηνες διακοπές σε εξωτικούς προορισμούς που με ψυχαγωγούν, με χαλαρώνουν και με ανακουφίζουν. Επίσης, εξαλείφεται η ανασφάλεια της μη σίγουρης δουλειάς μου επίσης, καθώς στον ιδιωτικό τομέα τπτ δεν είναι σίγουρο ;)
Η μη δημιουργία οικογένειας όπως είπες είναι πολύ σημαντικός παράγοντας για την αποφυγή του άγχους. Έχω την εντύπωση ότι αν χώριζα θα μου έφευγε με τη μία το άγχος. Έχω να υπάρξω ελεύθερος πολλά χρόνια και είναι πολύ γοητευτική για μένα η σκέψη να ήμουν πάλι ελεύθερος έστω και για μια μέρα.  ;) Δεν γίνεται όμως. Αγαπώ την οικογένειά μου. Άρα ψάχνω λύσεις να μειώσω το άγχος μου παράλληλα με τη ζωή που ήδη κάνω.  :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.668
Κριτικές
1
Like
29.384
Πόντοι
8.006
Δεν έχω καθόλου άγχος.
Κοιμάμαι μόλις πέσω, ξυπνάω και το μαξιλάρι μου είναι τίγκα στο σάλιο, ο κανακάρης μου σηκώνεται στο πέρασμα του ανέμου και γενικά απολαμβάνω τις καλές λειτουργίες που προσφέρει μια ζωή χωρίς άγχος.
ΟΜΩΣ!
Έχω φροντίσει να μην αποκτήσω υποχρεώσεις χαζές και μη.

Χαζές: Δεν αγόρασα ακριβό αυτοκίνητο για να νιώθω ότι καυλώνω σαν τον μλκ. Δεν νοικιάζω ακριβό διαμέρισμα, αφού μια χαρά μπορώ να φτιάξω ζεστό το σπιτικό μου και χωρίς αυτό και γενικά γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι κοινωνικές υποχρεώσεις και γνώμη κοινού.

Μη χαζές: Αποφεύγω τη δημιουργία οικογένειας.

Αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα να μου μένουν τα φράγκα που βγάζω και να απολαμβάνω πολύμηνες διακοπές σε εξωτικούς προορισμούς που με ψυχαγωγούν, με χαλαρώνουν και με ανακουφίζουν. Επίσης, εξαλείφεται η ανασφάλεια της μη σίγουρης δουλειάς μου επίσης, καθώς στον ιδιωτικό τομέα τπτ δεν είναι σίγουρο ;)
Κοινως.
Για να μην εχεις αγχος, μεινε μακρια απο ολους και ζησε με λιγα και καλα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Tο αγχος βαραει τον καθενα διαφορετικα

αλλον στο στομαχι
αλλον σε νευροπιεση
αλλον σε στυτικες απωλειες
αλλον σε πονοκεφαλους κτλπ
αλλον σε κρισεις πανικου πχ αυτο που ειπες οτι ξυπνας
με χτυποκαρδι να το προσεξεις μην σε πιασει και καμια δυσπνοια καμια μερα
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
οταν παιρνει καποιος δανειο για να παρει ενα αυτοκινητο που κανονικα δεν θα μπορουσε να το εχει και θελει να κανει τον ωραιο και ειναι αναγκασμενος να πληρωνει καθε μηνα τα γαμησιατικα καλα κανει και εχει αγχος.....Αυτα εχουν κανει οι περισσοτεροι Ελληνες γαμιαδες.καλα να παθουν...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
το αγχος δεν ειναι μονο θεμα υποχρεωσεων

το αγχος ειναι κυριως θεμα χαρακτηρα.

Καποιος που εχει υποχρεωσεις μπορει να μην εχει αγχος διοτι δεν

τον εκαψε ποτε να ειναι υπευθυνος στην δουλεια του. Ετσι ειναι ο χαρακτηρας του
παει κανει οτι ειναι να κανει μεν αλλα στα αρχιδια του κιολας.
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Το άγχος θέμα χαρακτήρα. ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ! Παιδιά όλα αυτά που μου λέτε όσο παράξενο κι αν σας φαίνεται με βοηθάνε πολύ.  ;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
και εγω εχω αγχος . Ευτυχως με χτυπαει μονο σε ημικρανια.
Δηλαδη δεν εχω ουτε στομαχια (επειδη εχω φιλο ο οποιος δεν μπορει να φαει και ειναι με φαρμακα και αδυνατιζει και συνεχως) και ουτε νευροπιεσεις που έχει ενας φιλος του πατερα μου (αλλη μαλακια η νευροπιεση ξαφνικα μπορει να χτυπησει κανα 20αρι και να τρεχεις και να μην φτανεις)

απο την αλλη οι ημικρανιες ειναι ακινδυνες αλλα πολυ ενοχλητικες. Αμα με πιασει με στραβωνει. Με βαραει στο φρυδι
και απλα κλεινω τα φωτα τελειως και χανομαι απο τον κοσμο. Ξαπλωνω με το κεφαλι στο μαξιλαρι  :2funny:

αυτα βεβαια 1 φορα το μηνα και ΑΝ. Αλλα οταν εχω αγχος το καταλαβαινω... ειμαι σε ταραχη και δεν μπορω να σκεφτω...
ουτε να προγραμματισω στον υπολογιστη και φυσικα ουτε να παω και στις πουτανες γιατι θα τα κλαψω μονο να φαω μπορω  :grin:
 

Επισκέπτης
Κοινως.
Για να μην εχεις αγχος, μεινε μακρια απο ολους και ζησε με λιγα και καλα.
Αυτό κατανόησες εσύ από τα γραφόμενά μου;
Τότε είτε δεν ξέρω να γράφω, είτε δεν ξέρεις να διαβάζεις.

Τι μακριά απ' όλους; Μια χαρά κοινωνικότατος άνθρωπος είμαι.
Επίσης, τα λίγα και καλά ταιριάζουν στις πολύμηνες διακοπές σε εξωτικούς προορισμούς;
Απλά φίλε διαλέγεις να ξοδεύεις το χρήμα σου (άρα και την ενέργειά σου έμμεσα) σε θέματα που πραγματικά σου κάνουν καλό. Αν κρίνεις ότι το να κάνεις την καύλα σου παίρνοντας μια κουρσάρα που σε κάνει να την πληρώνεις δέκα χρόνια και σου κοστίζει τη μισή μέρα σε χρόνο μέσα στην κίνηση της πόλης είναι ιδεατό ενώ το να ξοδέψεις τα λεφτά σου σε όμορφες διακοπές που θα σε γεμίσουν ενέργεια και αναμνήσεις είναι σπατάλη, τότε έχεις μια κρίση που προσωπικά τη βρίσκω αλλόκοτη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.668
Κριτικές
1
Like
29.384
Πόντοι
8.006
Εγω μονο εναν τροπο εχω βρει να καταπολεμω το αγχος.
Προσπαθω να κάνω διαρκως κατι.
Να μην αφηνω το μυαλο μου να κανει υπεραναλυσεις.
Κοινως "ξεγελιεμαι".
Και αν νιωσω οτι πηγαινοντας στο κρεβατι θα εχω προβλημα να κοιμηθω, απλα ΔΕΝ παω. Ξενυχταω μεχρι να κοιμαμαι ορθιος ωστε να παω απλα να ξεραθω.
Και γιατι οχι, και κανενα ξεκατινιασμα εδω στο μπου σαν εκτονωση, βοηθαει!!!!!!!!!!!
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
καλα καποιοι εχουν αγχος και για το τι ρουχα θα βαλουνε,Γενικα αμα εχεις υποχρεωσεις σου δημιουργειται αυτοματα το αγχος.και περισσοτερο οικονομικες.Τωρα αμα σου ακουμπανε μηνιατικα 5 χιλιαρικα το μηνα σταρχιδια σου ολα και κανεις ζωαρα και μια γαμας την αμαντα την αλλη την μιχαελα και την αλλη βρισκεσαι στο αλκατραζ και τα εχεις κανει πουτανα.......
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.668
Κριτικές
1
Like
29.384
Πόντοι
8.006
Έχω φροντίσει να μην αποκτήσω υποχρεώσεις χαζές και μη.

Χαζές: Δεν αγόρασα ακριβό αυτοκίνητο για να νιώθω ότι καυλώνω σαν τον μλκ. Δεν νοικιάζω ακριβό διαμέρισμα, αφού μια χαρά μπορώ να φτιάξω ζεστό το σπιτικό μου και χωρίς αυτό και γενικά γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι κοινωνικές υποχρεώσεις και γνώμη κοινού.

Μη χαζές: Αποφεύγω τη δημιουργία οικογένειας.

Αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα να μου μένουν τα φράγκα που βγάζω και να απολαμβάνω πολύμηνες διακοπές σε εξωτικούς προορισμούς που με ψυχαγωγούν, με χαλαρώνουν και με ανακουφίζουν. Επίσης, εξαλείφεται η ανασφάλε
Αυτό κατανόησες εσύ από τα γραφόμενά μου;
Τότε είτε δεν ξέρω να γράφω, είτε δεν ξέρεις να διαβάζεις.

Τι μακριά απ' όλους; Μια χαρά κοινωνικότατος άνθρωπος είμαι.
Επίσης, τα λίγα και καλά ταιριάζουν στις πολύμηνες διακοπές σε εξωτικούς προορισμούς;
Απλά φίλε διαλέγεις να ξοδεύεις το χρήμα σου (άρα και την ενέργειά σου έμμεσα) σε θέματα που πραγματικά σου κάνουν καλό. Αν κρίνεις ότι το να κάνεις την καύλα σου παίρνοντας μια κουρσάρα που σε κάνει να την πληρώνεις δέκα χρόνια και σου κοστίζει τη μισή μέρα σε χρόνο μέσα στην κίνηση της πόλης είναι ιδεατό ενώ το να ξοδέψεις τα λεφτά σου σε όμορφες διακοπές που θα σε γεμίσουν ενέργεια και αναμνήσεις είναι σπατάλη, τότε έχεις μια κρίση που προσωπικά τη βρίσκω αλλόκοτη.
:think:
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
καλα καποιοι εχουν αγχος και για το τι ρουχα θα βαλουνε,Γενικα αμα εχεις υποχρεωσεις σου δημιουργειται αυτοματα το αγχος.και περισσοτερο οικονομικες.Τωρα αμα σου ακουμπανε μηνιατικα 5 χιλιαρικα το μηνα σταρχιδια σου ολα και κανεις ζωαρα και μια γαμας την αμαντα την αλλη την μιχαελα και την αλλη βρισκεσαι στο αλκατραζ και τα εχεις κανει πουτανα.......
:2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.668
Κριτικές
1
Like
29.384
Πόντοι
8.006
Πώς γινεται να ειναι κοινωνικοτατος καποιος που γραφει εκει που δεν πιανει μελανι τις κοινωνικες υποχρεωσεις?
Μαλλον οντως εγω δεν διαβαζω καλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom