Νέα

Είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 568
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Το ζητούμενο είναι να μπορείς να προσαρμόσεις τα οικονομικά σου στις ανάγκες σου ή και το αντίστροφο αν το προτιμάτε. Αλλιώς δύσκολα μπορείς να είσαι ικανοποιημένος. Η υγεία είναι κάτι που δε μπορεί να εκτιμηθεί. Διαχρονική αξία.
 
OP
OP
Sad_man

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
Βασικά εμένα το μόνο που μου λείπει είναι τα λεφτά.
Αν είχα ένα εισόδημα 2-3 χιλιάρικα το μήνα, θα μουν πραγματικά ευτυχισμένος.

Ποιος δεν θα ήταν;

Αν τα έβγαζες και με δουλειά που γούσταρες,θα μιλάγαμε για ιδανική ζωή

Γκόμενες θα έρχονταν ούτως ή άλλως
 

Sokol.Ndreu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.640
Like
1.418
Πόντοι
216
Η ερώτηση ειναι εύκολη αλλα το θέμα αξίζει μεγαλύτερης ανάλυσης και σηκώνει ντιβάνι ψυχολόγου.

Τι σημαίνει ικανοποιημένος ?να εισαι οκ?μη μίζερος ?αυτο δεν ειναι τοσο δυσκολο.
το θέμα ειναι αν σαν άντρες μετανιώνουμε για πραγματα που κάναμε η δεν κάναμε,αν ειμαστε σε θέση να κανουμε κάποια αντρικά πραγματα με αξιοπρέπεια (να πάρουμε μια γκομενα,να χαλάσουμε ενα πενηντάρικο παραπανω, να παίξουμε μπουνιές οτι γουστάρει ο καθένας)

Την τελευταία δεκαετία,δόξα τω θεω,τα πραγματα για μενα πήγαιναν καθε χρόνο και καλυτερα. Ακομα και με τον κορόνα, δουλεύω,γαμαω,οπότε δε εχω παράπονο

Το ενα πράγμα που με αγχώνει ειναι ισως καποιες λαθος επιλογές του παρελθόντος που με κατατρέχουν καθώς και το γεγονός οτι με τον κορόνα εχουμε χάσει (σχεδόν)2 χρονια απο τη ζωη μας(μέχρι να περασει δυο χρονια θα ειναι) . Και τα χρονια δε γυρνάνε, ο χρόνος ειναι πανδαμάτωρ ,και οι ευκαιρίες που χάνονται αυτη τη στιγμή ειναι κατι π με φοβίζει
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.089
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
Ποιος δεν θα ήταν;

Αν τα έβγαζες και με δουλειά που γούσταρες,θα μιλάγαμε για ιδανική ζωή

Γκόμενες θα έρχονταν ούτως ή άλλως
Το χρημα φερνει γκομενες. Οι γκομενες δεν φερνουν χρημα. Εκτος και εισαι νταβατζης.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Ποιος δεν θα ήταν;

Αν τα έβγαζες και με δουλειά που γούσταρες,θα μιλάγαμε για ιδανική ζωή

Γκόμενες θα έρχονταν ούτως ή άλλως
Μπα δε θέλω δουλειά ρε φίλε.
Εισοδηματίας θέλω να μαι, να παίζω βιντεογκέημς όλη μέρα και να γαμάω πουτάνες.
Αν δουλεύεις δε βλέπω μεγάλη διαφορά στο 1, 5 ή 100 χιλιάρικα.
Πάλι σκλάβος είσαι.

Κιαυτό που λένε κάνε μια δουλειά που να σου αρέσει και δε θα δουλέψεις ποτέ στη ζωή σου είναι μεγάλη μαλακία.
Άλλο το χόμπυ άλλο ή δουλειά.
Πόσους ξέρω που πιάσαν τη δουλειά των ονείρων τους πάνω στο αντικείμενό τους και μετά από ένα 6μηνο πάλι σκλαβιά το βλέπουν.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 199414

Επισκέπτης
Τοτε κανουν πολλοι ζωαρα...και δεν τους νοιαζει που ειναι αγαμητοι γιατι τις γκομενες τις θελουν μονο για ανταλλαγη διαδικτυακων φιλοφρονησεων και νιωθουν οργασμο μονο οταν σπανε ρεκορ ποντων στο Playstation.Μορφες του ζωικου βασιλειου δεμενες στο ηλεκτρονικο παχνι τους...
Aκριβως...
Κοινωνια για τα likes....
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Δεν ανοίγω συχνά νέο θέμα,αλλά επειδή το bou το διαβάζουν και συμμετέχουν πάρα πολλοί άντρες,σίγουρα μπορεί να βγει ένα καλό συμπέρασμα.

Ακους γενικά πολλούς να λένε 'δεν βρίσκω δουλειά ή δε μ'αρέσει η δουλειά που κάνω,δεν έχω λεφτά,δεν έχω γκόμενα,δεν έχω πραγματικούς φίλους,δεν βλέπω μέλλον,μετάνιωσα που παντρεύτηκα ή που δεν παντρεύτηκα',έκανα λάθος επιλογές'κλπ κλπ.Και είναι όλοι αυτοί σε μια ψυχοφθόρα κατάσταση,που μπορεί να μην την δείχνουν στους γύρω αλλά να την ζούνε μέσα τους.

Εσεις γενικά είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή και την καθημερινότητά σας;Και αφήνω έξω κορονοιούς και μαλακίες,μιλάω για την κανονική ζωή πριν και μετά,γιατί κάποια στιγμή θα τελειώσει αυτό.Αν πάτε πχ σ'ένα ψυχολόγο και σας ρωτήσει αυτό το πράγμα,πόσοι θα πείτε ότι η ζωή μου είναι όπως τη θέλω;

Ειμαι ικανοποιημενος απο την ζωη μου.
Αυτη δεν ειναι ικανοποιημενη απο μενα διοτι ηθελε να ειναι καλυτερη.
Ας ηθελε. Σημασια εχει τι θελω εγω.

(φιλοσοφημενο)

:rockon:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.733
Κριτικές
36
Like
35.545
Πόντοι
18.565
Αν δεν έχετε τι να κάνετε δείτε αυτή την παλιά ταινία του Ψαθά. Θα καταλάβετε ότι τό βαρέλι δεν έχει πάτο.
 

Zeus69

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
126
Like
111
Πόντοι
1

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.240
Κριτικές
1
Like
4.881
Πόντοι
1.756
Δεν ανοίγω συχνά νέο θέμα,αλλά επειδή το bou το διαβάζουν και συμμετέχουν πάρα πολλοί άντρες,σίγουρα μπορεί να βγει ένα καλό συμπέρασμα.

Ακους γενικά πολλούς να λένε 'δεν βρίσκω δουλειά ή δε μ'αρέσει η δουλειά που κάνω,δεν έχω λεφτά,δεν έχω γκόμενα,δεν έχω πραγματικούς φίλους,δεν βλέπω μέλλον,μετάνιωσα που παντρεύτηκα ή που δεν παντρεύτηκα',έκανα λάθος επιλογές'κλπ κλπ.Και είναι όλοι αυτοί σε μια ψυχοφθόρα κατάσταση,που μπορεί να μην την δείχνουν στους γύρω αλλά να την ζούνε μέσα τους.

Εσεις γενικά είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή και την καθημερινότητά σας;Και αφήνω έξω κορονοιούς και μαλακίες,μιλάω για την κανονική ζωή πριν και μετά,γιατί κάποια στιγμή θα τελειώσει αυτό.Αν πάτε πχ σ'ένα ψυχολόγο και σας ρωτήσει αυτό το πράγμα,πόσοι θα πείτε ότι η ζωή μου είναι όπως τη θέλω;
OXI
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.240
Κριτικές
1
Like
4.881
Πόντοι
1.756
Μεχρι το 2019, τα τελευταια 15 χρονια, ηταν απο τα καλυτερα της ζωης μου. Με τον κορονοιο ομως σταματησε το σερι. Και δεν ξερω αν ηλικιακα με παιρνει για την συνεχεια.
Και μην ξεχναμε: Τα ακριβα πραγματα μπορουμε να τα αποκτησουμε με τα λεφτα. Τα μονακριβα ομως.......................:rose::rose::rose::rose:
να σου δωσουμε ΙΒΑΝ τυπε να μας αφησεις κανα κομματουδι κληρονομια? ειναι και Τριτη και 13 σημερα...
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
472
Κριτικές
32
Like
3.219
Πόντοι
2.591
λεφτά λεφτά λεφτά διαβάζω.
και που και που υγεία.
ας πω μια άποψη...

λοιπόν το πρώτο αγαθό είναι η υγεία. και το δεύτερο και το τρίτο και το πέμπτο...
όλα τα υπόλοιπα έρχονται πολύ πολύ μετά.
υγεία όχι μόνο δική σου αλλά και των πολύ κοντινών και αγαπητών προσώπων σου.
το πρόβλημα.
πέραν από το ότι δεν την έχεις πάντα (εσύ ή οι δικοί σου) δεν την εκτιμάς παρά μόνο αν την χάσεις.
ρε δεν πα να είσαι ογκολόγος στον άγιο σάββα και να βλέπεις 50 την ημέρα να πεθαίνουν κι άλλους 500 στα πρόθυρα, αν δεν την χάσεις ΔΕΝ θα την εκτιμήσεις ποτέ.
το συμπέρασμα. "χαμένο" υπερπολίτιμο αγαθό. τουλάχιστον για την συντριπτική πλειοψηφία.
λύθηκε αυτό και πάμε στο επόμενο, περίπου 10ο στη σειρά...

χρόνος. μεταφρασμένος σε ηλικία για τα έμβια είδη.
δυστυχώς, νομίζω το είπε κάπως έτσι ο χεμινγουέι - δεν είμαι απόλυτα σίγουρος - "τα νιάτα είναι υπερβολικά πολύτιμα για να σπαταλούνται στους νέους".
νιάτα νιάτα νιάτα. ας τα ξαναζούσα και χάριζα όλη μου την περιουσία χωρίς σκέψη. η ταινία με τον χορν είναι μια μαλακία για λόγους που δεν είναι της παρούσης. νιάτα λεβέντες μου να τα έχεις και να περνάς καλά, όλα τα άλλα είναι για να λέγε...
το πρόβλημα
πάντα νομίζεις ότι έχεις άπειρο χρόνο και συχνότατα περνάει αναξιοποίητος.
το συμπέρασμα
ζήσε το σήμερα ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΡΙΟ (δλδ μην υποσκάπτεις το μέλλον σου με χοντρές μαλακίες)


χρήμα. δεν απαιτείται μετάφραση.
οκ γύρω από το χρήμα κινούνται τα περισσότερα πράγματα αλλά δεν είναι το Νο1
Ακριβώς υγεια πάνω απ´ όλα. Δυστυχώς τον χρόνο που σπαταλήσαμε στα νιάτα μας όντως δεν τον αξιοποιήσαμε αλλά τουλάχιστον έφυγαν κάποια απωθημένα και συγκεντρώθηκαν εμπειριες και μαθήματα ζωής.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Αυτήν τν περίοδο με ταλαιπωρούν με τα δόντια μ αλλά ευχαριστώ τον Θεό. Όλα καλα υγιής και με το πουλί επάνω. Ίσως να ήθελα περισσότερα λεφτά για να δημιουργήσω πράγματα αλλά σε γενικές γραμμές χαρούμενος.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201520

Επισκέπτης
Το χρημα φερνει γκομενες. Οι γκομενες δεν φερνουν χρημα. Εκτος και εισαι νταβατζης.
Το χρήμα κάνει τν ζωή πιο εύκολη όχι πιο χαρούμενη. Βέβαια αν είσαι στν άσσο και έχεις πρόβλημα επιβίωσης ξεκινάνε αλλά θέματα και πρωτεύον είναι τα λεφτά.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.285
Κριτικές
7
Like
3.019
Πόντοι
786
ευχάριστο είναι να σε γλείφουν,
το οποίο σχετίζεται μεν, αλλά δεν εξαρτάται από το χρήμα
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.934
Κριτικές
26
Like
2.326
Πόντοι
6.955
Κατηγορηματικά απαντάω πως ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ευχαριστημένος από την ζωή που κάνω. Έχω εργασία, οχήματα και μένω μόνος μου αλλά τα φέρνω ίσα βάρκα ίσα νερά που λένε. Όπως λέει κι ένας φίλος μου, ο Κούλης από τα Ανω Πατήσια, δουλεύουμε για να κερδίζουμε τόσα όσα αρκούν για να ζήσουμε ώστε να πάμε την επόμενη ημέρα και να ξανά δουλέψουμε.
Ο Αμερικανός ραδιοφωνικός παραγωγός που εκτιμώ, ο Tom Leykis, ναι αυτός στην εικόνα avantar μου, είναι ένας πανέξυπνος τύπος που γεννήθηκε σε φτωχή οικογένεια και σήμερα είναι εκατομμυριούχους. Έχει μια εκπομπή στο youtube στην οποία εξηγεί γιατί είναι καλύτερο να είσαι πλούσιος σε σύγκριση με το να είσαι φτωχός.
Δεν είναι τόσο, το ακριβό αυτοκίνητο, τα ταξίδια, το ακριβό σπίτι, χωρίς να υποτιμούμε την ομορφιά του να τα απολαμβάνεις. Η σπουδαία διαφορά όταν είσαι πλούσιος είναι το ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να δίνεις λογαριασμό σε αφεντικό και να υπακούς στις οδηγίες και στους ρυθμούς του. Όταν είσαι πλούσιος είσαι ελεύθερος!
Εγώ προσωπικά δεν δίνω ουδεμία αξία σε όσους λένε "την δουλειά μας να έχουμε μωρέ και να είμαστε ευχαριστημένοι", αυτοί είναι ανίκανοι να βιώσουν την ελευθερία.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.734
Like
6.732
Πόντοι
1.056
εγω θα πω σαν φτωχος που ειμαι μια ζωη, και που εχω σιχαθει τη φτωχεια, εχω σιχαθει τη μιζερια και τη βαρεμαρα που εχεις οταν εισαι φτωχος, εμαθα οτι πρωτα απο ολα ερχοντε υγεια και χρημα. αυτα τα δυο πανε μαζι στο ιδιο υψος και φυσικα ειναι στη κορυφη. καλυτερα τα προβληματα του πλουσιου, η του ανετου οικονομικα, παρα προβληματα επιβιωσης
 

Kotopoulo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2011
Μηνύματα
103
Like
81
Πόντοι
1
0 ευχαριστηση απο τη δικια μου ζωη, την τελευταια φορα που πραγματικα περναγα καλα ηταν στα 25 μου, δουλευα (αν και επερνα λιγα), γυμναζομουνα και ημουνα πολυ κομπλε, μολις ειχα αρχισει σχεση με μια πολυ καλη κοπελα (που εξελιχθηκε σε μακροχρονια), ειχα αυτοκινητο δικο μου, μηχανακι δικο μου (και τα 2 κληρονομια απο τον πατερα μου που ειχε πεθανει πριν πολλα χρονια) και γενικα ολα ηταν καλα, απο εκει και περα ολα ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ!

Ανεργος, μενω με την μανα μου (η μανα μου με συνταξη 450€), χρεη στην εφορια λογο ανεργιας (σηματα οχηματων κυριως που με τα χρονια μαζευτικαν), χαμαλοδουλειες δεξια και αριστερα για να βγαινει το προς το ζην οποτε 0 αποταμιευση (που ειναι οτι χειροτερο), στην ειδικοτητα μου (ραδιολογος) ΜΟΝΙΜΩΣ ζητανε γυναικες για εργασια και οταν ειχε θιχτει το θεμα σε αναλογη σελιδα στο fb εκαναν ολοι μοκο και το θεμα σβηστηκε με συνοπτικες διαδικασιες....ΑΠΕΙΡΑ βιογραφικα (και με mails και αυτοπροσωπως) με 0 τηλεφωνηματα για να παω για μια συνεντευξη εστω! Γκομενες ουτε για πλακα, τελευταια φορα που γαμησα ηταν Σεπτεμβρης του 19 μια κοπελα (απο την τοτε δουλειαμου) που μου ελεγε οτι ηταν ερωτευμενη μαζι μου κτλ κτλ και μετα απο 2 μηνες σχεση με παρατησε για να γυρισει στον πρωην της λεει που επαθε καταθλιψη επειδη χωρισαν!......Τωρα εχω φτασει και 115kg (απο fit 85 που ημουν) και σιχαινομαι τον εαυτο μου στον καθρεφτη! Εχω εθιστει στις τσοντες σε σημειο που δε μου σηκωνεται πλεον ακομα και αν εχω γυναικα μπροστα μου αμα δεν βλεπω τσοντα (πολυ αθλια κατασταση) Περα απο την μανα μου δεν μιλαω με κανεναν αλλον αλλα και με την μανα μου που μιλαω δε λεμε τιποτα ουσιαστικο, εχει μπλεξει και αυτη με κατι μαλακιες καναλια στο youtube με θεωριες συνομωσιας και μου πρηζει τ'αρχιδια με ολα αυτα σε καθε κουβεντα, απλα λεω ενα καλημερα πλεον και εξαφανιζομαι στο δωματιο!

Φιλους δεν εχω γενικοτερα γιατι η παρεα μου ολη εχει σπασει τραβωντας ο καθενας τον δρομο του(δεν εχουμε τσακωθει), παλια γκομενακια μου κανουν ghosting αμα στειλω κανα "τι κανεις?" οποτε τις παρατησα εντελως. Ενα μαυρο χαλι ολα! Εχω σκεφτει την αυτοκτονια μιας που και η χρονια καταθλιψη που εχω δεν βοηθαει την κατασταση (ειχα απο πριν αρχισουν οι εγκλεισμοι, προσωπικα ολο αυτο το lockdown δεν με εχει επηρεασει καθολου, και πριν ολη μερα στο σπιτι καθομουν)

Δε ξερω, δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα με την παρτη μου, και δεν το λεω σαν κραυγη για προσοχη, το λεω για προσωπικη επιβεβαιωση, δεν με βλεπω καλα!
 

ftoxos ergatis

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Ιαν 2020
Μηνύματα
1.734
Like
6.732
Πόντοι
1.056
0 ευχαριστηση απο τη δικια μου ζωη, την τελευταια φορα που πραγματικα περναγα καλα ηταν στα 25 μου, δουλευα (αν και επερνα λιγα), γυμναζομουνα και ημουνα πολυ κομπλε, μολις ειχα αρχισει σχεση με μια πολυ καλη κοπελα (που εξελιχθηκε σε μακροχρονια), ειχα αυτοκινητο δικο μου, μηχανακι δικο μου (και τα 2 κληρονομια απο τον πατερα μου που ειχε πεθανει πριν πολλα χρονια) και γενικα ολα ηταν καλα, απο εκει και περα ολα ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ!

Ανεργος, μενω με την μανα μου (η μανα μου με συνταξη 450€), χρεη στην εφορια λογο ανεργιας (σηματα οχηματων κυριως που με τα χρονια μαζευτικαν), χαμαλοδουλειες δεξια και αριστερα για να βγαινει το προς το ζην οποτε 0 αποταμιευση (που ειναι οτι χειροτερο), στην ειδικοτητα μου (ραδιολογος) ΜΟΝΙΜΩΣ ζητανε γυναικες για εργασια και οταν ειχε θιχτει το θεμα σε αναλογη σελιδα στο fb εκαναν ολοι μοκο και το θεμα σβηστηκε με συνοπτικες διαδικασιες....ΑΠΕΙΡΑ βιογραφικα (και με mails και αυτοπροσωπως) με 0 τηλεφωνηματα για να παω για μια συνεντευξη εστω! Γκομενες ουτε για πλακα, τελευταια φορα που γαμησα ηταν Σεπτεμβρης του 19 μια κοπελα (απο την τοτε δουλειαμου) που μου ελεγε οτι ηταν ερωτευμενη μαζι μου κτλ κτλ και μετα απο 2 μηνες σχεση με παρατησε για να γυρισει στον πρωην της λεει που επαθε καταθλιψη επειδη χωρισαν!......Τωρα εχω φτασει και 115kg (απο fit 85 που ημουν) και σιχαινομαι τον εαυτο μου στον καθρεφτη! Εχω εθιστει στις τσοντες σε σημειο που δε μου σηκωνεται πλεον ακομα και αν εχω γυναικα μπροστα μου αμα δεν βλεπω τσοντα (πολυ αθλια κατασταση) Περα απο την μανα μου δεν μιλαω με κανεναν αλλον αλλα και με την μανα μου που μιλαω δε λεμε τιποτα ουσιαστικο, εχει μπλεξει και αυτη με κατι μαλακιες καναλια στο youtube με θεωριες συνομωσιας και μου πρηζει τ'αρχιδια με ολα αυτα σε καθε κουβεντα, απλα λεω ενα καλημερα πλεον και εξαφανιζομαι στο δωματιο!

Φιλους δεν εχω γενικοτερα γιατι η παρεα μου ολη εχει σπασει τραβωντας ο καθενας τον δρομο του(δεν εχουμε τσακωθει), παλια γκομενακια μου κανουν ghosting αμα στειλω κανα "τι κανεις?" οποτε τις παρατησα εντελως. Ενα μαυρο χαλι ολα! Εχω σκεφτει την αυτοκτονια μιας που και η χρονια καταθλιψη που εχω δεν βοηθαει την κατασταση (ειχα απο πριν αρχισουν οι εγκλεισμοι, προσωπικα ολο αυτο το lockdown δεν με εχει επηρεασει καθολου, και πριν ολη μερα στο σπιτι καθομουν)

Δε ξερω, δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα με την παρτη μου, και δεν το λεω σαν κραυγη για προσοχη, το λεω για προσωπικη επιβεβαιωση, δεν με βλεπω καλα!
με ολα αυτα, αν μενεις σε πολη , σε πολυκατοικια και μολις βγεις στο μπαλκονι εχεις απεναντι αλλες πολυκατοικιες, αστα βραστα. εγω που μενω σε χωριο με ψηλα βουνα τριγυρω, ενα μικρο καμπο , και λιμνες, και με φτωχεια και χαμαλομεροκαματα στη γεωργια και κτηνοτροφια, παλευεται καπως
 

ntns_pnpls

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
25
Like
5
Πόντοι
0
Καλησπερα παιδια

Δεν εχω ποσταρει αλλη φορα λογω του οτι η εργασια μου καταναλωνει παρα πολυ χρονο στη ελλαδα και το εξωτερικο αλλα αυτο το θεμα ειναι πολυ ενδιαφερον.

Ειμαι στην κατηγορια «ευκαταστατος-πλουσιος» με μεγαλες καταθεσεις και ακινητα ΑΛΛΑ η εμπειρια ζωης μου λεει οτι το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΥΓΕΙΑ. Τα χρηματα το μονο που εξασφαλιζουν ειναι μια σχετικη σιγουρια για το μελλον αλλα για να εισα ικανοποιημενος με τη ζωη σου χρειαζονται και πολλα αλλα πραγματα. Απο την αλλη για να αποκτησεις χρηματα πρεπει να μορφωθεις και να δουλεψεις σκληρα.

Καλα να περναται. Χαιρετισμους σε ολη την παρεα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom