Νέα

Πρόταση για μηχανή καφέ espresso;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 234
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
ποια πιστευετε οτι ειναι οι καλυτερη?αιτιολογιες με επειχηρηματα παντα........ακουω....
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
ποια πιστευετε οτι ειναι οι καλυτερη?αιτιολογιες με επειχηρηματα παντα........ακουω....

και οι 2 καλες φαινονται
η nespresso μου κανει λιγο πιο ποιοτικη
ισως γιατι εχω μπει και στο καταστημα της στο κολωνακι και μου ειχαν κανει καλη παρουσιαση
βεβαια και οι 2 σε δεσμευουν να αγοραζεις καφε απο αυτους οποτε η καλυτερη εχει να κανει και με ποιος καφες απο τους 2 σου αρεσει περισσοτερο
εμενα πχ μαρεσει ο καφες που κοβουν τα starbucks και ειναι σε σκονη οποτε αυτες οι μηχανες δεν με βολευουν και η μηχανη μου ειναι απο τις παλιες ;)
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.892
Πόντοι
11.565
εχω παρει nesspreso και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε σημειο που να μου προκαλει και εκπληξη η ποιοτητα του esspreso
η dolce gusto εχει το πλεονεκτημα οτι κανει και νες καφε που επισης ειναι πολυ καλος, σ εσπρεσσο δεν εχω δοκιμασει
Η χρηση και των δυο ειναι πανευκολη και πολυ γρηγορη
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
τελικα για σαντουιτσαδικο το πας?
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
nespresso είχα παλαιότερα , ωραίος καφές αρκετά αρώματα + ντεκαφεϊνέ, αλλά υψηλό σχετικά κόστος
τώρα έχω μια SAECO πού τον καβουρντίζει επιτόπου και διαλέγεις απο την ελευθερη αγορά ότι σπυρί θέλεις. και παίρνει σε τριμμένο  επίσης . καλή επιλογή ;)
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
παιδια ,θελω να ανοιξω ενα νεο θεμα
αλλα η τωρα που ξυπνησα ακομα δεν βλεπω μπροστα μου
η ξεχασα πως γινεται
help please
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
39
Πόντοι
366
παιδια ,θελω να ανοιξω ενα νεο θεμα
αλλα η τωρα που ξυπνησα ακομα δεν βλεπω μπροστα μου
η ξεχασα πως γινεται
help please
Φίλε Τάσο.Θα περιμένεις αρχικά καμιά βδομάδα εδώ να λυθεί το θέμα ποια καφετιέρα-εσπρεσιέρα είναι καλύτερη.
Σε κανά 8-9μηνο θα θυμηθεί κανένας να ξαναγράψει κι ένας να παραθέσει.Τότε αφού θα έχεις μάθει τα πάντα,ως συνήθως,από το φόρουμ θα πας την άλλη μέρα και θα αγοράσεις την προτεινόμενη εσπρεσιέρα-καφετιέρα.Κάθε πρωί θα πίνεις ένα διπλό εσπρέσο και σε λίγο θα είσαι έτοιμος όχι μόνο θέμα εδώ να ανοίξεις αλλά και νλεους ορίζοντες στην μοριακή βιολογία(εδώ βάλε εσύ ότι αγαπάς)
Την καλημέρα μου.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Καλά αυτά,

Την τελευταία φορά που ήμουν στο Άμστερνταμ σε αυτό εδώ το μαγαζί: είχε κάτι Domobar σε προσφορά αλλά ποιός να κουβαλάει τέτοιο κουτί.....
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
στον πάτο σου δεν χωρούσε?
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
39
Πόντοι
366
Καλά αυτά,

Την τελευταία φορά που ήμουν στο Άμστερνταμ σε αυτό εδώ το μαγαζί: είχε κάτι Domobar σε προσφορά αλλά ποιός να κουβαλάει τέτοιο κουτί.....
Nα προσέχεις βγαίνοντας απ το μαγαζί μη σου έρθει κανά πιάνο στο κεφάλι και μετά δεις τον Τζον Μάλκοβιτς  :grin:
 

Bastounovlaxos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2007
Μηνύματα
2.879
Like
21
Πόντοι
16
Ωχ, πάλι αρχίσαν οι "big business" της εβδομάδας απο τον ματζεστικ....  :2funny: :2funny: :2funny:
 

IOADIMITRIS

Νέο Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Αν έχεις χρήμα πάρε μία JURA ENA 5 !
Η καλύτερη εσπρεσομηχανή στον κόσμο.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Nα προσέχεις βγαίνοντας απ το μαγαζί μη σου έρθει κανά πιάνο στο κεφάλι και μετά δεις τον Τζον Μάλκοβιτς  :grin:

Ευχαρίστως έπινα ένα εσπρεσσάκι παρέα με τον Μάλκοβιτς.

Και μετά να πηγαίναμε για καμία stout λίγο πιό πάνω στο www.beertemple.nl/]Beer Temple[/url].
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
ποια πιστευετε οτι ειναι οι καλυτερη?αιτιολογιες με επειχηρηματα παντα........ακουω....
Η χρηση ποια ειναι (σπιτι, γραφειο κλπ)? Και ποσους καφεδες την ημερα θα φτιαχνει η μηχανη?
 

chris1982

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
683
Like
0
Πόντοι
6
πριν παρεις οποιαδηποτε δες στο γιουτιουμπ τι καφε κανει οπτικα και μετα ρωτα κανεναν που την εχει να σου πει...αναλογως με το τι χρημα θες να διαθεσεις παντα!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom