Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 398K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dorcel

Ανώτερος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.756
Κριτικές
35
Like
5.047
Πόντοι
5.595
Badoo ή Tinder; Ποιο απ' τα δύο αξίζει; Ή είναι απλά και τα δύο χάσιμο χρόνου και πάνω απ' όλα, χρημάτων;
 

TaniaCross420

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2024
Μηνύματα
8
Like
3
Πόντοι
0
Στη Γερμανία συγκεκριμένα, όπου έζησα 6 μήνες, το tinder είναι πολύ διαδεδομένο και μπορεί κανείς να κάνει πολλές γνωριμίες. Το χρησιμοποιώ 2 χρόνια στην Ελλάδα και έχω κάνει μόνο 5 ραντεβού.
 

PavlinaCross

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2023
Μηνύματα
22
Like
96
Πόντοι
0
Στη Γερμανία συγκεκριμένα, όπου έζησα 6 μήνες, το tinder είναι πολύ διαδεδομένο και μπορεί κανείς να κάνει πολλές γνωριμίες. Το χρησιμοποιώ 2 χρόνια στην Ελλάδα και έχω κάνει μόνο 5 ραντεβού.
Kαλως ηρθες αγαπη.Στειλε αλλα 4 μηνυματα για να μπορεις να λαβεις.!
 

SouthEast83

Νέο Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2024
Μηνύματα
1
Like
10
Πόντοι
0
Γεια και απο μενα! Νεο μελος εδω παρολο που σαν επισκεπτης εμπαινα συχνα σε διαφορα threads.
Για το τιντερ ηθελα να γραψω. Το χρησιμοποιω on & off 2 χρονια περιπου. Παντα με συνδρομη - τη πιο φθηνη tinder plus- λογω του οτι ειμαι σε σχεση και εχει incognito mode, δηλαδη σε βλεπουν μονο τα προφιλ που εχεις κανεις λαικ. Κανενα αλλο.
Νομιζω εχει ζουμι ακομη, απο την αποψη οτι υπαρχουν πολλες γυναικες μεσα αλλα θελει στοχευση οσων αφορα την ηλικιακη ομαδα. Εξηγουμαι:
Οι γυναικες 32 - 40κατι ειναι αδιεξοδη κατασταση, απαλευτη. Προσπαθουν να μπουν στο αρμα του γαμου, βλεπουν το περιβαλλον τους να παντρευεται, να προχωρα σε οικογενεια και δεν υπαρχει κανενας λογος να μπλεξεις μαζι τους. Πολλα ψυχολογικα..
Οποτε μεγαλυτερες αναγκαστικα. Οι οποιες λογικα ειναι και πιο συνειδητοποιημενες. . Ειδικα αυτες που εχουν ηδη παιδια, εχουν πηξει και θελουν διασκεδαση.
Οι κατω των 30 θεωρω ειναι μονο για instagram, να αυξησουν followers.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.672
Like
2.706
Πόντοι
456
Όποιος λέει ότι γαμαει ωραίο μουνι στο τιντερ τζάμπα..απλά λέει ψέματα..το ξαναλέω τζάμπα..οχι με λεφτά και δώρα
.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.870
Κριτικές
3
Like
1.464
Πόντοι
216
Χθες πέτυχα στον δρόμο μια που είχα γνωρίσει από τίντερ πριν καιρό.
Ωραία γκόμενα, κοντά στα 40.
Είχαμε παίξει παρέα για κάποιο διάστημα και επειδή έδειχνε συγκροτημένο και ξηγημένο άτομο, είχα ψιλοψαρώσει σε κάποια φάση.

'Λες να βρήκα την απειροελάχιστη εξαίρεση και όντως να έπεσα σε καλή περιπτωσούλα?' σκέφτηκα...

Πως τα έφερε η ζωή λοιπόν: Αυτή ήταν κάποτε χορεύτρια σε μια ομάδα όπου κάποτε δίδασκε η κοπέλα ενός φίλου, την οποία είχαμε πετύχει σε μια έξοδο τότε.....
Την μεθεπόμενη ημέρα μίλαγα μ αυτόν τον φίλο, και μου λέει...'μαλάκα συγνώμη που θα στο πω, αλλά έχεις μπλέξει με ιδρυματική περίπτωση'.

Η τύπισσα γαμιόταν κρυφά με όλους της ομάδας σειριακά, και τους έβαζε λόγια και σκοτώνονταν όλοι μεταξύ τους. Τους είχε κάνει όλους μουνί, σε σημείο που την έκαναν πέρα όλοι.....:2funny::2funny::2funny:
Πολλές ιστορίες παράνοιας, εντελώς αντιφατικές με όσα έβλεπα...Μιλάμε δεν πήγαινε το μυαλό σου. Ταμπλάς και μεγάλο μάθημα!
Λάκισα με τρόπο τότε (περίμενα απλά να της έρθει περίοδος να σιγουρευτώ πως δε θα μου το παίξει έγκυος) και όλα καλά.

Χθες που την είδα, τα είπαμε λιγάκι, μου είπε πως πλέον μετράει 7 χρόνια στο Τίντερ.......
Τι θέλω να πω εδώ?

Τα φαινόμενα απατούν μάγκες! Κι όσον αφορά το τίντερ στην ελλάδα, σ αυτές τις ηλικίες (30-40 ειδικά).......να προσέχετε πολύ που μπλέκετε!
Ειδικά οι νεότεροι! τα μάτια σας 14!
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
358
Like
660
Πόντοι
81
Χθες πέτυχα στον δρόμο μια που είχα γνωρίσει από τίντερ πριν καιρό.
Ωραία γκόμενα, κοντά στα 40.
Είχαμε παίξει παρέα για κάποιο διάστημα και επειδή έδειχνε συγκροτημένο και ξηγημένο άτομο, είχα ψιλοψαρώσει σε κάποια φάση.

'Λες να βρήκα την απειροελάχιστη εξαίρεση και όντως να έπεσα σε καλή περιπτωσούλα?' σκέφτηκα...

Πως τα έφερε η ζωή λοιπόν: Αυτή ήταν κάποτε χορεύτρια σε μια ομάδα όπου κάποτε δίδασκε η κοπέλα ενός φίλου, την οποία είχαμε πετύχει σε μια έξοδο τότε.....
Την μεθεπόμενη ημέρα μίλαγα μ αυτόν τον φίλο, και μου λέει...'μαλάκα συγνώμη που θα στο πω, αλλά έχεις μπλέξει με ιδρυματική περίπτωση'.

Η τύπισσα γαμιόταν κρυφά με όλους της ομάδας σειριακά, και τους έβαζε λόγια και σκοτώνονταν όλοι μεταξύ τους. Τους είχε κάνει όλους μουνί, σε σημείο που την έκαναν πέρα όλοι.....:2funny::2funny::2funny:
Πολλές ιστορίες παράνοιας, εντελώς αντιφατικές με όσα έβλεπα...Μιλάμε δεν πήγαινε το μυαλό σου. Ταμπλάς και μεγάλο μάθημα!
Λάκισα με τρόπο τότε (περίμενα απλά να της έρθει περίοδος να σιγουρευτώ πως δε θα μου το παίξει έγκυος) και όλα καλά.

Χθες που την είδα, τα είπαμε λιγάκι, μου είπε πως πλέον μετράει 7 χρόνια στο Τίντερ.......
Τι θέλω να πω εδώ?

Τα φαινόμενα απατούν μάγκες! Κι όσον αφορά το τίντερ στην ελλάδα, σ αυτές τις ηλικίες (30-40 ειδικά).......να προσέχετε πολύ που μπλέκετε!
Ειδικά οι νεότεροι! τα μάτια σας 14!
Ποια φαινόμενα απαιτούν ρε συ;
Έχει μαλιασει και ξαναμαλιασει η γλώσσα μας εδώ και καιρό να λέμε ότι γκόμενα που πετυχαίνεις σε τιντερ και ειδικά Μπαντού είναι για δέσιμο κατά 99%.Εχω και μιλήσει και βγει με αρκετες κι οταν σας τα έλεγα ότι πρόκειται για κλινικές περιπτώσεις υπήρχαν λευκοί ιππότες που τα αποδομουσαν.
Περιληπτικά:
Για τις ελάχιστες σοβαρες γυναίκες:
Οι άνδρες που γνωρίζετε σε τέτοια Σάι μπαίνουμε να τον βρεξουμε.Ουτε αγάπες,ούτε σοβαρές σχέσεις όλα αυτά είναι η παραμυθαδα που θέλετε να ακούσετε ώστε να μας κάτσετε.Κυνικο αλλά αληθινό οποτε κινηθείτε ανάλογα.
Για άνδρες:Οι γυναίκες που μπαίνουν κατά μεγάλο ποσοστό χρήζουν άμεσης ψυχολογικής βοήθειας και έτσι πρέπει να αντιμετωπιστουν.Οσοι γενναίοι προχωρήστε με δική σας ευθύνη.
 

brasco1221(2)

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2020
Μηνύματα
42
Like
175
Πόντοι
0
Πως τα έφερε η ζωή λοιπόν: Αυτή ήταν κάποτε χορεύτρια σε μια ομάδα όπου κάποτε δίδασκε η κοπέλα ενός φίλου, την οποία είχαμε πετύχει σε μια έξοδο τότε.....
Την μεθεπόμενη ημέρα μίλαγα μ αυτόν τον φίλο, και μου λέει...'μαλάκα συγνώμη που θα στο πω, αλλά έχεις μπλέξει με ιδρυματική περίπτωση'.

Η τύπισσα γαμιόταν κρυφά με όλους της ομάδας σειριακά, και τους έβαζε λόγια και σκοτώνονταν όλοι μεταξύ τους. Τους είχε κάνει όλους μουνί, σε σημείο που την έκαναν πέρα όλοι.....:2funny::2funny::2funny:
και καπως ετσι ο "φιλος" σου και καλα,σου εφαγε την καυλιαρα λυγεροκορμη ψαγμενη γκομενα μεσα απτα χερια σου χαστη μου....
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.870
Κριτικές
3
Like
1.464
Πόντοι
216
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
530
Κριτικές
11
Like
2.313
Πόντοι
496
Το tinder αξίζει αν είσαι ελεύθερος και θέλεις απλά να περάσεις καλά. Κάτι σοβαρό με αυτές τις κοπέλες είναι πάντα ρίσκο. Μόνο και μόνο που μπορεί να βγαίνετε 1 μήνα και αυτές να μην σβήνουν την εφαρμογή λέει πολλά. Επομένως για να βρεις κάποια για σεξ αξίζει, για κάτι σοβαρό όχι
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.278
Like
2.063
Πόντοι
216
Ναι. Το tinder δεν είναι για σοβαρές σχέσεις. Εννοείται πως όχι. Αυτό μας έλλειπε.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.697
Κριτικές
15
Like
11.313
Πόντοι
3.846
Το tinder αξίζει αν είσαι ελεύθερος και θέλεις απλά να περάσεις καλά. Κάτι σοβαρό με αυτές τις κοπέλες είναι πάντα ρίσκο. Μόνο και μόνο που μπορεί να βγαίνετε 1 μήνα και αυτές να μην σβήνουν την εφαρμογή λέει πολλά. Επομένως για να βρεις κάποια για σεξ αξίζει, για κάτι σοβαρό όχι
Χαχαχα σώπα, και εμείς νομίζαμε εδώ και τόσα χρόνια ότι μέσα από εκεί μπορείς να γνωρίσεις τον έρωτα της ζωής σου ή είναι για παντρεμένους.
Κοίτα ρε παιδί μου τι μαθαίνεις εδώ μέσα..
 
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
530
Κριτικές
11
Like
2.313
Πόντοι
496
Χαχαχα σώπα, και εμείς νομίζαμε εδώ και τόσα χρόνια ότι μέσα από εκεί μπορείς να γνωρίσεις τον έρωτα της ζωής σου ή είναι για παντρεμένους.
Κοίτα ρε παιδί μου τι μαθαίνεις εδώ μέσα..
Καλησπέρα στη Λόλα τα ξέρω όλα
 

redtattoo

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2021
Μηνύματα
224
Like
871
Πόντοι
81
Παιδια μια χαρη, αλλα πλιζ, μονο καποιος που οντως το ξερει.
Εχει τυχει σε καποιον να βγει με γυναικα στο τιντερ, να προχωρησει η φαση, να συνεχιστει για μερικες εβδομαδες και εντελως ξαφνικα να χαθει η αλλη; νεκρα τιποτα;
Μου συνεβη στο εντελως ξεκουδουνο. Μεχρι προχτες απιγευμα λουλουδακια καρδουλες και ξαφνικα χασιμο
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.378
Κριτικές
8
Like
11.098
Πόντοι
3.786
Είχα γνωρίσει μία από το τίντερ, βγαίνουμε 2 ραντεβού καλά τα πηγαίναμε, ταιριάζαμε. Πάω σπίτι τη το κάνουμε, μετά της έστελνα να ξαναβρεθούμε όλο είχε δουλειά. Συναντιόμαστε μετά από κανένα μήνα όταν ήταν σε διακοπές, ξανα σεξ, μετά μία συνάντηση και μετά μου έκανε ghosting.

Ίσως βρήκε γκόμενο αλλού, ίσως έπαιζε ταυτόχρονα και με άλλους, ίσως της έπεφτα λίγος, πάντως ήταν η μοναδική περίπτωση μετά από μία κανονική σχέση που είχα μέσω τίντερ (με παντρεμένη) που θα το έβλεπα για σχέση.

Από το Σεπτέμβρη το έκοψα το τίντερ, τελευταία φορά βρήκα μια παντρεμένη ,ψιλομπάζο. Θα το ξανανοίξω καλοκαίρι με συνδρομή για 2 μήνες για καμιά τουρίστρια αν και από το τελευταίο καλοκαίρι απογοητεύτηκα πάρα πολύ.

Γενικά το tinder απέτυχε επειδή υπάρχουν πολλοί περισσότεροι άντρες από ότι γυναίκες. Υπάρχει και ένα βίντεο στο youtube που τα εξηγεί με αριθμούς.
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
784
Κριτικές
13
Like
1.406
Πόντοι
496
Badoo ή Tinder; Ποιο απ' τα δύο αξίζει; Ή είναι απλά και τα δύο χάσιμο χρόνου και πάνω απ' όλα, χρημάτων;
tinder αλλα στο εξωτερικο. πχ ουκρανια πολωνια καμποτζη...
για ελλαδα αστο. ολες ειτε θελουν να ανεβασουν followers στο ινστα ειτε απλα χασιμο χρονου. σταγονα στον ωκεανο της αγαμιας...
καλυτερα να παιξεις μπαλα στο facebook που δε χρειαζεται ματσαρισμα (δεν εννοω την εφαρμογη dating)
 

bdsm72

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2021
Μηνύματα
270
Κριτικές
1
Like
1.032
Πόντοι
81
Παιδια μια χαρη, αλλα πλιζ, μονο καποιος που οντως το ξερει.
Εχει τυχει σε καποιον να βγει με γυναικα στο τιντερ, να προχωρησει η φαση, να συνεχιστει για μερικες εβδομαδες και εντελως ξαφνικα να χαθει η αλλη; νεκρα τιποτα;
Μου συνεβη στο εντελως ξεκουδουνο. Μεχρι προχτες απιγευμα λουλουδακια καρδουλες και ξαφνικα χασιμο
Αυτό συμβαίνει εδώ και δεκαετίες, σε κάθε dating site που μπορείς να φανταστείς. Και το κάνουν και άντρες και γυναίκες. Βγήκατε αρκετές φορές, κάνατε το σεξάκι σας, τελείωσε. Θα ήταν βέβαια ιδανικό το να σου το πει ευθέως, αλλά και πάλι έχεις λάβει το μήνυμα. Οπότε, βουρ για την επόμενη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom