Νέα

Διακοπές στην τουρκία .. μήπως είναι καλύτερα και πολύ φθηνότερα??

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα koproni65
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 228
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
αντε με τους βρωμοτουρκους μωρε,περασα απεναντι απο τη χιο,σιγα το μερος. :uzi: :uzi: :uzi:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Κάτσε να βάλουν καμία μπόμπα οι κούρδοι (το συνηθήζουν τα καλοκαίρια) και τα λέμε :kissass2:

υγ. τα ποτά εισαγωγής (δλδης αυτά που πίνονται) ειναι σχεδών με την ίδια τιμη.
 

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
και στον εβρο ηρθε ενα μηνυμα στο κωλοβονταφον ημουν στους κηπους,οτι ειμαι στο τουρκικο δικτυο και μου εφαγε ολη την καρτα...ουστ βρωμοτουρκοι.παλιοβρωμιαρηδες. :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
Κάτσε να βάλουν καμία μπόμπα οι κούρδοι (το συνηθήζουν τα καλοκαίρια) και τα λέμε :kissass2:

υγ. τα ποτά εισαγωγής (δλδης αυτά που πίνονται) ειναι σχεδών με την ίδια τιμη.
βγάζεις ανόητα συμπεράσματα αφού δέν έχεις δοκιμάσει τουρκικο ρακί,κρασί και φυσικά μπίρα εφες πίλσεν.
κατώτερα ελαφρά από τά αντίστοιχα ελληνικά αλλά ανταγωνιστικά...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
και στον εβρο ηρθε ενα μηνυμα στο κωλοβονταφον ημουν στους κηπους,οτι ειμαι στο τουρκικο δικτυο και μου εφαγε ολη την καρτα...ουστ βρωμοτουρκοι.παλιοβρωμιαρηδες. :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
τι εγινε ,εχουμε κανα στρατευμενο αισθημα; :think: :grin:
 

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
βγάζεις ανόητα συμπεράσματα αφού δέν έχεις δοκιμάσει τουρκικο ρακί,κρασί και φυσικά μπίρα εφες πίλσεν.
κατώτερα ελαφρά από τά αντίστοιχα ελληνικά αλλά ανταγωνιστικά...
σιγα μην δοκιμασω τα βρωμιαρικα :S :S :S
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
βγάζεις ανόητα συμπεράσματα αφού δέν έχεις δοκιμάσει τουρκικο ρακί,κρασί και φυσικά μπίρα εφες πίλσεν.
κατώτερα ελαφρά από τά αντίστοιχα ελληνικά αλλά ανταγωνιστικά...

Βρε Κοπρόνι όλα τα εχω δοκιμάσει από αυτά που λες, αφού σου ειπα πριν λίγες βδομάδες πηγα στην Πόλη. Η μπύρα Εφες με ενθουσίασε αλλά χωρίς καλή βότκα δεν βγένει το βράδυ :s&m_2:

υγ. Μήπος εργάζεσαι σε τουριστικό γραφείο φίλε μου, γιατί πέρσι εισουνα μεσίτης αν δεν με απατα η μνήμη μου :woldman:
 

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
μια αλλη φορα στο πραγκι,ενα χωριο πολυ κοντα στη τουρκια,ισως το πιο κοντινο χερσαιο,ειχα την ηλιθια ιδεα να ταξιδεψω με τρενο.το τρενο χαλασε μας κατεβασαν και μας συνελαβαν συνοριοφυλακες.κατι ηλιθιες απο την ξανθη δεν ειχαν καν ταυτοτητα,εγω ειχα διαβατηριο,και τα κανονισα!παντα εχω τον τροπο μου με τους ενστολους αντρες! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
συμπερασμα.....οταν ειστε στην ακριτικη θρακη ,δε θα ταξιδευετε ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΡΕΝΟ.γιατι χαλαει.στο διδυμοτειχο το ηξεραν ολοι και μονο εγω δε το ηξερα! :2funny: :2funny: :2funny:ο ξενοδοχος γελουσε οταν του το ειπα!
 

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
στη χιο,στον καρφα,ο καφες ειχε 3 ευρω,το ιδιο και η σοκολατα.το ποτο ειχε 6 ευρω.η διαφορα που ειναι δηλ;δε παω να ακουμπησω λεφτα στους βρωμοτουρκους, :2funny: :2funny:
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
Βρε Κοπρόνι όλα τα εχω δοκιμάσει από αυτά που λες, αφού σου ειπα πριν λίγες βδομάδες πηγα στην Πόλη. Η μπύρα Εφες με ενθουσίασε αλλά χωρίς καλή βότκα δεν βγένει το βράδυ :s&m_2:

υγ. Μήπος εργάζεσαι σε τουριστικό γραφείο φίλε μου, γιατί πέρσι εισουνα μεσίτης αν δεν με απατα η μνήμη μου :woldman:
μεσίτης είμαι πού λόγω αναδουλειάς θα ξαναεπισκεφθώ μάλλον όπως καί πέρισυ την τουρκία...για λίγες μέρες...
θά πάρω μαζί μου και 2 μπουκάλια βότκας στολίσκαγια.....
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Μονο εγω ειμαι τοσο σκασιλα μου για το αν θα βρω να πιω κατι εκει που θα βγω? :think: ναι στην τουρκια τα ουσικυ κι αυτα ηταν ακριβα αλλα ειχα τσακισει τις μπυρες και τις ρακες σιγα....και τιποτα να μην επινα παλι κλαιν...παω τουρισμο για αλλους λογους συνηθως :think: και τωρα που το σκεφτομαι οπου εχω ταξιδεψει ζητημα να εχω βγει 2-3 φορες βραδυ εξω.....τες παν το θεμα ειναι οτι σας αρεσει δεν σας αρεσει η εξυπηρετηση που παιζει στην τουρκια σε συνδυασμο με αυτα που προσφερει και τις τιμες που εχει ειναι value for money που λενε και για τις βιζιτες... :grin:
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
δεν εχω παει αλλα ειναι στα επομενα σχεδια μου!! απο εικονες και βιντεο που εχω δει εχω εκστασιαστει :) :)

Οντως ειναι απιστευτο μερος!υπογειες πολεις,baloon trip που κανεις εκει εμπειρια ζωης,
τα cave hotels και αυτα φοβερη αισθηση,και ολα αυτα τα φυσικα διαμορφωμενα τοπια που
δεν υπαρχουνπουθενα αλλου!......
Αμα το αποφασησεις οποιαδηποτε πληροφορια χρειαστεις πες μου!........
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
αντε με τους βρωμοτουρκους μωρε,περασα απεναντι απο τη χιο,σιγα το μερος. :uzi: :uzi: :uzi:

Δεν μπορεις να κρινεις απο ενα μεμονομενο μερος που πηγες για 1-2 μερες.και ειδικα στο Τσεσμε που πηγες εσυ που ειναι αθλιο......
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Οντως ειναι απιστευτο μερος!υπογειες πολεις,baloon trip που κανεις εκει εμπειρια ζωης,
τα cave hotels και αυτα φοβερη αισθηση,και ολα αυτα τα φυσικα διαμορφωμενα τοπια που
δεν υπαρχουνπουθενα αλλου!......
Αμα το αποφασησεις οποιαδηποτε πληροφορια χρειαστεις πες μου!........


θα σε εχω υποψην μου ευχαριστω!!!! :) :) πηγες οδικως μεχρι εκει απο κωνσταντινουπολη ή αεροπορικως? δεν θελω να παω με γκρουπ και τετοια...συνηθως μαζευω πληροφοριες απο το travelstories.gr που ειναι εξαιρετικο ταξιδιωτικο φορουμ!αφου δεν μπορω προς το παρον να παω στην Πετρα τουλαχιστον να παω Καππαδοκια :grin: :grin:


το Τσεσμε εχει εξελιχθει εκπληκτικα μεσα στα τελευταια 10 χρονια...απο κει που ηταν ενα απολυτο τιποτα με μερικα τελωνεια εχει εξελιχθει σε πολυ τουριστικο μερος με ξενοδοχεια και ακομα και τα τελωνεια του τα εχει αναπλασει μεχρι και duty free βαλανε περνωντας απεναντι στη Χιο!!! (κατι το οποιο φυσικα δεν εχει γινει απο την αντιστοιχη ελληνικη πλευρα)
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
θα σε εχω υποψην μου ευχαριστω!!!! :) :) πηγες οδικως μεχρι εκει απο κωνσταντινουπολη ή αεροπορικως? δεν θελω να παω με γκρουπ και τετοια...συνηθως μαζευω πληροφοριες απο το travelstories.gr που ειναι εξαιρετικο ταξιδιωτικο φορουμ!αφου δεν μπορω προς το παρον να παω στην Πετρα τουλαχιστον να παω Καππαδοκια :grin: :grin:


το Τσεσμε εχει εξελιχθει εκπληκτικα μεσα στα τελευταια 10 χρονια...απο κει που ηταν ενα απολυτο τιποτα με μερικα τελωνεια εχει εξελιχθει σε πολυ τουριστικο μερος με ξενοδοχεια και ακομα και τα τελωνεια του τα εχει αναπλασει μεχρι και duty free βαλανε περνωντας απεναντι στη Χιο!!! (κατι το οποιο φυσικα δεν εχει γινει απο την αντιστοιχη ελληνικη πλευρα)

Και εγω δεν παω ποτε με γκρουπ οπου και αν ταξιδευω!........Καππαδοκια πηγα οδικως.Απο Αιβαλι εκανα 11,5 ωρες καθαρης οδηγησης!.........
Οσο για το Τσεσμε σε συγκριση με τα αλλα παραθεριστικα θερετρα της Τουρκιας παντα ειναι το χειροτερο.......Χαλια παραλια,χαλια αγορα μονο 2 5στερα ξενοδοχεια εχουν χτιστει και του εχουν δωσει λιγο κυρος......αλλα με κουσαντασι,μποντρουμ και ανταλια δεν συγκρινετε.......ακομα και το αλατσατι που ειναι διπλα πιο καλο ειναι!.........
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.979
Κριτικές
1
Like
29.692
Πόντοι
8.006
Γενικα η Χιος ποτέ δεν ενδιαφεροταν να αναπτυξει τουρισμο.
Το θεωρουσαν λιγο υποτιμητικο, επειδη δεν τον ειχαν αναγκη, λογω της ναυτιλιας.
Την τελευταια εικοσαετια ομως που αναπτυχθηκε ο Τσεσμες απεναντι, κατι αρχισαν να κανουν, ειδικά στον Καρφα.
 

Valeria_ath

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.324
Like
0
Πόντοι
16
Γενικα η Χιος ποτέ δεν ενδιαφεροταν να αναπτυξει τουρισμο.
Το θεωρουσαν λιγο υποτιμητικο, επειδη δεν τον ειχαν αναγκη, λογω της ναυτιλιας.
Την τελευταια εικοσαετια ομως που αναπτυχθηκε ο Τσεσμες απεναντι, κατι αρχισαν να κανουν, ειδικά στον Καρφα.
και εσυ που το ξερεις,πηγες στον καρφα;μεχρι εκει εφτασε η χαρη σου; :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.979
Κριτικές
1
Like
29.692
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom