Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 370K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.946
Like
29.899
Πόντοι
6.056
Επισης θα ρωτησω εναν ψυχολογο να μου πει απο τι πασχει καποιος που σε καθε κουβεντα του πρεπει απαραιτητως να αναφερει κωλοτρυπιδες, σκατα και εμετους. Ενω καποιοι αλλοι προσπαθουν να συζητησουν κανονικα, να πεταγεται σαν την πούτσα να συνεισφερει εμετο και σκατα.
Βαρια ψυχολογικα προβληματα υποπτευομαι, αλλά καλού κακού θα ρωτησω.
Να ηταν μονο ενας εδω μεσα καλα θα ηταν, ειναι τουλάχιστον 4 ατομα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.120
Like
11.761
Πόντοι
3.656
Ρε φιλε, ρωτησες γιατι ειναι ο καταλληλοτερος και σου απαντησε
Τωρα το ριχνεις στην περιπτωσιολογια και αντικρουεις ενα ενα.
Στο κατω κατω ο ιδιος ο κοσμος στις δημοσκοπησεις τον εχει καταλληλοτερο μακραν του δευτερου. Ο ιδιος κοσμος που αποθεωνεις οταν αποδεχεται την συγκαλυψη. Αποφασισε επιτελους πότε ο κοσμος κρινει σωστα και ποτε λαθος
Σε ενοχλεί η συζήτηση περί καταλληλότητας του αυτοκράτορα φίλε άλεξ?

Το σου απάντησε αφορά εσένα...εγώ θα το αναλύσω όσο θέλω....ευτυχώς δεν τους έχω ανάγκη τρωω καλά είτε με τον κατάλληλο είτε με τον ακατάλληλο.

θα στο πω τελευταία φορά και ποτέ ξανά....ο κόσμος θεωρεί ότι υπάρχει συγκάληψη αλλά είναι διεφθαρμένος για να το βάλει πάνω από το προσωπικό του συμφέρον ή φόβο.

Αν δεν σου αρέσει αυτή η εξήγηση μην την υιοθετείς και άσε με εμένα να συζητάω ότι μου αρέσει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.102
Κριτικές
1
Like
30.827
Πόντοι
8.006
Σε ενοχλεί η συζήτηση περί καταλληλότητας του αυτοκράτορα φίλε άλεξ?

Το σου απάντησε αφορά εσένα...εγώ θα το αναλύσω όσο θέλω....ευτυχώς δεν τους έχω ανάγκη τρωω καλά είτε με τον κατάλληλο είτε με τον ακατάλληλο.

θα στο πω τελευταία φορά και ποτέ ξανά....ο κόσμος θεωρεί ότι υπάρχει συγκάληψη αλλά είναι διεφθαρμένος για να το βάλει πάνω από το προσωπικό του συμφέρον ή φόβο.

Αν δεν σου αρέσει αυτή η εξήγηση μην την υιοθετείς και άσε με εμένα να συζητάω ότι μου αρέσει.
Τι να με ενοχλει χριστιανε μου? Πρωτος ειναι και με διαφορα. Τι να με ενοχλησει? Επειδη σου απαντω σημαινει οτι ενοχλουμαι? Να πω δηλαδη καλα τα λες και τελος? Κι εγω θα συζηταω ό,τι μου αρεσει. Ελεος καπου
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
Το ίδιο θα πρέπει να κάνουν και οι πολιτικοί, και να μην κάνουν δηλώσεις για επέμβαση λειτουργού της σε μια κυρίαρχη χώρα με δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση (βλέπε Άδωνι).
Όταν κάποιος βριζει τον Άδωνη και Προτοσάλτε είναι ένα κλασσικο παράδειγμα ανόητου που δεν έχει να προτείνει ΚΑΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ. ΣΑΝ ΓΕΡΟΣ ΣΕ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΟΝΟ.

Εσείς θέλατε μάλλον να πάμε σε επισιστική κρίση. Αυτό σας άξιζε. Να μας φέρνουν παλέτες με τρόφιμα όπως έλεγε ο Σόιμπλε στον Βενιζέλο όταν θα βγαίναμε απο ευρώ. Αυτό θέλατε όλοι σας;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.120
Like
11.761
Πόντοι
3.656
Ναι είναι πολύ καλύτερα όλα.


ΕΣΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΠΟΙΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ? ΑΣΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΛΕΓΕ. ΠΟΙΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΩΣ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ;
Κοίτα να δεις...όταν σου γράφω ένα κείμενο με επιχειρήματα και μου απαντάς ''είναι πολύ καλύτερα όλα'' χωρίς επιχειρήματα εμένα δεν μου κάνει για συζήτηση.

Εγώ πολύ θα ήθελα η σημερινή κυβέρνηση να είχε σταθεί άξια των περιστάσεων και να μην χρειαζόταν να γκρινιάζουμε.

Εγώ ψηφίζω πολύ μικρά κόμματα που συνήθως δεν μπαίνουν στη βουλή αλλά αν μου έβαζες το πιστόλι στον κρόταφο έχω ξαναπεί ότι θεωρώ σοβαρό και τον τζήμερο και τον βαρουφάκη (αν και πουλάει πολύ αέρα δυστυχώς) και ακόμα και την κωνσταντοπούλου αν είχε σοβαρούς συνεργάτες την οποία θεωρώ λιγότερο διεφθαρμένη από τους άλλους.

Δεν γνωρίζω αν αυτοί θα τα πήγαιναν καλύτερα αλλά θα ρίσκαρα να δοκιμάσω.

Εσύ μπορεί όχι...αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτό που λες περί καταλληλότητας είναι σωστό. Είναι απλά μια άποψη που δεν την τεκμηριώνεις κιόλας.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.640
Πόντοι
24.700
Εμενα ομως δεν μου αρεσει καθολου το να λεγεται μια ανθρωπινη κουβεντα "ξερω οτι πονας, προσπαθησε να βρεις ανακουφιση κοντα στο Θεο" (ΕΙΤΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΕΙΤΕ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΙΟ) και αυτο να μεταφραζεται απο τον πονεμενο "θελεις να συγκαλυψεις, δεν σκοπευεις να κάνεις τα καθηκοντα σου και γι αυτο μου λες να παω στην εκκλησια". Μου προξενεί αλγεινή εντυπωση. Και δεν ξερω αν οφειλουμε να δικαιολογουμε τα παντα λογω του πόνου που νιωθει καποιος. Γιατι αν οποιος ποναει δικαιολογειται να παρεξηγει τα παντα, θα καταληξει να τον αποφευγουν ολοι.

Αν η "ανθρώπινη" κουβέντα λέγεται σε υπηρεσιακό περιβάλλον και πλαίσια, είναι εύκολο να παρεξηγηθεί και να περάσει ως υπεκφυγή. Αν ήθελε η εισαγγελέας να πει μια ανθρώπινη κουβέντα, πράγμα το οποίο κι εγώ θεωρώ θετικό, θα μπορούσε να την πει σε άλλο περιβάλλον (κηδεία, μνημόσυνο) και όχι ως απάντηση σε αίτημα που αφορά αμιγώς το λειτούργημα της. Η θέση του εισαγγελέως είναι σημαντική και ως εκ τούτου τα άτομα που την κατέχουν οφείλουν να είναι προσεκτικά.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
δηλαδή πείτε μου τυπάρους μου


εκτός από το εμβόλιο που διαχειρίστηκε επαρκώς με τα λεφτά και το know how των ευρωπαίων...και ένα gov.gr που το χρυσοπληρώσαμε και μας το έστησαν άλλοι


τι άλλο έκανε αυτά τα 5 χρόνια που τον διαφοροποιούν από τους άλλους????
Ε ό,τι και να σου πούμε δεν έχει νόημα. Συνέχισε όπως καταλαβαίνεις φίλος.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Κοίτα να δεις...όταν σου γράφω ένα κείμενο με επιχειρήματα και μου απαντάς ''είναι πολύ καλύτερα όλα'' χωρίς επιχειρήματα εμένα δεν μου κάνει για συζήτηση.

Εγώ πολύ θα ήθελα η σημερινή κυβέρνηση να είχε σταθεί άξια των περιστάσεων και να μην χρειαζόταν να γκρινιάζουμε.

Εγώ ψηφίζω πολύ μικρά κόμματα που συνήθως δεν μπαίνουν στη βουλή αλλά αν μου έβαζες το πιστόλι στον κρόταφο έχω ξαναπεί ότι θεωρώ σοβαρό και τον τζήμερο και τον βαρουφάκη (αν και πουλάει πολύ αέρα δυστυχώς) και ακόμα και την κωνσταντοπούλου αν είχε σοβαρούς συνεργάτες την οποία θεωρώ λιγότερο διεφθαρμένη από τους άλλους.

Δεν γνωρίζω αν αυτοί θα τα πήγαιναν καλύτερα αλλά θα ρίσκαρα να δοκιμάσω.

Εσύ μπορεί όχι...αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αυτό που λες περί καταλληλότητας είναι σωστό. Είναι απλά μια άποψη που δεν την τεκμηριώνεις κιόλας.
Πάνε διάβαζε στατιστικά. Δεν θα στα γράψω εδώ φίλε.
 

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
413
Κριτικές
3
Like
874
Πόντοι
81
Δες τα στατιστικά. Από τότε που είναι στη Κυβερνηση όλα πάνε καλύτερα ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΡΙΝ ΠΑΝΤΑ εννοώ - καναλέω δεν τον στηρίζω αλλά μόνο αυτός είναι η μόνη επιλογή πια στις εκλογές. Το λέω χωρίς ίχνος συμπάθειας. Εγώ την Δημιουργία Ξανά ψήφιζα πάντα.
Για βάλε μας τα στατιστικά που λες να δούμε κάτι. Σταμάτα ρε τύπε να πετάς μαλακίες.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.537
Like
4.821
Πόντοι
1.706
Ωραια, προφανως ο κανενας δεν μπορει να κυβερνησει. Αλλη μια αποτυχια της αντιπολιτευσης. Και δεν ηταν παντα ετσι, τις τελευταιες μερες εγινε πρωτος ο κανενας.
Φυσικά. Και ο Κουτσουμπας ο δημοφιλεστερος. Τα οποία δύο γεγονότα κατι δείχνουν. Ότι δε βαδίζει τόσο σωστά όσο καίγεστε να μας πείσετε.
Το είπε και η Μoodys με την έκθεσή της.
Ασχέτως που εσείς διαβάζετε μόνο Economist.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.120
Like
11.761
Πόντοι
3.656
Τι να με ενοχλει χριστιανε μου? Πρωτος ειναι και με διαφορα. Τι να με ενοχλησει? Επειδη σου απαντω σημαινει οτι ενοχλουμαι? Να πω δηλαδη καλα τα λες και τελος? Κι εγω θα συζηταω ό,τι μου αρεσει. Ελεος καπου
Ξεκινάς με το ότι σου απάντησε ενώ επί της ουσίας κάνει ότι κάνεις και εσύ σχεδόν πάντα

πετάει ένα ''εγώ έχω δίκιο'' και τελείωσε

μήπως βρίσκεις καμιά ομοιότητα? :coffee:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
Για βάλε μας τα στατιστικά που λες να δούμε κάτι. Σταμάτα ρε τύπε να πετάς μαλακίες.
Μαλακίες λέτε όλοι εσείς που ζήτημα είναι να έχετε έστω ίχνος λογικής. Διαβα΄στε καμία εφημερίδα και βγάλτε τις παρωπίδες. Ζωό ε ζώο όρθιο. Που γελάς κιόλας ζωο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.120
Like
11.761
Πόντοι
3.656
Ε ό,τι και να σου πούμε δεν έχει νόημα. Συνέχισε όπως καταλαβαίνεις φίλος.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Πάνε διάβαζε στατιστικά. Δεν θα στα γράψω εδώ φίλε.
Ωραία...επειδή εγώ αφιερώνω φαιά ουσία για να σου απαντήσω ενώ εσύ όχι προφανώς

σταματάω την συζήτηση και σου λέω απλά ότι εγώ προσωπικά περνάω πολύ καλύτερα από τον μέσο ανεβασμένο βασικό μισθό και ως εκ τούτου δεν έχω κανένα κομματικό ή πολιτικό κριτήριο για να γκρινιάζω.

δεν περιμένω να έρθει άλλη κυβέρνηση για να περνάω καλύτερα...αυτή εδώ με βολεύει μια χαρά.

αλλά σε ένα ανώνυμο φόρουμ θα γράφω αυτά που πιστεύω.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.640
Πόντοι
24.700
Όταν κάποιος βριζει τον Άδωνη και Προτοσάλτε είναι ένα κλασσικο παράδειγμα ανόητου που δεν έχει να προτείνει ΚΑΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ. ΣΑΝ ΓΕΡΟΣ ΣΕ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΟΝΟ.

Εσείς θέλατε μάλλον να πάμε σε επισιστική κρίση. Αυτό σας άξιζε. Να μας φέρνουν παλέτες με τρόφιμα όπως έλεγε ο Σόιμπλε στον Βενιζέλο όταν θα βγαίναμε απο ευρώ. Αυτό θέλατε όλοι σας;

Που την είδατε την ύβρη;

Απλώς μετέφερα αυτούσια την άποψη του Αντιπροέδρου της Νέας Δημοκρατίας σχετικά με την παρέμβαση της ευρωπαίας εισαγγελέως.

Να θυμίσω επίσης πως επί Τρόικας, το ίδιο άτομο εξέφραζε την αντίθετη άποψη, ότι δηλαδή βεβαίως και μπορούν οι λειτουργοί των ξένων οργανισμών να επεμβαίνουν στα εσωτερικά μιας κυρίαρχης χώρας με δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση, και ότι αυτό δεν είναι μόνον θεμιτό, αλλά και απαραίτητο κιόλας.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.703
Like
23.190
Πόντοι
6.256
τυποι ακουγεται οτι η τρομοκρατικη επιθεση στη Ρωσια εγινε για αποποροσανατολισμο να μην ασχολουμαστε με τα Τεμπη , τι λετε ? :confused::confused::confused:
Με εντολη Μητσοτακη θα λες τυπε....:confused:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
Ωραία...επειδή εγώ αφιερώνω φαιά ουσία για να σου απαντήσω ενώ εσύ όχι προφανώς

σταματάω την συζήτηση και σου λέω απλά ότι εγώ προσωπικά περνάω πολύ καλύτερα από τον μέσο ανεβασμένο βασικό μισθό και ως εκ τούτου δεν έχω κανένα κομματικό ή πολιτικό κριτήριο για να γκρινιάζω.

δεν περιμένω να έρθει άλλη κυβέρνηση για να περνάω καλύτερα...αυτή εδώ με βολεύει μια χαρά.

αλλά σε ένα ανώνυμο φόρουμ θα γράφω αυτά που πιστεύω.
E τότε αφού περνάς καλά καλά κάνεις!

ΞΑΝΑΛΕΩ:Πρότεινε λύσεις. Ο ΜΟΝΟς ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ.

Προσωπικά εγω ήθελα ΜΟΝΟ ΤΖΗΜΕΡΟ. Αλλά ο λαός θέλει επιδόματα που δίνει ο Μητσοτάκης. Ας φάμε αυτόν. Ναι αυτός είναι δυστυχώς ο μόνος κατάλληλος πλέον. Ας λέτε ότι θέλετε εσεις οι εδώ.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.294
Κριτικές
7
Like
3.028
Πόντοι
786
Ξεκινάς με το ότι σου απάντησε ενώ επί της ουσίας κάνει ότι κάνεις και εσύ σχεδόν πάντα

πετάει ένα ''εγώ έχω δίκιο'' και τελείωσε

μήπως βρίσκεις καμιά ομοιότητα? :coffee:
τί μου αρέσει στην κυβέρνηση:
μείωσε λίγο τους φόρους κερδών (θα ήθελα να μείωνε και τον ειδικό φόρο καυσίμων)
το φπα καλά κάνει και το κρατά ψηλά γιατί έχουμε πολύ φοροδιαφυγή (θα προτιμούσα μείωση του πλήθους των συντελεστών),
πρότυπα σχολεία, ελάχιστη βάση στα αει, ιδιωτικά πανεπιστήμια, λατινικά στις πανελλήνιες,
πολεμικοί εξοπλισμοί, σαφής στροφή στην εε και στη δύση
λιγότεροι μετανάστες, λιγότερες καταλήψεις, μέσα ο κουφοντίνας
ωραία ερτ
και άλλα τέτοια,
δεν περιμένω θαύματα, διότι έχουμε ελληνικό λαό και έλληνες πολιτικούς
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

pipa(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
413
Κριτικές
3
Like
874
Πόντοι
81
Μαλακίες λέτε όλοι εσείς που ζήτημα είναι να έχετε έστω ίχνος λογικής. Διαβα΄στε καμία εφημερίδα και βγάλτε τις παρωπίδες. Ζωό ε ζώο όρθιο.
Εσύ διαβάζεις ενώ εμείς δε διαβάζουμε. Δυστυχώς δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις και δεν ξέρεις από πού να διαβάσεις. Η ανάπτυξη φαίνεται στην καθημερινότητα. Μπορώ να σου βρω δεκάδες άρθρα που δείχνουν αύξηση επενδύσεων και άλλα τόσα μείωση. Η αποεπένδυση το 2023 μας επέστρεψε στα επίπεδα του 2019. Μια φούσκα ήταν λοιπόν.

Άσε εμάς τα ζώα λοιπόν που επιχειρούμε να ξέρουμε καλύτερα την αγορά στην πράξη και όχι στα πληρωμένα αρθράκια που διαβάζεις και μας κάνεις τον έξυπνο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.120
Like
11.761
Πόντοι
3.656
E τότε αφού περνάς καλά καλά κάνεις!

ΞΑΝΑΛΕΩ:Πρότεινε λύσεις. Ο ΜΟΝΟς ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ.

Προσωπικά εγω ήθελα ΜΟΝΟ ΤΖΗΜΕΡΟ. Αλλά ο λαός θέλει επιδόματα που δίνει ο Μητσοτάκης. Ας φάμε αυτόν. Ναι αυτός είναι δυστυχώς ο μόνος κατάλληλος πλέον. Ας λέτε ότι θέλετε εσεις οι εδώ.
Ρε τύπε είσαι σε σύγχυση ή τρολλάρεις?

Σου είπα ότι θα ήθελα να δοκιμαστεί ο τζήμερος....μου λες και εγώ θα ήθελα αλλά μόνο ο μητσοτάκης κάνει.

Είσαι καθόλου με τα καλά σου?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.102
Κριτικές
1
Like
30.827
Πόντοι
8.006
τί μου αρέσει στην κυβέρνηση:
μείωσε λίγο τους φόρους κερδών (θα ήθελα να μείωνε και τον ειδικό φόρο καυσίμων)
το φπα καλά κάνει και το κρατά ψηλά γιατί έχουμε πολύ φοροδιαφυγή (θα προτιμούσα μείωση του πλήθους των συντελεστών),
πρότυπα σχολεία, ελάχιστη βάση στα αει, ιδιωτικά πανεπιστήμια, λατινικά στις πανελλήνιες,
πολεμικοί εξοπλισμοί, σαφής στροφή στην εε και στη δύση
λιγότεροι μετανάστες, λιγότερες καταλήψεις, μέσα ο κουφοντίνας
ωραία ερτ
και άλλα τέτοια,
δεν περιμένω θαύματα, διότι έχουμε ελληνικό λαό και έλληνες πολιτικούς
Θα αρχισει τωρα να σε ρωταει για ενα-ενα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
Ρε τύπε είσαι σε σύγχυση ή τρολλάρεις?

Σου είπα ότι θα ήθελα να δοκιμαστεί ο τζήμερος....μου λες και εγώ θα ήθελα αλλά μόνο ο μητσοτάκης κάνει.

Είσαι καθόλου με τα καλά σου?
Ε συμφωνούμε. Ο Τζήμερος δεν κάνει γιατί αν ο Μητσοτάκης είναι κακός για εσάς ο Τζήμερος είναι θανατηφόρος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom