Νέα

Alpha male

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palikariomorfo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 169
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Η γνωριμία με πολλούς και η παρατήρηση.
Αγαπούληδες είναι.



Το δικό μου πρότυπο είναι κάπως έτσι:
bb32b10c7bb8668de76792d2d7c03a11.jpg



τη γράμμωση και τους κοιλιακούς , τους θεωρώ φλώρικους.
Και τους τεράστιους μυς στα πόδια.
Γελοίοι.


Οι ΑΝΤΡΕΣ, πρέπει να έχουν ΓΕΡΑ ΜΠΡΑΤΣΑ.
Και ... Λαιμό !!!!!!!!!


Τα άλλα είναι για αδελφάρες.

Αυτος εχει γυμνασμενη πλατη κυριως. Στηθος λιγο.

Οι παραδισιακοι μασιστες (strongmen) δεν γυμνζαν στηθος.

124.jpg


zbyszko_3.jpg
URL]]
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
867
Κριτικές
7
Like
1.197
Πόντοι
486
Κι εσύ δεν είσαι καλά.
Οι γκόμενες γουστάρουν τύπους από 1,75 μέχρι 1,85 ΤΟ ΠΟΛΥ.
Από 1,80 και πανω τους λένε ψηλούς.
Ανεκτό είναι μέχρι 1,85.
Οπότε βάζω το ιδανικό στη μέση γιαυτό λέω 1,83 !!!!!!!!!


Πάνω από 1,85 σε βλέπουν για γορίλα.
Πάνω από 1,90 ... δεν υπάρχεις μάλλον.


Με όσους έχω κουβεντιάσει πάνω από 1,90 μου λένε ότι χαλιούνται πολύ (όπως κι εγώ)
που όταν πέσει γκόμενα πάνω τους να γαμηθεί
ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ.
Το ίδιο κι αν τις καπακώνουμε εμείς.
Η μούρη μας φιλάει στρώμα .... πάνω από το κεφάλι τους.

Το 1,82-1,83 είναι όντως το ιδανικό ύψος για άντρα και όχι το 1,90 που περνάει αδιάφορο ειδικά αν είσαι λαπάς με κοιλούμπα (ή τπτ 50 κιλά) και φατσα φρανκενσταην δεν μετράς καν...

Προσωπικά είμαι 1.78, με παπούτσια αγγίζω το 1.80, δεν είμαι ούτε ψηλός αλλά ούτε και κοντοστούπης.

Τώρα βέβαια το κάθε μπάζο με 1.50 ύψος με τουπέ Μερλιν Μονρό που θέλει τον άλλο πάνω από 1,90 σε επίπεδα μοντέλου το γράφω στα @@ μου ούτως ή άλλως...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.821
Πόντοι
2.537

Οι κοντες θελουν (πολυ) ψηλους.

Fact.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Ανέκαθεν είναι θετικό να είσαι ψηλός για το πως σε βλέπουν οι γκόμενες, απλά πλέον έχει γίνει κάτι σαν τρεντ και το ακούς παντού όπως και το μελαχρινός μουσάτος.  :2funny:
Πιο πολύ παπάτζα των γυναικών είναι. Η κάθε αγάμητη λέει προς τα έξω ότι τον θέλει 1.85+ και γυμνασμένο και μετά την πετσώνει κάνας μέτριος σε ύψος και ασχημούλης και χαίρονται..  :grin:  :2funny: :2funny:
 

coolfly

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2016
Μηνύματα
110
Κριτικές
15
Like
758
Πόντοι
991
Ανέκαθεν είναι θετικό να είσαι ψηλός για το πως σε βλέπουν οι γκόμενες, απλά πλέον έχει γίνει κάτι σαν τρεντ και το ακούς παντού όπως και το μελαχρινός μουσάτος.  :2funny:
Πιο πολύ παπάτζα των γυναικών είναι. Η κάθε αγάμητη λέει προς τα έξω ότι τον θέλει 1.85+ και γυμνασμένο και μετά την πετσώνει κάνας μέτριος σε ύψος και ασχημούλης και χαίρονται..  :grin:  :2funny: :2funny:
Καλά κ εμείς τις θέλουμε κάπως έτσι, αλλά βολευόμαστε τελικά με εκπτώσεις...
 

Συνημμένα

  • 001.jpg
    001.jpg
    139,4 KB · Εμφανίσεις: 26
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
:2funny:

Καλά στους άνδρες υπάρχει και το άλλο φαινόμενο. Πάντα νομίζεις ότι είσαι καλύτερος από τον άλλο. Άπειροι κουασιμόδοι που νομίζουν ότι είναι Αλέν Ντελόνηδες!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

enterpreneur

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2010
Μηνύματα
354
Κριτικές
30
Like
345
Πόντοι
1.505
Να δώσω και εγώ τα δικά μου 5 cents:

"Σε μια αγέλη λύκων το alpha male θα πηδήξει όλα τα θηλυκά. Όχι επειδή είναι το πιο ωραίο αλλά επειδή οι υπόλοιποι τον σέβονται/φοβούνται."

Ο ορισμός του alpha male είναι ο αρχηγός. Δηλαδή είναι αυτός που οι υπόλοιποι άντρες τον σέβονται και ίσως φοβούνται. Είναι αυτός που σε μια παρέα θα κάνει ή θα πει ότι θέλει χωρίς να τολμήσει να του πει κανείς τίποτε.
Τώρα σε κάποιες παρέες/κύκλους θα φοβούνται τον μυώδη άντρα που μπορεί να τους δείρει, σε κάποιους άλλους τον λεφτά που μπορεί να τους φτιάξει ή καταστρέψει. Σε κάποιους άλλους κύκλους σέβονται/φοβούνται τον πολύ μορφωμένο που επειδή η γνώμη του μετράει μπορεί να τους θάψει ή να τους φτιάξει.Νομίζω αντιλαμβάνεστε το μοτίβο.

Η σύνδεση που κάνουμε όλοι με τις γυναίκες είναι ότι στις περισσότερες περιπτώσεις, μια γυναίκα θα διαλέξει το alpha male όταν μπει σε ένα κύκλο και αντίστροφα οι υπόλοιποι θα κάνουν πίσω αν δουν το alpha male να κάνει κίνηση.

Εξυπακούεται ότι το alpha male ενός κύκλου πιθανότατα δεν μετράει καθόλου σε έναν άλλο κύκλο. Για αυτό και δεν υπάρχουν οικουμενικά alpha males. Το alpha male υπάρχει ανά παρέα/κύκλο/γειτονιά/εταιρεία κτλ, και εννοείται ότι μια παρέα/κύκλος δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχει alpha male.


 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Είχε ο πατέρας μου εργάτη , συνομίληκο με μένα.
Μπατήρης. Έμενε με γονείς.
Ορισμός alpha male.
Γαμούσε σε κάθε περίοδο 2-3 και είχε 5-10 στην αναμονή.
Τεμάχια όλες.
Οδηγούσε ... παπί.
Καμάρωνε ότι τα ρούχα που φορούσε στη δουλειά, τα είχε άπλυτα 7-8 χρόνια.

Μπροστά μου, του έστελνε sms τεμάχιο από το Π.Ψυχικό και τον παρακαλούσε να πάει να τη γαμήσει.
Της έλεγε ότι δεν είχε λεφτά να ... βάλει βενζίνη στο παπί.
Του έλεγε να πάρει ταξί!
Της απάνταγε ότι δεν μπαίνει σε ταξί !!!!!!!!
Πήρε αυτή ταξί και ήρθε στο σπίτι των γονιών του !!!!!!!!!

Επειδή εγώ έπαιζα ps1 στο μοναδικό του δωμάτιο ,
τη γάμαγε στο wc. Και επειδή δεν χώραγαν και οι δύο ,
αυτός όπως ήταν όρθιος με την πόρτα ανοιχτή
φαινόταν να μπαινοβγαίνει από το wc όπως της τον κάρφωνε !!!!
Και εγώ πάντα επαιζα ps1 στο δωμάτιο !!!!!!
Όταν την ξεβράκωνε στο wc , πέταγε τα ρούχα της πάνω στο ps1 !!!!!!!!!!




Εννοείται αυτή την ιστορία εμένα αν μου την έλεγε ο πατέρας μου όταν πέθαινε δεν θα την πίστευα.
Είναι αληθινή όμως 100%.
κλαιω  :2funny:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Το θέμα είναι ενδιαφέρον !!!

Απο τη μέχρι τώρα συζήτηση ομως βλέπω οτι κάποιοι φιλοι  συγχέουν την Επιβολή με την Ελξη.

Τι εννοώ ??

Το Alpha Male πρότυπο στις ανθρώπινες κοινωνίες κατ' αναλογία με κάποιες κοινωνίες Λύκων, Χιμπατζήδων κλπ είναι άντρας  που επιβάλεται στο κοινωνικό του περίγυρο με το ίδιο τρόπο που ο Alpha Male λύκος επιβάλεται σε μια αγέλη.

Η Alpha Male συμπεριφορά λοιπόν συνδέεται κεντρικά με την επιβολή !!  H επιβολή συνδέεται με την απειλή την επιθετικότητα και τον εκφοβισμό πανω στους άλλους !!! Ο ίδιος ομως ο Alpha Male νοιώθει συνεχώς απειλούμενος, και αναγκασμένος να αποδεικνύει τη θέση του, και άρα ανασφαλής.

Απο την αλλη πλευρά η Ελξη ( ενός αντρα προς μια γυναίκα ) φαίνεται να συνδέεται περισσότερο με το πρεστίζ του άντρα παρά με το αν είναι Alpha Male η όχι.

Ο άντρας με πρεστίζ εμπνέει περισσότερο θαυμασμό και σεβασμό παρά φόβο !! Πρεστίζ έχει ό έπιτυχημένος οικονομικά ( πρωτίστως ) αλλά και κοινωνικά αντρας που μπορεί να χαρακτηρισθεί και  ( η δυνατόν ) αυτοδημιούργητος. Ο άντρας με πρεστίζ χαρακτηρίζεται απο ευελιξία και προσαρμοστικότητα. Νοιώθει εκπληρωμένος και καταλαβαίνει ότι αυτό το εκπέμπει στους γύρω του. Πάνω απο όλα δεν νοιώθει να απειλείται και για αυτό δεν έχει ανασφάλειες. Νοιώθει ανετος !!!

Η πλειοψηφία των γυναικών έλκεται κυρίως  απο τους άντρες με πρεστίζ.

Κάποιες έλκονται περισσότερο απο τα Alpha Males. Συνήθως είναι γυναίκες που έχοντας ζήσει άσχημες καταστάσεις στη ζωή τους βάζουν σε πολλή μεγάλη πρωτεραιότητα τον παράγοντα ασφάλεια που ένας ALpha Male εξασφαλίζει μέσω της επιβολής του στο κοινωνικό του περίγυρο.

Καποιες ιδιότητες - χαρακτηριστικά μπορεί να είναι κοινά και στον άντρα με πρεστίζ και στον Alpha Male. Υπάρχουν όμως και σημαντικές διαφορές μεταξύ τους μερικές απο τις οποίες ανέφερα παραπάνω.

Αυτά απο εμένα για να μην γράφω ( ως συνήθως ) σεντόνια !!
 
OP
OP
P

palikariomorfo

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2015
Μηνύματα
149
Like
26
Πόντοι
1
Πιο μαλακισμένος χρόνος σε αυτή τη ζωή θεωρώ ότι δεν υπάρχει.
Πρέπει να είσαι απόλυτα χαμένος, για να πηγαίνεις για μεγάλο χρονικό διάστημα στη ζωή σου σε γυμναστήριο.


Η βαρεμάρα δε, είναι απίστευτη.
Οι μαλάκες που γνωρίζεις εκεί ; Απίστευτοι.
Πρυτάνεις της μαλακίας με μετάλια όλοι.

Οι επιτυχίες τους σε γυναίκες ;
Ο τελευταίος από τους Αλβανούς που είχαν έλθει στην ελλάδα το 1992,
είναι ο Χιού Χέφνερ μπροστά τους.
Κάθε πότε γαμάνε ;

Πιο αραία από τα περάσματα κομητών.

Για να μην παρεξηγούμαι , είχα πάει πολλές φορές στη ζωή μου σε γυμναστήρια.
Συνεχόμενα στο ίδιο πάνω από 6 μήνες, δεν άντεξα ποτέ.

Την καλύτερη γυμναστική την έκανα σε δικούς μου χώρους πριβέ.
Είχα φτιάξει στο πατρικό σιδεράδικο κάτι μονόζυγα κτλ δικά μου,
αγόρασα και μπάρες και αλτήρες και κάνω τα δικά μου.


Επίσης θεωρώ ηλίθιο το να γυμνάζει κανείς όλους τους μυες του.
Για να γίνει σαν τα νούμερα του βόδι-μπίλντιγκ.
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΕΣ ΓΑΜΠΕΣ ;;;;;;;;;
Αν δεν θέλει να κάνει τον κλόουν εννοώ ...

Εγώ ήθελα να γυμνάζω μόνο τους μυς των χεριών και του στήθους.

Εγω πηγαινω και ασχολουμαι μα βαρη και μονοζυγο. Στο μονοζυγο προσθετω επιπλεον κιλα γιατι πλεον σηκωνω ανετα το βαρος του σωματος μου. Πιστευω αξιζουν πολυ τα βαρη γιατι αμα κανεις τις κλασσικες ασκησεις squat, bench press, military press, pull ups κτλ περα απο το γεγονος οτι δυναμωνεις χτιζεις ενα ομοιομορφα ωραιο γυμνασμενο σωμα. Δεν χρειαζεται να γυμναζεις καμια γαμπα, 30 ασκησεις για τον δικεφαλο κτλ Αμα καποιος κανει αυτες, εχει μια καλη διατροφη και κοιμαται σωστα μπορει να φτασει πολυ ψηλα. Εγω εχω δουλεια ακομα αλλα ξερω οτι δεν θελω να γινω σαν τις φουσκωτες ρομπες αναβολικων.

Σαν χωροι συμφωνω 100% οτι δε μου αρεσουν οπως και τα ατομα που πανε εκει (αν και εχει ωραια μουνια να χαζευει κανεις :p) αλλα πηγαινω γιατι ειναι ο πιο αποτελεσματικος τροπος να φτιαξω το σωμα που θελω.
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
867
Κριτικές
7
Like
1.197
Πόντοι
486
Ανέκαθεν είναι θετικό να είσαι ψηλός για το πως σε βλέπουν οι γκόμενες, απλά πλέον έχει γίνει κάτι σαν τρεντ και το ακούς παντού όπως και το μελαχρινός μουσάτος.  :2funny:
Πιο πολύ παπάτζα των γυναικών είναι. Η κάθε αγάμητη λέει προς τα έξω ότι τον θέλει 1.85+ και γυμνασμένο και μετά την πετσώνει κάνας μέτριος σε ύψος και ασχημούλης και χαίρονται..  :grin:  :2funny: :2funny:

E ναι κάπως έτσι γίνεται γιατί αυτές που θα φτάσουν 30-35 και ακόμα θα ψάχνουν για πρίγκηπα είτε θα συμβιβαστούν με κάτι στα κυβικά τους ή κατώτερο είτε θα γίνουν γεροντοκόρες και στα 50 φευγα τους θα κλαινε τη μοιρα τους...

Μόνο ένα μικρό ποσοστό από υποψήφιες πριγκηποπούλες πιθανόν να πετύχει το στόχο του...

Μιλάω για τον απλό λαουτζίκο εκτός showbiz φυσικά...

Άρα μέχρι και ο kosamf έχει ελπίδες να βρει ταίρι...
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
χαχαχα θεικό θρεντ και τίτλος  :2funny:
ειδικά αυτή η photo με τον λούλη χαρτογιακά στην πρώτη σελίδα τα σπάει

aid229431-728px-Become-an-Alpha-Male-Step-2-Version-2.jpg



χίλιες φορές τραβεστί από να μπλεχτώ με στερεότυπα...   :hammer:
χάνεις κάθε μοναδικότητα και προσωπική κρίση και αισθητική γιατί ?
για μερικές τρύπες....
πόσο γλοιώδεις υλισμός ποια
 
OP
OP
P

palikariomorfo

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2015
Μηνύματα
149
Like
26
Πόντοι
1
Αμα δεις στο αρχικο ποστ δεν εκανα καμια αναφορα για μουνια. Εγω ειπα τι θεωρω οτι πρεπει να εχει ο σωστος ανδρας! Τωρα ολα ισως να μην γινεται, μπορει να μην μας επιτρεπει ο χρονος. Παντως πιστευω οτι τα παραπανω συνηθως οδηγουν και στο να γαμας κανα καλο μουνι.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
Αμα δεις στο αρχικο ποστ δεν εκανα καμια αναφορα για μουνια. Εγω ειπα τι θεωρω οτι πρεπει να εχει ο σωστος ανδρας! Τωρα ολα ισως να μην γινεται, μπορει να μην μας επιτρεπει ο χρονος. Παντως πιστευω οτι τα παραπανω συνηθως οδηγουν και στο να γαμας κανα καλο μουνι.

Τι ρομαντικος εισαι τυπε. :S :S :S

 
OP
OP
P

palikariomorfo

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2015
Μηνύματα
149
Like
26
Πόντοι
1
Μαν οι περισσοτεροι δεν θα βγαλουμε τοσα λεφτα ουτε αν δουλευουμε 200 ζωες :p Οποτε μιλαμε για ρεαλιστικους στοχους  :o

υγ Πλακα πλακα για την ηλικια του μια χαρα ειναι.
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Η πλειοψηφία των γυναικών έλκεται κυρίως  απο τους άντρες με πρεστίζ.


Δηλαδή ο αλβανός που νοικιάζει ξαπλώστρες στην πάρο
ή ο μαυριδερός που μαζεύει τα τραπέζια το βράδυ στο ίδιο νησί
έχουν πρεστίζ ;;;


Γιατί και οι δύο γαμάνε περισσότερο από έναν ειδικευόμενο πλαστικό χειρουργό που είναι με φίλους του στο ίδιο κωλονήσι την ίδια περίοδο. Το συμπέρασμα αυτό , βασίζεται σε ... ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.Την ίδια περίοδο με εμενα όταν είχα πάεισε αυτό το κωλονησι του κερατά, ήταν ο ... ειδικευόμενος πλαστικός χειρουργός της ιστορίας μας.


Όταν γυρίσαμε, από το λιμάνι πήγαμε σε γαμηστρώνα κατευθείαν για βίζιτες.
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
Δηλαδή ο αλβανός που νοικιάζει ξαπλώστρες στην πάρο
ή ο μαυριδερός που μαζεύει τα τραπέζια το βράδυ στο ίδιο νησί
έχουν πρεστίζ ;;;


Γιατί και οι δύο γαμάνε περισσότερο από έναν ειδικευόμενο πλαστικό χειρουργό που είναι με φίλους του στο ίδιο κωλονήσι την ίδια περίοδο. Το συμπέρασμα αυτό , βασίζεται σε ... ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.Την ίδια περίοδο με εμενα όταν είχα πάεισε αυτό το κωλονησι του κερατά, ήταν ο ... ειδικευόμενος πλαστικός χειρουργός της ιστορίας μας.


Όταν γυρίσαμε, από το λιμάνι πήγαμε σε γαμηστρώνα κατευθείαν για βίζιτες.


λακη οι αλβανοι γαμανε κ στο γκαζι


τους εχω δει τι επιτυχια εχουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom