Νέα

Εισπρακτικές εταιρείες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alex71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 251
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
150.819
Κριτικές
1
Like
28.681
Πόντοι
8.006
Ολοι λιγο πολυ εχουμε ακουσει ή νιωσει στο πετσι μας τις εισπρακτικες εταιρειες (ή πλεον οπως επισημα ονομαζονται, εταιρειες διαχειρισης απαιτησεων).
Δεν ξερω αν υπαρχει σχετικο θρεντ, ουτε βρηκα οσο κι αν εψαξα.
Ετσι το ανοιγω εγω για να καταχωρησουμε τις εμπειριες μας απο την επαφη με τους τηλεφωνικους αυτους δημιους και γιατι οχι, να εκτονωθουμε.
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.860
Like
29.991
Πόντοι
5.006
Αν σε ενοχλήσουν με κλήσεις σε ακατάλληλες ώρες,εαν σε απειλήσουν κτλ.
[size=20pt]ΓΑΜΩΣΤΑΥΡΙΣΕ ΤΟΥΣ[/size] και όλα καλά  :2funny: :2funny: :2funny:
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
Ολοι λιγο πολυ εχουμε ακουσει ή νιωσει στο πετσι μας τις εισπρακτικες εταιρειες (ή πλεον οπως επισημα ονομαζονται, εταιρειες διαχειρισης απαιτησεων).
Δεν ξερω αν υπαρχει σχετικο θρεντ, ουτε βρηκα οσο κι αν εψαξα.
Ετσι το ανοιγω εγω για να καταχωρησουμε τις εμπειριες μας απο την επαφη με τους τηλεφωνικους αυτους δημιους και γιατι οχι, να εκτονωθουμε.

απλά ανάφερε οτι η κλήση τους καταγράφεται , ζητα στοιχεία ταυτότητος και αριθμό κλησης του καλούντος και πες τους οτι θα τα καταθέσεις στην τράπεζα, στην Ενωση Ελληνικών Τραπεζων, στον τραπεζικο μεσολαβητή και στην Δ/νση Εκβιασμών της ΓΑΔΑ ....

και μετα ας κουνηθούν ...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αν σε ενοχλήσουν με κλήσεις σε ακατάλληλες ώρες,εαν σε απειλήσουν κτλ.
[size=20pt]ΓΑΜΩΣΤΑΥΡΙΣΕ ΤΟΥΣ[/size] και όλα καλά  :2funny: :2funny: :2funny:

+1...
Μη μασάτε παιδιά...
Αν μπορούσαν ή αν τους συνέφερε θα είχαν ήδη βγάλει διαταγή πληρωμής...
Το ότι βάζουν αυτά τα ρεμάλια να γαυγίζουν, είναι ενδεικτικό ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα (παρά μόνο να γαυγίζουν)...
Γράψτε τους.

απλά ανάφερε οτι η κλήση τους καταγράφεται , ζητα στοιχεία ταυτότητος και αριθμό κλησης του καλούντος και πες τους οτι θα τα καταθέσεις στην τράπεζα, στην Ενωση Ελληνικών Τραπεζων, στον τραπεζικο μεσολαβητή και στην Δ/νση Εκβιασμών της ΓΑΔΑ ....

και μετα ας κουνηθούν ...

+1 επίσης, αν και δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε τέτοιο κόπο...
Λίγο δούλεμα και κανά μπινελίκι προσφέρουν υγιή εκτόνωση.
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
τραγικοι ,μαλακες ,παρασιτα (οχι απαραιτητα οι υπαλληλοι αλλα οι εταιρειες)
μπορεις να βγαλεις ακρη με καθε σχεδον προβλημα ,αν απευθηνθεις στην Τραπεζα και ακυρωσεις ολα οσα σου εχει πει η εισπρακτικη.
Εμεις μου ειπε η υπαλληλος δεν δινουμε καμια  σημασια σε αυτους .
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
+1...
Μη μασάτε παιδιά...
Αν μπορούσαν ή αν τους συνέφερε θα είχαν ήδη βγάλει διαταγή πληρωμής...
Το ότι βάζουν αυτά τα ρεμάλια να γαυγίζουν, είναι ενδεικτικό ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα (παρά μόνο να γαυγίζουν)...
Γράψτε τους.

+1 επίσης, αν και δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε τέτοιο κόπο...
Λίγο δούλεμα και κανά μπινελίκι προσφέρουν υγιή εκτόνωση.

αυτη η μέθοδος εφαρμόζεται οταν επιδιώκουμε μόνιμο ψάρωμα ....
 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
2.935
οι άνθρωποι αυτοί είναι απαράδεκτοι..
επειδη εχω διαφορα δάνεια σε τράπεζες και υπάρχει μια χρονική καθυστέρηση στην αποπληρωμή τους λόγο της γενικής κρίσης με ενοχλούν καθημερινά απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 5 το απογευμα..
οι διαλόγοι μας πρέπει να καταγραφούν για να παίζουν σε εκπομπή!!!!
απο ερωτική εξομολόγηση μέχρι λόγια που δεν ακούς ούτε στα γήπεδα!!
δεν ξέρω τι να πώ στην ελλάδα ζούμε και όλα μπορούμε να τα δούμε.. σημεια των καιρών και αυτα θα περάσουν!!
 

xilnik

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
31 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.192
Κριτικές
210
Like
2.892
Πόντοι
11.565
Δε παλευονται οι εισπρακτικες παιδια δυστυχως,ειναι χειροτερες και απο τις ιδιες τις οφειλες.Παντοτε θα βρισκουν τροπο να σ ενοχλουν οτι και αν κανεις,υποφερει πολυς κοσμος απ αυτες
Μια καλη λυση ειναι τα κινητα τηλεφωνα με black list και γι αυτες και για οποιους αλλους ενοχλητικους οπου μπορεις να κανεις απορριψη συγκεκριμενων αριθμων οταν σε καλουν
Δε ξερω μονο αν μπορει να γινει κατι αναλογο με τα σταθερα τηλεφωνα
 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
2.935
η απαντηση της τράπεζας είναι μη δίνεις σημασία οταν πήγα να αναφέρω οτι γίνονται ενοχλητικοί και πέρνουν ακατάλληλες ώρες.. :S
ενας διευθυντής μου ειπε οτι γι αυτο καλύτερα να εξοφλήσεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :jerking: :jerking: :jerking:.
αυτός το ήθελε το μπινελίκι του αλλα δεν του το έδωσα... :s&m_1:
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Με τα πολλα ειχαν φτασει σε σημιο να με πριζουν καθε μερα ολη μερα!! Εκανα λοιπον το εξης και το προτινω σε ολους..

Χτυπα το τηλ. το σικονω και λεω ναι.
Καλημερα ο κυριος ταδε του ταδε κτλ κτλ...
Ναι
Καλω εκ μερους κτλ κτλ αρχιδια..
Πριν ακομα τελιοση τι σταματαω και της λεω.Καταρχην πως λεγεστε? μου απαντα,και πες μου τον αριθμο απο τον οποιον με περνεις,μου απαντα.
Λοιπον κυρια ταδε..θα ηθελα να σας ενημεροσω οτι για λογους ασφαλειας και ποιοτιτος η κληση σας μπορει να ηχογραφιθει(μενη μαλακας)και σινεχιζω εχετε κυρια μου ρολοι στο γραφιο σας??
Ναι
Το κοιταζεται,ξερεται τι ωρα ειναι?
Ναι
Γνωριζεται οτι υπαρχουν ωρες κοινης υσιχιας της οποιες απογορευεται να ενοχλιτε?
Ναι
Εχεται σαφη εντολη απο την εταιρια που εργαζεσται να με περνεται οτι ωρα γουσταρεται?
Το ωραριο λειτουργιας της εταιριας μας ειναι 9-5 και αυτες της ωρες μπορουμε μονο να καλεσουμε?
Εγω χροσταω καποια χρηματα στη εταιρια σας?
οχι αλλα εμεις καλουμε εκ μερους της ταδε τραπεζας..
Εδωσα εγω ποτε προσοπικα μου στοιχια στην εταιρια σας,το κινητο μου η το σταθερο μου ας πουμε?
Οχι
Πως βρικατε τα σοιχια μου?
Απο την τραπαζα που χρωστατε..
Γνωριζεται οτι δεν εχω υπογραψη καποιο σχετικο εγγραφο που να δινει το δικαιομα στη τραπεζα να κοινοποιει πρωσοπικα μου δεδομενα σε τριτους??δλδ εσας?
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ????
Λοιπον κουκλα μου για να τελιονουμε..
Δεν ειμαι κουκλα σας κυριε!!
Σαφως και δεν θα μπορουσατε να ειστε με τετοια συμπεριφορα που εχεται..αλλα μην ταραζεσται ηταν απλα ενα σχημα λογου..
λοιπον δεσποινις μου επειδη παρανομα εχεται το τηλ. μου και παροναμα με ξυπνατε μεσημεριατικα και επειδη δεν θα απολογιθω σε εσας γιατη δεν πληρονω ενα δανειο το οποιο δεν εχω παρει απο εσας και επιδη κατα τη συνταξη της συμβασης μου με την τραπεζα δεν αναφερθικε πουθενα οτι θα εχω παρε δωσε με υποτιθεμενους συνεργατες της τραπεζας και επειδη εγω κανω 2 δουλειες για ναπληροσω τα γαμω δανεια και μια ωρα που εχω το μεσημερη θελω να κοιμηθω και οχι να σηζηταω με τον καθε υπαλιλακο που εχει το θρασος να μου μιλα σα να του εχω παρει δανικα και δεν του τα δινω..σας λεω να ενημεροσεται οτι στο εξης θα δεχομαι κλισης απο εσας μονο 9-11 το πρωι και εφοσον εχω τι διαθεση θα σας απαντισω οποιαδιποτε αλλη ενοχλιση σε ωρες που δεν επιθιμω θα θεοριθει αφορμη και θα καταθεσω μυνηση κατα παντος υπευθυνου ζητοντας την τιμορια τοσο της εταιριας οσο και του συγκεκριμενου υπαλιλου που εκανε το τηλεφονιμα,σας ευχαριστω εκ των προτερων  γεια σας.




Δεν κρατανε το 9-11 αλλα σταματισαν να μου σπανε τα αρχιδια το πρωι και το μεσημερη..

 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
2.935
Με τα πολλα ειχαν φτασει σε σημιο να με πριζουν καθε μερα ολη μερα!! Εκανα λοιπον το εξης και το προτινω σε ολους..

Χτυπα το τηλ. το σικονω και λεω ναι.
Καλημερα ο κυριος ταδε του ταδε κτλ κτλ...
Ναι
Καλω εκ μερους κτλ κτλ αρχιδια..
Πριν ακομα τελιοση τι σταματαω και της λεω.Καταρχην πως λεγεστε? μου απαντα,και πες μου τον αριθμο απο τον οποιον με περνεις,μου απαντα.
Λοιπον κυρια ταδε..θα ηθελα να σας ενημεροσω οτι για λογους ασφαλειας και ποιοτιτος η κληση σας μπορει να ηχογραφιθει(μενη μαλακας)και σινεχιζω εχετε κυρια μου ρολοι στο γραφιο σας??
Ναι
Το κοιταζεται,ξερεται τι ωρα ειναι?
Ναι
Γνωριζεται οτι υπαρχουν ωρες κοινης υσιχιας της οποιες απογορευεται να ενοχλιτε?
Ναι
Εχεται σαφη εντολη απο την εταιρια που εργαζεσται να με περνεται οτι ωρα γουσταρεται?
Το ωραριο λειτουργιας της εταιριας μας ειναι 9-5 και αυτες της ωρες μπορουμε μονο να καλεσουμε?
Εγω χροσταω καποια χρηματα στη εταιρια σας?
οχι αλλα εμεις καλουμε εκ μερους της ταδε τραπεζας..
Εδωσα εγω ποτε προσοπικα μου στοιχια στην εταιρια σας,το κινητο μου η το σταθερο μου ας πουμε?
Οχι
Πως βρικατε τα σοιχια μου?
Απο την τραπαζα που χρωστατε..
Γνωριζεται οτι δεν εχω υπογραψη καποιο σχετικο εγγραφο που να δινει το δικαιομα στη τραπεζα να κοινοποιει πρωσοπικα μου δεδομενα σε τριτους??δλδ εσας?
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ????
Λοιπον κουκλα μου για να τελιονουμε..
Δεν ειμαι κουκλα σας κυριε!!
Σαφως και δεν θα μπορουσατε να ειστε με τετοια συμπεριφορα που εχεται..αλλα μην ταραζεσται ηταν απλα ενα σχημα λογου..
λοιπον δεσποινις μου επειδη παρανομα εχεται το τηλ. μου και παροναμα με ξυπνατε μεσημεριατικα και επειδη δεν θα απολογιθω σε εσας γιατη δεν πληρονω ενα δανειο το οποιο δεν εχω παρει απο εσας και επιδη κατα τη συνταξη της συμβασης μου με την τραπεζα δεν αναφερθικε πουθενα οτι θα εχω παρε δωσε με υποτιθεμενους συνεργατες της τραπεζας και επειδη εγω κανω 2 δουλειες για ναπληροσω τα γαμω δανεια και μια ωρα που εχω το μεσημερη θελω να κοιμηθω και οχι να σηζηταω με τον καθε υπαλιλακο που εχει το θρασος να μου μιλα σα να του εχω παρει δανικα και δεν του τα δινω..σας λεω να ενημεροσεται οτι στο εξης θα δεχομαι κλισης απο εσας μονο 9-11 το πρωι και εφοσον εχω τι διαθεση θα σας απαντισω οποιαδιποτε αλλη ενοχλιση σε ωρες που δεν επιθιμω θα θεοριθει αφορμη και θα καταθεσω μυνηση κατα παντος υπευθυνου ζητοντας την τιμορια τοσο της εταιριας οσο και του συγκεκριμενου υπαλιλου που εκανε το τηλεφονιμα,σας ευχαριστω εκ των προτερων  γεια σας.




Δεν κρατανε το 9-11 αλλα σταματισαν να μου σπανε τα αρχιδια το πρωι και το μεσημερη..


καλό ακούγεται...!!! αλλα΄εγω που το δοκίμασα και αυτό δεν [εποιασε.. αυτη η τελεπερφορμανς εκ μερους της εθνικης τράπεζας είναι μακράν η πιο σπασαρχίδο απο όλες .. έχω μισησει την τράπεζα να φταίει αυτή η κωλοεταιρία!
 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
2.935
εγώ έχω κατεβάσει στο κεφάλι της ολόκληρο το ευαγγέλιο μαζι με την παλαιά διαθήκη και συνέχισε ατάραχη να λέει το ίδιο πράγμα " πότε θα κάνετε κατάθεση του υπολοίπου " σας...
τι διάολο λέω σε ρομπότ μιλάω!!!!!!!!!!!!!!!
 

sexoula

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.401
Κριτικές
4
Like
2
Πόντοι
16
οταν ειχα ενα δανειακι, και λογω του οτι καποια στιγμη ημουν ανεργη και αδυνατουσα να ειμαι οσο συνεπης θα ηθελα, μου τα πρηξανε μια, μου τα πρηξανε δυο, αλλα μετα το τριτο πρηξιμο και μπινελικι, σταματησα να σηκωνω το τηλεφωνο και ησυχασα, και απο τοτε σταματησα να σηκωνω και τηλεφωνα με αποκρυψη
 

sotomoto64

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.335
Κριτικές
3
Like
6
Πόντοι
16
:2funny: μόλις με καλέσαν στο κινητό από εισπρακτική εταιρεία...απλά δεν το σήκωσα..καιρό τώρα έχω το κινητό μου στο αθόρυβο :rockon:
 

sotomoto64

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.335
Κριτικές
3
Like
6
Πόντοι
16
η απαντηση της τράπεζας είναι μη δίνεις σημασία οταν πήγα να αναφέρω οτι γίνονται ενοχλητικοί και πέρνουν ακατάλληλες ώρες.. :S
ενας διευθυντής μου ειπε οτι γι αυτο καλύτερα να εξοφλήσεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :jerking: :jerking: :jerking:.
αυτός το ήθελε το μπινελίκι του αλλα δεν του το έδωσα... :s&m_1:

:rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny: :2funny:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
εγω καποτε δουλευα σε μια τετοια εταιρια βεβαια μονο για 6 μηνες διοτι οπως μου λεγανε ειμαι πολλυ ευγενικος και απλα περιμενανε να ληξει η συμβαση μου για να με διωξουν στην ποιο χειροτερη εταιρια που υπαρχει στην executive
παιδια δεν μπορειτε να φανταστειτε σαν υπαλληλος τη πιεση ετρωγα
καθε μερα με καλουσε η προισταμενη και μου λεγε γιατι δεν εχεις τοσες εισπραξεις γιατι το ενα γιατι το αλλο φωναζε πιεζε κραξτους παιρνε παντου για να καταθεσουν
βεβαια εκει δουλευα πριν 7 χρονια
δεν μπορειτε να φανταστειτε τι δουλεια κανει καποιος οταν εχει αναγκη
υ.σ εγω ποτε δεν εκβιασα ουτε φωναζα απλα τους ζαλιζα τα αρχιδια
παντως τωρα με το νομο περι εισπρακτικων ειναι καλυτερα μπορει να σε παρει τηλεφωνω να σου πει πχ χρωστας 200€ και θα πεις ευχαριστω για την ενημερωση καλη σας μερα
 

trustworth

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.848
Like
0
Πόντοι
16
καλό ακούγεται...!!! αλλα΄εγω που το δοκίμασα και αυτό δεν [εποιασε.. αυτη η τελεπερφορμανς εκ μερους της εθνικης τράπεζας είναι μακράν η πιο σπασαρχίδο απο όλες .. έχω μισησει την τράπεζα να φταίει αυτή η κωλοεταιρία!

μάλιστα .. τερμα θησεως καλιθεά ... στο μεγαρο που ειναι και η μεταφορική Πρόοδος ... εταιρεία τηλεφωνικών συναλλαγών με πάνω απο 1000 εργαζόμενους ....

του κ. Τουρκο.....

πες τους οτι θα τους μηνύσεις ζητωντας αποζημίωση ψυχικής οδύνης 10 εκ ευρω .... στειλε και εξωδικο αμα λάχει .... και ενημέρωσε και την αντιστοιχη Ευρωπαική Διευθυνση της ΕΕ ... με ενα απλο e-mail ... και την απαιτηση  για τα 10 εκ ευρω .....

θα δεις αποτελέσματα !!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom