Νέα

Τί έλκει τις γυναίκες;; Οι διαφορές ανάμεσα στη γυναικεία και την αντρική έλξη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 49K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
γιαυτό έχεις μιά και μοναδική γκόμενα την χούφτα σου...
μιλα καθαρα τυπε
τι θες να πεις για τον τυπο;

main-qimg-028b4b1ba4b2a2c41ed3f08428cad81b
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
γιαυτό έχεις μιά και μοναδική γκόμενα την χούφτα σου...
Aυτο μαν το εχεις αποδειξει απειρες φορες.Και ειναι και λογικο μιας και λογω ηλικιας και παχυσαρκιας σου εχει παψει εδω και καιρο να κανει κουκου.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Aυτο μαν το εχεις αποδειξει απειρες φορες.Και ειναι και λογικο μιας και λογω ηλικιας και παχυσαρκιας σου εχει παψει εδω και καιρο να κανει κουκου.
για τους γερους το εχω ξανακουσει τυπε. αλλα και στους χοντρους δεν κανει κουκου;  :think:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Aυτο μαν το εχεις αποδειξει απειρες φορες.Και ειναι και λογικο μιας και λογω ηλικιας και παχυσαρκιας σου εχει παψει εδω και καιρο να κανει κουκου.

μπορείς να με συστήσεις στην κοντινότερη θηλυκή συγγενή σου ηλικίας μέχρι 35 ετών να το δούμε αυτο...
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
τι ποθητος και μαλακιες γραφεις ρε τυπε; ποιος εισαι να πουμε ο μπεκαμ η ο μελενιος απο τα στουμφακια; ακου ποθητος...
οσο για το πρωτο που λες, το τσαμπα, μαθε οτι δεν υπαρχει τετοιο πραμα στο γαμησι
και τη γκομενα σου που γαμας εσυ που εισαι ποθητος ( :rolleyes:) την πληρωνεις εμμεσως
κοφτης μαχαιρι τα κερασματα τα δωρα και τις εξοδους που της πληρωνεις και θα σου πω εγω ποτε θα την ξαναδεις

Μπορεί το επίθετο ποθητός που χρησιμοποίησε ο φίλος να μη σου αρέσει. Ουτε εμένα μου πολυαρέσει. Αλλά αμφισβητείς ρε φίλε ότι οι γυναίκες έχουν αισθητικό κριτήριο ???

Να συζητήσουμε όσο θέλεις για το αν γκαβλώνουν περισότερο από ένα φουσκωμένο πορτοφόλι η από ένα γυμνασμένο αρρενωπό σώμα.

Αλλα αμφιβάλεις ότι για κάποιους άντρες οι γυναίκες γίνονται αλοιφή, λόγω της εμφάνισής τους ??

Προσωπικά πιστεύω ότι ολα παίζουν το ρόλο τους. Και η εμφάνιση, και το πορτοφόλι, και το μπλα μπλα, και οι τρόποι κλπ.

Η έρευνα που ανέφερα στο εισαγωγικό ποστ σε αυτό αναφερόταν ότι η γυναικεία έλξη είναι πιο πολύπλοκη διαδικασία απο ότι η αντρική.

Ο αντρας αν δεί ένα σεξουλιαρικο σώμα και ένα όμορφο πρόσωπο τελείωσε την πήρε την αποφασή του. Η διαδικασία είναι απλή.

Η γυναίκα είναι αλλιώς. Καβλώνει μεν απο το πορτοφόλι αλλά όχι μόνο απο αυτό, και σίγουρα όχι στο βαθμό που θέλουν οι περισσότεροι άντρες να πιστεύουν. Και πολλοί άντρες την οποια ανεπάρκειά τους σε άλλους τομείς την κάνουν γαργάρα και ομφαλοσκοπούν αποδίδοντας την όποια  αποτυχία τους μόνο στο ότι δεν έχουν φράγκα.

Μα φράγκα έχει ένας στους 1000 άντρες. Γκόμενα έχει επίσης ένας στους 1000 άντρες ?? Δεν νομίζω !!! Μόνο απο στατιστική συναφεια να το δείς το επιχείρημα χάνει.

Αλλο πράγμα βέβαια να ισχυριστείς ότι οι υπερμούναροι το πλεονέκτημά τους θα κοιτάξουν να το εκμεταλευτούν ψάχνοντας μια άνετη ζωή δίπλα σε ένα χοντρό ποστοφόλι. Ακόμη και αυτές όμως θέλουν το ''πλήρες πακέτο''. Θέλουν δηλαδή το χοντρό πορτοφόλι που θα βρουν έστω στοιχειωδώς να βλέπεται, να έχει καποιους τρόπους, να μην είναι κανίβαλος, πως αλλιώς να το πώ ??

Στο ότι είτε σαν γκόμενες είτε σαν πουτάνες τελικά θα τις πληρώσει πάντα ο άντρας συμφωνώ. Με όλους τους τρόπους τελικά τη γυναίκα θα τη πληρώσεις είτε το θέλεις είτε όχι.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
το συναισθηματικό πρηξοπούτσι του "πρίν" και του "μετά" , δεν το λαμβάνετε καθόλου υπόψη ?
για μένα αυτό είναι πολύ πιο "ακριβό" απο το να πληρώσεις την ταρίφα μιας στριπερ ή πόρνης ...
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Μπορεί το επίθετο ποθητός που χρησιμοποίησε ο φίλος να μη σου αρέσει. Ουτε εμένα μου πολυαρέσει. Αλλά αμφισβητείς ρε φίλε ότι οι γυναίκες έχουν αισθητικό κριτήριο ???
τυπε μου θα σου πω γιατι μου φαινεσαι καλο παιδακι να πουμε
φυσικα και οι γκομενες εχουν αισθητικο κριτηριο
ας πουμε τους αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα ο βλοντακης ο πολιστας απο το νικο το φιλη
ωστοσο η επιλογη των γυναικων (γιατι οπως εχω εξηγησει και στο παρελθον σε αλλο νημα οιγυναικες επιλεγουν) γινεται βασει πολλων κριτηριων, ενα εκ των οποιων ειναι και το αισθητικο - εμφανησιακο
ολα τα κριτηρια ομως δεν εχουν την ιδια βαρυτητα
κατα τη γνωμη μου το αισθητικο κριτηριο στη γυναικα παιζει σοβαρο ρολο για την επιλογη της μεχρι να τελειωσει το γυμνασιο, οταν θελει "τον ομορφο της ταξης" και κολλαει στο δωματιο της αφισες του jason priestley και του σακη ρουβα απο κει και περα οταν αρχισει να πηζει το μυαλο της απο τα 16 της, παιζει ρολο ενα 10%
σε αυτη τη μεταστροφη παιζουν ρολο τοσο το ενστικτο της για ασφαλεια (οπως επισης εχω εξηγησει αλλου), οι οδηγιες που παιρνει απο το σπιτι της και ΕΙΔΙΚΑ απο τη μανα της και η ευθυγραμμιση της μεγαλωνοντας με τα καθιερωμενα κοινωνικα προτυπα που λενε οτι "η γυναικα πρεπει να πουλαει το μουνι της" (παροιμιες, το μουνι σερνει καραβι κλπ, μην επεκταθω)
αρα συμπερασματικα:

για τις γυναικες ενα πλουσιος ασχημος ειναι πλουσιος, ενας ομορφος φτωχος ειναι φτωχος

για να επανελθω στο θεμα του αισθητικου κριτηριου θα σας πω 2 μικρες ιστοριες:
1)συμμετειχα καποτε σε μια αντροπαρεα που μιλουσε για μια ζωντοχηρα ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΑ της γειτονιας. απο τοτε που χωρισε δεν εχει στον ηλιο μοιρα, και ολοι οι γειτονες την βλεπουν σαν ξερολουκουμο. σε εκεινη της αντροπαρεα λοιπον το τι ακουστηκε για αυτην, τα βυζια της, την κωλαρα της οταν σκυβει να πλυνει το πεζοδρομιο κλπ, δε λεγονται. απο αντρες 50-55-60 ετων τωρα αυτα. γυαλισε το ματι τους.

2) καποτε οταν δουλευα (γιατι ως γνωστον ειμαι ανεργος αποφοιτος δημοτικου  :rolleyes:) ακουσα δυο 45αρες καθολα εμφανισιμες κυριες παντρεμενες (της καλης λεγομενης κοινωνιας με ευγενες επαγγελμα) να μιλανε για τον τανιμανιδη και το μαυριδη, τυς 2 τυπους που κανουν το world party. Σχολιασαν για 1 λεπτο περιπου τους κοιλιακους και τα γενια τους και αμεσως η συζητηση πηγε στο οτι ο τανιμαμιδης κλανει 500ευρα και ο μαυριδης εχει αλυσιδα απο τατουατζιδικα και οδηγει πορσε.

γι' αυτο σου λεω, το αισθητικο κριτηριο υπαρχει σε ολους τους ανθρωπους αλλα παιζει εντελως διαφορετικο ρολο αναμεσα στα 2 φυλα.
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Αμα ειναι ο αλλος κοντα στα 200 πως να του κανει ρε μαν.

γιατί επιδή η καρδιά καταβάλει προσπάθεια να συρθεί το σώμα  :2funny: είναι δύσκολο να αιματωθεί το πούτσο ?  :grin:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
το συναισθηματικό πρηξοπούτσι του "πρίν" και του "μετά" , δεν το λαμβάνετε καθόλου υπόψη ?
για μένα αυτό είναι πολύ πιο "ακριβό" απο το να πληρώσεις την ταρίφα μιας στριπερ ή πόρνης ...

Στρατηγικώς το ''πρηξοπούτσι'' εντάσεται στις κατηγορίες ''Παράπλευρες Απώλειες'' και ''Ασύμετρη Απειλή''

Λαικώς εντάσεται στη κατηγορία. ''Αν δεν βρέξεις κώλο, ψάρι δεν τρώς''

Τη καλησπέρα μου  :hi: :hi:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786

Συνημμένα

  • 11081504_951732524860502_5422329000993312547_n.jpg
    11081504_951732524860502_5422329000993312547_n.jpg
    16 KB · Εμφανίσεις: 15
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
τυπε μου θα σου πω γιατι μου φαινεσαι καλο παιδακι να πουμε
φυσικα και οι γκομενες εχουν αισθητικο κριτηριο
ας πουμε τους αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα ο βλοντακης ο πολιστας απο το νικο το φιλη
ωστοσο η επιλογη των γυναικων (γιατι οπως εχω εξηγησει και στο παρελθον σε αλλο νημα οιγυναικες επιλεγουν) γινεται βασει πολλων κριτηριων, ενα εκ των οποιων ειναι και το αισθητικο - εμφανησιακο
ολα τα κριτηρια ομως δεν εχουν την ιδια βαρυτητα
κατα τη γνωμη μου το αισθητικο κριτηριο στη γυναικα παιζει σοβαρο ρολο για την επιλογη της μεχρι να τελειωσει το γυμνασιο, οταν θελει "τον ομορφο της ταξης" και κολλαει στο δωματιο της αφισες του jason priestley και του σακη ρουβα απο κει και περα οταν αρχισει να πηζει το μυαλο της απο τα 16 της, παιζει ρολο ενα 10%
σε αυτη τη μεταστροφη παιζουν ρολο τοσο το ενστικτο της για ασφαλεια (οπως επισης εχω εξηγησει αλλου), οι οδηγιες που παιρνει απο το σπιτι της και ΕΙΔΙΚΑ απο τη μανα της και η ευθυγραμμιση της μεγαλωνοντας με τα καθιερωμενα κοινωνικα προτυπα που λενε οτι "η γυναικα πρεπει να πουλαει το μουνι της" (παροιμιες, το μουνι σερνει καραβι κλπ, μην επεκταθω)
αρα συμπερασματικα:

για τις γυναικες ενα πλουσιος ασχημος ειναι πλουσιος, ενας ομορφος φτωχος ειναι φτωχος

για να επανελθω στο θεμα του αισθητικου κριτηριου θα σας πω 2 μικρες ιστοριες:
1)συμμετειχα καποτε σε μια αντροπαρεα που μιλουσε για μια ζωντοχηρα ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΑ της γειτονιας. απο τοτε που χωρισε δεν εχει στον ηλιο μοιρα, και ολοι οι γειτονες την βλεπουν σαν ξερολουκουμο. σε εκεινη της αντροπαρεα λοιπον το τι ακουστηκε για αυτην, τα βυζια της, την κωλαρα της οταν σκυβει να πλυνει το πεζοδρομιο κλπ, δε λεγονται. απο αντρες 50-55-60 ετων τωρα αυτα. γυαλισε το ματι τους.

2) καποτε οταν δουλευα (γιατι ως γνωστον ειμαι ανεργος αποφοιτος δημοτικου  :rolleyes:) ακουσα δυο 45αρες καθολα εμφανισιμες κυριες παντρεμενες (της καλης λεγομενης κοινωνιας με ευγενες επαγγελμα) να μιλανε για τον τανιμανιδη και το μαυριδη, τυς 2 τυπους που κανουν το world party. Σχολιασαν για 1 λεπτο περιπου τους κοιλιακους και τα γενια τους και αμεσως η συζητηση πηγε στο οτι ο τανιμαμιδης κλανει 500ευρα και ο μαυριδης εχει αλυσιδα απο τατουατζιδικα και οδηγει πορσε.

γι' αυτο σου λεω, το αισθητικο κριτηριο υπαρχει σε ολους τους ανθρωπους αλλα παιζει εντελως διαφορετικο ρολο αναμεσα στα 2 φυλα.

Now you are talking !!  :rockon: :rockon: :rockon:

Με κάποιες ελαφρές διαφοροποιήσεις στις ''ποσοστώσεις'' και στα ηλικιακά όρια  που αναφέρεις παραπάνω συμφωνούμε. :hi:

Εικονοπλαστικά φαίνεται και στη φωτογραφία.

 

Συνημμένα

  • unnamed.png
    unnamed.png
    213,3 KB · Εμφανίσεις: 21

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Συνημμένα

  • ΖΖΖΖΖΖΥΥΥΥΥ.jpg
    ΖΖΖΖΖΖΥΥΥΥΥ.jpg
    12 KB · Εμφανίσεις: 26

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
http://[URL unfurl="true"]www.tlife.gr/files/Image/NEWS/2012/IOUNIOS/24-06/darra1.jpg[/img[/URL]]

το θεμα ειναι να κανεις στη γυναικα το κλικ
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786

Ο ''ανεπιτήδευτος'' τρόπος που το δεξί χέρι του τύπου πιάνει το κώλο ''ημιεπιπλεοντας'' ώστε να μισοφαίνεται είναι όλα τα λεφτά !!!

Και ολως τυχαιως η τύπισα φοράει γυαλιά για να μην πολυφαίνεται ποια είναι.

Δεν ξέρω αλλά λες και το ''στήσανε'' μου φαίνεται.

Λές ??
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Εντάξει μια θεωρία είναι. Το αν έχει εφαρμογή στους ανθρώπους το ψάχνουν κοινωνιολογικές έρευνες απο ότι γράφουν τα sites.

Εξ' άλλου στο site που παρέθεσες ( στο τελευταίο ) γράφει:

However, I think the stark division of men into successful alphas and unsuccessful betas is too simplistic and reflects an artificial limitation on the broad applicability of Game beyond the sexual imperative.

Δηλαδή κοντολογίς έχουν σοβαρές αμφιβολιες αν αυτό το μοντέλο ισχυει στους ανθρώπους.

τυπε μια χαρα ισχυει και για τους ανθρωπους,το βλεπεις αλλωστε και εδω μεσα

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66

Παρατηρώ μία "παρέα" από βρωμόμουνα ελλεηνίδες να είναι αραγμένα σε ένα παγκάκι, και να χασκογελούν με έναν τύπο που ήταν ντυμένος ευπρεπώς με ένα μπουκέτο λουλούδια προφανώς καθ'οδόν για ραντεβού, και ενώ ο τύπος είχε προχωρήσει και απομακρύνονταν, τα βρωμόμουνα του σχολίαζαν περιπαικτικά την όλη φάση και με την πλάτη του γυρισμένη...

Πόσο ήθελα να έριχνα από έναν φούσκο σε κάθε ένα από τα σκατά που ήταν στο παγκάκι χωρίς να έμπλεκα με τον νόμο όμως...

Η ελλεηνίδα ως είδος είναι lost case. Ό,τι πιο τρισάθλιο από συμπεριφορά ακόμα και σε σύγκριση με τα λοιπά Βαλκάνια...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
οι γνωστοι σου απο τον κυκλο σου βγαζουν τσαμπα γκομενες γιατι ειναι ποθητοι κι αυτοι σαν κι εσενα  :2funny:

οσο για το αλλο που γραφεις, αυτο το σαιτ ειναι γεματο απο πανεμορφους γυμνασμενους ποθητους πουτσαραδες με 17 γκομενες ο καθενας. δεν πειραζει ας υπαρχει και ενας κομπλεξικος...

:hi: :hi: :kneel: :kneel: :kneel: :orchestra: :orchestra:

τυπε θυμαμαι εναν παντρεμενο φιλο του θειου μου,που οταν ημουν 16-17χρονων μου ελεγε οτι θα φερει μια γνωστη του γκομενα ξανθια τουμπανο για παρτουζα και αλλες τετοιες μαλακιες  :2funny: :2funny: :2funny: ακομα την φερνει  :2funny: :2funny:
πριν δυο χρονια βγηκαμε εξω για ποτο κ μου ειπε
οτι εχει ν παει με αλλη γυναικα(εξαιρεση οι  πουτανες  :grin:)16 χρονια
:2funny: :2funny: :2funny:  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom