Νέα

Ιδιωτικό σχολείο (δημοτικό)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Niko_laos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
133
Like
173
Πόντοι
1
Κινεζικα ειναι πολυ καλη επιλογη. Τα Γαλλικα ειναι αχρηστα.
ακριβώς!
Και τα Γερμανικά θα έλεγα.
Πιο πολύ θα ήθελα καμία ώρα μαθηματικά παραπάνω
αλλά αν όλοι έχουν γενικά στο πρόγραμμα τους 2η γλώσσα τότε 1000 φορές Κινεζικά από οτιδήποτε άλλο
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.894
Like
68.254
Πόντοι
12.756
Ε ναι ρε φίλε,
και εμένα για αυτό μου φάνηκε ότι δεν κάνουν και τίποτα τρομερό εκεί και ας είναι ιδιωτικό,
είναι πιο οργανωμένοι όντως αλλά ίσα με κει...

Αλλά πιο πολύ με ενόχλησε το πρόγραμμα τους,
ας διδαχθούν 1-2 ώρες παραπάνω μαθηματικά,
γερμανικά/γαλλικα και αγγλικά από την Δευτέρα ;;
Λες και πάνε καρφί για σεζόν στην Μύκονο (αν με το ζόρι είναι να μάθουν δεύτερη γλώσσα ας είναι κάνα κινεζικό)
θα τα στειλεις κολλεγιο Αθηνων και για Κινεζικα θα παρεις στην πρεσβεία να σου πουνε για δασκαλα για να τους κανεις ιδιαιτερα σπιτι

σε 13 χρόνια θα ευχαριστεις τον θεό που με άκουσες :coffee:

Το νήμα μπορει να κλειδωσει .. Παμε παρακάτω
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
133
Like
173
Πόντοι
1
θα τα στειλεις κολλεγιο Αθηνων και για Κινεζικα θα παρεις στην πρεσβεία να σου πουνε για δασκαλα για να τους κανεις ιδιαιτερα σπιτι

σε 13 χρόνια θα ευχαριστεις τον θεό που με άκουσες :coffee:

Το νήμα μπορει να κλειδωσει .. Παμε παρακάτω
Με ζορίζεις, πάει 13Κ το χρόνο με φαγητό.. χωρίς σχολικό και χωρίς την Κινέζα :buck2:
Για Κινέζα από Πρεσβεία παίζει να το εχω ακούσει και από άλλου...
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
609
Κριτικές
1
Like
1.306
Πόντοι
206
θα τα στειλεις κολλεγιο Αθηνων και για Κινεζικα θα παρεις στην πρεσβεία να σου πουνε για δασκαλα για να τους κανεις ιδιαιτερα σπιτι

σε 13 χρόνια θα ευχαριστεις τον θεό που με άκουσες :coffee:

Το νήμα μπορει να κλειδωσει .. Παμε παρακάτω
Κολλεγιο Αθηνων ειναι ισως το μονο ιδιωτικο που αξιζει, απλα και μονο των γνωριμιων που θα κανεις.
Κι εχει πολυ δεμενο συλλογο αποφοιτων.
Αλλα και ειναι πανακριβο και δε μπαινεις χωρις μεσο.
Κι εχει και τα ευτραπελα καθηγητες να μιλανε σε παιδια στον πληθυντικο επειδη ειναι οι γιοι του ταδε.
Γονους να τα κανουν πουτανα ολα χωρις επιπτωσεις.
Κι αν δεν εισαι γιος του καποιου σε εχουν στην απεξω παρακατιανο οι αλλοι μαθητες.
Δε θαθελα το παιδι μου να το βιωσει αυτο.
Να φορανε ολα τα παιδακια γκουτσι και να λενε κοιτα η πλεμπα.
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
133
Like
173
Πόντοι
1
Κολλεγιο Αθηνων ειναι ισως το μονο ιδιωτικο που αξιζει, απλα και μονο των γνωριμιων που θα κανεις.
Κι εχει πολυ δεμενο συλλογο αποφοιτων.
Αλλα και ειναι πανακριβο και δε μπαινεις χωρις μεσο.
...:embarrased:
Να το δω ρε παιδιά..
αλλά όπως το ακούω παρά τα οποία καλά του δεν ψήνει...
(σοβαρά τώρα να μιλάει καθηγητής σε παιδί στο πληθυντικό...)
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
609
Κριτικές
1
Like
1.306
Πόντοι
206
...:embarrased:
Να το δω ρε παιδιά..
Οχι περιμενε δες και τα αλλα που εγραψα δεν αξιζει.
Ειναι ολα παιδια "καποιων" κι επειδη εσενα δε σε κοβω για εφοπλιστη θα φανε bullying του στυλ γιατι δε φορας γκουτσι;
Αστο καλυτερα...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.894
Like
68.254
Πόντοι
12.756
Με ζορίζεις, πάει 13Κ το χρόνο με φαγητό.. χωρίς σχολικό και χωρίς την Κινέζα :buck2:
Για Κινέζα από Πρεσβεία παίζει να το εχω ακούσει και από άλλου...
Τυπε δεν μας ειπες οτι ζορίζεσαι και οτι εχεις και χρηματικό όριο ... αμα ειναι ετσι στειλτα στην Γκραβα στο Γαλάτσι , να μαθουν να κλεβουν μηχανάκι απο 9 χρόνων
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
133
Like
173
Πόντοι
1
Οχι περιμενε δες και τα αλλα που εγραψα δεν αξιζει.
Ειναι ολα παιδια "καποιων" κι επειδη εσενα δε σε κοβω για εφοπλιστη θα φανε bullying του στυλ γιατι δε φορας γκουτσι;
Αστο καλυτερα...
καλά με "έκοψες" :wink:
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
133
Like
173
Πόντοι
1
Τυπε δεν μας ειπες οτι ζορίζεσαι και οτι εχεις και χρηματικό όριο ... αμα ειναι ετσι στειλτα στην Γκραβα στο Γαλάτσι , να μαθουν να κλεβουν μηχανάκι απο 9 χρόνων
13Κ πάει πολύ ρε 'σύ..
7Κ περίπου έδωσα εφέτος (δεν λέω όνομα σχολείου)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.894
Like
68.254
Πόντοι
12.756
Κολλεγιο Αθηνων ειναι ισως το μονο ιδιωτικο που αξιζει, απλα και μονο των γνωριμιων που θα κανεις.
Κι εχει πολυ δεμενο συλλογο αποφοιτων.
Αλλα και ειναι πανακριβο και δε μπαινεις χωρις μεσο.
Κι εχει και τα ευτραπελα καθηγητες να μιλανε σε παιδια στον πληθυντικο επειδη ειναι οι γιοι του ταδε.
Γονους να τα κανουν πουτανα ολα χωρις επιπτωσεις.
Κι αν δεν εισαι γιος του καποιου σε εχουν στην απεξω παρακατιανο οι αλλοι μαθητες.
Δε θαθελα το παιδι μου να το βιωσει αυτο.
Να φορανε ολα τα παιδακια γκουτσι και να λενε κοιτα η πλεμπα.

Ακριβως έτσι ειναι και η ζωη τυπε , καλυτερα να τα μάθει απο μικρό τα πραγματα πως παιζουν.
Να μάθει πως δουλευει το σύστημα.
Αυτος που εχει φραγκα δεν παθαινει τίποτα , αυτος που εχει φραγκα κερδίζει τον σεβασμο.
Ετσι ειναι η ζωη τυπε εδω στην Ελλαδα και σε πολλα μέρη του κόσμου, αν ειναι τα παιδιά να ζήσουν στο Καράκας της βενεζουελας τότε δεν εχει λογο να τα περάσουν ολα αυτα.

Οταν δει οτι με χωρις γκουτσι εισαι πλεμπα θα κάνει και θα βρει τρόπο να παρει γκουτσι ,
αμα το πας κάπου με παιδιά μεροκαματιαρηδων θα μαθει να ακουει Καζαντζίδη και να λεει ολη μέρα "Ατιμη ζωη" , να βγαζει ενα μεροκάματο και να λεει "Πρωτα ο Θεος να μαστε καλά το βγαλαμε και το μεροκαματο σημερα "

έχουμε ενα μέλος εδω μέσα τετοιο :coffee:
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.696
Κριτικές
5
Like
5.960
Πόντοι
2.306
Κι εγω σε ιδιωτικο πηγα.
Παπαρια εμαθα στο ιδιωτικο.
Οτι εμαθα απο φροντιστηρια-ιδιαιτερα, και για τα απταιστα αγγλικα, γαλλικα και για το αριστα στις πανελληνιες το σχολειο δε συνεισεφερε απολυτως τιποτα.
Ισα ισα που το ιδιωτικο σου τρωει χρονο γιατι σχολας αργα.
Απλα μην τα στειλεις σε κανενα τελειως του κωλου δημοσιο και βγουν γκαγκστερς και πουτανες.
Από πότε έχεις επιλογή σε ποιο δημόσιο θα τα "στείλεις";
Βάσει διεύθυνσης κατοικίας γίνεται η εγγραφή .
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.696
Κριτικές
5
Like
5.960
Πόντοι
2.306
Ακριβως έτσι ειναι και η ζωη τυπε , καλυτερα να τα μάθει απο μικρό τα πραγματα πως παιζουν.
Να μάθει πως δουλευει το σύστημα.
Αυτος που εχει φραγκα δεν παθαινει τίποτα , αυτος που εχει φραγκα κερδίζει τον σεβασμο.
Ετσι ειναι η ζωη τυπε εδω στην Ελλαδα και σε πολλα μέρη του κόσμου, αν ειναι τα παιδιά να ζήσουν στο Καράκας της βενεζουελας τότε δεν εχει λογο να τα περάσουν ολα αυτα.

Οταν δει οτι με χωρις γκουτσι εισαι πλεμπα θα κάνει και θα βρει τρόπο να παρει γκουτσι ,
αμα το πας κάπου με παιδιά μεροκαματιαρηδων θα μαθει να ακουει Καζαντζίδη και να λεει ολη μέρα "Ατιμη ζωη" , να βγαζει ενα μεροκάματο και να λεει "Πρωτα ο Θεος να μαστε καλά το βγαλαμε και το μεροκαματο σημερα "

έχουμε ενα μέλος εδω μέσα τετοιο :coffee:
"Νίπλης", ένας σύγχρονος Παπαδιαμάντης.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
609
Κριτικές
1
Like
1.306
Πόντοι
206
Ακριβως έτσι ειναι και η ζωη τυπε , καλυτερα να τα μάθει απο μικρό τα πραγματα πως παιζουν.
Να μάθει πως δουλευει το σύστημα.
Αυτος που εχει φραγκα δεν παθαινει τίποτα , αυτος που εχει φραγκα κερδίζει τον σεβασμο.
Ετσι ειναι η ζωη τυπε εδω στην Ελλαδα και σε πολλα μέρη του κόσμου, αν ειναι τα παιδιά να ζήσουν στο Καράκας της βενεζουελας τότε δεν εχει λογο να τα περάσουν ολα αυτα.

Οταν δει οτι με χωρις γκουτσι εισαι πλεμπα θα κάνει και θα βρει τρόπο να παρει γκουτσι ,
αμα το πας κάπου με παιδιά μεροκαματιαρηδων θα μαθει να ακουει Καζαντζίδη και να λεει ολη μέρα "Ατιμη ζωη" , να βγαζει ενα μεροκάματο και να λεει "Πρωτα ο Θεος να μαστε καλά το βγαλαμε και το μεροκαματο σημερα "

έχουμε ενα μέλος εδω μέσα τετοιο :coffee:
Τυπε ετσι ειναι η ζωη δε λεω αλλα τα παιδια ας τα αφησουμε να ζησουν ως παιδια οσο μπορουν αυτη ειναι η αποψη μου
Στη Βενεζουελα ειναι πολυ χειροτερα σε πληροφορω εκει αν εχεις λεφτα εισαι θεος κανονικα (οχι οτι αλλου δεν εισαι)
Το μονο που θα καταφερει αν παει κολλεγιο και πετυχει ως παιδι ασημων, θα ειναι να γλυφει κατουρημενες ποδιες μια ζωη των λεφταδων
Εγω προτιμαω το παιδι μου να ναι υπερηφανο για τον εαυτο του, παρα να γλυφει ταρχιδια των απο πανω μια ζωη
Δεν ειναι το παν σαυτη τη ζωη το χρημα οσο και να το λενε καποιοι αυτο, επειδη δεν εχουν αυτα που πραγματικα αξιζουν
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Από πότε έχεις επιλογή σε ποιο δημόσιο θα τα "στείλεις";
Βάσει διεύθυνσης κατοικίας γίνεται η εγγραφή .
Δεν το ηξερα αυτο γραψε λαθος, νομιζα οτι εχεις επιλογη (η οτι παιζουν πουστιες τελος παντων να το στειλεις αλλου)
 
OP
OP
Niko_laos

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
133
Like
173
Πόντοι
1
Ακριβως έτσι ειναι και η ζωη τυπε , καλυτερα να τα μάθει απο μικρό τα πραγματα πως παιζουν.
Να μάθει πως δουλευει το σύστημα.
Αυτος που εχει φραγκα δεν παθαινει τίποτα , αυτος που εχει φραγκα κερδίζει τον σεβασμο.
Ετσι ειναι η ζωη τυπε εδω στην Ελλαδα και σε πολλα μέρη του κόσμου, αν ειναι τα παιδιά να ζήσουν στο Καράκας της βενεζουελας τότε δεν εχει λογο να τα περάσουν ολα αυτα.

Οταν δει οτι με χωρις γκουτσι εισαι πλεμπα θα κάνει και θα βρει τρόπο να παρει γκουτσι ,
αμα το πας κάπου με παιδιά μεροκαματιαρηδων θα μαθει να ακουει Καζαντζίδη και να λεει ολη μέρα "Ατιμη ζωη" , να βγαζει ενα μεροκάματο και να λεει "Πρωτα ο Θεος να μαστε καλά το βγαλαμε και το μεροκαματο σημερα "

έχουμε ενα μέλος εδω μέσα τετοιο :coffee:
Τί να πω ρε φίλε...
Σίγουρα ως καθηγητής θυμάμαι όλες τις περιπτώσεις:
1. Παιδί πλούσιας οικογένειας να προσπαθεί πολύ και να σέβεται
2. Παιδί πλούσιας οικογένειας που ήταν "άνευρο" και περιφρονούσε τα πάντα διότι πίστευε ότι παίζει μπαλλα σε άλλα σαλονια
3. Παιδί φτωχής οικογένειας να προσπαθεί πολύ και να σέβεται
4. Παιδί φτωχής οικογένειας που ήταν "άνευρο" και περιφρονούσε τα πάντα διότι απλά έτσι γούσταρε (ενώ ήξερε ότι δεν μπορεί να παίξει σε αλλά σαλόνια)

Τώρα, δεδομένου ότι είσαι πλούσιος ή φτωχός, πού είναι πιο πιθανό να καταλήξεις δεν το κατάλαβα...
Ίσως έχεις δίκαιο, δηλαδή πιο πιθανόν αν είσαι φτωχός να καταλήξεις στο "4" παρά αν είσαι πλούσιος να καταλήξεις στο "2"
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.894
Like
68.254
Πόντοι
12.756
υπε ετσι ειναι η ζωη δε λεω αλλα τα παιδια ας τα αφησουμε να ζησουν ως παιδια οσο μπορουν αυτη ειναι η αποψη μου
Στη Βενεζουελα ειναι πολυ χειροτερα σε πληροφορω εκει αν εχεις λεφτα εισαι θεος κανονικα (οχι οτι αλλου δεν εισαι)
Το μονο που θα καταφερει αν παει κολλεγιο και πετυχει ως παιδι ασημων, θα ειναι να γλυφει κατουρημενες ποδιες μια ζωη των λεφταδων
Εγω προτιμαω το παιδι μου να ναι υπερηφανο για τον εαυτο του, παρα να γλυφει ταρχιδια των απο πανω μια ζωη
Δεν ειναι το παν σαυτη τη ζωη το χρημα οσο και να το λενε καποιοι αυτο, επειδη δεν εχουν αυτα που πραγματικα αξιζουν
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τυπε μου , αν θες να κανεις το παιδί Ξανθόπουλο δικό σου θέμα .. αλλα να ξέρεις η υπερηφάνεια δεν τρωγεται.
Φτωχοπερήφανο θες να κάνεις .. οκ , αλλος ενας της σειρας θα ειναι που την αποτυχία την βαπτίζει , αξίες , ιδανικά , περηφάνια ..
Χρειάζονται και αυτοι , για να μπορουν να δουλευουν για τους άλλους
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.962
Like
3.818
Πόντοι
456
Ξέρω θα ακουστεί περίεργο.
Στο ''χειρότερο'' δημόσιο που πήγα, είχε τεράστιες επιτυχίες στις πανελληνίες.
Από ιδιωτικά 1-2 βαριά να πετυχαίναν καλή σχολή. Θα πει κάποιος άλλος ο αριθμός των μαθητών στο δημόσιο άλλος στο ιδιωτικό.
Όταν λέμε κακό σχολείο, λέμε για διαλυμένο κτίριο, βρώμα, συστεγαζε επαλ, μάζευε εν ολίγοις τη σάρα και τη μάρα. Καταλήψεις 2 μήνες, σε εκδρομές έτρωγαν άκυρο μόλις ακούγαν ποιο σχολείο είμαστε...
Καταλήγω ότι δεν παίζει και τρελό ρόλο σε ποιο σχολείο πας αλλά ο στόχος που έχεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.801
Κριτικές
1
Like
30.506
Πόντοι
8.006
Εγω θα απεφευγα να στειλω τα παιδια μου σε ιδιωτικο που ειναι ολα τα κακομαθημενα.Θα τα εστελνα σε δημοσιο για να δει τι εστι τσογλαναρια υπαρχει απο μικρος
και να μαθει να την αντιμετωπιζει οσο καλυτερα μπορει
Δεν ειναι ετσι φιλε
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.894
Like
68.254
Πόντοι
12.756
μην κάνει κανείς την μαλακία και απαντηση στον απο πανω μου ...
Θα μας τρελάνει στην μαλακία
Σωστε τον ευατο σας απο τετοια ναυάγια
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
609
Κριτικές
1
Like
1.306
Πόντοι
206
Τυπε μου , αν θες να κανεις το παιδί Ξανθόπουλο δικό σου θέμα .. αλλα να ξέρεις η υπερηφάνεια δεν τρωγεται.
Φτωχοπερήφανο θες να κάνεις .. οκ , αλλος ενας της σειρας θα ειναι που την αποτυχία την βαπτίζει , αξίες , ιδανικά , περηφάνια ..
Χρειάζονται και αυτοι , για να μπορουν να δουλευουν για τους άλλους
Θα γινοσουνα και πουστης δηλαδη για τα χρηματα; :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.801
Κριτικές
1
Like
30.506
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom